Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Pregledaj dobro instalaciju. Inače vezano za ovaj upit oko vode u vratima, voda iz vrata ne može curiti u putnički prostor, postoje brtve a i rub praga koji to ne dopušta.
Sve sam pregledao, kleme akumulatora su blago oksidirale, minus posebno, dovoljno da pravi probleme. Takođe, loša masa na jednom konektoru zadnje stop lampe. Sve sređeno i očišćeno, pratim dalje...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikad takvih problema, a nije da ovdje ne pada jaka kiša. :)

nukleuz, prati stanje pa javi.

Ruske, znam da je u Rijeci jako kišovito, kad god nazovem moje poslovne partnere i pitam ih šta ima novog i Rijeci oni odmah odgovore: "pada kiša".

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ruske said:

vidi se da ne zivite u rijeci gdje tokom 1 dana padne i po 150-200 litara kise...nikad nisam imao tog problema prije s lagunom od proljeca kako ju imam, samo odjednom vidim mokar tepih i dok se otvoreni radio prestao na pol sata emitirati (par puta im se dogadalo u zadnje vrijeme), pa dok je bila tisina sam cuo buckanje i shvatio da imam akvarij u vratima...

Može biti da ti je pustilo vodu iz vrata, dakle kroz brtvu tapecirunga. Ovo sa ukljanjanjem čepova meni jednom prilikom nije uspjelo jer u nekim okolnostima (možda nagib, ne sjećam se točno) ti čepovi uopće nisu na najnižem mjestu i onda ti pušta vodu kroz brtvu tapecirunga unutra u kabinu.

Najbolje sjedi unutra i neka ti netko prska jakim mlazom vode pa ćeš točno vidjeti gdje i kako pušta.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno pusti kroz ventilator ako su zaštopani oni odvodi ispod vjetrobrana.

Link to comment
Share on other sites

nisam shvatio uopce o kojim rupicama i cepovima pricate, otvorio sam vrata, malo rukom rasirio donji brtvu, cak na jednom mjestu je iskocila pa sam ju vratio, i kako sam ju rasirio, izasli su slapovi vode van...jedno 5-6 sekundi curenja, pa sam vratio ih na mjesto i probao opet njihati vrata i sad se ne cuje buckanje...ovo je samo privremeno + sumnjam da sam bas sve iscjedio, ali eto...

Link to comment
Share on other sites

Otvori vrata, lezi ispod vrata, odmakni malo tu gumenu brtvu na dnu vrata, i sve ćeš jasno vidjeti, i čepove i manje i veće rupe.

Link to comment
Share on other sites

Nije ispod brtve.
Napisao sam ti. Na jednom dijelu uzduz vrata (malo prema naprijed) imas komadic kedera duljine cca 2 cm koji ide okomito 90° na keder uzduz vrata. Taj dijelic ima rupicu koji se navuce preko tog malog cepica. Tako da taj dio gume moras skinut sa glave cepica. I ispod je bijeli cepic sa ovalnom glavom kojeg pazljivo povuces jer ima rebra da se samo utakne i stoji.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo Ruske. Sjetio se poslikati.

Sad vidis tu poziciju rupica. Kod mene su izvadeni cepovi i odrezao sam taj visak kedera koji se kacio na cepove jer kad nema cepa da se zahakla za cep se taj dio gume piga kod zatvaranja vrata pa sam se bojao da mi ne popiga keder oko vrata bas.

Na zadnjoj slici je i prag, tak da se vidi da u biti nemre iz rupica nikak voda u kabinu. A bogami niti od zdola ikak unutra u vrata. Jedino kak vele skroz iznad iz oplate al to je fakat onda vec kriticna kolicina vode da komotno i zvucnici i pitaj boga kaj jos pliva unutra.

fcb7d46779fafcc5ff1ce5e80473a1bf.jpg3648f4cc858bcc6a9e962cf9a89fbe9a.jpgc05a9a8d34ce0a1f9efca094dcf2137a.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

jasno! tu negdje na toj poziciji meni i curi unutra...i taj keder pod 90 stoji...

Link to comment
Share on other sites

slabo se sjećam, ali jel moguće da su kod mene ti čepovi stajali uzdužno i da su umjesto 2 manje imali jednu veću rupu koju su pokrivali?

Link to comment
Share on other sites

ma ne može iz vrata curit u kabinu, to sve ide van. Provjeri korito ispod brisača

Link to comment
Share on other sites

Jedan veci je pred kraj vrata, tu mi se sad ne vidi na fotki. Dakle cca koliko su ovi udaljeni od pocetka, toliko je cca taj jedan veliki crni od kraja vrata. Njega sam prvi puta vidio sada kad sam isao slikati.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jeis ušao u auto dok je netko izvana špricao auto mlazom vode?

Link to comment
Share on other sites

a je**te, jesam rekao da curi iz vratiju unutra? pa nisam mutav...vidio sam svojim ocima, na pragu iznutra mali potocic vode kako curi unutra...taman na razini negdje ovog kedera...moram dalje motriti situaciju, posto sam sam ispraznio sve, pa nemogu vidjet kuda curi, ali curi kako sam opisao...

Link to comment
Share on other sites

pih, koji inzenjerski fail. Jbg, nisam mislio da je moguće. Ima li još koja rupa pa da je ona začepljena?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Ruske said:

jasno! tu negdje na toj poziciji meni i curi unutra...i taj keder pod 90 stoji...

 

48 minutes ago, frenchkey said:

ma ne može iz vrata curit u kabinu, to sve ide van. Provjeri korito ispod brisača

Naravno da može, imao sam to

21 minutes ago, Ruske said:

a je**te, jesam rekao da curi iz vratiju unutra? pa nisam mutav...vidio sam svojim ocima, na pragu iznutra mali potocic vode kako curi unutra...taman na razini negdje ovog kedera...moram dalje motriti situaciju, posto sam sam ispraznio sve, pa nemogu vidjet kuda curi, ali curi kako sam opisao...

jesi skinuo tapecirung i ponovno ga zalijepio? vjv ti se odlijepila brtva kvadratnog profila ili fali jedan dio i to baš dolje
kao što sam prije napisao, vrata piju vodu i to svaka, na svakom autu. kod lagune ne stigne istjeći van voda jer je metalni okvir vrata dosta nizak i prelijeva se u kabinu kroz nedostajući dio brtve ili loše zalijepljen, kako sam gore napisao

uglavnom, skini tapecirung i sve će ti biti jasno

Link to comment
Share on other sites

nisam ja osobno nikad na laguni skidao tapecirung, na cupri jesam i vraceno je kao original...ocito je netko ovdje skidao prije mene i nije vratio dobro ili kozna sta...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, filipbabok said:

slabo se sjećam, ali jel moguće da su kod mene ti čepovi stajali uzdužno i da su umjesto 2 manje imali jednu veću rupu koju su pokrivali?

Ma ti čepovi nisu za odvod, tu stoji ona poprečna guma.

15 hours ago, frenchkey said:

pih, koji inzenjerski fail. Jbg, nisam mislio da je moguće. Ima li još koja rupa pa da je ona začepljena?

Kako se meni nikad nije začepio, ili Njemačke Lagune imaju veće rupe. :)

14 hours ago, filipbabok said:

 

Naravno da može, imao sam to

jesi skinuo tapecirung i ponovno ga zalijepio? vjv ti se odlijepila brtva kvadratnog profila ili fali jedan dio i to baš dolje
kao što sam prije napisao, vrata piju vodu i to svaka, na svakom autu. kod lagune ne stigne istjeći van voda jer je metalni okvir vrata dosta nizak i prelijeva se u kabinu kroz nedostajući dio brtve ili loše zalijepljen, kako sam gore napisao

uglavnom, skini tapecirung i sve će ti biti jasno

Naravno da si imao kad si vratio natrag oblogu vrata bez brtve. Kako ti nije curilo kad sam ja namontirao istu?

Link to comment
Share on other sites

Ne, kod mene je falio dio te brtve i to na zadnjim vratima koje sam riješio sa ovim izumom :D

naprijed mi nije puštalo nikad premda smo i lijevi i desni prednji podizač rješavali.

Link to comment
Share on other sites

Onda ne znam kako ti voda može curiti kroz vrata. Kod mene (kao šta je vidljivo na fotografiji) čep/ovi su na mjestu i nigdje ne curi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.