Jump to content

INA ULTRA CLASS 102 - 102 oktana!


xxx

Recommended Posts

Tako sam i mislio, iskreno šteta šta ga neće biti za širu populaciju, tipa ako neko hoće na track day da se malo provoza, tko god bi tako nešto htio, to bi trebao platiti po cijenama tim i tim i ćao.

 

 

Pa auto klubovi i sl. (pravne osobe) će moći uzeti i u toj varijanti bi gorivo bilo raspoloživo za track day npr.

Samo što ga se neće moći preprodavati u manjim količinama već direkt u auto koliko sam shvatio.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    19

  • DU-roller

    14

  • kugla27

    11

  • therrlu

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

za track day bi grobnik mogao kupiti i preprodavat. imaju benzinsku crpku i onako tako da :D

 

Već prodaju. AFAIK.

Link to comment
Share on other sites

od kad je u pogonu ponovo? proslu sezonu je bila ugasena ak se dobro sjecam, a pretproslu 100%. i kolko znam 100tke je bilo ne jace. ili grijesim?

Link to comment
Share on other sites

INA je partner Grobnika, ali ne i benzinske na stazi pa ne znam hoće li se prodavati tamo, možda ne ove godine. Miloše, ne beri brigu za kvalitetu i zadovoljavanje normi, daj 30 kn za litru x 50 l pa analiziraj :)

Link to comment
Share on other sites

INA je partner Grobnika, ali ne i benzinske na stazi pa ne znam hoće li se prodavati tamo, možda ne ove godine. Miloše, ne beri brigu za kvalitetu i zadovoljavanje normi, daj 30 kn za litru x 50 l pa analiziraj :)

 

Misliš da bude to tako skupo pošto je Aral Ultimate 1.56€/L u Njemačkoj?

Link to comment
Share on other sites

Misliš da bude to tako skupo pošto je Aral Ultimate 1.56€/L u Njemačkoj?

Ako itko zna - on zna...radi covjek tamo.

Link to comment
Share on other sites

Koja je tamo cijena?

  

Ne znam, nisam nikad točio.

Ako itko zna - on zna...radi covjek tamo.

Ne sumnjam, samo meni nije jasno zašto cca 4x viša cijena od one u zemlji sa višim standardom za istu stvar.

Link to comment
Share on other sites

na grobniku ako se ne varam (dok ga je bilo prije 3 godine) bilo 11 kn dok je gorivo bilo 9

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam neke slike, ali ni tamo nije bilo gorivo veće od 100 oktana, sve mi se čini da su ljudima mazali oči.

t_5.jpg

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Aral Ultimate 102 nije trkaće gorivo. Trkaća goriva ovih karakteristika, recepta i FIA specifikacije su oko 4€.

 

Na Grobniku su se prodavala samo cestovna goriva, sada se radi o Croduxovim proizvodima.

Edited by DU-roller
Link to comment
Share on other sites

Morat ćeš nabaviti bar 10l da probamo kaj je to  :D :D :D

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Do petka će se napuniti privh 30 bačvica pa ćemo vidjeti da neka ispadne s kamiona :)

Link to comment
Share on other sites

 Trkaća goriva ovih karakteristika, recepta i FIA specifikacije su oko 4€.

 

Znam da ispada smiješna usporedba, ali ne mogu ne prokomentirati - u doba DM-a takvo gorivo je išlo po 4dm, sad je 4€, dobra stara politika još od prelaska na euro - 1marka=1euro (stari je kupio par trkaćih auta kroz par godina od nekog poznatog trkača iz karlovca prije 20ak (a i dosta više godina je prošlo od prvog takvog auta) pa smo preko njega nabavljali i adekvatno gorivo, cijena je bila takva 4 marke za litru, samo se u bačvama moglo kupovati).

Link to comment
Share on other sites

Aral Ultimate 102 nije trkaće gorivo. Trkaća goriva ovih karakteristika, recepta i FIA specifikacije su oko 4€.

Koja je razlika?

Rade promidžbu goriva kojeg će koristiti možda 100tinjak ljudi u RH...nije mi baš jasno al dobro. :D

Link to comment
Share on other sites

Ako to kompjuter auta neprepoznaje nevidim svrhu uporabe tog goriva na benzinskim postajama. Za koga? One koji remapiraju aute? Pa nisu benzinske postaje za to. Ako je to trkace gorivo onda neka se prodaje na stazi kad ce ionako to biti bacen novac za normalnu populaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ajd nek mi neko, ko je upoznat s carinskim propisima bez obzira kaj više nema graničnih prijelaza, objasni kako zakonski unest kantu goriva u HR. Po zakonu o trošarini (gorivo, cigarete, alkohol) mogao si točit vani auto i to je OK, al ako bi htio prevest kanister s više od 10L trebao si platit trošarinu, osim ak nije za vlastite potrebe.

 

Da ne se...m bez veze, konkretno, trebalo mi je NITRO gorivo (nitrometanol) za autić na daljinski i nigdje u našim zakonima nisam uspio skužit kolko je max količina koja se može prenest preko grane a da se ne prijavljuje trošarina. Naime, bio sam u Grazu i kupio ga u kanistru, originalno pakiranje od 4L. Kaj da me ulovila neka carinska kontrola?!?

Link to comment
Share on other sites

kupi ga u sirovinama i sam ga mjesaj doma :D haha mislim da se to ne smatra gorivom al nek se iskusniji izjasne

Link to comment
Share on other sites

Raptor, promoviraju se i auti koji čine promile prodaje nekih proizvođača, jer doprinose brandu. INA će ovim proizvodom doprinijeti budućem razvoju linije proizvoda, auto i moto sportu kod nas i svom brandu, da ne misle ljudi da ne možemo dalje od 98 oktana.

Tomislav, mogu ti provjeriti ovo pa te pmam da ne spamamo temu.

Link to comment
Share on other sites

Raptor, promoviraju se i auti koji čine promile prodaje nekih proizvođača, jer doprinose brandu. INA će ovim proizvodom doprinijeti budućem razvoju linije proizvoda, auto i moto sportu kod nas i svom brandu, da ne misle ljudi da ne možemo dalje od 98 oktana.

Tomislav, mogu ti provjeriti ovo pa te pmam da ne spamamo temu.

 

Može, samo da znam ubuduće, i unaprijed hvala. Inače, za sad ga imam dovoljno.   :D​  

Link to comment
Share on other sites

Raptor, promoviraju se i auti koji čine promile prodaje nekih proizvođača, jer doprinose brandu. INA će ovim proizvodom doprinijeti budućem razvoju linije proizvoda, auto i moto sportu kod nas i svom brandu, da ne misle ljudi da ne možemo dalje od 98 oktana.

Tomislav, mogu ti provjeriti ovo pa te pmam da ne spamamo temu.

 

To je istina.  :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Ako to kompjuter auta neprepoznaje nevidim svrhu uporabe tog goriva na benzinskim postajama. Za koga? One koji remapiraju aute? Pa nisu benzinske postaje za to. Ako je to trkace gorivo onda neka se prodaje na stazi kad ce ionako to biti bacen novac za normalnu populaciju.

 

 

Neće se prodavati po BP-ima, samo u bačvama od 50 litara i to preko veleprodaje, dakle pravnim osobama (ponudit će se klubovima, može se i Renault klub uključiti). Cijena će se definirati u travnju, ne radi se o par kuna više od običnog, puno je veća razlika.

Link to comment
Share on other sites

Ruske, znamo da ti ne bi imao ni za taj remap :)

Vis a vis skladištenja goriva:

post-414-14278879610245_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Od ovog svega,najlakse je nalje nabavit [emoji1][emoji85]

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.