Jump to content

mata73

Recommended Posts

Ja sam gledao YouTube i odlučio. DoduĆĄe kod mene je cc+. MoĆŸda je dvojka bolja. 

Link to comment
Share on other sites

Dvojka je bolja po snijegu od CC+. Smjesa je zimska (ili "zimskija") i po testovima - jako je dobra na snijegu

Na jednu stranu se i slaĆŸem sa Dadom, sigurno nakon 2-3 godine gume izgube dio performansi, kao i svaka druga. Na hladnom i glatkom/skliskom se to osjeti (ne toliko kretanje ili po cesti koliko ABS kod kočenja). Ja sam vozio po kompletnom snijegu nakon 1 ljetne sezone i bila je super guma. Idući puta na snijegu i ledu je bilo nakon 3 ljetne sezone (i zavarala me na ledu jer sam se sabio skoro kada sam izaĆĄao iz auta na kompletno zaleđenom parkingu, a auto/gume nije pokazivao niĆĄta takvoga). I onda proĆĄle zime u Sloveniji, no to je bila viĆĄe bljuzga.

No jednu stvar sam se naučio sa cjelogodiĆĄnjima - ako imaĆĄ situaciju gdje stvarno dobijeĆĄ dojam da je guma opasna, ako nemaĆĄ drugi auto koji će biti na istom mjestu i proći isto ĆĄto i ti bez da se iĆĄta dogodi - onda je ta tvrdnja moĆŸda i nije istinita. U suprotnom - ljudska psiha. Ja sam se, a moĆŸda sam to i već negdje pisao, viĆĄe puta naĆĄao u takvoj situaciji sa CC+, da bi na kraju vidio da su prijatelji ili auti iza mene proĆĄli jednako ili joĆĄ gore nego ja. Prije 2 tjedna na Kerestinečkoj cesti u rano jutro na semaforu prema staroj Karlovačkoj, meni je nos pobjegao (jer znam da je cesta ta horor ujutro), a Astra iza mene se zanijela jer je zadnji kraj otiĆĄao. A samo hladno vrijeme, bez snijega ili leda (temp. bile u malo u plusu).
Slično je bilo i prije 2 godine na rotoru kod West Gate-a gdje sam ja namjerno stiskao gas i osjetio da guma bjeĆŸi, a 2 prijatelja kasnije sa dobrim zimskima (Goodyear i Conti) isto osjetili, čak moĆŸda i gore proĆĄli jer su bili brĆŸi.

Ćœelim reći, da, guma izgubi po hladnome (i glatkim cestama pogotovo) grip, ali ako nemaĆĄ u tom trenutku neĆĄto za usporedbu, nije lagano 100% siguran da je do gume. MoĆŸda bi se i druge slično ili gore ponaĆĄale...Čovjek zaboravi kak je to kad imaĆĄ i zimsku gumu koja nakon 4 godine postane tvrđa i nije baĆĄ isto za preporuku (Firestone WinterHawk 3 npr.).

Ove sezone prije zime sam mislio zamijeniti za Hankook, ali puno ljudi piĆĄe da zadnja godiĆĄta nisu baĆĄ kao ĆĄto review-i kaĆŸu. Ali neĆĄto sigurno jeftinije od Michelina će biti, iako me odlično sluĆŸio. Za zahtjevnije vozače rekao bih 2-2.5g i novi set cjelogodiĆĄnjih.
Od svih cjelogodiĆĄnjih, htio bih probati Goodyear, ali nema mi smisla stavljati ih na 15 godina starog Megana, a na Ceedu imam zimsko ljetni set Hankook/Nexen.

Edited by Vuco
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vuco said:

a zahtjevnije vozače rekao bih 2-2.5g i novi

SlaĆŸem se. Mislim da su to gume baĆĄ za toliki period. Ja sam imao dva seta na corsi. Bio je ljetni uniroyal rainexpert i Sava S3. Save uredno skidanje i u hladnom podrumu čekale zimu. Bile su dobre i nakon 5 sezona uz sve mane koje ima S3. Kupiti ću na jesen druge gume all season. Koje ,to ću vidjeti. MoĆŸda kakva akcija bude za cc2. Kleber kaĆŸu da su dobre a 30 posto jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Sezonski Kleber nije neĆĄto, ĆĄto je tek cjelosezonska?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dado_sk said:

Ja sam gledao YouTube i odlučio. DoduĆĄe kod mene je cc+. MoĆŸda je dvojka bolja. 

Navodno je velika raylika iymdju cc+ i cc2... barem po svim testovima i reviews koje sam gledao/citao.... moje iskustvo je iskljucivo s cc2

8 hours ago, Vuco said:

Dvojka je bolja po snijegu od CC+. Smjesa je zimska (ili "zimskija") i po testovima - jako je dobra na snijegu

Na jednu stranu se i slaĆŸem sa Dadom, sigurno nakon 2-3 godine gume izgube dio performansi, kao i svaka druga. Na hladnom i glatkom/skliskom se to osjeti (ne toliko kretanje ili po cesti koliko ABS kod kočenja). Ja sam vozio po kompletnom snijegu nakon 1 ljetne sezone i bila je super guma. Idući puta na snijegu i ledu je bilo nakon 3 ljetne sezone (i zavarala me na ledu jer sam se sabio skoro kada sam izaĆĄao iz auta na kompletno zaleđenom parkingu, a auto/gume nije pokazivao niĆĄta takvoga). I onda proĆĄle zime u Sloveniji, no to je bila viĆĄe bljuzga.

No jednu stvar sam se naučio sa cjelogodiĆĄnjima - ako imaĆĄ situaciju gdje stvarno dobijeĆĄ dojam da je guma opasna, ako nemaĆĄ drugi auto koji će biti na istom mjestu i proći isto ĆĄto i ti bez da se iĆĄta dogodi - onda je ta tvrdnja moĆŸda i nije istinita. U suprotnom - ljudska psiha. Ja sam se, a moĆŸda sam to i već negdje pisao, viĆĄe puta naĆĄao u takvoj situaciji sa CC+, da bi na kraju vidio da su prijatelji ili auti iza mene proĆĄli jednako ili joĆĄ gore nego ja. Prije 2 tjedna na Kerestinečkoj cesti u rano jutro na semaforu prema staroj Karlovačkoj, meni je nos pobjegao (jer znam da je cesta ta horor ujutro), a Astra iza mene se zanijela jer je zadnji kraj otiĆĄao. A samo hladno vrijeme, bez snijega ili leda (temp. bile u malo u plusu).
Slično je bilo i prije 2 godine na rotoru kod West Gate-a gdje sam ja namjerno stiskao gas i osjetio da guma bjeĆŸi, a 2 prijatelja kasnije sa dobrim zimskima (Goodyear i Conti) isto osjetili, čak moĆŸda i gore proĆĄli jer su bili brĆŸi.

Ćœelim reći, da, guma izgubi po hladnome (i glatkim cestama pogotovo) grip, ali ako nemaĆĄ u tom trenutku neĆĄto za usporedbu, nije lagano 100% siguran da je do gume. MoĆŸda bi se i druge slično ili gore ponaĆĄale...Čovjek zaboravi kak je to kad imaĆĄ i zimsku gumu koja nakon 4 godine postane tvrđa i nije baĆĄ isto za preporuku (Firestone WinterHawk 3 npr.).

Ove sezone prije zime sam mislio zamijeniti za Hankook, ali puno ljudi piĆĄe da zadnja godiĆĄta nisu baĆĄ kao ĆĄto review-i kaĆŸu. Ali neĆĄto sigurno jeftinije od Michelina će biti, iako me odlično sluĆŸio. Za zahtjevnije vozače rekao bih 2-2.5g i novi set cjelogodiĆĄnjih.
Od svih cjelogodiĆĄnjih, htio bih probati Goodyear, ali nema mi smisla stavljati ih na 15 godina starog Megana, a na Ceedu imam zimsko ljetni set Hankook/Nexen.

svaka ti na mjestu.. nisam imao direktno ya usporedbu, lai sam rayg s kolegom x3m i pitao kakve su mu yimske gume jer sam se poceo skliyat s cc2.. veli da mu auto isto bjeyi na sve strane, da je asfalt koma (tih dana) i da isto nema nikakav grip..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Vuco said:

Slično je bilo i prije 2 godine na rotoru kod West Gate-a gdje sam ja namjerno stiskao gas i osjetio da guma bjeĆŸi, a 2 prijatelja kasnije sa dobrim zimskima (Goodyear i Conti) isto osjetili, čak moĆŸda i gore proĆĄli jer su bili brĆŸi.

Ovo sam ja isprovocirao nedavno, čisto da vidim kako drĆŸi. Ali bilo je sluzavo i jedan rotor ima baĆĄ loĆĄ asfalt i oće proklizati. Ali mislim da je to do uvjeta na cesti.

Link to comment
Share on other sites

Teơko je biti pametan, jer sa cjelogodiơnjom stalno misliơ da eto - kriva je guma. A onda pitaơ i kako si ti sam napisao, drugi vele da isto auto ide po svuda. Koliko puta znam proći istom cestom ujutro i popodne pa bude drugačije sve.

Na Meganu je već i ovjes taj koji ne dopuĆĄta gumi da pokaĆŸe ĆĄto moĆŸe, ali ja sam jako zadovoljan kakva je guma bila u tih 6 godina. Sveukupno 4 dana snijega, za zaborav. Svjestan sam degradacije po masnom i skliskom no I dalje sam svjestan da 30+% ljudi vozi i gore gume nego ja (ĆĄto je porazno valjda za sve).

S druge strane, postajem sve manje zahtjevan vozač. Razlike su sve manje...

Edited by Vuco
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 hour ago, dado_sk said:

Continental AllSeasonContact 2 sam stavio na teretni kangoo, zagrebackog trkeljanja pokazala se solidna,nagla kocenja i izmicanja zbog debila na cesti odraduje vrlo solidno, imal jedno kocenje na mrtvo radi slepera kojem je poceo ispadat led odradilo bez proklizavanja...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pruĆŸanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglaĆĄavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vaĆĄem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slaĆŸete se sa koriĆĄtenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponaĆĄanja.