Jump to content

Laguna III 2.0 diesel


adnan195

Recommended Posts

Do 500.000 mora da ide kako god, preko toga moguce ako se odrzava redovno i vozi razumno. Ima tih motora sa po 800-900.000 u kombijima.

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedan UPDATE sto se moje lagune tice : Narucene su ljetne gume 225/45/ r18

Trazeci i konzultirajuci se izbor je padao na premijum marke,prvenstveno continental,ali jucer u razgovoru sa vulkanizerom izbor je pao na nexen. Ja sam prvi skeptik ali ono sto me smirilio je to da ce mi oni u slucaju da budem nezadovoljan uzeti nazad gume i dati druge uz moju nadoplatu. Pitao me koliko km radim na godinu i kada sam rekao 20000 odmah ko iz topa je rekao da nije pametno uzimati Continental jer se brze trose a svakako u performansama nije tolika razlika izmedju nexen i continental. I dalje kazem ne pravim se pametan uzeo sam da probam pa cemo vidjeti.

Ne bih se slozio s tim. Ovo je moje iskustvo nekoga tko je voziona obije gume.

Ja sam auto dovezao iz njemacke sa Continental SC5 koje su bile pri kraju, tj spremne za mijenjanje. Kako je bilo uskoro vrijeme za stavljanje zimskih guma vozio sam ih takve do izmjene i bio sam iznenadjen kako dobro drze cestu iako su prakticki izlizane, cak i po kisi su bile super. Nakon zime, sam krenuo kupovati nove ljetne gume, nisam zelio druge gledat nego samo Continental SC5 no kad sam vidio cijenu brzo sam se predomislio!

U mojoj dimenziji (215/50 R17 95W - pripazi na ovaj broj pri kraju jer je L3 dosta tezak auto pa ti je to bitno jer ti bude u protivnom guma izgledala ispuhano) je SC5 u ZG kostala 1200-1300kn/kom, u SLO mozda 100kn jeftinije, tako da sam brzo odustao od njih. Gledao sam ostalo kaj ima u toj divljoj dimenziji i gotovo sve brand name gume su bile oko 1.000kn.

Onda sam dobio preporuku za Nexen N8000. Guma nije losa, s obzirom da je cijena bila oko 500kn/kom. No guma nije ni priblizno dobra kao SC5! Prvih pola godine je bila dobra ali nakon toga je nebo i zemlja razlika. Tako da ta izjava da nema razlike izmedju Continentala i Nexena ne stoji. Ja bih se u svakom slucaju radije vozio na izlizanoj Continentalki nego na pola godine staroj Nexen.

Ovo ti je usporedba SC5 i N8000, postoji mogucnost da je izmedju drugih modela Continetala i Nexena manja razlika no iskreno sumnjam.

U svakom slucaju ne budes fulao ako uzmes Nexen i ne forsiras auto, pogotovo ako ne radis puno km, ali ako zelis nekaj bolje i nije ti problem pregrmiti nekih 350€ razlike u cijeni onda je Continental po meni najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Ili neku drugu dimenziju pa i premium guma bude jeftinija

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ili neku drugu dimenziju pa i premium guma bude jeftinija

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Koju god dimenziju za L3 gledas sve su skupe! 205/60 R16, 215/50 R17 i 225/45 R18.

U pravilu su barem 20€ skuplje po gumi (ove 18" i 50€ skuplje) zato kaj je Renault iz bezveze razloga isao na tu glupu dimenziju - 205/60 R16 umjesto 205/55 R16; 215/50 R17 umjesto 215/45 R17; 225/45 R18 umjesto 225/40 R18. To je jedna od stvari koja me je uzasno zivcirala na mojoj L3.

Sad imam 195/65 R15 i imam vrhunske gume za cca 50€/kom. [emoji4]

A ne mozes stavit drugu dimenziju osim one koja je tvornicki propisana, tj zakonski ne mozes u HR.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mozes, pricalo se o nekom mini atestu za 300kn

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izzy, koliko ceniš da će motor izdržati? Gledao sam neki test 'Auto Bild' gde su rasturali motor posle 100000 i tvrdili su da je pohaban znatno više nego tih 100 000. Znam da u svemu ima i politike jer sigurno neće nemac da hvali francuza, zar ne ... Inače, moja je na 232 000 km

Pa iskreno mislim jos toliko da bi mogla zasad ulje mjenjam svako 15000km i koliko na servisu uliju toliko ide van bez dolijevanja tako da mislim da po tome ne bi trebalo bit problema al ko zna vidit cemo :)

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ljudi imam zelju ovo ugradit ali nemam pojma kako to funkcionira,pase li na svaki radio serijski od lagune i znate li neku jeftiniju verziju.

IMG_0105.PNG

Link to comment
Share on other sites

To ti treba da bi slušao muziku npr. Sa tvog telefona? Ili neki drugi razlog? Lično, ne bih prepravljao original. Pre bih potražio da li ima nešto novije tj. fabričko sa predvidjenim ulazima za razne sisteme (usb, aux, ...).

Link to comment
Share on other sites

Ljudi imam zelju ovo ugradit ali nemam pojma kako to funkcionira,pase li na svaki radio serijski od lagune i znate li neku jeftiniju verziju.

IMG_0105.thumb.PNG.851edab3edaf21e3a71ba7b620b328c8.PNG

Ima ti jeftinija verzija ja sam sebi ugradio platio nekih 200ak kn.Radio ti treba biti update list i onda samo iza radia na mjesto gdje ide cd changer ukljucis kabel koji dode s tom kutijicom ubacis usb ili memorijsku karticu ili spojis mob i uživaš.:)komande na volanu ti rade prebacivanje pjesama foldera i ostalo..

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

http://m.ebay.com/itm/USB-SD-AUX-Car-MP3-Music-Adapter-CD-Changer-for-Renault-8-12pin-Clio-Avantime-/282389228278?nav=SEARCH

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima ti jeftinija verzija ja sam sebi ugradio platio nekih 200ak kn.Radio ti treba biti update list i onda samo iza radia na mjesto gdje ide cd changer ukljucis kabel koji dode s tom kutijicom ubacis usb ili memorijsku karticu ili spojis mob i uživaš.:)komande na volanu ti rade prebacivanje pjesama foldera i ostalo..

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

http://m.ebay.com/itm/USB-SD-AUX-Car-MP3-Music-Adapter-CD-Changer-for-Renault-8-12pin-Clio-Avantime-/282389228278?nav=SEARCH

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

ovo je moj radio, kompatibilno s njim?

58522661-4743-4CE4-85EF-540436D3545B-10596-00000862B15CFD92.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Da. i ne košta 200-tinjak kuna neg par dolara. Izađe ti priključak ko za slušalice u kabinu pa na to natakneš mob/MP3/nešto i sviraj ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Accessory-AUX-Cable-3-5mm-AUX-Stereo-Audio-Line-Input-Cable-For-Renault-New-/381382989671?hash=item58cc329767

to sa auxom sam vidjao ali ovo sto mi je izzy preporucio je sa usb utorom i to meni treba, ali hvala u svakom slucaju svima. Dosad ste za svaki moj problem bili tu sa raznim savjetima , pohvala za clanove foruma.

Link to comment
Share on other sites

Zar ne bi tvoja Laguna serijski trebala imati priključke aux i usb?

Pogledaj u središnjem naslonjaču za ruke ima jedan poklopčić ispod kojeg se nalaze:

 

unnamed (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

/blockquote>

nema ne , jer cak ni na radio kad mjenjas izvore nema za izabrati usb, ima samo aux ali nema nigdje za ukopcati

Link to comment
Share on other sites

Tačno, imam L3/2008 i nema ništa od tih novotarija. Slušam ono što imam na radiju ili disku. Napravio sam nekoliko diskova sa po 250-260 pesama i za sada je dovoljno, kada stignem sve da preslušam biće novi ... A možda i drugi auto, ko zna?

Link to comment
Share on other sites

Tačno, imam L3/2008 i nema ništa od tih novotarija. Slušam ono što imam na radiju ili disku. Napravio sam nekoliko diskova sa po 250-260 pesama i za sada je dovoljno, kada stignem sve da preslušam biće novi ... A možda i drugi auto, ko zna?

ma najbolje auto promijenit kad muzika dosadi :) ja sam se vec zaljubio u Talismana kaze zena da sam gay :)

Link to comment
Share on other sites

Znači ... Spremaš se polako za paradu.

kako stvari stoje mogao bih uskoro, cekam da cijena jos malo padne

Link to comment
Share on other sites

ma najbolje auto promijenit kad muzika dosadi :) ja sam se vec zaljubio u Talismana kaze zena da sam gay :)

Ne znam sto bi isao na losiji auto. Ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto bi isao na losiji auto. Ali dobro.

cekaj cekaj zasto losiji? Mislim ne tvrdim nista i ne mislim ga uzimat dog ne budu prva temeljita iskustva vani ali bas tako odma na prvu rec da je losiji...

Link to comment
Share on other sites

Vozio i jedan i drugi. Nije na prvu.

sta konkretno mislis o talismanu, vrijedi li taj auto tih novaca

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.