Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

Kod mene ide NFP 2.4L i litru sam platio 130kn. Isto su mi rekli da se ulje ne mjenja. Do tada sam napravio 96k km i ulje je bilo crno. Ima negde u nekom topicu.

Link to comment
Share on other sites

ček to ti je priča u ovlaštenom za ulje u mjenjaču,ti si nasjeo na to...pa di samo nađu takve pecaroše...hahaha

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ide NFP 2.4L i litru sam platio 130kn. Isto su mi rekli da se ulje ne mjenja. Do tada sam napravio 96k km i ulje je bilo crno. Ima negde u nekom topicu.

Ajde sad cu ti preletiti temu da vidim kako sta?! meni po katalgu pise NFJ pa sam njega i kupio ima i NFP po istoj cijeni kao i moj NFJ ista gradacija isto sve. Jedina razlika je sto na NFP kutiji stoji da je za vise vrsta mjenjaca i mjesto mjenjaca se nalazi slika redukcije dok na NFJ je za par vrsta mjenjaca i nalazi se bas mjenjac na slici. 

 

NFJ ulje koje sam uzeo :

elf-tranself-nfj-75w-80-1l1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ček to ti je priča u ovlaštenom za ulje u mjenjaču,ti si nasjeo na to...pa di samo nađu takve pecaroše...hahaha

ja se vodim dok se svaka prica neprovjeri ili nedokaze suprotno pije vode. Tako da je bolje provjeriti sve kako sta. I zato sluzi forum da se korisnici povezu i razmijene iskustva kako ih drugi ne bi maslali. 

Da sam iskusan nisam i moze me serviser maslati ali zato imam vas da me uputite kako sta. I hvala na tome.

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad cu ti preletiti temu da vidim kako sta?! meni po katalgu pise NFJ pa sam njega i kupio ima i NFP po istoj cijeni kao i moj NFJ ista gradacija isto sve. Jedina razlika je sto na NFP kutiji stoji da je za vise vrsta mjenjaca i mjesto mjenjaca se nalazi slika redukcije dok na NFJ je za par vrsta mjenjaca i nalazi se bas mjenjac na slici. 

 

NFJ ulje koje sam uzeo :

elf-tranself-nfj-75w-80-1l1.jpg

 

Nevjerojatno da opet moram ponavljati iste stvari:

 

NFJ - J "obitelj mjenjača" JC3, JR5...

NFP - P "obitelj mjenjača" PK1, PK6, PK4...

 

Mislim da je sad sve kristalno jasno. Litra NFJ-a sigurno ne košta 100 eura, a tim čobanima u ovlaštenom servisu ne bih dao ni da mi čep od ulja na autu skinu.

Link to comment
Share on other sites

TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80 ti je isti kao TRANSELF NFP 75W-80. Pošto je ista firma.

 

55fff7.jpg

Link to comment
Share on other sites

GoPlay,

 

kod tebe je mjenjać JB3 (osim ako nemaš Clio automatic) i ide to Tranself NFJ 75W-80 ulje i treba ga 2,8 lit.

Link to comment
Share on other sites

GoPlay,

 

kod tebe je mjenjać JB3 (osim ako nemaš Clio automatic) i ide to Tranself NFJ 75W-80 ulje i treba ga 2,8 lit.

ne znam koji je model mjenjaca to mi i jeste problem ali data kaze da ide NFJ. 

cak ne znam ni koliko ga ide ja sam uzeo 3l pa cemo sutra vidjeti kako sta :) 

 

Dragane tebi hvala svakako

Link to comment
Share on other sites

sto se tice kolicine ulja..... hoce li mi neko pojasniti... 

 

4k7gv9.jpg

 

koliko vidim ... 3.4 ako me dobro oci sluze... jest da je ovo pdf od megana... al mjenjac je isti kao u clia JB3

Link to comment
Share on other sites

GoPlay, isprika. Kod tipkanja zadnjega posta napravio sam tipfeler. Mjenjač kod tebe je JH3. Količina potrebnog ulja je kao šta sam napisao 2,8l.

 

Evo iz tehničke note list sa potrebnom količinom ulja za JH3.

 

JH3.pdf

 

Točan tip možeš provjeriti i na natpisnoj pločici mjenjača. Kod tebe je motor K4J i evo ti slika gdje se nalazi natpisna pločica getribe.

 

K4J.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ulje promijenjeno. Bilo je oko 2.4l u mjenjacu. Kad amo vracali nazad u flashe 2 i pol sam napunio.

Boja ulja je bila ni crna a ni smedja. Tamna smedja u odnoau na novo ko je zuckasto i svijetlo smedje boje.

Opiljaka i sl gluposti nije bilo. Upumpano je novo ulje pa cemo vidjeti za 100 kilometara kako ce se ponasati. Ali dalje nastavim u svojoj temi ili ovo sve mozete ubaciti u moju temu i projekat.

Hvala svima. Ide kako ste i rekli 2.8l

Link to comment
Share on other sites

Kada ili zašto se mijenja ulje u mjenjaču?

Link to comment
Share on other sites

Kada ne znam. Pisam sam u svojoj temi/garazi.

Svi pokretni dijelovi imaju lubrikaciju i samim tim se trosi ulje. Mislim onecscuje i gubi svoja svojstva. Kad bi se to mijenjalo na godisnjem nivou to bi bilo skupo. Zamjena svih ulja.

Motorno kociono ulje mjenjaca permant klima ima tu maziva i tecnosti da iznosi kao veliki servis. E sada logicno je da svi gledaju ekonomski da bolje prodju pa mijenjaju samo ulje motora. Jer se najvise trosi. Ja licno da mogu sve bih godisnjei mijenjao ali nisam tr sudbine.

Ne mora auto puno preci da bi se nesto promijenilo. Ima tu i faktor stajanja tj vremena.

To je moje misljenje onoliko koliko mi logika doseze. Ako neko vise zna. Volio bih da podijeli

Link to comment
Share on other sites

ako baš hoceš ulje u mjenjacu mjenjaj na 50-60.000

ili svakom velikom servisu, na malom provjeriš i po potrebi nadoliješ.

ulje u mjenjacu se nemjenja tako cesto jer u mjenjacu nema nekih velikih temperatura

i za razliku od motornog radi u cišcim uvjetima,

puno je gušce ne izgara jer nije temperatura...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Molim samo informaciju koje ulje ide u Clio 1.5 dci 50kw 2011. godina? motorno te ulje u mjenjaču(5. brzina ručni mjenjač). Dal taj motor ima FAP ili ne?  I koju normu mora zadovoljiti ulje za taj motor. RN0710??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Moze preporuka ulja za Clio 1.2 16v 2002god  ...  nisam siguran ali mislim da je u autu elf evolution 700 sti 10w-40 , ne drzite me za rijec za ovo ulje,nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moze preporuka ulja za Clio 1.2 16v 2002god ... nisam siguran ali mislim da je u autu elf evolution 700 sti 10w-40 , ne drzite me za rijec za ovo ulje,nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

U mom autu je TransELF NFJ 75w80. Ovaj 'J' je bitan jer imam JB getribu. Napravio sam oko 50,000km s tim uljem. So far sve ok. Piše da ide 3.4 litre, ali u moju getribu je stalo 3 litre do rupe. Navodno ostane ulja unutra, ali baš 4dcl... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

U mom autu je TransELF NFJ 75w80. Ovaj 'J' je bitan jer imam JB getribu. Napravio sam oko 50,000km s tim uljem. So far sve ok. Piše da ide 3.4 litre, ali u moju getribu je stalo 3 litre do rupe. Navodno ostane ulja unutra, ali baš 4dcl... :nezna:

3,0 lit. je normalno u praksi - opusti se.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me ima li tko iskustva sa uljima iz AD motorna ulja u Kustošijanskoj ulici u Zagrebu? Vidim da su cijene dosta povoljne- oko 30-ak kn po litri. Da se razumijemo, pricam o renomiranim markama, ne K+. Uglavnom elf competition 10w40 je oko 30 kn/l...

Koliko su uja iz Jasmin maziva kvalitetnija od drugih? Kolika realno moze biti razlika između Jasmin maziva i AD motorna ulja?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.