Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

Treba li to mijenjati recimo svake 2 god. kao i ulje u kočnicama ili je to "for life"?

A u mjenjaču?

Link to comment
Share on other sites

Guest stihomir

jucer sam bio u servisu i pitao ih istu stvar. rekli su mi da ne treba to mijenjati jos ??? rekli su mi i da mi ne treba sintetsko ulje vec polusintetsko 45 kn/l ??? ja sam mislio suprotno. zbunili su me pa sam otisao!

eto. :??:

Link to comment
Share on other sites

jucer sam bio u servisu i pitao ih istu stvar. rekli su mi da ne treba to mijenjati jos ??? rekli su mi i da mi ne treba sintetsko ulje vec polusintetsko 45 kn/l ??? ja sam mislio suprotno. zbunili su me pa sam otisao!

eto. :??:

Polusintetsko je OK. Ja stalno trošim Elf 10W 40 competition. Mijenjam ga svakih 10k km skupa s filterom ( obično uzmem Donit koji je jeftin a dobar, negdje oko 22 kn). Ovo u mjenjaču ću promijenit kad zatopli. Ipak je tu 130000 km.

Sintetiku uglavnom preporučuju mašinama s turbom, bilo diesel ili benzin. Za nas bi to bilo bacanje novca. Bolje je promjeniti polusintetiku svakih 10k km nego sintetiku svakih 20k km.

Link to comment
Share on other sites

Guest Miljac
Treba li to mijenjati recimo svake 2 god. kao i ulje u kočnicama ili je to "for life"?

A u mjenjaču?

Za servo nisam siguran, ali ulje u mjenjaču je for life. Budući da je sintetičko i da nema kemije koja bi ga onečistila, mislim da ga nije nu

Link to comment
Share on other sites

Za servo nisam siguran, ali ulje u mjenjaču je for life. Budući da je sintetičko i da nema kemije koja bi ga onečistila, mislim da ga nije nu
Link to comment
Share on other sites

ja pak mislim da ulje u mjenjaču treba mijenjati i da to rade na servisima kada je potrebno!

meni je reko moj majstor koji mi odr

Edited by Stardust
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svim Fićekima koje sam vozio uredno mijenjao i dodavao ulje od mjenjaca, istina nije bilo full sintetsko, ali slazem se s Stardustom i metalnim "špenama"...

Link to comment
Share on other sites

Zar nema u mjenjacima jedan magnet na dnu, koji skuplja te spene? Pa bi bilo dobro s vremena na vrijeme to ocistit, recimo na svakom drugom servisu, i ako treba, dolit malo ulja u getribu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.renault-club.net/forum/index.php?showtopic=1364

imas tu, prodaje se... Hans i Kokolo prodaju... :hey:

Hans meni zamijenio ulje i filter neki dan... :zubo:

Kontaktiraj Hansa... njih dvojica sipaju tu marku ulja u svoje Sport Cliace... onda mora da je dobro... :bigl:

a i ja sam bio prezadovoljan cijenom i uslugom kod Hansa... :hail::hail:

a za svjecice, rekao mi Hans i ja zaboravio... neke dobre sa 4 ona vraga EQYLUM (ili tak nesto...)

2 Hans: ak procitas ovo daj ponovo napisi tocan naziv i model koji mi treba, zbrisal sam ono kaj sam zapisal :sad:

:hey:

Edited by _ivo_
Link to comment
Share on other sites

piše ti na mašini koje svječice, preporučam NGK,zakon su

a cijena po komadu?

i sa koliko onih vragova dolje (ako to uopce znaci sto ih ima vise od jednog :??: )

ove su oko 35kn u tokicu... :hey:

Link to comment
Share on other sites

moje imaju mislim da 4,puno znači! kom oko 50 kn, neznam točno jer sam više toga kupoval pa nisam točno zapamtil

Link to comment
Share on other sites

moje imaju mislim da 4,puno znači! kom oko 50 kn, neznam točno jer sam više toga kupoval pa nisam točno zapamtil

covjece, pa to mi je litra ulja!! :oo:

makar, ove su 35... :??:

bit ce meni dobre i ove za 35... :bigl::zubo:

covjece, sad trenutno brijem na cukice - volan - mjenjac, a moram i te svijecice!

BANKROT JE PRED VRATIMA!!! :lool::cry:

Link to comment
Share on other sites

a cijena po komadu?

i sa koliko onih vragova dolje (ako to uopce znaci sto ih ima vise od jednog :??: )

ove su oko 35kn u tokicu... :hey:

Koliko sam čuo, više elektroda znači bolje i sigurnije paljenje smjese. Ali nemoj me uzeti za riječ jer ih ja do sad nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

moje imaju mislim da 4,puno znači! kom oko 50 kn, neznam točno jer sam više toga kupoval pa nisam točno zapamtil

A gdje si ih kupio?

Link to comment
Share on other sites

čuj, kod mene ima dučan, zove se auto toni, i tu stvarno nepostoji dio za auto koji se nemo

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

Castrol TXT Softec imas u Getroa za 86 kn/l. Ja sam ga stavljao prije 5 mjeseci, i tadj je bio 68 kn/l!! Ali i ovih 86 je povoljnije nego po ducanima i servisima.. Iako je u Renault servisu kad sam ja stavljao, litra bila 90 i nesto kn, jer sam u Getroa uzeo samo 4 l, nije bilo vise :)

Uglavnom, pogledaj u Getroa, mozd ajos i u Metroa, Peveca i sl. Iako sam vidio da je Getro dosta povoljniji od Peveca sto se tice nekih stvari vezanih uz aute (sprejevi, spuzve, samponi), nisam ziher za ulja...

Link to comment
Share on other sites

Pa definitivno nisam opsjednut markom ulja. To je ionako sve slično. Jedino kaj hoću je da je sintetičko i da je kvalitetno. Pretpostavljam da bi mi gradacija 5w-40 najbolje dogovarala pa zato toliko pilim po njoj. A sad da li je marka total, shell, castrol ili nekaj četvrto fakat je manje va

Link to comment
Share on other sites

Tvojem autu uopće nije potrebno sintetsko ulje 5W-40,u potpunosti zadovoljava 10W-40.Ako trebaš ulje ili uslugu javi mi na PM.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.