Jump to content

mata73

Recommended Posts

Dečki,moje su prošle 32 iljad i mogu reći da su po skliskom užas. Negdje su na ispod pola potrošenosti ali bogme...čini mi se da ih nikad neću kupovati više. Nisu testirane po snijegu ali bojim se da bi katastrofa bile

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji tocno model ? Kolko su stare (od montiranja)

Link to comment
Share on other sites

Crossclimate . Mislim plus . Montirane u jesen 2021. 205 55 16. 

Edited by dado_sk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kolegica je imala obicne i nakon dvije god su bile skros ok i po slinavoj Rijeci (jako punon cesta su radjene od vapnenca)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svojima CC2 u ovih cca 5000 km jako zadovoljan. Vidjele su gadnih pljskova po autoputu, po hladnom, po toplom, a jučer i po slinavim hladnim cesticama po brežuljcima u Sloveniji i temperaturama od -4 do +6. Još nisu isporbane na snijegu.

Edited by MB110
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A,ne znam.. možda je kriv bijesni okretni moment koji na kotače isporučuje nabrijani trocilidarski agregat zapremine jedne litre?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dado_sk said:

A,ne znam.. možda je kriv bijesni okretni moment koji na kotače isporučuje nabrijani trocilidarski agregat zapremine jedne litre?

Mozda i kvaliteta cesti :D

ako je imalo slicno onoj glavnoj s 2+2 trake izmedju MC-a i INA-e, ili na mostu onda me ne cudi.. Na 100 je tamo megane vrtio pri saltanju ko da tek krece iz mjesta.. Naravno vrtio bi i iz prve pa do kud god bi htio ali ubrzanje sam jedva matchao Kikijevo s znatnk manje snage jer njegov nije tolko vrtio pri startanju a ja se nisam mogao dogovorit s cestom :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da se ne može uspoređivat druga guma, ali se i meni isto desilo na scenicu treću zimu.

Odvozio na Bridgestone weathercontrol A005 oko 30 tisuća (guma isto kao i CC2 ima odlične ocjene), 2 zime i 2 ljeta i treću zimu su bile blago rečeno užas, dobro da se nisam ubio negdje s tim gumama pri prvoj kiši...

Mislim da je to svim cjelogodišnjim maksimum i da ih kuhanje dva ljeta ubije i postanu jako plastične. 2 godine max korištenja

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su vec rekli, cjelogodisnje su za ozbiljne ljude, za mirnu gradsku voznju po propisima, a ne za auto od 200 ks i gazenje po zavojima otvorene ceste.

Za to su ili zimske ili ljetne gume.

Ni ja ih nebi stavljao na neku zvijer osim ako nije 4x4.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prošle zime sam vozio svima poznate Bridgestone blizak lm005. Vrhunska guma koja je odlično držala na mokroj cesti, odlično.

Ovo ljeto sam pao na tehničkom zbog potrošenih guma, odem čim prije k poznaniku vulkanizeru, veli za tvoju kilometražu (35 000+ godišnje) uzmi cjelogodišnje. Reko daj mi neke dobre, ali ne baš najskuplje.

Uzeo sam Kumho Solus 4S. Ne ulijevaju mi povjerenje na kiši čim sam malo brži, proklizio sam u zavojima gdje je Blizak držao bez problema. Za normalnu vožnju ok guma.

Gledao sam CC, ali prošla me ona spika s autom da apsolutno sve mora biti top top. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imaš auto star par godina i onda uzmeš neprovjerenu gumu... 

mogo si uzet bar Hankook H750

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E jbg sad, uzeo sam kaj su mi preporučili. Doslovno sam s tehničkog išao k vulkanizeru.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17. 01. 2024. at 22:23, Wilson1008 said:

E jbg sad, uzeo sam kaj su mi preporučili. Doslovno sam s tehničkog išao k vulkanizeru.

 

 

steta da.. mislim da od cjelogodisnjih u moj obzir dolaze samo conti i cc2.. na hondi sam imao (da prodana je) cc2 i zadovoljan sam bio.. kocenje idrzanje top, a ubrzanje bi mogla imat i malo vise gripa.. prosle su 25000km i ovo im je bila druga zima.. ljeto 2023 sam najvise puta isao relaciju zagreb murter i uglavnom starom cestom i guma me nikad nije neugodno iznenadila a probao sam ju i isprovocirat.. po gradu, sad kad je bilo mokro masno sklisko i to , ponavljam, malo boji grip na ubrzanju je jedina zamjerka.. sad sam presao na gradski auto, clio 3 vulgaris obican 75ks i pred iducu zimu stavljam cc2 opet i vozi miki :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam cc2 na Proace City Verso, dizel 130 ks i prezadovoljan. Sad isprobano i po snijegu, trakcija, držanje i kočenje su bili super. U svim ostalim uvjetima, suho i mokro po toplom vremenu, hladan i vlažan asfalt, prolom oblaka na autoputu pri temperaturama oko 5°c, sve besprijekorno. Kupljene u 9. mjesecu, imaju otprilike 5000 km. Dimenzija 205/60/16.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15. 01. 2024. at 17:10, dado_sk said:

Dečki,moje su prošle 32 iljad i mogu reći da su po skliskom užas. Negdje su na ispod pola potrošenosti ali bogme...čini mi se da ih nikad neću kupovati više. Nisu testirane po snijegu ali bojim se da bi katastrofa bile

Moje su 45 000+, u pravilu znam da nisu više za snijeg i led i sad kad je pao isti u Zagrebu sam izbjegavao ići bilo kuda. I onda danas idem do klijenta na rubu grada i imaju tipa sitni uspon do parkinga i čim sam vidio led već sam razmišljao da ne idem gore nek da se parkiram dolje negdje. Ali ajde, reko idem probat mada je skretanje i kretanje skoro od nule. I pazi, traction se palio ko božićna lampica ali se popeo gore bez da je stao igdje. Jedva hoda pješke nazad po istome. Ali zato je kočenje već sam na rubu i slično kao ljetna guma. ABS radi 100 na sat. auto usporava brže da pustim kočenje motorom :D

Iako sam ih prošle godine vozio po snijegu i bljuzgi u Sloveniji, da - nije sigurno kao zimska guma. Mada mi se i zimska guma nakon 4 sezone pokazala sličnom, ali to doista ovisi od modela do modela.

Nisam kao mata da sam cijelo brdo prošao sa 45 000km starim CC, ali na "ovo" sam se popeo :D

mega_uspon

Edited by Vuco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje su prešle 35.000 km kad sam osvajao brdo kod Samobora 😊

Jasno piše na videu 😊

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ipak je to ljetna guma koja za nuždu može kroz snijeg. Za kišu su dobre ali kad padnu temperature nemam u njih povjerenja nikakvog. Imam na službenom zimske Tigar i po niskim temp na skliskom cesti su space shuttle za ovo. Doduše,nije ti auto ali eto..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isti auto sam mislio . Prokleto predviđanje teksta 

Link to comment
Share on other sites

mene je mata svojim postovima uvjerio da je cc2 sasvim dovoljna guma za normalne obiteljske aute za prostore u kojima živimo (da da mata).. plus hrpa ovakvih sličnih yt snimki, 


(2) Michelin CrossClimate 2 Extended Winter Road Test FWD Crosstour - YouTube

 

ili ovak nesto (na 3min prebaciti)
Driving Camry FWD w/ Michelin Crossclimate 2 in Snowstorm - WA US 2 Stevens Pass (youtube.com)


i nisam se razočarao, naprotiv oduševio sam se da sam se prošle goidne kad je onaj snijeg zapadao popeo na Kalnik lakše nego mnogi drugi auti sa baš zimskim gumama. to pričam jer sam ko pes koji traži na koji kotač se popišat, hodao i saginjao se gledat koje gume ekipa vozi, koje aute smo gurali da se izvuku do vrha na pakring itd.. ok, moje cc2 su bile ganc nove, ali su se popele dalje od starih gy ultragrip 9 (mislm da je dot bio 2019).. kasnije smo i u liku išli i nikakvih problema.. poprilično zadovoljan gumom :) 

 

EDIT: ne kuzim zakaj mi komp radi ovak glup copy/paste.... :stupid:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@dolac probaj s drag&drop povuci link s youtuba, trebalo bi delat. Glupi feature.

 

Edited by pere
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne Mati vjerovati, hoće on zajebati 🤔

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:

Ne Mati vjerovati, hoće on zajebati 🤔

To je drugi Mata, ovaj je sasvim ok lik. 🤓

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.