Jump to content

Neočekivani problemi...


frenchkey

Recommended Posts

Nema teorije da je napuknuto, pa prskalo bi tih 3 i nešto bara ko blesavo... sustav je "kružni", tako da se isto to gorivo vraća nazad i nekako mi to onda smrdi na pumpu ili možda zbog nekih začepljenja nije potopljena u posudi

A ovo ostalo, ijao majko! :(

 

sem ako megane 3 nema pumpu goriva jer je praksa da ih nemaju sem visokotlacnu.. znaci u cijelom sustavu je podtlak sem kad ti napumpas rucno na pumpicu.

 

ja sam kod sebe primetio nakon skoro 5 mjeseci kad sam mjenjao filter i napumpao pumpicom i nisam mogao dobit da bude "tvrda" a i kako kazes, pocelo spricat. do tad ni kapi goriva a isto je bilo zraka u sustavu (nisam skuzio od cega) i tesko palio tj dugo mu trebalo da upali.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    54

  • dado_sk

    40

  • Brainmind

    32

  • mario07

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

sem ako megane 3 nema pumpu goriva jer je praksa da ih nemaju sem visokotlacnu.. znaci u cijelom sustavu je podtlak sem kad ti napumpas rucno na pumpicu.

 

ja sam kod sebe primetio nakon skoro 5 mjeseci kad sam mjenjao filter i napumpao pumpicom i nisam mogao dobit da bude "tvrda" a i kako kazes, pocelo spricat. do tad ni kapi goriva a isto je bilo zraka u sustavu (nisam skuzio od cega) i tesko palio tj dugo mu trebalo da upali.

E da, trebalo se vratit na početak i pročitat da se radi o dizelu! :D :D :D

nemam nekog iskustva s dizelskom dobavom goriva... samo sam jednom pred 4 godine ispumpavao benzin iz tanka preko crijeva prije filtera... napumpao i nikad problema

moguće da mu negdje falsi zrak vuče, neispravna pumpica ili slično... čudnovato auto, baš ga je zadesilo :(

Link to comment
Share on other sites

fiat ima dobavnu pumpu npr, al renault dci znam da ih nemaju al reko moguce da ima na 3ci

 

zrak moze i na povratu vuc!

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

A sto je stavljeno 5w30 ako nema FAP?

 

" 3. ne zatvara samostalno gepek na gumb od kartice"

 

ovo ne razumem?

 

Moguce da je auto bio razbijen i da se cekao popravak, zato je i niska km kod dizela u pet godina.

jeli shvaćaš sada sa slike na što mislim?

strong_style_color_b82220_renault_megane

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to botun koji otključava/zaključava samo gepek, bar je tako na dvojci...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ta tipkica samo za posebno otkljucati gepek, nisam isprobavao suprotno ali mi nema ni logike, zasto bi samo zakljucavao gepek a ostatak auta ne, dok kod otkljucavanja ima, recimo kad nesto treba ubaciti samo u gepek i da se isti prilikom zatvaranja opet zakljuca

Link to comment
Share on other sites

Dado... nije loše ni samo zaključati gepek... npr dok stojiš na semaforu da ti netko ne mazne nešto iz gepeka (OK, možeš zaključati i cijeli auto, ali ono, možda imaš u planu na idućem semaforu skupit nekoga)

Link to comment
Share on other sites

Tipkom se samo otključava gepek. Zaključava se tipkom za zaključavanje (sve brave). Tako mi je na grandtouru i na Mercedes Vitu.

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

naciklnulo deklo zato curi ulje po zupčastom...vjerojatno od nekog bivšeg sudara.

Novo deklo, dihtung i semering + komplet zupčastog i antifriz

Kompresor klime radi, ali ne hladi, pa će za to ići kod nekog meštra od klime. Koji je btw dobar u Splitu?

Zrak negdje ulazi u sistem goriva, otud mjehurići. Ne mogu još utvrditi gdje

Turbina izgleda nije u pitanju...

 

@Filip: ima logike ;)

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

 

Moguce da je auto bio razbijen i da se cekao popravak, zato je i niska km kod dizela u pet godina.

Rekoh da je bio udaran mozda..

 

 

Tipkom se samo otključava gepek. Zaključava se tipkom za zaključavanje (sve brave). Tako mi je na grandtouru i na Mercedes Vitu.

Ako se otkljuca samo gepek preko tipke za otkljucavanje (samo) gepeka, moguce ga je i zakljucati putem iste tipke. Tako je bilo na svim Renaultima koje sam vozio..

Link to comment
Share on other sites

A je? Možda je i kod mene tako, ja sam uvijek stiskao "glavnu" tipku za zaključavanje :D

Moram probat :)

Link to comment
Share on other sites

auto je kupljen negdje u Celju firma se zove ''5ER avtomobili, Peter Antolič s.p.'' 

Link to comment
Share on other sites

fiat ima dobavnu pumpu npr, al renault dci znam da ih nemaju al reko moguce da ima na 3ci

zrak moze i na povratu vuc!

Ima,ima i Renault. Barem je ima moja laguna, ali ona je 2002 godište.

Link to comment
Share on other sites

Update:

naciklnulo deklo zato curi ulje po zupčastom...vjerojatno od nekog bivšeg sudara.

Novo deklo, dihtung i semering + komplet zupčastog i antifriz

Kompresor klime radi, ali ne hladi, pa će za to ići kod nekog meštra od klime. Koji je btw dobar u Splitu?

Zrak negdje ulazi u sistem goriva, otud mjehurići. Ne mogu još utvrditi gdje

Turbina izgleda nije u pitanju...

@Filip: ima logike ;)

Frigo Pivčević, pazdigradska 14 Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Jbt čitam i ne vjerujem koliko zena sreće nije imala kod kupnje. Jel važi kakva EU garancija?

Link to comment
Share on other sites

U konzultacijama je s odvjetnikom Slovencem. Popravlja i fotografira, prilaže račune...

Link to comment
Share on other sites

U konzultacijama je s odvjetnikom Slovencem. Popravlja i fotografira, prilaže račune...

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Steđeno puštanje ulja, još neke brtve kod turbine.

Klima napunjena ali i dalje ne hladi.

Vuče zrak u gorivo, ide na tlačenje cjevovoda u pon

Link to comment
Share on other sites

Ako se otkljuca samo gepek preko tipke za otkljucavanje (samo) gepeka, moguce ga je i zakljucati putem iste tipke. Tako je bilo na svim Renaultima koje sam vozio..

Da, u pravu si. Danas sam probao i istom tipkom se može i otključati i zaključati gepek :)

Na Vitu se može samo otključati.

Link to comment
Share on other sites

Jel bilo teško prije kupnje provjerit broj šasije i vidit da je minjan zračni jastuk i niti ne pitat zašto je minjan nego tražit drugi auto.

Link to comment
Share on other sites

Jel bilo teško prije kupnje provjerit broj šasije i vidit da je minjan zračni jastuk i niti ne pitat zašto je minjan nego tražit drugi auto.

A ti misliš da je to minjano u ovlaštenom servisu i da je zapisano u servisnoj knjižici!?!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.