Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

naravno. u razvoj dizela je u 20 godina ulupano mnogo inovacija jer je cilj sa cim manje novca preci veci broj km. dizel gorivo raspolaze mnogo vecom potencijalnom energijom obzirom na kolicinu masu i volumen. u benzince je ulozeno puno manje jer su neisplativiji za ekspolataciju. dizel se za svog zivotnog vijeka otplati 3 put dok benzinac mozda 1x.

ali razvoj dizela je dosao do kraja. ekoloski je skroz iscrpljena tehnologija.

Poslano sa mog A311 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U francuskoj i njemačkoj je znatno više od pola vozila registriranih dizela. Pa koji to motor u urbanim uvjetima troši 5 litara? Ništa čudno. Za druge države neznam ali na ove dvije otpada večina prometa u EU.

Benzinske SkyActiv Mazde. Za razliku od turba koji kod benzinca ima efekta samo kod ubrzanja, visoka kompresija funkcionira u svim režimima ;)

naravno. u razvoj dizela je u 20 godina ulupano mnogo inovacija jer je cilj sa cim manje novca preci veci broj km. dizel gorivo raspolaze mnogo vecom potencijalnom energijom obzirom na kolicinu masu i volumen. u benzince je ulozeno puno manje jer su neisplativiji za ekspolataciju. dizel se za svog zivotnog vijeka otplati 3 put dok benzinac mozda 1x.

ali razvoj dizela je dosao do kraja. ekoloski je skroz iscrpljena tehnologija.

Mislim da si omašio sve osim što je razvoj dizela došao praktički do kraja. Benzinci su postali previše pouzdani i time vrlo upitni za buduću profitabilnost auto industrije, pa ih se komplicira turbo punjačima i smišlja svašta poput start stopa samo da imaš razloga da ih promijeniš kroz 7-8 godina i ne bi li se smanjio CO2 za par postotaka u odnosu na prije.

Link to comment
Share on other sites

Ne troše baš jednako kao dizeli ali troše malo. Inače Mazda aute poštivam i od kad su se rješili Forda procvali su. Jako mi se svidjela CX3 ali je skupa, preskupa.

Danas su koreanci ono što su nekad bili japanci po pitanju uloženo/dobiveno.

Mene fascinirao Golf 7 novi kak ide 1.0 TFSI sa 3 cilindra i 115ks. Za ne povjerovat.

Link to comment
Share on other sites

ja sam vozio novi golf TDI 1.6 sa 110ks.. oni su tu negdje s tim da se moment kod TFSI turbo benzinca vrti oko koliko okretaja?

Link to comment
Share on other sites

Ne troše baš jednako kao dizeli ali troše malo. Inače Mazda aute poštivam i od kad su se rješili Forda procvali su. Jako mi se svidjela CX3 ali je skupa, preskupa.

Pitaj auto škole koje voze Mazde 3 zašto više ne voze Škodilake TDI...

Link to comment
Share on other sites

Pitaj auto škole koje voze Mazde 3 zašto više ne voze Škodilake TDI...

Zasto?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitaj auto škole koje voze Mazde 3 zašto više ne voze Škodilake TDI...

Pitaj auto kuće što prije prodaju Mazdu 3 ili Octavia TDI. Da se razumjemo meni je Mazda 3 jako fora auto. Samo odi tražit djelove za Mazdu i za Škodu ak se što pokvati ili ošteti. TDI je kralj tržišta rabljenih i novih ne samo kod nas jer mi smo mali i nebitni.

Link to comment
Share on other sites

Pitaj auto kuće što prije prodaju Mazdu 3 ili Octavia TDI. Da se razumjemo meni je Mazda 3 jako fora auto. Samo odi tražit djelove za Mazdu i za Škodu ak se što pokvati ili ošteti. TDI je kralj tržišta rabljenih i novih ne samo kod nas jer mi smo mali i nebitni.

Dijelovi su tu negdje po cijeni samo što se za Škodu više može kemijati sa zamjenskim dijelovima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo je rekord, barem koliko sam ja vidio. 100 tkm u godinu dana :D:D:D

http://www.njuskalo.hr/auti/dacia-logan-0.9-tce-90ks-plin-oglas-23406944

Link to comment
Share on other sites

To je garant neki taxi bio, vjerojatno uberovac oni nabijaju velike kilometraze.

Prije bi rekao Cammeo, oni koristie Dacie s plinom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Radije tih 1687kn uložim u auto nego dam za neko kvazi jamstvo od 12mj. Isti klinac ko police osiguranja i kasko... Većina se ne iskoristi i ostane njima u džepu.

PS: ta cifra mi pokrije 4 godišnja servisa ili jedan veliki.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-benz-klasa-320-automatik-oglas-24187532

Bio sam pogledati ovaj auto, sve sto pise je istina, pravi kolekcionarski primjerak. Zracni ovjes radi ko urica, sva sjedala s masazom, koza u odlicnom stanju... Ma cudo od auta, samo sto ima mali gepek jsr je Lang verzija. Auto ima povijest i vrijedi po meni i vise od 10 soma eura. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Auto imao preportski zvuk kada stisnes tipku sport! Pravi boy racer car sa znakom munje na haubi [emoji23]

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

''ovaj oglas je obrisan''

Izgleda da ga je već prodao :D 

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-oglas-24726798

Što mislite o ovome?

Po godini trebao bi biti  prva verzija Scenica III prije facelifta, ali neke stvari mi nisu jasne. Na indexu isti auto u oglasu, tamo piše mjenjač s 5 brzina, ovdje je 6. A pogledajte fotku s ispisom km, gore lijevo je model auta 1.6 TCE :) Ne znam koja je razina opreme, probao sam ubaciti VIN u onaj renault app, ali ne prima, javlja "neispravna šifra". Čudno da je 2013. stavljao plin, a mala godišnja kilometraža. Potrošnju navodi 9.5l što po RI ne izgleda puno.

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-grandtour-1.2-tce-oglas-24666594

 

kad vidim da 1.2 tce može napraviti 250000 km, malo me to ohrabrilo jer ih neki pljuju..

kako kroz koju godinu planiram uzeti novi auto, baš novi, izgleda da bude to bio neki turbobenzinac..

sviđa mi se clio grandtour, manji je od meganea nešto al utovarni prostor mu je taman.. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-grandtour-1.2-tce-oglas-24666594

 

kad vidim da 1.2 tce može napraviti 250000 km, malo me to ohrabrilo jer ih neki pljuju..

kako kroz koju godinu planiram uzeti novi auto, baš novi, izgleda da bude to bio neki turbobenzinac..

sviđa mi se clio grandtour, manji je od meganea nešto al utovarni prostor mu je taman.. 

frend je bas takvoga bijelo 1.2tce karavana  kao sa oglasa uzeo pred 4 godine negdje sa 220tkm sad ima dosta preko 320 vec--- i kaze da nista zasada od kako je kupio nije dirao . i jbg =) . kako naletis...

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-grandtour-1.2-tce-oglas-24666594

 

kad vidim da 1.2 tce može napraviti 250000 km, malo me to ohrabrilo jer ih neki pljuju..

kako kroz koju godinu planiram uzeti novi auto, baš novi, izgleda da bude to bio neki turbobenzinac..

sviđa mi se clio grandtour, manji je od meganea nešto al utovarni prostor mu je taman.. 

Bitna je razlika između novih 1.2 tce s lancem i starog 1.2 tce s remenom. Ovaj stari je bez mana, novi ima problema s lancem i uskoro ga mijenja još noviji 1.3 tce s lancem. Bumo videli koje probleme donosi.  

Link to comment
Share on other sites

Što nije taj stari tce ustvari provjereni D4F kojem su turbinu dodali?

Zna netko kako 0.9tce stoji po pitanju tog lanca?

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-oglas-24726798

Što mislite o ovome?

Po godini trebao bi biti  prva verzija Scenica III prije facelifta, ali neke stvari mi nisu jasne. Na indexu isti auto u oglasu, tamo piše mjenjač s 5 brzina, ovdje je 6. A pogledajte fotku s ispisom km, gore lijevo je model auta 1.6 TCE :) Ne znam koja je razina opreme, probao sam ubaciti VIN u onaj renault app, ali ne prima, javlja "neispravna šifra". Čudno da je 2013. stavljao plin, a mala godišnja kilometraža. Potrošnju navodi 9.5l što po RI ne izgleda puno.

još od Scenica 2 phase 2 taj motor ide sa 6 brzina. Akoje stvarno 5 onda je nekakav frankestein s starim mjenjačem naknadno ubačenim. Btw, jako loše fotografije, nema unutrašnjosti, očajan oglas ali možda to upućuje da nije vičan prodaji, nije preprodavač, tko zna

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.