Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

Ne želim komentirati konkurenciju. Ja znam odakle je naše ulje i po kojoj cijeni mi dobivamo.

Mogu samo reći da pojedine maloprodajne cijene pojedinih ulja od određenih "trgovaca" su čak niže od naših nabavnih.

Pa de malo napisi i nama da znamo sta di kako na sto paziti kod kupovine.

Link to comment
Share on other sites

Pripazite malo s tim uljima i di kupujete...inspektorat je obilazio SVE trgovine/firme koje prodaju ulja. Pojavilo se falš Castrol ulje kod nas s mozda ima i drugih...nisam popratio cijelu temu na jednom drugom forumu ali po svemu sudeci tvrtke tipa Tokić, Reneko, Ciak, Autokrešo i slicni nisu imali takva nekvslitetna ulja.

Ako ćemo u detalje onda moram naglasiti da se državni inspektorat (trenutno rasformiran, inspektori potpali pod razno-razna ministarstva) razumiju u ulja kao mara u kriv racku. Tj želim napisati da bi onaj tko želi i hoće mogao te inspektore preveslati žedne preko vode. Većina tih "inspektora" su uhljebi koji su se tu zaposlili samo zato što su imali vezu. Sumnjam da bi netko volio da rade u njegovoj firmi (ako me razumijete). Ovo pišem iz vlastitih iskustava.

Link to comment
Share on other sites

JA sam kupio u ovom Solarisu gore kod Velesajma ulje, elf5w40, sve u redu bilo, dobre cijene , bilo mi usput..

Link to comment
Share on other sites

Niske cijene se postižu velikim količinama. Uzimao sam ulja preko Kipor stroja i sličnih i nikad problema.

 

Ponavljam, sumnjam da se kopiraju rijetka ulja tipa Solarisa i sl. Mislim da se oko ulja puno legendi i mitova pogotovo  na forumima javlja...

 

Najvažnije, mjenjaj na vrijeme, ne štedi na filterima i uljima i vozi dalje...

Link to comment
Share on other sites

Partes navodno ima ulja od Kipora, baš sam sad vidio na Solarshopu da i oni uzimaju od Kipora. Kod njih je pakiranje od 4l  Shell Helix Ultra 5w40 148kn, u Partesu 162kn a kod Tokića na 253kn (trenutno na akciji 191kn). Samo ne znam tko je uvoznik kod Tokića, to ću pokušati provjeriti u ponedjeljak..

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

U Metrou je 200 kn 4l Shell Helix Ultra Diesel 5W40.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

JA sam kupio u ovom Solarisu gore kod Velesajma ulje, elf5w40, sve u redu bilo, dobre cijene , bilo mi usput..

 

Zašto ne uzeti 5w50 umjesto 5w40 kada je još jeftinije? U Dialogys-u piše da je dozvoljeno ...

F9Q without particle filter with Renault Service every 18,000 miles (30,000 km) or 1 year         Only   5 W 40   5 W 50   0 W 30   0 W 40

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jutros uzeo Shell Helix Ultra 5w40 u Topstartu (CIAK), cijena 179kn, na deklaraciji piše da je iz Nizozemske.

Ono što sam tek popodne primjetio je da je na pakiranju namjerno brisan dio žiga, jel zna netko što tu obično piše? 
 

post-1593-0-13621100-1400880336_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zelim zamijeniti ulje u mjenjacu na cliu 3

u njega ide ELF NFJ 75w80 kod nas u BIH nisam ga nigdje nasao. Imali gdje kod vas ga nabaviti i po kojoj cijeni.

Koliko litara ide u mjenjac opcenito? Posto svakako planiram za mjesec dana (ako se ranije ne nadje ulje) dolaziti dole na ljeto u Split tako da bi mi taj krug ili ta regija odgovarala oko potrage ulja. Ili ovlastenog.... Zanima me cijena. 

Pozdrav i ako sam fulio mjesto za temu nemojte se ljutiti. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije jedno mjesec dana u dućanu u Splitu, gdje inaće kupujem dijelove (nije ovlašteni) dok sam čekao red i zurlao po dućanu vidio i to ulje. Cijena je bila, koliko se sijećam, cca. 65 kn po litri.

E sad koliko je u drugim dućanima ne znam, U tom dućanu inaće kupujem sve šta mi treba, dijelove, ulje za motor (Elf), ...., jer on prodaje dijelove isključivo za Francuska vozila.

 

Za gotovinu daje popust od 5 ili 10%, nesjećam se točno. I većina lokalnih meštara kod njega uzima dijelova (normalno, po puno boljim uvjetima nego ja i bilo tko od nas).

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Zelim zamijeniti ulje u mjenjacu na cliu 3

u njega ide ELF NFJ 75w80 kod nas u BIH nisam ga nigdje nasao. Imali gdje kod vas ga nabaviti i po kojoj cijeni.

Koliko litara ide u mjenjac opcenito? Posto svakako planiram za mjesec dana (ako se ranije ne nadje ulje) dolaziti dole na ljeto u Split tako da bi mi taj krug ili ta regija odgovarala oko potrage ulja. Ili ovlastenog.... Zanima me cijena. 

Pozdrav i ako sam fulio mjesto za temu nemojte se ljutiti. :)

U Bauhausu.

Link to comment
Share on other sites

Idu ti 2,5 litre :)

Hvala Kristijane

A Dragane ako se ne snadjem do mora prije nego dodjem dole potrazim te da me uputis kako do te radnje doci.

Link to comment
Share on other sites

:dobroje:

 

Ili kako bi reko jedan moj prijatelj: "Ne beri brigu, pamet beri".

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Hvala Kristijane

A Dragane ako se ne snadjem do mora prije nego dodjem dole potrazim te da me uputis kako do te radnje doci.

Ti mene stvano ne doživljavaš, napisao sam ti da ima kupiti u Bauhausu u Splitu.

Link to comment
Share on other sites

Ti mene stvano ne doživljavaš, napisao sam ti da ima kupiti u Bauhausu u Splitu.

Vazi druze. Ima kupiti u Splitu to mi je bitno. Kod nas u gradu trenutno nema nigdje. Tako da se ne sekiram oko nabavke kod vas :)

Hvala i tebi velika naravno :D

Link to comment
Share on other sites

Vazi druze. Ima kupiti u Splitu to mi je bitno. Kod nas u gradu trenutno nema nigdje. Tako da se ne sekiram oko nabavke kod vas :)

Hvala i tebi velika naravno :D

NFJ imaš kod nas kupiti u svakoj boljoj trgovini autodijelovima. NFP je problem, njega ima jedino u Renaultu, ili preko net-a.

Link to comment
Share on other sites

Nama nude castrol i total kao zamjenu. Al ne bih to. Ako vec na ovako malo km mijenjam onda bi vratio orginal u njega.

Link to comment
Share on other sites

Bauhaus, Merčep, Merbal. Prosurfaj, google maps...

Link to comment
Share on other sites

Ide skoro 4 l. Oko 3,7.

Znaci jos litar... :p

Sad mi neku suhu svezase....

Kazu da ovo ulje prave kinezi i saradjuju sa madjarima i da je zato jeftino 10€ po litri.

I da ide neko trajno ulje tranself nfj 75w80 koje ima samo u francuskoj i litar kosta 25€ (tako mi vele u ovlastenom u kojeg imam povjerenja za sada) i da je to trajno ulje u njemu i ne bi ga mijenjao jer onda valja svakih 30tkm mjenjati. A ja drzim bocu na kom pise trazeno i da je made in EU. I da Bog toga oni u ovlastenom nemaju to elf ulje jer ulje mu dodje 100€ a to kod nas skoro niko ne radi. I da se ulje mijenja samo kod remonta mjenjaca. A moj cilj je probati otkloniti to nesto sto cujem dok je mjenjac u brzini a kad je u leru ne cuje se. Ide auto tj radi auto kako bi trebalo dok je u pogonu.

Sad bi se rokno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.