Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

To što je Orbico (možda) ekskluzivni zastupnik ne znači da drugi uvoznici uvoze fejk. Samo znači da koriste druge kanale nabave. Naravno da Orbico želi da se kupuje preko njihove mreže, pa preporučuje da se uzima od njih ;)

Protegnuo sam se do garaže pogledati svoju kanticu. Shell 5W40: uvoznik Orbico, zemlja podrijetla Njemačka. Kupljeno kod Lagerosa.

Link to comment
Share on other sites

To što je Orbico (možda) ekskluzivni zastupnik ne znači da drugi uvoznici uvoze fejk. Samo znači da koriste druge kanale nabave. Naravno da Orbico želi da se kupuje preko njihove mreže, pa preporučuje da se uzima od njih [emoji6]

Protegnuo sam se do garaže pogledati svoju kanticu. Shell 5W40: uvoznik Orbico, zemlja podrijetla Njemačka. Kupljeno kod Lagerosa.

I ja sam to pomislio, pa isao na stranicu shell.com na kojoj takodjer za Hrvatsku navode jedino Orbico kao uvoznika..

http://www.shell.com/global/products-services/solutions-for-businesses/lubes/contact-us/contact-distributors.html#textwithimage_16

Hmm.. ja uzeo u Ciaku i na mojoj kantici pise uvoznik Ciak. A sta reci..

Link to comment
Share on other sites

Prije 2-3god sam kupio Shell 5W40 u InterSparu na akciji 50kn/L. Uvoznik je bio Ciak. Nisam primjetio neku razliku u odnosu na ovo koje je uvezao Orbico. Sve oznake su bile na svojim mjestima.

Link to comment
Share on other sites

Znači ako primjerice Metro ne kupuje Shell od Orbica, a prodaje ga u Hrvatskoj onda je to krivotvoreni proizvod? Kako Metro (ili bilo tko drugi) može prodavati krivotvorenu robu?

Link to comment
Share on other sites

True, ali o ulju iz Metroa bi se dalo raspravljati. Na starom autu su mi u leru zveckali hidropodizači od Mobil ulja iz Metroa. Ispustio sam to van, stavio Mobila iz Tokića i zveckanje je prestalo. U oba slučaja se radilo o 5W50.

Link to comment
Share on other sites

True, ali o ulju iz Metroa bi se dalo raspravljati. Na starom autu su mi u leru zveckali hidropodizači od Mobil ulja iz Metroa. Ispustio sam to van, stavio Mobila iz Tokića i zveckanje je prestalo. U oba slučaja se radilo o 5W50.

To si umislio. Niti jedna tvrtka ne smije prodavati krivotvoreno ulje. A 100 posto sam siguran da ga ne prodaje jedna velika i renomirana tvrtka poput Metroa.

Link to comment
Share on other sites

Umislio sam si da mi zveckaju podizači ventila? Šta pričaš ti??

I nisam rekao da sumnjam u krivotvorinu.

Link to comment
Share on other sites

Umislio sam si da mi zveckaju podizači ventila? Šta pričaš ti??

I nisam rekao da sumnjam u krivotvorinu.

Napisao si da bi se o ulju iz Metroa dalo raspravljati, a time insinuiraš da s njime nešto nije u redu. Meni je se auto s Shellom iz Metroa, Tokića, Kauflanda, Metalije, Uljadirekt ponašao isto. Meni su se isto čuli ventili kad je Mobil bio unutra (nije bio iz Metroa) tako da zveckanje ventila nema veze s Metro-om, već s Mobilom. 

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Jeste li vas dvojica dirigenti simfonijskog orkestra? :D :D :D Kakvo kuckanje hidropodizaca, ne cujem ja nista... :O

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio na satu pa da pitam.

Koje ulje je najbolje za 1.5 dCi u Laguni s DPF filterom?

Te gdje ga ima najpovoljnije za nabaviti?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

imam pitanje u vezi ulja....trebam promijenit ulje u scenicu 2.0 benzinac, RX4 2000.g. a vlasnici nemaju pojma šta je ulijevano ranije....ide li u njega 5W40 i koja RN norma....hvala....

Link to comment
Share on other sites

RN0700 norma, 0W40 ili 5W40 ili 10W40 gradacija ovisno o podneblju ili debljini novčanika :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Akcija u Metrou

571d587391f41a03ccca14fff4388c0a.jpg

Tapatalk: Popiti casu vode ako je pri ruci

Link to comment
Share on other sites

Morate sami uzeti s police 5 + 1lit i napomenuti na blagajni da je to akcijski bundle.

I jos nesto...

Uvoznik za Elf

JE

Jasmin maziva!

Tapatalk: Popiti casu vode ako je pri ruci

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozz svima,imam jedno pitanjce za znalce :)  ,mjenjao sam ulje i filter te kako sam čitao davno da stane cca 3,75 L ulja tako sam ga sad stavio oprilike tako ,motor je 1.2 tce ,e sad po šipci mi je nešto malo iznad maximuma .

Dali da ispustim malo ulja ili da ostavim ,hoće li se šta dogoditi ako ostane ili ne ?

Link to comment
Share on other sites

Ako je par mm iznad max ostavi. Ako je pak vise za 1/2 od skale (od min do max nivoa) onda ispusti. Ja ti preporucam odvijanjem i zavijanjem filtera.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1-2 mm iznad maximuma je.

Hvala na savjetu:-)

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo jedan videic koji opisuje svojstva ulja. Prikazani tako da i laik razumije.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako ja to ne vidim na slapatalku?

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Evo opet. Neznam zasto kaka

Link to comment
Share on other sites

 

 

stvarno cudno nece thumb pokazat :D (proradilo...)

Edited by Tiho
Link to comment
Share on other sites

u Intersparu je trenutno Shel Helix Ultra 5W - 40 39,99 za litru

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav, gledam po speckama, za moj motor 1.6 16v (k4m) ide 4.75 ulja, dal točite ulje do maksimuma ili negde do gornje sredine, dal postoji neko nepisano pravilo?

Prekjučer radil servis, i zamjenio ulje, ispraznil sam svih 5lit. u motor, veli mehaničar da je bolje nek je na maksimumu.. Inače dok sam prije mjenjal (kod drugog mehaničara) uvijek je ostalo 2-3dcl u kanistru..

 

Jel može preporuka ulja za mjenjač i kolko ide u getribu? Negdje sam pročitao oko 3lit.

 

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Provjeri na šipku, mislim da cd ti biti cak i preko max svih 5 lit

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.