Jump to content

Renault Fluence Limited Edition


zgfluenceLE

Recommended Posts

14 minutes ago, zgfluenceLE said:

Eto, u četvrtak ako bude sve ok, fluence će dobiti novog vlasnika. Nisam uvaljao auto nego iskreno i bez fige u džepu rekao što ga ide. Auto je svjesno otišao i nije mi baš nešto žao. Izgubio jesam poprilične novce, ali izgubio i dosta živaca. Odluka je pala kad su novi, tek zamijenjeni farovi počeli ponovno dobivati sivilo... Uglavnom, nije to automobil za moje živce. Kapario sam jedan automobil, sređujem papire pa se nadam najboljem. 

Koji si kapario...intuicija mi govori da je u pitanju neki Hyundai??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dule, Kia ceed sw, oprema high ex vision navi, Benzin 1.4. Na prvu, uz dužno poštovanje prema Renaultu, auto je lijepo sklopljen. Neću hvaliti konja kojeg još ne jašem pa ću se samo nadati... a nada je kurva. Auto izgleda ugodno drugačije. A u čemu sam "popušio"....pa jedino u tome što nije Diesel. Nije mi atraktivan kao megane 4. Uzeo sam sivu metalik boju kako susjedi ne bi bili jalni. Jednostavno me s ljudske strane i iskreno sramota u dvije godine promijeniti auto. Malo je bahato baciti novce ali nemam volje niti živaca ovaj auto više vozati po servisima. Auto ne plijeni bojom pažnju kao još dva dana moj fluence. Da me strah ponovnih frustracija, iskreno je. Kakim u gaće od nervoze. Ali kakim u gaće i od ovog fluencea. Neću ga pljuvati sad skroz jer auto ima štedljiv i pouzdan dizelski motor. Manje više sve znate. Postoje zvukovi koji se nikad neće riješiti, mane koje očito imaju konstrukcijsku grešku. Novi farovi koji ponovno pokazuju boljku onih starih. Hebi ga. Kolega koji ga je kapario i u četvrtak ga preuzima je upoznat sa svim. Auto je otišao za nikakve novce i to me boli, ali jedino je tako mogao do novog vlasnika. Pokrio sam preostale rate kredita. Vlasniku ostaje garancija 3 godine, 3 godine redovni besplatni servis, pomoć na cesti... Na gubitku sam i neću se lagati. ali mi nije žao. Nemam volje. Osjećam nekakvo olakšanje. Kao poslije ispovijedi u crkvi.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Točno znam o čemu pričaš.
Spoiler alert - novi auto će ti biti dosadan :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u doticaju sa KIA-ma, ali vjerujem da su dobri.

Fascinantno je da su od ne tako daleke proslosti i kopija najjeftinijih Mazdinih modela dogurali do Stingera, auta koji nudi slicnu filozofiju voznje kao i BMW (pogon straga).

Kao sto rekoh, nisam bio u doticaju sa KIA autima, ali sam zato bio sa Hyundaiem...vjerujem da je to slicno po kvaliteti.

Sogor mi ima i20 ovaj novi i auto ostavlja jako solidan dojam, preko rupa ide kao klasu veci auto...upija rupe nevjerojatno tiho, u voznji je jako tih, u leru na semaforu ga ne cujes...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prije 2 godine zbog nekakvog svog inata sam odustao od kupnje kie. Bilo je tu svega... Ne isplati se inatit. Sad me koštalo...

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dule said:

Kao sto rekoh, nisam bio u doticaju sa KIA autima, ali sam zato bio sa Hyundaiem...vjerujem da je to slicno po kvaliteti.

Osobno mislim da je Hyundai ipak po kvaliteti malo bolji od Kie, ali KIA je nudila malo više za istu lovu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zgfluenceLE said:

Dule, Kia ceed sw, oprema high ex vision navi, Benzin 1.4. Na prvu, uz dužno poštovanje prema Renaultu, auto je lijepo sklopljen. Neću hvaliti konja kojeg još ne jašem pa ću se samo nadati... a nada je kurva....

Znači nisi probao Kiu i ideš na neviđeno ??

Što ako se još više razočaraš...posebno na motor i potrošnju ??

Koji i kada će onda biti slijedeći ??.....?

Link to comment
Share on other sites

Sretno kolega. Nadajmo se da će ti Kia ispuniti očekivanja, iako realno, čisto sumnjam. Najveći problem je motor, koji je svjetlosnim godinama iza dCi-a kojeg si imao u Fluence-u. Po pitanju performansi, snage, momenta, načina na koji ih razvija, potrošnje... Osobno se ne bih zaletavao i kupovao auto koji nema cvrčke a ima takav glupi anemični motor. Strpi se radije, pa kupi kompletan auto, da je motorizacija na nivou kao što je bila u Fluence, a ovo ostalo da je bolje. Ovo ti je bačena lova, za tu Kiu s tim motorom nećeš moći dobiti nikakve novce za par godina i nikome neće biti zanimljiva. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskreno kiu nebi nikad, al nek je s srecom. Govorim iz iskustva.

A3 limuzinu 1.6tdi za 15.000eura si mogo uzet. Mislim da su do 30.000km s dobrom opremon. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zeko said:

Iskreno kiu nebi nikad, al nek je s srecom. Govorim iz iskustva.

A3 limuzinu 1.6tdi za 15.000eura si mogo uzet. Mislim da su do 30.000km s dobrom opremon. 

Daj i meni jednu nadu za 15t eura s 30tkm ?

Inace mislim da GTT dobro zbori, i sam kazes da ti je motor bio najbolji dio Fluencea i onda ides 3 klase nize po pitanju motora radi cvrcaka i zvukova. Mislim u potpnosti te razumijem, ali osobno bih se strpio i nasao nesto s adekvatnom motorizacijom, te ostalim stvarima koje kod Fluencea nisu bile na razini jer ovako si opet na nuli, sto dobivas po pitanju cvrcaka, zvukova itd., gubis po pitanju motora koje je, vjerujem da bi se slozio, ipak jedan od najbitnijih komponenti automobila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dajem pravo da svako ima svoje mišljenje.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Potpuno te razumijem, ali će sad biti malo dosadnije na forumu kad neće biti tvojih peripetija s autom.

Ponekad mislim da nisam picajzla, ali kad je auto u pitanju i da imam Bentley, našao bi mu manu, kako kaže moj frend.

Sretno s novim autom i slobodno i dalje izvještavaj, ako bude išta zanimljivo :-)

Kako to da si već izabrao novi auto, zar nije gušt s lovom u džepu birati i maštati neko vrijeme?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Otvori novu temu s Kiom kad ju nabaviš, a ovu ćemo pod ključ, osim ako se novi vlasnik ne javi na forum

Link to comment
Share on other sites

  • frenchkey locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.