Jump to content

Megan 1.5dci neće upalit


Bobo357

Recommended Posts

Pozdrav,muči me problem oko paljenja,do minus 4c još je nekako i htio upalit sad na -8 i nadalje neće,moram start sprey koristit.Kad upali može cjeli dan palit i kad se ohladi,ali kad prenoći,nema šanse da upali.Naime imam obd diagnostiku kupljenu preko ebay,kad ga skenira izbaci grešku P0380 glow plug A cirkyt,e sad to upućuje na grijaće,promijenio sam ih no ništa nije riješilo stvar, promijenio sam i filter goriva za svaki slučaj,ali ništa.Auto dobro ide, vuče i radi ,kad upali,netroši ulje, ima 157000km,radi se o meganu 3 1.5 dci 110ks 2009.Zna li ko šta bi to moglo bit u pitanju?Čak i po ljetu, to prvo paljenje kad auto odstoji 24h,kao da preskoći jedan krug vrtenja i onda kresne,poslije toga pali na zub.Eto ako je neko imao šta slično neka mi javi.Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Greska moze biti uzrok i neispravnog releja grijaca, kao i same instalcije do pojedinog grijaca. Sto se tice tog prvog duzeg verglanja ujutro, da li si provjerio jel ima mjehurica zraka u dovodnom crijevu nafte do VT pumpe? U tom crijevu vlada podtlak i ako nisu dobe gumice na spoju filtera i dobavnog crijeva ili negdje drugdje ulazi zrak što rezultira duzim prvim verglanjem.

Link to comment
Share on other sites

Hm,primjetio sam i to da ima,ali nema puno onako tu i tamo,kad se malo promrda onaj spoj kod pumpice onda kao da se pojavi malo mjehurića,ali mislim da nije to u pitanju,nemože više bez sprey za start upalit,sumljam istio da bi mogao bit reley ili modul palenja,to je slijedeće poslije grijača ako su grijači ok.Jel znaš možda gdje se nalazi taj reley grijača,kako izgleda..?

Link to comment
Share on other sites

Hm,primjetio sam i to da ima,ali nema puno onako tu i tamo,kad se malo promrda onaj spoj kod pumpice onda kao da se pojavi malo mjehurića,ali mislim da nije to u pitanju,nemože više bez sprey za start upalit,sumljam istio da bi mogao bit reley ili modul palenja,to je slijedeće poslije grijača ako su grijači ok.Jel znaš možda gdje se nalazi taj reley grijača,kako izgleda..? Jesu li ovo reley grijača i koji je od ta dva,add8638ddc0d59b0817500c09d0efb29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za megana III ne znam gdje se nalazi, ali ovo nisu. Relej  se ne nalazi u kutiji sa osiguracima nego je zaseban i vrlo vjerojatno negdje ispod (oko) akumulatora. Potrazi na netu ima sigurno!

Link to comment
Share on other sites

Mastor kaže da su to,a za ono drugo to je kaže modul paljenja,da su to dvije različite stvari a služe za istu svrhu,hm..kako znat da je to u pitanju.Ima li ko iz Os da zna ko to radi dobro.

Link to comment
Share on other sites

Nakon zamjene grijača i dalje je ostala greška na obd dijagnostici?

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

modul paljenja te j**e vjerojatno. ova dva releja mozes lako istestirati al po meni nije do njih. 

Link to comment
Share on other sites

Ma da na modul sam mislio, nego vecina ljudi kad kaze relej grijaca misli upravo na taj modul.

Link to comment
Share on other sites

Ma problem je u tom,što na tabli nepokazuje nikakvu grešku,kad napravi chek sustava napiše OK.nepali mil. lampicu,ova greška je vidljiva kad ga se skenira obd-m dijag. A jel nebi trebao prijavit grešku,kad je modul u pitanju,pali se za svaku sitnicu,tipa,slaba bat.u kartici,aku je slab itd.a za ovo što je važno neće.

Link to comment
Share on other sites

modul paljenja te j**e vjerojatno. ova dva releja mozes lako istestirati al po meni nije do njih. 

Kako da istestiram ta dva releja,ak su oni ok mora onda da je taj modul,jel u opisu greške stoji da kao neke voltaže nisu u redu,da daje manju vol od 4v.

Link to comment
Share on other sites

A jesi obrisao gresku? I jel se opet pojavljuje?

Link to comment
Share on other sites

Da,nakon ponovnog paljenja opet se pokaže P0380 glow plug heater circit A.

Link to comment
Share on other sites

Znaci da ti auto i dalje ne grije. Nesto vise sa tom greskom ne mozes jel je previse opcenita. Moras doslovce rucno krenuti traziti gdje je greska.

Link to comment
Share on other sites

Au,pa odakle da počmem, slijedeći bi bio reley ili modul paljenja grijača,kako to ispitat,gdje se točno on nalazi?

Bit će da ga ja vozim tri god.a da se grijači nisu ni jednom upalili,a grešku na tabli nije nikad pokazao,uvjek izbaci ok.nakon kontakta. 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Prošle god.uzeo 600A udarne.Vrti kao lud..probao sam ga i dopunit,kad sam spojio punjač bio je 95% pun..

Link to comment
Share on other sites

Mozes probati izmjeriti napon na grijacima kada trebaju raditi...

Link to comment
Share on other sites

modul grijanja svečki je kod levog kotača ispod fara dole...možda te taj j**e i uopšte ne zagrija svečice....mislim da imam jedan tu na zalihi....

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-MK3-2008-2014-1-5-dCi-Glow-Plug-Relay-8200558438-/192040882614?fits=Car+Make%3ARenault

 

ovako pribižno izgleda...

 

Link to comment
Share on other sites

Jel se može on ispitat,dali daje napon,da nemoram svaki grijač posebno ispitivat, dali ima napon..

Link to comment
Share on other sites

Ma,kako da ispitam da modul paljenja daje napon na grijače,ili je dovoljno samo jedan ispitat dali dobije napon,ako ne onda je taj modul palenja otišao.

Link to comment
Share on other sites

ispitaj barem 2. Uvijek je bolje imati neki backup nego odmah na prvom reci ne valja.

Link to comment
Share on other sites

modul grijanja svečki je kod levog kotača ispod fara dole...možda te taj j**e i uopšte ne zagrija svečice....mislim da imam jedan tu na zalihi....

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-MK3-2008-2014-1-5-dCi-Glow-Plug-Relay-8200558438-/192040882614?fits=Car+Make%3ARenault

 

ovako pribižno izgleda...

 

6dde4b799c283861b1c25de323ad8164.jpg

6dde4b799c283861b1c25de323ad8164.jpg

Jel tu taj modul,ispod plastike,iznad je nekih par osigurača i jedan reley,osigurači su svi dobri,a relej neznam ispitat.

Link to comment
Share on other sites

Najlakse ti je ispitati onako kako sam ti napisao. Uzmi nekoga da sjedi u autu, ti od Multimetra jednu pipalicu na grijac, drugu na sasiju i neka taj netko da kontakt, multimetar bi trebao dici napon jedno vrijeme.

Pomogao bih ti, ali nazalost nemam vremena do iduceg tjedna.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.