Jump to content

Renault Fluence Limited Edition


zgfluenceLE

Recommended Posts

Moje ime je Mario. Od nedavno sam vlasnik novog Fluence 81kw 110KS. Ovo je moj prvi Renault. Do nedavno sam vozio Hyundai Getz 1.4 16V. Automobil je s Limited opremom. Kupljen kod Baotica. Za sad sam napravio nekih 70-ak kilometara. O dojmovima je prerano govoriti jer nemam s cim usporediti ovaj automobil, a prethodna jurilica nije u istoj kategoriji. Evo par slikica:

bb0e1b5909c46d3ab8914c54ec916633.jpg

e0b96808db2c629511a29e0f8b77d5f8.jpg

937d0d5c1dcf9c1e234906087003ebc4.jpg

21f722e593f1bfbd88f3eaf2d16cdd90.jpg

f25deb69f66fee575beb95c62e4dd102.jpg

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, cijena je prije tjedan dana bila 115900 kn. Prodaju se za zaliha i nema puno biranja. Biras jedino boju koju ti ponude od preostalih. Dobio sam putem financiranja Splitske banke 5 godina jamstva i 5 godina besplatnog odrzavanja.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jos par slika...df8b7df2ee3d716c839e0dff68e1fe37.jpg9359324d656baf5e0bfd8e44c0e37d05.jpg5d6b8d9352fab45d90cc3d0982c257ef.jpgdbe60019994c278863b40b89f0e5ef59.jpg

Auto se za sad ponasa dobro. Jos se privikavam na lakocu/ tvrdocu volana kao i sam dizelski motor. Cvrcaka nemam. Jos se navikavam na automatsku klimu i rezim rada. Ruka mi jos uvijek pokusava auto upaliti kljucem...privikavanje na karticu...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naručio sam zavjesice za auto 7711426788 7711426789, mogu li ih sam montirati ili ne? Gdje nabaviti povoljno TPMS ventile i felge za automobil. A razmišljam i o cjelogodišnjim gumama jer mi je područje vožnje Zg Sb? Nekakav savjet, prijedlog dobro će doći. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala shogo. Nisam ni ja mislio, ali zvao sam ovlašteni, pa kad zbrojiš koliko bi došle čelične felge plus novi šarafi plus TPMS ventili ode cijena u oblake. Gume neću računati, za to imam pripremljen novac. Vidim da ima setova zimskih guma zajedno s felgama do cca 4000 kn, ali opet ostaju ti ventili koje moram imati. A kako su mi ovo prve aluminijske felge ne znam koliko je korisno i pametno imati ih po zimskim uvjetima?

Link to comment
Share on other sites

Najjeftinije kupit 4 zimske i stavit na postojece felge.  to bi ga doslo max 4000kn za CS TS 850

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Zeko slazem se. Ali se bojim da mi izmjenom gume ne ostete alu felgu. Bar ne jos jer je auto novi pa bi volio jedno vrijeme gledati i nove felge :-) .

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zeko slazem se. Ali se bojim da mi izmjenom gume ne ostete alu felgu. Bar ne jos jer je auto novi pa bi volio jedno vrijeme gledati i nove felge :-) .

 

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Isto ko ti razmisljo. Imam megana 3 limited 17 cola i megana 3 coupe starog 8 godina uvijek mjenjo tako nikad ostecena felga nije bila. 

Link to comment
Share on other sites

Kupi 15 ili 16 celicne felge i zimske gume i mijenjaj kako sezona ide...pusti te ventile...nek ti svjetli upozorenje...

Link to comment
Share on other sites

Gle, ja sam kupio čeličnjave i zimulje, u 15 dimenziji s 195/65/15 gumom, i evo 6 godina rolanja, sada nove zimulje

Jeftinije, ekonomičnije i sve 5

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Primjetio povremeno pucketanje negdje oko B stupa vozacevih vrata. Ne non stop, kao da vrata imaju lufta. Usput, na 630 km upalila mi se poruka "check injection system" na nekih 5 sec i ugasila. Netko slicnih iskustava?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bio u servisu Baotić, dečki pregledali auto, napravili update sw-a zbog poruke koju sam dobio. Povremeno krckanje nije stalo iako su podmazali brave. Mislim da prilikom uvijanja karoserije krcka metalna obloga na stupu vozacevih vrata. Danas evo stigle i zavjesice za auto. 2503dc70e78cf72a7283d2e4e2fe9d6c.jpg

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma one za blato i kamencie sto se stavljaju kod kotaca. Mislim da se to tako zove... 7db6e725eb8563f21afb8bbfbe5b0334.jpg

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lijepo je imati novi auto, imao sam ih do sada sve skupa 3 u nizu, ali ne mislim vise.

Fluence je veliki prostrani i siguran auto, ali mene je uvijek bilo "strah" tih akcijskih modela tipa Megane Extreme i opcenito Renaultovih modela proizvedenih izvan Francuske.

Imao sam od 2004 do 2007.g. potpuno novi Megane Coupe II 1.9 dci (nije Extreme vec Confort Dynamique nakrcan opremom) proizveden u Spanjolskoj i kao i kod tebe odmah u startu sam imao razna skripuckanja, kvrckanja i sl. i postao sam vrlo skeptican prema takvim modelima pa sam sljedeci uzeo Scenic proizveden u Francuskoj...to je bio drugi auto, auto koji me nicim nije zivcirao...eto to je neko moje iskustvo, a ovim sto si napisao da ti nesto krcka u B nosacu si me samo podsjetio na neka moja davna iskustva.

Sada imam taj isti problem i na BMW-u (E36 Touring) gdje mi isto nesto krcka u B nosacu, ali on ima 240 000 Km i 19 godina...uglavnom isto iritantno.

Edited by Dule
Link to comment
Share on other sites

Primjetio povremeno pucketanje negdje oko B stupa vozacevih vrata. Ne non stop, kao da vrata imaju lufta. Usput, na 630 km upalila mi se poruka "check injection system" na nekih 5 sec i ugasila. Netko slicnih iskustava?

 

To sam ja imao sa meganom 3 limited limited (isti motor). Lampica mi se palila svakih  -tako ko tebi cca 500-600 km. Radili su mi 2 updatea softwarea, ovaj drugi je pomogao i već više od 5 tkm je bez lampice, sve ok. Šta se tiče škripuckanja u vozačevim vratima, isto bilo i kod mene, podmaži one vanjske gume (vlaknaste) sa nekim masnim sprejom. Ja sam sa tim sprejom mazao graničnike vrata, a gume su prestale škripati tek kad sam sa tim istim sprejom ih dobro natopio. Glicerin i silikon sprej nisu pomogli.

 

Što se škripuckanja tiče, općenito, moramo se naviknuti, RenFault je to, ima i kod mene škripucakanja sve više.. Sve ponekad, ali lista sve duža, škljocne iz vozačevih vrata, cvrčkić iz aramature ponekad, nešto se namješta iz bunkera (šklljocka).. U većini slučajeva je sve tiho, ali krenulo je lagano. Radio na lagano i ne čuje se.  Nažalost Renault završna izrada je među lošijjima u autoindustriji, ne može to bez cvrčkića, a moglo bi bit i ptičica...

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Na Meganu je prijatelj imao pucketanje iz B nosaca na spoju sa krovom.

Nakon potrage od 3 mj našli smo da je fulano 3 tockasta zavara B stupa sa krovom.

U servisu su riješili problem tako što su razmaknuli limove koji su se dodirivali.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.