Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Prednji sicevi su preklopni kad su dva vrata tako da će malo teže ulaziti iza s tvojima, zadnji bi trebali biti isti.

Ovaj genijalni izum je na sajli birača, ja se ne bi zayebavao sa printanjem nego zamijeniš i na miru si opet  250-300hiljada

Link to comment
Share on other sites

Joj pa da, nisu preklopni... Jesam jelen...

Znaci cca 100 eurica mi se pise zbog te raspale gumice ili ceg vec. Sad mi je jasno sto je ovaj vezao zicu 😂😂

Sad opet cekat mehanicara 3 tjedna 🥲

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pred neki dan mi se upalila greška "Check Start & Stop", nema grešaka zapisanih u ECU, niti su upaljene kakve lampice (tipa check engine, servisni ključ i slično).

Zvao HAK asistenciju, testirali akumulator, i na 38%. Zamijenio ga novim, no greška još uvijek stoji. Vozio ga u komadu 60km, i sad već treći dan po malo po gradu i okolo.

Auto me nije pitao ništa na dashboardu za zamjenu akumulatora. Originalno je bio EFB (5 godina), pa zamjenio AGM (koji je sada izdurao 3 godine) i sada je EFB opet.

Auto vozi i ponaša se normalno. Ima li netko neku ideju ili prijedlog? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 14. 12. 2023. at 8:34, Sledge said:

Pred neki dan mi se upalila greška "Check Start & Stop", nema grešaka zapisanih u ECU, niti su upaljene kakve lampice (tipa check engine, servisni ključ i slično).

Zvao HAK asistenciju, testirali akumulator, i na 38%. Zamijenio ga novim, no greška još uvijek stoji. Vozio ga u komadu 60km, i sad već treći dan po malo po gradu i okolo.

Auto me nije pitao ništa na dashboardu za zamjenu akumulatora. Originalno je bio EFB (5 godina), pa zamjenio AGM (koji je sada izdurao 3 godine) i sada je EFB opet.

Auto vozi i ponaša se normalno. Ima li netko neku ideju ili prijedlog? 

Rješeno. Odspojio akumulator na 10 minuta, te spojio natrag, pa je auto pitao "New battery?". Odabrao "yes" i nema više grešaka.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ispod nogu vozaca i suvozaca imam po jedan mali pretinac, unutra mi je bila kutijica od nove rucice mjenjaca dobrih mj dana i jucer vidjeh da je potpuno smocena, sve je suho, stakla ne magle nesto.

Jeli moguce da se to napilo vlage od kondenzacije ili da ipak nekud prodire pa namoci tepih?

Jel ima ko iskustava oko tih buksi?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, direstraits said:

Imaš vodu ispod šoferšajbe

Da kao što dire kaže, oce to na meganu 3, a ni scenic 3 nije iznimka. Očistit odvode ispod šajbe, ako znaš da će jaka kiša, parkirat auto na ravnom pomaže😉

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gdje su kanali? Ispod plastike oko brisaca ili jos negdje? Valjalo bi skinut i one plastike unutar blatobrana da vidim odvode u pragovima..

Gdje to prodire unutra? Ima li neko mjesto specificno da mogu predihtati te gdje jos Meg 3 pusta vodu?

Link to comment
Share on other sites

Ispod plastik od brisača, sve skinut i očistit. Ako ćeš Radit sam da se naći kako na Youtubeu

Link to comment
Share on other sites

Gdje tražiti ovaj dio što se uštekava u visokotonac? 😁

PXL_20240109_184802104.jpg

PXL_20240109_172350667.jpg

PXL_20240109_184701357.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zašto ga tražiš kad ti je u ruci? Još si i slikao, mob lijevo konektor desno

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, kolika je normalna potrošnja Megana 3 1.6 16V 110 KS (6 brzina), jel normalno da po gradu popije 12L/100 km?

Ne divljam s autom, vozim po ograničenjima, doduše koristim ga za relacije do 4 km, sa dosta semafora.

Edited by Hrde
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hrde said:

Pozdrav, kolika je normalna potrošnja Megana 3 1.6 16V 110 KS (6 brzina), jel normalno da po gradu popije 12L/100 km?

Ne divljam s autom, vozim po ograničenjima, doduše koristim ga za relacije do 4 km, sa dosta semafora.

Sasvim prihvatljiva potrošnja za taj motor. Teško da i radnu temperaturu postigne na tako kratkim relacijama sa semaforima. Imam u dvorištu Clia s tim motorom i 270 tkm i ako spustim na 7,5 na otvorenoj cesti onda se lupam nogom u dupe od sreće. Ali je zabavan za popizdit. Voli visoke obrtaje. Šaltanje u niskim  ga ubija iako ima snage na pretek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se također ne vozim puno. 25 km dnevno. Potrosnja 9.5 lit po gradu.

 

Povremeno ga potjeraj po otvorenoj cesti po gasu.

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima, činilo mi se malo previše, ali ipak je atmosferac...

Link to comment
Share on other sites

Malo je. Moj nije nikad presao 11 litri.

Link to comment
Share on other sites

U čemu bi mogao biti problem? Auto je 2009., ali ima samo 86 tkm, većinom gradske vožnje, oduvijek je veliki potrošač.

Link to comment
Share on other sites

Osijek, 12l, sasvim normalno :).

Focus 1.6 je meni toliko trosio dok je bio u Osijeku.

Od staroga Yaris 1.3 popije 9-10l bez problema.

Ne znam gdje vozis, ali normalna potrosnja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ford focus 1.6 100 konja, benzinac. Uredno se može vidjeti 10-12L na 100 ako sam u gradskoj gužvi. Sreća da ne vozim puno po gradu.

Link to comment
Share on other sites

On 16. 01. 2024. at 8:25, Hrde said:

U čemu bi mogao biti problem? Auto je 2009., ali ima samo 86 tkm, većinom gradske vožnje, oduvijek je veliki potrošač.

Provjeri termostat, možda nikada ne postigne radnu temperaturu. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Display said:

Provjeri termostat, možda nikada ne postigne radnu temperaturu. 

Ma kakvi božiji termostat..Kad radi relacije do 4km...nemoze se ugrijat ni da je vani +40...To je pod cokom dok se neugasi...Zato toliko i troši.. 

Edited by macak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da a ti znaš da samo vozi 4km i da je inace ispravan na dužim turama 🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Display said:

Da a ti znaš da samo vozi 4km i da je inace ispravan na dužim turama 🤦‍♂️

 

On 15. 01. 2024. at 20:57, Hrde said:

Pozdrav, kolika je normalna potrošnja Megana 3 1.6 16V 110 KS (6 brzina), jel normalno da po gradu popije 12L/100 km?

Ne divljam s autom, vozim po ograničenjima, doduše koristim ga za relacije do 4 km, sa dosta semafora.

Ocigledno procitam pa onda pišem... 😉

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.