Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Vuce volan i s njim i auto...ne sad previse, ali onako primjetno covjeku koji pazi na to

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam jedan novi ne veliki problem ali bi možda mogao postati. Kod prvog paljenja auta teže pali, tj zavergla i upali ali zastane na 600-700 okretaja na sekundu ili dvi pa onda dode u normalu na tih 820 cca. To mi je počelo tu zimu i dešava se uglavnom svaki put kod prvog paljenja u danu. Kroz dan i tako ne.. u čemu bi to moga biti problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma naručujem u Auto Kreši neke stvaro za sebe i brata pa bi usput uzeo i novi antifriz.
Dosta mi je kapao u zadnje kod isparivača od plina. Sad sam to sanirao al iscurilo mi je dosta van.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. da li je puno potrosnja ulja od 1l na 7500km? ovaj vikend, taman pred put mi javio board computer da je na minimumu, nadolio cijelu litru 900NF i taman pokazuje puno i na sipci i na board compu, tj na sipci mrvicu manje od maximuma...

2. neznam dal sam napomenuo vec, ugl proradio mi tempomat, slucajno sam pred jedno 10tak dana isao ga ukljuciti, kao sta nekad znam probat (a znam da ne radi) i gle cuda RADI, mogu upravljati svime, brzinu povecavati, smanjivati, ponistit, upalit...uglavnom puno mi pomogao jucer na A1 

mislio sam uvijek da je tempomat povezan sa abs-om i esp-om koji uredno i dan danas ne rade...

Link to comment
Share on other sites

1. Nije

2. Nije te frka bez tih pomagala voziti?

Link to comment
Share on other sites

nije, hvala bogu imam sigurno preko pol milijuna km iza sebe bez ijednog sudara i kako smo nekad svi vozili aute bez ikakvog pomagala? kad budem imao visak novca onda ce ic popravak (jedino ako nisu neki bijesni iznosi), do tad vozim kao sta sam se i ucio na twingu bez serva i icega... :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni 96 kw uzme pol kile ulja na 12-15 000 km. S tim da mu fakat nije lako... Al bas nije. Znaci, nekaj si svejedno malo provjeri.

Mislim, nisi u kriticnom po ovim brojkama, al za uredan dci vjerujem da je malo vise od normale.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nije, hvala bogu imam sigurno preko pol milijuna km iza sebe bez ijednog sudara i kako smo nekad svi vozili aute bez ikakvog pomagala? kad budem imao visak novca onda ce ic popravak (jedino ako nisu neki bijesni iznosi), do tad vozim kao sta sam se i ucio na twingu bez serva i icega... [emoji3] 
Meni ABS i ESP nisu radili zbog ABS senzora, kupio novi Ate (Ciak 510 kn, dobio ga za 300tinjak s popustom) i sad sve radi normalno. Nekidan sam negdje na netu naletio na isti takav za ispod 300 kn samo se ne mogu sjetit jel Auto Krešo ili Silux.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imas li mozda broj i marku senzora kojeg si uzeo?

Link to comment
Share on other sites

imas li mozda broj i marku senzora kojeg si uzeo?
Evo ga 96d2b9a166f55e43a4c987aee5685486.jpg

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro shvatio, to je 1 senzor po kotacu? ili kako?

Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro shvatio, to je 1 senzor po kotacu? ili kako?
Da. Izbacit će na dijagnostici koji ne valja. Meni je žica bila pukla od senzora tako da nije bilo kontakta,mogao sam i taj popravit. Pogledaj da nije do toga.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dal se sjecas kako tocno pise na dgn, koji fault code?

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dal se sjecas kako tocno pise na dgn, koji fault code?

Sent from my LG-H870 using Slapatalk


A to ne znam, bilo je to prije nego sam kupio sebi dijagnostiku, ali mi je i pisalo odmah koji je senzor u pitanju.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

dodem danas u auto, hocu krenuti, ne pusta el. rucna. BC ju prepoznaje kao otpustenu (kad je auto ugasen pise mi apply handbrake). Mislim da kvar nije u samoj kocnici nego u elektronici s obzirom da se povlacenjem rucice ne dogada nista, nema zujanja motorica, znaci ne reagira. Probao sam auto ostavit bez struje na sat vremena da vidim jel mozda problem u kompjuteru pa ce doc k sebi al nazalost nista. Ima li netko ideju sto bi tocno moglo biti i koji je najbezbolniji nacin za rjesavanje problema? Postoji li jos koji nacin da se rucna otpusti bez koristenja one polugice u slucaju nuzde da se dovucem do mehanicara?

 

Link to comment
Share on other sites

Imaš polugicu u srednjem pretincu. Izvučeš onu jednu plastiku i ispod bi ti trebala biti ručkica koju povučeš.
Pogledaj na YT koju točno plastiku. Samo je nataknuta. Mislim da je ona na kojoj je 12V utičnica.
Nisam nikad delal al sam gledao isto na YT i napisao je mata negdje bio gdje je na Laguni 2 pa sam išao iz znatiželje pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Nema fizički da otpustiš sajle.

E sad, dal CLIP il nekaj ima neku softwaresku mogućnost ne znam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Možda je problem u mikroprekidacu na samoj ručici ručne.
Zna biti problema s time na Scenic 2

Link to comment
Share on other sites

Da kucnem o drvo, nakon prvih intervencija po tom prekidaču više problema nemam

Link to comment
Share on other sites

kuciste kartice mi se razbilo (onaj dio gdje je rupa za privjesak), planiram uzet s ebaya drugo i preseliti transponder i sve iznutra u taj. kako se otvara kartica sa 3 gumba? ima li neki odredeni nacin i cime? da ne razvalim jos vise...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.