Jump to content

Laguna 2 INITIALE


Erich

Recommended Posts

Koju si kupio petak? imas neki link? Ja sam uzeo i nije mi dobra, a pisalo bas za lagunu 2 i meganea

To je bilo prije više od dvi godine....

Link za ručicu ne radi, a taj prodavač više nema u ponudi.

Uglavnom , originalna renaultova za lagunu 2 sa 5 brzina.

Link to comment
Share on other sites

meni treba za 6brzina, tu je malo problematika jer kažem, većinom su preplitke pa imaš problema sa ubacivenjem u rikverc i prvu

Link to comment
Share on other sites

Kad sam tražio kuglu za sebe jedva sam našao ovu sa 5 brzina. 90% ebay oglasa je bilo za 6 brzina.

Link to comment
Share on other sites

Čekajte kako bi Laguna trebala paliti? Gurneš karticu, čekaš da se lampice pogase i stisneš i držiš puc dok ne upali?

Link to comment
Share on other sites

Ja gurnem karticu, pustim da pogasi lampice i onda kratko stisnem tipku start. 

Link to comment
Share on other sites

Znači da ti je otišao taj bočni jezičac u čitaču kartice. Auto ti treba upaliti samo na kratkotrajni dodir i on sam isključuje anlaser. Ovo ti govorim jer sam i ja sređivao taj čitač. Mislim, tko nije na L2 :D

Link to comment
Share on other sites

 Znam ja jednog koji nije sređivao čitač. :)

Link to comment
Share on other sites

Da, nije ga sređivao nego uzeo novi za 3200 kuna. :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za 120 kn s poštarinom iz Litve polovi, i to samo zato što je htio probati jel kratak domet do kineske kartice ili do čitača. Na kraju vratio svoj čitač koji nikad u 14 godina auta nije rađen.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima, da ne otvaram neku novu temu budem trpao sve ovdje. 

Bio sam pitao jel ima neki maher za te nase renolčeke u okolici koprivnice?

Link to comment
Share on other sites

U slučaju da još niste povezali radio sa komandama kod volana ima rješenje i za to ;) nije baš jeftino ali ko voli nek izvoli. Ja se još dvoumim. :) Ima i za ostale prouzvođače.

http://www.ebay.de/itm/SONY-Lenkrad-Fernbedienung-Adapter-Renault-verschiedene-Modelle-bis-Bj-2005-/171675706528?hash=item27f8ab64a0:g:O6QAAOSw8-tWXGBg

 

Edited by Kiky
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, zasad problema nema.......

Sad je samo toči i vozi.

Ima jedna stvar koja me zanima. Kako sam bio kod majstora i kako je prmijenio tu jednu diznu koja je8ala oko paljenja na hladno (čak i na toplo je lošije palila)

evo kako je to izgledalo na stvarnih -18:

 

Majstor mi je rekao pošto sam prekoračio 200.000kn da bi mi bilo pametno pogledati leteče ležajeve i eventualno zamijeniti iste.

Što vi mislite o tome? E da i još jedno pitanje, da li ova moja Initiale ima kakvu bilo kakvu pripremu instalacije za ugradnju kuke?

Edited by Erich
Link to comment
Share on other sites

Imam ja kuku na svojoj i koliko sam upoznat nema nikakve specijalne pripreme (ako misliš na struju) i onoga tko je radio struju na mojoj bi objesio za jaj8a. Zbog redikula i njegove struje mi nisu radile stražnje maglenke i pada mi je napon na stražnjoj poziciji kad bi uključio žmigavac.

Link to comment
Share on other sites

Da, mislio sam na struju, zbog samog Board computera i javljanja da je sve u redu, i na senzore za parkiranje

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam spajao prikolicu nikada tako da ne znam jel radi probleme, ali ovako bez spajanja je sve ok. Nije bilo klasične pripreme već je struja "uzeta" sa voda i to na mjestu džeka koji se nalazi iza lijeve obloge przljažnika nekakvom vrstom spojnica. Te spojnice očito nisu dobre kad meni nije radila  maglenka. Rješio problem rednom stezaljkom na način da je i struja za prikolicu ostala funkcionalna.

Link to comment
Share on other sites

Mislin da je tvornički bila opcija gašenja park senzora ako se spoji prikolica. 

Tako mi je na espaceu složeno. Kad spojiš kuku imaš prekidač za gašenje stražnjih senzora

Neznan da li su tako spajane kuke koje su naknadno ugrađivane

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je renaultova kuka (imam renaultova uputstva za nju). Tko ju je ugrađivao ne znam, ali nema pripreme da se samo ušteka struja (plug and play).

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam ni ja mislio da ima sad plug and play pripremu. Mislio sam jel ima pripremu u smislu da ti sam auto javlja jel sve osvjetljenje radi na prikolici da gasi senzore i te gluposti. je8ote pa to sam imao na vectri iz 2000 koja nije imala nikakvu dodatnu opremu osim kuke pa mi je na tabli prikazala da imam prikolicu i da li sve od osvjetljenja raadi.

Nego recite vi meni kaj je ovo sve, ušao sam u expert mode i neke stvari kužim a neke ne. Napon akumulatora kužim (jedna slika je sa ugašenim autom a druga je sa upaljenim)

16507664_1460484790653181_493444076_n.jpg

16521586_1460484783986515_2115048502_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja na instrumentima indikaciju spojene prikolice. Nisam nikada prikopčavao struju tako da ne znam kako se ponaša u tom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.