Jump to content

Laguna 2 INITIALE


Erich

Recommended Posts

Dakle ovako, prije nekoliko mjeseci sam prodao "onu" ženinu lagunu 2 2,2dci, i kupio gospođi audi a4 isto godište.

Prije mjesec dana sam kupio od prijatelja drugu lagunu sa full alimzaista sa full oprempm. Radi se o Laguni INITIALE iz 2002 g. 1.9dci 88kw. I naravno opet neki problemi, ali mislim da nije ništa strašno.

PROBLEM No.1

Znam da laguna treba da pali na dodir dugmeta start/stop i palila je do neki dan. I sada više ne pali, nego se dugme treba držati dok ne upali.

Problem No.2

Upozorenje na displayu da se ne puni akumulator. 

Pojavljuje se skoro pa svaki puta kad se auto upali i onda se nakon nekog vremena ugasi, nekad nakon par minuta nekad nako 10tak minuta a ponekad se ni ne upali. Stvar je u tome što za vrijeme tok groznog crvenog upozorenja na displayu alternator puni akumulator. Regler je zamijenjen prije nekoliko mjeseci.

 

Dakle da čujem vaša mišljenja i iskustva ili pak neka riješenja ovih problema na mojoj ljepoj Laguni.

 

P.S.

Sutra uploadam koju sliku od lagune.

Link to comment
Share on other sites

1. Problem u čitaču kartice. Puklo perce pa ga treba zalijepiti. Ima na forumu tutorijala kako. Zar ne bi trebao imati HF karticu pa da pali i bez guranja u čitač?

2. Alternator ili akumulator treba provjeriti.

Link to comment
Share on other sites

hmm, da sinoč sam do nekog doba rovao po forumu i našo neki tuorial za čitač kartice, ali nema slika, a sobzirom da sam laik bit če teško bez slika. ovaj dio ne razumijem što si napisao...HF kartica i da pali bez guranja kartice.

Link to comment
Share on other sites

Da li se sam otkljuca i zakljuca auto kad dolazis/odlaziš od njega?

Ako ne onda nema HF karticu.

Čitač nije problem skinuti pogotovo na L2ph1 samo sa povuce dole. Otkopcas žice i mozes ga rastaviti. Plastiku zalijepis sa trenutnim ljepilom i dobro su se pokazale kreditne kartice ili zdravstvena.

Posao nije zahtjevan.

Link to comment
Share on other sites

1. Problem u čitaču kartice. Puklo perce pa ga treba zalijepiti. Ima na forumu tutorijala kako. Zar ne bi trebao imati HF karticu pa da pali i bez guranja u čitač?

 

2. Alternator ili akumulator treba provjeriti.

Laguna 2 phase 1 nema HF sustav paljenja.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Bice da je ipak u pitanju onaj hladni ljem u instrument tabli. Dzaba si mijenjao regler. L2 Ph1 Initiale ima HF otkljucavanje i zakljucavanje kad se udaljis ali ne i start engine bez guranja kartice. To tek kod L2Ph2 iza 2005te. 

Jos bi trebalo da imas elektropodesiva sjedala u svim pravcima sa ugradzenim grejacima, navigaciju, 6CD Sharzer

Link to comment
Share on other sites

hmmm........problem sa paljenjem je riješen (sam od sebe) uzeo sam drugu karticu onu sa dva gumbeka sad pali normalno na dodir.

ostaje zasad još ovo sa alternatorom

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da sa jednom karticom mozes upaliti na dodir start dugmeta a sa drugu da trebas drzati dok ne upali, al ko zna - sve je moguce :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Bice da je ipak u pitanju onaj hladni ljem u instrument tabli. Dzaba si mijenjao regler. L2 Ph1 Initiale ima HF otkljucavanje i zakljucavanje kad se udaljis ali ne i start engine bez guranja kartice. To tek kod L2Ph2 iza 2005te. 

Jos bi trebalo da imas elektropodesiva sjedala u svim pravcima sa ugradzenim grejacima, navigaciju, 6CD Sharzer

Ja imam Lagunu 2 Phase 1 2.2 dCi iz 2002 Initiale Paris, ali nemam CD changer niti navigaciju. Očito je to bila dodatna oprema.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da sa jednom karticom mozes upaliti na dodir start dugmeta a sa drugu da trebas drzati dok ne upali, al ko zna - sve je moguce :nezna:

iuzgleda da je kod renola sve moguče

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Lagunu 2 Phase 1 2.2 dCi iz 2002 Initiale Paris, ali nemam CD changer niti navigaciju. Očito je to bila dodatna oprema.

Da, kad bolje razmislim ipak ima initiale bez sharzera ali initiale bez navigacije.... Onda initiale ima jedino sjedala drugacija od slabijih paketa :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Moja ima navigaciju, kožna sjedala na struju sa grijačima, senzor za kišu, senzori za parkiranje otraga, xenon svjetla, tempomat......i to je to

Link to comment
Share on other sites

Ima i initiale bez navigacije. Moja V6 nije imala

Link to comment
Share on other sites

Da, kad bolje razmislim ipak ima initiale bez sharzera ali initiale bez navigacije.... Onda initiale ima jedino sjedala drugacija od slabijih paketa :nezna:

Ali imam šiber, fotoosjetljive  retrovizore, kožna sjedala koja se namještaju putem elektromotora, tempomat, ksenone, sva četiri stakla na struju (impulsno u sva četiri), varijabilni servo itd, itd. Privilege nije imao potpunu kožu i još neke sitnice.

Link to comment
Share on other sites

Moja je Initiale, ima sve sto si nabrajao + Navi fabricku i 6CD sharzer al nema Shiber, mislim da on nije isao u nijedan paket opreme kao serijski vec kao opcija sa doplatom 

Link to comment
Share on other sites

Moja je Initiale, ima sve sto si nabrajao + Navi fabricku i 6CD sharzer al nema Shiber, mislim da on nije isao u nijedan paket opreme kao serijski vec kao opcija sa doplatom 

Šiber je bio dodatna oprema u Initiale, isto kao changer, ili navigacija.

Link to comment
Share on other sites

A nemam ni govorni automat u Initiale  :megaf:

Kako to? Trebao bi imati, možda je netko izvadio zvučnik.

Link to comment
Share on other sites

Zvucnik ima, navigacija govori kroz njega, nema ni taster do ESPa a i kad ukopcam clip izbaci da govorni automat, plinski uredzaj i automatski menjac nisu montirani ili detektirani, nema definitivno a vidzao sam i druge initiale bez govornog automata

Link to comment
Share on other sites

Zvucnik ima, navigacija govori kroz njega, nema ni taster do ESPa a i kad ukopcam clip izbaci da govorni automat, plinski uredzaj i automatski menjac nisu montirani ili detektirani, nema definitivno a vidzao sam i druge initiale bez govornog automata

Moja ima, a ovo što si nabrojao:plin i automatski mjenjač nisu dostupni ni kod mene, govorni comp jest. :)

Link to comment
Share on other sites

Ima i initiale bez navigacije. Moja V6 nije imala

Vi Slavonci svi u DE otišli, hehe tko će u Hrvatskoj ostati?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.