Jump to content

Posljedice susreta s ogradom na AC


Mafro

Recommended Posts

Evo konačno ulovio vremena slikati, bolje bi bile dnevne, ali jednostavno ne stignem.

Uglavnom, malo prije se vratio iz Čakovca, dovezao dijelove, blatobran, prednja i stražnja vrata. prednja lim sa svim brtvama, bočnom lajsnom i žmigavcem, zadnja kompletno cijela (stakla, obloga, podizač, lajsna). Sve zajedno (u istoj boji), znači nema lakiranja, za 1000 kn :cool: . Jedino što vrata imaju senzore za handsfree, ali ...

Od limarskih radova, samo će trebati malo ravnati i špricati zadnji blatobran.

Iznutra je sve cijelo, jedino je bilo dovoljno duboko da se saviju rubovi vrata i ispuca lak iznutra, i da prestala svijetliti ledica u prekidaču vozačevih vrata. Inače sve radi, ništa se nije pomaklo, vrata se otvaraju i zatvaraju kao i prije.

Još uloviti par slobodnih dana od posla i biti će laguna skoro kao i prije ove pezdarije.

 

post-11736-0-96431400-1418070901_thumb.j

 

post-11736-0-07560300-1418070927_thumb.j

 

post-11736-0-72306600-1418070972_thumb.j

 

post-11736-0-48844300-1418070988_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    32

  • usrmaatre

    17

  • filipbabok

    12

  • mata73

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro si prošao...i sve će biti dobro dok ne vidiš račun koji će ti HAC ispostaviti na oštećenu ogradu. Uzmi neku stolicu i sjedni prije nego otvoriš kovertu...

Link to comment
Share on other sites

Coupe jel ti to ozbiljno ili se zezaš? Pa zašto onda u cijeni svake litre goriva ima stavka za održavanje cesta kao i na tehničkom ima ta ista stavka? Malo mu je njegove muke šta je spizdija auto nego još treba i platiti ogradu.

Link to comment
Share on other sites

Dobro da si ti dobro tj. da je sve dobro prošlo. Hebo lim, lima će uvijek biti...

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na oštećenja vidljiva na fotografijam rekao bi da ograda i nije baš previše stradala. Čak štoviše da uopće nije stradala osim što je dobila novu metalik boju.:) Mafro jeli riječ o odbojniku, ili ogradi? S obzirom na stranu koja je stradala prije bi rekao da je odbojnik u pitanju, ili si se okrenuo na AC?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam imao prometnu na AC i zabio se u ogradu, HAC mi je samo poslao dopis da ce po policijskom izvjescu teretiti moju policu osiguranja za naknadu stete na ogradi. Nakon 2 godine mi skinuli bonus i peglaj dalje. To je bilo 2008 god. Ograda dan danas ima tragove plave boje od mog Megana

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro je ovo prošlo, pri kakvim brzinama se vjerovatno odvijalo...

 

A što se tiče osiguranja i HAC-a, meni je prije dvije godine i koji mjesec meštar koji je kosio trimerom srednji zeleni pojas, digao kamen koji je ostavio fini ožiljak na karoseriji, zvao policiju,napravili zapisnik...sve u redu jasno kao suza, policajac još kaže nemaš brige pokrit će ti oštećenje sigurno...nakon tri mjeseca košarica...ne hebu nikog ni 5%...sreća pa je oštećenje manje i nije mi se dalo natezat sa njima...

Link to comment
Share on other sites

Frend na Slavonici pokupio nekakvu živinu koja mu je sredila killer klime, meglenku, masku branika (sve skupa, nekih 5-6 tisuća razloga). Ne znam kako, ali uspio je u cijelosti srediti stvar u roku od tjedan dana, kaže da je stalno visio na telefonu jer mu je žešće trebao auto...

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Ja kao mladi vozač koji hvala bogu još nikad nije imao prometnu nesreću, sebi uvijek postavljam pitanje kako psihološki proći kroz takav događaj ? to je ono što u meni uvijek u dubini budi strah u prometu, sama pomisao na to te zavije crno. Ne samo zbog potencijalnih teških ozljeda i nedaj bože gubitka života, već i zbog materijalnog gubitka što nije zanemarivo. Pazite, nije to šala. Neki ljudi pošteno rade cijele dane, dignu kredite ili ulože velike pare u auto i onda u jednoj sekundi sve ode u totalku ili pak bude slupan do te razine da se može složit i popravit, ali to pakleno skupo dođe da ti se isplati više kupit neki drugi auto. Ono, radiš, mučiš se da zaradiš za neki autić i onda ga vidiš smrskanog na cesti, bože me sačuvaj. Pogotovo ako je situacija takva da ti polica ne pokriva štetu kao u slučaju ovog kolege koji je očito sam skrivio nesreću za što ga ja ne krivim jer razni faktori mogu utjecati na to da se nešto takvog desi.

 

Bolje da ne prizivam vraga, skužio sam da ga crno razmišljam da se crno i dešava. Baš sam noć prije nego su mi krepali prednji brisači razmišljao o njima, i eto drugi dan  su krepali, to ti je ono...neka zla sila...moj auto je koštao svega 12 000kn + registracija , dakle nije neka para i nije svijet propao ako i ode k vragu, ali ipak, da se nešto desi i da se slupa ne znam kako bi to psihološki prošao, a kamoli kad pričamo o autima od cca 10 000 eura ili više i to u rukama ljudi koji nisu baš Todorić, već neka srednja klasa kojoj taj auto nije baš pao ono s neba. Pa murija, pa ova odšteta, pa ona...pa još nek je u pitanju osoba koja je više godina vlasnik auta i sentimentalno je vezana za njega, teško je to. Još pogotovo tu kolege pričaju da su imali razne situacije di ti oštećenja nitko ne pokriva. Ako nisi osoba koja ima viška love, ne znam kako proći ako ti je slupan samo branik, farovi i maglenke, a kamoli šta više od toga. Morao bi uvijek u rezervi imat barem 5000-6000 kn na štednji samo za auto i popravke, i to za ove jeftine aute ko moj, za Lagune i slične ni sam ne znam koliko.

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Istu situaciju sam imao sa službenim autom prije 5god na A1 kod Dugopolja. Gotovo isto oštećenje auta. Na ogradi je na jednom mjestu ostalo samo malo boje od auta. Ograda nije ni osjetila da sam ju očešao :)

 

Puhala je bura 150km/h, ja sam vozio 80km/h (ograničenje je bilo 100km/h). Počelo me šamarati po cesti, a ja sam na teži način naučio da u tim situacijama nije dobro stisnuti kočnicu pogotovo kad cesta ponire. Imao sam osjećaj da mi je zadnji kraj lebdio. Nije pomoglo ni što sam 5h vozio skoro u komadu.

 

Krenem dalje, pomislim kako sam se kao zadnja budala okinuo ogradu i 2-3 kilometra dalje jedan Mercedes i jedan kombi bočno zalijepljeni za ogradu. Još sam dobro prošao...

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Znači riječ je o limu debljine oko 5 mm (koji je usto još dodatno očvrsnut oblikom) i nema šanse da je iti malo udubljen, ili razbijen. Vjerojatno je ostalo samo malo boje ponjemu. U prvi mah sam mislio da se radi o žičanoj ogradi. Odbojnici su konstruirani na takav način da podnose takove vrste oštećenja. Sad da je direktno udario u isti bilo bi malo zahebanije, ali Mafro je samo "strišao" odbojnik. Mislim da HAC tu nema nikakve osnove da traži neku veliku kompenzaciju štete.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je prošlo....meni se po tvom opisu činilo da si se vrtija po ac-u od live strane do desne....već san vidija laguninu guzicu izpremještanu

Link to comment
Share on other sites

Ogradi sigurno nije apsolutno ništa. Samo je dobila malo njegove boje koja je iste boje kao i ograda :)

 

Ne znam temeljem čega bi mu išta naplatili čak i da je evidentiran. Po tome bi mogli tužiti svakoga tko ostavi crno od gume bočno na rinzolu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam htio dramiti...momak iz Vodica je imao prometnu na AC i morao je platiti...sutra vam cak mogu i reci koliko novaca kad ga pitam. Isto ogradi nije bilo nista...samo ostala boja od auta i pobrijao im je one katadioptere.

Mislim cak da je i decko iz Splita (Mexx...neki ce znati mozda) isto tako ljubio ogradu i platio neke novce.

Link to comment
Share on other sites

Plot ili ogradu, odn. odbojnik neću platiti sigurno, jer je na kraju bilo kako french kaže.

Uglavnom, lik (ili tko je već vozio) mi oduzeo prednost, da ga ne udarim "malo" prikočio i pobjegao u lijevo, ulovio travu i otišao u ogradu. Mislim da ovaj nije ni skužio šta je napravio, jer je normalno produžio. U oblaku vodene prašine od šlepera i tog auta nisam doslovno vidio koji je auto, a kamo nešto više. Na kraju je sve dobro i prošlo, da sam se zavrtio završio bi pod šleperom. Tako da na kraju više sreće nego pameti, jer ni mojih cca 150 i gledanje na mob nisu pomogli u toj situaciji :shamed: , pogotovo u tim uvjetima.

Stao na prvom odmorištu, prvo izašao da vidim šta sam napravio s autom, zapalio (ne pušim u autu), i mislim zvati policiju ili ne. I već znam koji auto, gdje kako šta blabla, a mogao bi im reći ništa. Na kraju bi meni na dušu išlo ono, vožnja neprilagođena uvjetima na cesti, kazna iz toga, i možda i popravak plota :D .

Eto nisam zvao, prihvatio to kako je, popravi i vozi dalje. Poklopilo se par okolnosti, glupih s dvije strane, a i onih dobrih. Mislim da sam se naslonio cijelom dužinom odjednom, da sam udario čoškom, možda bi bilo i drugačije, tko zna, Jbg, mislim da je nakraju sve i dobro prošlo.

A mislim da se odbojniku nije ništa strašno desilo, kako kažu usrmaatre i Med0, dobila je novi sloj boje, i to u sličnom tonu.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

dobro si postupio. Da si zvao štrumfove dobio bi kaznu i izgubio dio bonusa na polici.

Link to comment
Share on other sites

NHF, ali ispričati tu priču ovdje, ovako djelomično javno, i još fotke objaviti... opet je potrebno hrabrosti, IMHO

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

NHF, ali ispričati tu priču ovdje, ovako djelomično javno, i još fotke objaviti... opet je potrebno hrabrosti, IMHO

:D :D :D

Neki su stavili i snimku prevrtanja pa im se nista nije desilo :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Svi griješimo. U svakom slučaju respect na iskreno i otvoreno prepričanom iskustvu.

 

Hvala. Jbg, desilo se i šta mogu, šuti, pokri se ušima, popravi.

dobro si postupio. Da si zvao štrumfove dobio bi kaznu i izgubio dio bonusa na polici.

Upravo sam tako i mislio.

 

NHF, ali ispričati tu priču ovdje, ovako djelomično javno, i još fotke objaviti... opet je potrebno hrabrosti, IMHO

:D :D :D

Ne zamjeram ništa, šta si ti pajac? :D:p . Ne kužim ovo s hrabrošću?

Link to comment
Share on other sites

Ne zamjeram ništa, šta si ti pajac? :D:p . Ne kužim ovo s hrabrošću?

 

ne, buraz mi je, ali nemoj ništa brinuti ;)

A ovo sa hrabrošću je vezano za drugi topic gdje je čovjek s ovog foruma izgubio jamstvo na auto s kojim je bio na utrci (402, mislim). Servis je to saznao upravo preko ovog foruma, pa zato kažem... ;)

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, ma ne brinem ništa, u biti ne znam kada ću prije blagdana uloviti vremena za srediti auto. To mi je najveća briga trenutno, ali barem su dijelovi doma.

I dobro bi bilo kad bi auto iz 2003. imao garanciju barem na glupost.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.