Jump to content

Ljetne gume...izbor?


TimeForce

Recommended Posts

decki,i ja mislim da nisu bog zna sto ali jbg kako znati kad ih nitko nije kupio? Odite na yubito pa vidite kakva je to tvornica. Na vrelegume.rs su ih hvalili. Ima na forumu ljudi iz srbije koji bi nesto vise mogli znati

Hvale svog konja, razumljivo. I dalje mislim da su go*no!
Link to comment
Share on other sites

U istoj tvornici u Sloveniji se proizvode i Sava i Goodyear, a razlika je nebo i zemlja. Tako da kvaliteta tvornice ne znači baš ništa. 

S razlogom Tigar košta 300 kn a Michelin u istoj dimenziji 600

Link to comment
Share on other sites

Što mislite o Continental PremiumContact 2, dimenzija 185/55-16 ljetne?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo nakon sto se odnedavno vozim na sve 4 uniroyalke  isprobane su i po kiši i mogu reči da gume drže perfektno(al ne ko sava perfekta :D )..kretanje s nule na uzbrdici s punim gasom i ne proklizava ništa,kad sam pričal frendu kako drže odnosno čupaju asfalt je reko da moraju barem malo proklizat,a kad sam ga provozal samo je ostal paf i bez riječi..moram reči da su i po suhom jako dobre  i za lovu od 53€ se definitivno isplati kupiti(kod furlana i lašića su još jeftinije)..

Link to comment
Share on other sites

gume su perverzija kako drže po mokrom (osim ako si u Splitu, na ovom staklu od asfalta ne drži nijedna guma)

Link to comment
Share on other sites

pa na splitskom asfaltu od guma koje drze, a koje sam proba su continental pc5 i dunlop blueresponse, i to naravno dok su jos relativno nove... kako se potrose, tako vise nema puno pomoci osim zamjene... a asfalt po splitu na prvu kisu je poput leda... 

Link to comment
Share on other sites

gume su perverzija kako drže po mokrom (osim ako si u Splitu, na ovom staklu od asfalta ne drži nijedna guma)

I u Vodicama je slična situacija. Nekidan pala kišica, odmah se par ljudi napucalo, a meni abs palilo i na smiješnim kočenjima, baš ko po ledu. Koliko sam vidio, takav je asfalt u većini Dalmacije.

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

pa na splitskom asfaltu od guma koje drze, a koje sam proba su continental pc5 i dunlop blueresponse, i to naravno dok su jos relativno nove... kako se potrose, tako vise nema puno pomoci osim zamjene... a asfalt po splitu na prvu kisu je poput leda... 

o prvoj kiši i govorim... prošlu nedjelju, Ulica slobode pokraj Koteksa, uzbrdica, u trećoj dam gas a auto počne pisati :)

križanje Bruna Bušića i Vukovarske da ne govorim

Link to comment
Share on other sites

na starom accentu od 90ks, osjecaj ko dodge viper uz vukovarsku i velebitsku... prva slajfa, druga slajfa, treca slajfa, pokazuje 110, pustim gas pada na 70... :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Samo ću malo OT-ati, ovo mi se mjesto čini najprikladnijim za to :/  Je li istina da su gume sa DOT-om starijim od nekakvih 7-8 godina za baciti, bez obzira na potrošenost, kilometražu ili način skladištenja. Kao, promjena u kemijskom sastavu pa onda izravno i u mehaničkim svojstvima. Pitam jer stjecajem okolnosti imam jedne ljetne stare 6 godina, tekstura gotovo pa nova, inače su stalno na tavanu, nisu na udaru sunčevih zraka. Možda su jedno ljeto odvozile, možda. Ne znam što da radim s njim i koliko su dobre uopće još... :/

isprike još jednom na OT-u i hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Neki govore da ako je guma pravilno uskladistena prije prve uporabe, da može tako stajat do 4 5 godine bez nekog posebnog gubljenja svojih svojstava. A kad se prvi put upotrebi, zagrije pa ohladi, da onda počinje promjena u kemijskom sastavu odnosno starenje gume. Tako da bi ja svakako izbjega te gume ako su recimo prvi put korištene prije 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

Kupi nove gume, nemoj se igrati.

A Uniroyal Rainsport 3 u dimenziji 225/45/17 je toliko fenomenalna guma u svim uvjetima da mi se cini kako ce svaka iduca ljetna biti Uniroyal! 

Link to comment
Share on other sites

Kupi nove gume, nemoj se igrati.

A Uniroyal Rainsport 3 u dimenziji 225/45/17 je toliko fenomenalna guma u svim uvjetima da mi se cini kako ce svaka iduca ljetna biti Uniroyal! 

Znan da se ponavljamo al nedavno san je testira u malo jačim uvjetima i to drži ko po šinama. Ne mos je izbacit osin ako nes zalomit volan usred okuke. Niz Klis brzom cestom duge okuke na 140+ bez ikakva problema prolazis. Gume su 16". Po toj cijeni od 500 kn po gumi da izdrži 2 sezone ja prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

zbog širokih kanala dobra je na kiši, ali time gubi površinu za kočenje

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvih problema s kocenjem u odnosu na CSC5, valjda je smjesa meksa pa to utjece na kocenje iako ima manju dodirnu povrsinu.

Link to comment
Share on other sites

Šta se tiče kočenja tu neman nikakvih zamjerki, stvarno dobro staje. Dobro nova guma je nova guma, vidit ćemo na ovu zimu na splitskom asfaltu kakva je. U ovih 4 miseca još se nije ni razradila...

Link to comment
Share on other sites

max, na koliko si km sad? kako je s potrošnjom gume , ja si gledam zamjenu za michelin, uniroyal me ispadnu 1000 kn ukupno jeftinije ne znam jel bi njih ili michelinke, moje michelin  su sad na 40000 i još mogu izdržat, a ne gube grip

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Tek sam oko 7000km napravio ali dosta na autocesti 150 i vise i dosta po otocima i Jadranskoj magistrali uz lijep brzinski prosjek i bas sam danas gledao kakvi su rubovi - nista, kao nove! Imaju i malo dublje sare nego ostale gume tako da vjerujem da ce 30-35tkm biti dobre! Obzirom da su bile dosta poviljnije od ostalih guma takvih performansi mislim da je to best buy!

Link to comment
Share on other sites

Onda mi ne preostaje ništa drugo nego te poslušat, na proljeće ću ih uzet najvjerojatnije. Nego do koliko mm inače se drže gume, znam za propis al to mi je nekak pre malo, moje su na oko 5-5,5mm

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma za mm, ja ih mijenjam kad osjetim da to vise nije to, zaista ne gledam granicnik. 

 

Ima nas jos par te gume i svi imamo isto iskustvo tak da mislim da neces fulati! 

http://www.tyrereviews.co.uk

Ja sam tu sve gume istrazio i Uniroyal su ispale najbolje po onome sto je meni bitno, jedina zamjerka koju su korisnici napisali je da se brze trosi ali treba uzeti u obzir i na koji auto su montirane, Megane nije bas pretezak tako da ce zbog toga trosenje biti manje...

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvih problema s kocenjem u odnosu na CSC5, valjda je smjesa meksa pa to utjece na kocenje iako ima manju dodirnu povrsinu.

da točno, alimekša smjesa brže trošenje..

Imam na cilu uniroyal, a na meganu dunlop. Jedino mi je unirojal zbog dublje šare malo spužvasta i zavojima. Vidjet ćemo koje će dulje trajati

Link to comment
Share on other sites

french jesu li ti dovoljno napumpane, mislim da bi max već primjetio da je spužvasta s obzirom  na stil vožnje

Link to comment
Share on other sites

mislim da jesu, a opet, uska je dimenzija 165/65 14 pa možda zato.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma za mm, ja ih mijenjam kad osjetim da to vise nije to, zaista ne gledam granicnik. 

 

Ima nas jos par te gume i svi imamo isto iskustvo tak da mislim da neces fulati! 

http://www.tyrereviews.co.uk

Ja sam tu sve gume istrazio i Uniroyal su ispale najbolje po onome sto je meni bitno, jedina zamjerka koju su korisnici napisali je da se brze trosi ali treba uzeti u obzir i na koji auto su montirane, Megane nije bas pretezak tako da ce zbog toga trosenje biti manje...

4mm zima i 1,6mm ljeto, ako se ne varam...

Link to comment
Share on other sites

I u Vodicama je slična situacija. Nekidan pala kišica, odmah se par ljudi napucalo, a meni abs palilo i na smiješnim kočenjima, baš ko po ledu. Koliko sam vidio, takav je asfalt u većini Dalmacije.

Naravno da je takav asfalt kad se u asfaltne mješavine umjesto barem 50% pucolana stavlja isključivo vapnenac kojemu je polirnost na katastrofalnoj razini. Eruptivci su skupi za Dalmaciju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.