Jump to content

Megane 3 Grandtour, 66 kW 1.5 dci


kruno3000

Recommended Posts

Je li 66kw dovoljno za ovo auto. Momenta ima al me zanima osjećaj u vožnji jer nisam imao prilike provozati ga. Ako netko ima takvog da podijeli zapažanja. Dakle za obitelj, povremeno natovaren i par put godišnje autoput cca 500-1000km. Ostalo grad i magistrale poluprazan. Kupio bih al bi prije svega rado čuo mišljenja za moguće situacije koje ne mogu isprobati u probnoj vožnji.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Clia sa 43kW natovarim i normalno se vozim. Ovisi što očekuješ... Sa 66kW teško da ćeš izvodit cirkuse po cesti i definitivno ćeš se ugodnije voziti nego ja :)

Link to comment
Share on other sites

Trebam obiteljski auto. Noviji i pouzdaniji. Nema više divljanja za mene. Normalna vožnja al opet da se ne kilavim na autocesti već da mogu normalno voziti 130-140kmh bez da smetam ljudima. Za koliko će doći do 100 mi nije bitna stavka. Bitno da ne oglušim kao u sadašnjem (zvučno loše izoliran) i da se ne pati motor na takvoj brzini. U gradu sigurno neće biti problema. A karavan mi treba zbog kolica i sličnih pomagala za klince. Ne očekujem neki veliki teret al mi treba volumen.

Link to comment
Share on other sites

Mogu ti sam rec da je auto stvarno odlican i da ima super izolaciju za moje pojmove s obzirom na rang i cijenu. 1.5dci je pouzdan i dobar motor koji moze prevalit prek 400.000km. Za snagu necemo se lagat ona uvijek fali jel ima xx situacija di bi volio jos tih 20ks vise. Za normalnu voznju i vise nego dosta KS.  Bitno da ak kupujes polovni da odes kod mehanicara da ti kaze u kakvom je stanju masina i da ga pogleda. Po meni sigurnost zbog bebaca najbitnija. Ja iskreno ti mogu rec dobar i pouzdan auto puno firmi ih uzelo za sluzbena vozila i rijetko se koji pokvario i osto na cesti.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi jacu verziju neces pozaliti... Vozim povremeno od cure 3 s tom dci masinom i kaos...fali 6 brzina..getriba tako gruba...na 110ks je drugi svijet...i bolje za voznju. Mada ni 110dci nije nesto extra po pitanju pretjecanja i performansi...al 5 6 l potrosnja ce biti ok. ??. Putovao sam sa tom slabijom masinom za padovu i jos po svuda..kaos na 150 se hoce razletiti na neki 4000 okretaja , popizdio sam do padove i nazad ,a 7 8 l trosio ko neki ozbiljni auto ?...a normalno mi je 160 do 180 tempomat...na svom meg sa 110ks se normalno vozim 160+ na tempomatu itd...sve ovisi sto ti treba , al par kn je sad na rabljenom razlika...

ako mozes glas za jaci i neces pozaliti. 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam više za ovoga od 110KS , puno ozbiljniji nego što govori razlika od samo 20KS , plus mjenjač sa 6 brzina je nebo i zemlja u odnosu na tog sa 90KS.

Meni lično taj motor je baš nejak za Megana.

Link to comment
Share on other sites

kupljen prije 2-3 dana berlina 1.5 dci 78kw... solidno ide...meni je uz 1.9 dci normalno slabasan ali opet fino ide i dobro povlaci a trosi nista...1.5 dci 78kw nema DPF

Link to comment
Share on other sites

kupljen prije 2-3 dana berlina 1.5 dci 78kw... solidno ide...meni je uz 1.9 dci normalno slabasan ali opet fino ide i dobro povlaci a trosi nista...1.5 dci 78kw nema DPF

Koja godina?

Naš doma M3 s tim motorom ima filter

Link to comment
Share on other sites

Znači možda ipak zaobići 66 kw. Sad imam Megane 1 1.4 16V 70KW. I dovoljno mi je 95% vremena ( ostalih 5% sam sam u autu ;) ).  Ma problem je jedino na autoputu. Živim u OS i kamo god da krenem imam 2-3 sata autoputa minimalno. A do ZG izludim ( 130kmh na 3500 omin). Vuče on i dalje al je bučan ko mlažnjak ;). Sad bi nešto s više momenta da ne mora ići u visoke okretaje na autoputu. Za magistrale i do 100kmh je skoro svaki podoban. I da trebam ga zbog prostora ;)  classic nema 5. vrata pa za kolica i još par stvari trebamo tetris vještinu level 10.

Link to comment
Share on other sites

Znači lovim 110 onda. Hvala svima. :amen:

Edited by kruno3000
dopuna
Link to comment
Share on other sites

Znači lovim 110 onda. Hvala svima. :amen:

ako ti slucajno uletici kakva dobra ponuda za 130 dci isto nije lose...

ja sam pikirao 130ks al 1.6dci necu 1.9...al tesko ih naci megana3 redizajn 2014 2015 i jos coupe... Al eto sada uletjela druga vozilica, al opet da trazim trazio bi tak nesto.

Link to comment
Share on other sites

I od mene glas za 1.5 sa 110 ks. Ako nadjes 1.9 sa 130 ks (2012 najmladji), uzmi, neces se pokajati sigurno. Odlican motor.

Inace, pre neki dan u servisu bio kod druga 1.5 sa 110 ks, 2012, 360.000 km, na satu 160.000 km.. motor suv.. pripazi samo na takve stvari, ti motori umeju lepo da sakriju km, ali neki detalji je ipak otkrivaju...

Link to comment
Share on other sites

Ako kupujes rabljeno, staro par godina, razlika u cijeni je stvarno mala, usporedjujuci sve modele od 90-130. Naravno, moja preporuka ide 130tki koji ipak Osim vise ks ima i vise volumena pod haubom, a to se fino pozna. Potrosnja se na dosta otvorene ceste gotovo izjednacava, a lezernost voznje s jacim motorom je neusporedivo bolji. Ako ga uvozis izvana na skoku s 1.5 na 1.9 imas vecu gramazu zlocestih plinova na ispuhu pa mores racunat koju kunu vise... Klanjam se 1.5 dci-ju jer iz osobnog oskustva mogu reci da ide legero prek 300k (nachipan). al bi ipak tu dao prednost primjerenijem 1.9 dci-ju. Anyways, ko sto vidis, nemos fulat... eventualno izbjegno ovog najslabijeg. Cak ni varijanta s chipanjem je neisplativa zezancija. Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Chipanje mi je egzotika s obzirom da su polovni tu negdje pa bih ciljao jaču snagu a ne slabiji + chip. Lakše odmah odabrati motor s nazivno dobrom snagom. Zanimalo me kako se 66ica ponaša s karavanom tako da znam dal da je razmatram i iz svege gore navedenog to bi morala biti neka hebačka 66ica. Inače 81kw il više. Ovi s 110ks su i EuroV koliko sam skužio. A 90 mi se čini euroIV. A kontam da je to jedan od idućih harača lijepe nam naše.

Plan je uzeti tu od nekog privatno. Što zbog posla a što zbog nekih drugih stvari mi je zajeb ići gore kao padobranac. Rodbine ima al oni ni Milku pravu ne znaju odabrati i donijeti, kamoli da mi tamo pomognu naći auto. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni jako dobra cijena.... ako je s autom sve uredu i km prijedeni stimaju. 

Iskreno pazenog i mazenog ispod 10.000eura  tesko nac.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaj je to " bolji paket opreme"?...a klima mu rucna...smrducka na talijana :)

 

 

najlosa oprema... dodatno stavljen navi. sad nemora bit los. ja bi uvijek gledo auto kupljen u hrv koji ima svu pratecu dokumentaciju o servisima i problemima. 

Link to comment
Share on other sites

Upalo mi je u oko maloprije da mu je prva registracija iz 2016 :hm: a registriran godinu. Vozio ga ni mjesec dana i već na bubnju. Ili je preprodavač ili nešto nije u dure.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za 1.5di 110, kupio ga prije 2 mj. prešao skoro 5000 do sad i prezadovoljan. Inače,prije sam vozio Passata 2.5 v6 110 kw i bilo me strah kako ću se naviknuti na tu razliku, ali me je Megan pozitivno iznenadio

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.