Jump to content

Megan 1.5dci neće upalit


Bobo357

Recommended Posts

Ovako, da poslozimo neke stvari. Tvoj Megane 3 je s Euro 5 motorom, koliko sam uspio skuziti. To znaci da su grijaci novije generacije, rade na 4.4V. Taj sto si izmjerio od 0.7 Ohma, on je ispravan. Ovi sto pokazuju 0 Ohma nisu ispravni, odnosno, vjerojatno pokazuju ∞. Sto znaci da su za zamjenu. Nemoj direktno spajati na 12V grijace, nece im biti dobro od toga.

Koje godiste je Megane? Ima li DPF? Pitam iskljucivo da utvrdimo da li je Euro 5. 

Link to comment
Share on other sites

Pa grijač je 4.4V ak spojim 12v,zar ga neće spalit?

A pipalicu sam stavio blizu grijača na blok,od aluminija,a drugu na plus grijača,samo je boschov grijač pokazao otpor,ova tri ništ,kao da nisam ih spojio.Dosta zbunjujuće.A multimer baš i nije neko smeće,jako dobro i točno pokazuje.

Ma kakav grijac od 4.4V?? To je grijac od 12V, a napisao sam ti otkud 4.5V. Slobodno ga mozes testirati komadom zice direktno sa akumulatora, ali ako su tocne vrijednosti koje si naveo ja ti opet kazem da su grijaci ispravni!

Edited by megane_dci
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Grijac moze biti 4.4V. Nemoj davati takve savjete ako ne znas da ima grijaca koji rade na nizem naponu.

760x530

Link to comment
Share on other sites

Grijac moze biti 4.4V. Nemoj davati takve savjete ako ne znas da ima grijaca koji rade na nizem naponu.

760x530

Prva informacija! Znam za grijace koji rade na nizem naponu, ali nisma znao da idu u 1.5 dci.

Link to comment
Share on other sites

Euro 5 i Euro 6 su svi na 4.4V. OE su BERU. Mada ima i Bosch u OE. Euro 4 motori su sa starijim izvedbama.

Link to comment
Share on other sites

Megan je 2009.11mj.i kad sam tražio za njega grijače po kodu motora koji je K9K J8,dali su mi te od 4.4V. I ima DPF Filter.!

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe spajati bilo sta. Izmjerio si otpor grijaca, pokazalo je da su ∞ i to znaci da su za zamjenu. Zasto nisu ok, to je druga stvar. Kad zamijenis ispravnim grijacima, probaj paliti. Trebalo bi da greska nestane ako je do grijaca, a s obzirom da si izmjerio napon koji dolazi na njih od 4.4V, modul grijaca je ok.

Link to comment
Share on other sites

Sad mi tek nista nije jasno, covijek napise da je izmjerio nikakav otpor 0,00 ohma, a sada se navodi da je izmjereni otpor beskonacan???

Link to comment
Share on other sites

Znam,ali što ih je spalilo,baš ta tri,jel moguće da reley jednoj stazi daje ok voltažu a da tri ima povišenu i da je spalio ta tri grijača.

Link to comment
Share on other sites

Covjece pa proci ce zima dok to rijesis :aua:

Napisao si da na 3 grijaca nemas otpor, znaci da su neispravni. Tu nemas sad vise uopce sta razmišljati, odi u trgovinu i kupi 3 grijaca i namontiraj(iako ti je moja preporuka da promjenis sva 4 odjednom).

Do grijaca ti dolazi 4,4v, znaci da je modul ispravan.

Greska ce ti biti dok god ne zamjenis grijace.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde pogledaj sto je na Multimetru kada spojis kratko pipalice. Ako je to isto onda imas kratki spoj na grijacima, a ako je isto kao kada su pipalica odvojena i metar udaljenje onda su u prekidu. U oba slucaja bih rekao da ne valja i da treba mjenjati grijace. Ali mora razlikovati 0 (nema otpora) i ∞ (beskonacni otpor) nema spoja. Dakle stavis multimetar kako si mjerio otpore i onda spoji pipalice i vidi kako ti radi multimetar.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad spojim pipalice otpor skoči na neku vrijednost i odmah se vrati na nulu,dakle isto kao kad mjerim ova tri grijača koja ništa ne pokazuju,dakle kad njih spojim čak ništa neskoči vrijednost samo ostaje početna nula.

Link to comment
Share on other sites

Onda da li zakljucujes da su grijaci u prekidu, ili su u kratkom spoju?

Link to comment
Share on other sites

Pa kao da su u prekidu jel uopće nema otpora,ali šta ih je spržilo,pa novi su,njegovi prvi tvornički trajali su 5 god. a ovi ni 5mj.

Link to comment
Share on other sites

Pa kao da su u prekidu jel uopće nema otpora,ali šta ih je spržilo,pa novi su,njegovi prvi tvornički trajali su 5 god. a ovi ni 5mj.

Moguce da su jednostavno lose kvalitete bili. Ako ti dolazi odgovarajuci napon na grijac, nema drugog objasnjenja.

Link to comment
Share on other sites

A čuj mjerio sam napon samo na jednom grijaču i to onom koji daje normala otpor,ostala tri nisam jel je jako teško doći do njih i još provlačit žicu,e sad jedino da reley na ovaj daje ok.napon a na ona tri veći pa ih je spržio,ako je tako uopće moguće.

Link to comment
Share on other sites

Pa kao da su u prekidu jel uopće nema otpora,ali šta ih je spržilo,pa novi su,njegovi prvi tvornički trajali su 5 god. a ovi ni 5mj.

Jel to rade te nove 4,4V grijače od čokolade pa da tvornički traju 5 godina? Kod mene na Laguni tvornički (Beru) traju evo 14 i kusur godina.

Link to comment
Share on other sites

Pa kao da su u prekidu jel uopće nema otpora,ali šta ih je spržilo,pa novi su,njegovi prvi tvornički trajali su 5 god. a ovi ni 5mj.

Inace nema otpora znaci da je kratki spoj. Spojeno struje prolazi i nema otpora. A ako je prekid, tada je otpor beskonacan jel struja uopce ne prolazi. Ako struja ne prolazi kroz grijace, nova sva 4 grijaca i onda obrises gresku i vidi dalje kakvo je stanje. I nemoj stedjeti na grijacima jel ces ih opet brzo mjenjati.

Link to comment
Share on other sites

Neznam, mora da tu još nešt o neštima.Kao da ih je modul grijača spalio,poslao jaču struju ili ko zna šta još...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se ljutiti, ali jednostavno ne vladas elementarnim stvarima elektrotehnike koje su jednostavno potrebne da bi dosao do rjesenja tvog problema. Beskonacan otpor i otpor 0 ili kako ga ti nazivas "uopce nema otpora" su dvije dijametralno suprotne stavke. Najjeftinije ce te izaci da odvedes kod nekog provjerenog mehanicara auto i da se rijesi problem.  

Link to comment
Share on other sites

E treba nać poštenog meh.zašto bi se ja uopće i raspitivao kako otklonit grešku.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.