Jump to content

Megane 1.9dCi 2006g Privilege "Goldenboy"


hrvojexyz

Recommended Posts

dosao i vozacev sic na red. Bila je kombinacija rupicaste koze i obicne, kao u originalu.

Nakon slikanja oprani i svi tepisi, (makar vidim da je to kratkog vijeka u ovoj boji.).Iskreno najradije bih one "kadice" ko kak sam imao prosle godine u scenicu kad sam ga imao prek ljeta, odlicna stvar, slabo se mlaze, lako se otrese sve..

Namazano gliptonom sve, prljaviji dijelovi ocisceni gliptone cleanerom prvo.

Jos cu jednom sve to odraditi na godisnjem.. auto mami smijesak svakim kilometrom, iako naoko nista posebno, nit cijenom niti nekakvom snagom.

Zanimljivo kak su oplate vrata (pogotovo vozacevog) u dobrom stanju, bez bore ili ogrebotine.

 

DSC_0646.JPG

DSC_0647.JPG

DSC_0648.JPG

IMG_20170706_202628.jpg

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

baš gledam, nazire se lijeva unutarnja ručka vozačkih vrata i na njenom vrhu je kotačić za podešavanje retrovizora. Baš si mislim da takvu stavim sebi i prebacim onaj kotačić koji je suviše naprijed na scenicu, treba se protegnuti, nagnuti naprijed dok ga dohvatiš, pa se vratiti natrag i vidjeti dali paše, pa opet naprijed dok ne pogodiš. Totalno neergonomično na scenicu

Link to comment
Share on other sites

baš gledam, nazire se lijeva unutarnja ručka vozačkih vrata i na njenom vrhu je kotačić za podešavanje retrovizora. Baš si mislim da takvu stavim sebi i prebacim onaj kotačić koji je suviše naprijed na scenicu, treba se protegnuti, nagnuti naprijed dok ga dohvatiš, pa se vratiti natrag i vidjeti dali paše, pa opet naprijed dok ne pogodiš. Totalno neergonomično na scenicu

kako? kaj imas tak kratke ruke? ja samo stavim ruku ono "balkan style" na vrata gore  i rucica mi sjedne u ruku?

Link to comment
Share on other sites

e pa ne znam kako ti uspjevaš, jedino ako ti je sic blizu volana. Ja radi nogu se nmalo više udaljim, e onda mi ruke kratke...

Baš bi stavio od megana rukohvat kada bi znao da odgovara

 

101.jpg

renault-scenic-ii-20.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Rukohvat ti neodgovara. U kući smo imali megana i još imamo scenica.

Na scenicu je dosta manji rukohvat!

Link to comment
Share on other sites

decki, premjestite se u odgovarajuci topic sa raspravom gdje je sto na Scenicu, kud ste navrli s rukohvatima

 

Link to comment
Share on other sites

Hval na info. Da busim rupu blize? Haha

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rijesio display navigacije, tako da sam prosao slovenski renault za koje sam vjerovao da ce znati popraviti.

Cini se da su i oni izmjenjivaci dijelova, dosao u 7 ujutro nakon sto sam 3 tjedna cekao termin , u ovlasteni Renault servis jedan od najvecih opcenito u Slo

zovu me za sat i pol da se ne moze nista, da je display "kaputt" i da treba cijeli novi display(iako je moj siguran sam ispravan display) sa sistemom tim za pomicanje i da je to 1500€ + ruke

nista , naplatili mi "dijagnostiku" jaka im dijagnostika, za 30€ sam dobio Renult korice di stavis racune od servisa.Money well spent stvarno.Jos mi je Dusan u servisu naravno odspojio od struje kad je isprobavao pa je trazilo code kad sam upalio auto .. a zvuk neki iritirajuci

ja se vratim unutra, cujte nesto se cuje neki zvuk na radiju

dada to navigacija trazi code, pošto display ne radi ne moze se upisati

ja !!??!?!?!?  em nisu nista napravili em nemogu slusati radio nikako vise, nakon 1 minute se gasi ako se ne upise code.Pitam ih dali mogu pomocu onog malog displaya upisati, kaze Dusan elektronicar da se ne moze.

 

Ja ljut po gasu doma , naravno da se moze upisati code na malom displayu.Sad mi stalno salju mailove da im javim feedback sa servisa, nikako da nadem vremena da napisem svoj feedback.

 

drito iz Slovenije sam se isao naruciti kod jedne firme u Zagrebu koja ugraduje alarme, popravlja parking senzore i takve elek.pizdarije.Tati su mi tam popravili radio kenwood kojem se prednja plocica okrece kad se upali auto odnosno radio. prestala se okretati pokvario se mehanizam. Reko ovi su sposobni

narucio se za drugi dan, long story short, popravili ljudi ono sto su renaultovci rekli da je "kaputt"

Kod njih cu vjerovatno raditi i parking senzore, u renault servisu su rekli da su 3 od 4 neispravna.Ovi me traze 200kn po senzoru, plus ugradnja..to ce pricekati , to mi nije bitno, vise ono da imam to ispravno kad je vec na autu.

 

Odradio  3 tjedna mora, makar je u slucaju Goldenboya to bio vise joyride po Krku nego odradivanje.Pogotovo nocu, krov dignut, navigacija blešći , xenoni šibaju i kak mamić veli "ajmoooooooooooooooo"

jos sam jednom presao siceve na godisnjem Gliptonom, napalo me jedno 5 pčela al vole to mlijeko taj conditioner...

uzeo u kauflandu fora usisivac koji radi na 12v od auta, super stvar, i taman stane u duplo dno u gepeku.

7 audio cda je bilo dosta za 3 tjedna mora.Samo zadnji šesti sam rotirao u dva navrata, sa nekim svojim mixom i sa cdom koji je dosao uz Vecernji na obljetnicu Oluje , Škoro i to :)  Mozda je placebo ali meni je zvuk odlican na tom Auditorum Cabasse tronicu.

Vise i ne razmisljao o nedajbože aftermarket radijima ili yatouru i sl.Nijedan taj uredaj nece raditi ko tvornicki, komande na volanu, da se vizualno uklopi i da kod pokretanja auta krene di je stao.

Dostatnim prostorom se nebi mogao pohvaliti sto se prijevoza tice, 7 mj staro dijete i nas dvoje ,  recimo samo da ni izbliza nebi stalo sve, iovak smo bili natrpani do glave.Za sljedecu godinu ako ce biti kod nas razmisljam o krovnoj kutiji, krovne nosace vec imam od prije, samo trebam vidjeti dal ce nesto smetati otvaranju krova, nebi treballo, nosivost mi je jednaka ako sam dobro vidio upustva..

 

IMG_20170807_141102.jpg

IMG_20170725_082129.jpg

IMG_20170727_120438.jpg

DSC_0766.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš mi se sviđa, lijepo si to napisao. Nosači neće smetati krovu, jedino treba paziti da nešto na nosačima ne visi dolje pa da kod otvaranja krova može zapeti.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super si riješio, još samo da napišeš tko je u ZG popravio pa da imamo svi koristi.

Btw jel kod Zadra slikano?

Link to comment
Share on other sites

Super za navigaciju! :dobroje:

Cak ni grandtour nije dostatan dok imas malog klinca, al s kutijom deeeebelo rjesavas problem i imas komociju kaj se tice pakiranja. Racunaj s litrom (cak i malo vise) na sto km vise i mozda malo nizi brzinski prosjek. Preporucam u svakom slucaju!

Link to comment
Share on other sites

Sa sitnu decu i Trafic je nedovoljan ;)

Iako , što je auto veći tj. gepek , više se trpa nepotrebnih stvari , a tu djeca ništa nisu kriva.

Meni ko djetetu ništa nije falilo na moru a išli sa onom Škodom 105L što ima gepek napred , i sve stajalo.

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa sitnu decu i Trafic je nedovoljan ;)

Iako , što je auto veći tj. gepek , više se trpa nepotrebnih stvari , a tu djeca ništa nisu kriva.

Meni ko djetetu ništa nije falilo na moru a išli sa onom Škodom 105L što ima gepek napred , i sve stajalo.

 

heheh, ja se pripremam za odlazak na more kroz koji dan i vec razmisljam dal cemo ici s dva auta, jer scenic plus thule na krovu nece bit dovoljan :D

 

Link to comment
Share on other sites

Sa sitnu decu i Trafic je nedovoljan ;)

Iako , što je auto veći tj. gepek , više se trpa nepotrebnih stvari , a tu djeca ništa nisu kriva.

Meni ko djetetu ništa nije falilo na moru a išli sa onom Škodom 105L što ima gepek napred , i sve stajalo.

 

Heh, meni ne moras nist govorit. Nas je bilo 6ero u ladi rivi.... gooodinama (s 18 sam ju preuzel :zubo:). I prezivili smo svako ljeto dva put na more. Bonus je bila Plinska boca u haubi, dakle jos manje mjesta... i opet je bilo ok. Tak da vjerujem ti i kuzim kaj pricas. Al danas moras samo djecju sjedalicu instalirat i opaaa, ode mjesto i pol. Ocu bike prikolicu, opaaa, ode pol gepeka... i eto problema. Al kak velis, nisu kriva deca nek roditelji. Al su klinci ipak uzrok. Da ih nemamo ne bi sve te gluposti imas u/na autu :D.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

uskoro ce godinu dana vlasnistva, taman je bio red na mali servis. malo manje od 10 000km sam napraavio /11 mjeseci i pol recimo, change oil soon me svaki dan upozoravalo pa sam malo ranije.

U 10 000nije potrosio ni malo ulja. Zamjenili sve filtere , zracni i klime su manje zaprljani vise ima onak ko nekog lisca malog.

Filter goriva nije mehanicar mi zamjenio jer je rekao da se ne moze na mom autu samo ulozak nego da treba cijeli filter s kucistem :nezna: provjerio s Anđelkom jos jednom, procitao na netu, pogledao na drugim stranicama autodijelova, svugdje se ulozak prodaje pod filter goriva.

To ce biti zabava za mene za jedan vikend, jer to deff. zelim zamijeniti.

Zapravo sam napravio dosta km uzevsi u obzir da auto uopce ne koristim za odlazak na posao, nego najvise vikendima i za duza putovanja kojih ipak nemam tak puno.Al eto skupi se 10 000.

Potrosnja je realna 7l, s tim da ga ne stedim stvarno nimalo, ne saltam na 1500 , konkretno vozim auto, a stvarno mami za gasom.

 

Od kvarova u ovih godinu dana: na jesen pukao saraf na gorenjem nosacu motora, bas saraf ne nosac. Zamjenio cijeli onaj aluminijski dio ispod kojeg je nosac, 50kn.

Klima se ispraznila prek zime , palio jesam tu i tam al ne na "ac" nego na "auto" pa valjda nije ni palilo kompresor. 150kn

netko kmh da ne imenujem  vozio jedno kilometar napol pod rucnom, isprva cak je sve radilo relativno ok, nakon jedno mjesec dana skroz popustila rucna.Nekakvi federi reparirani, 300kn.Pločice kocnica ostale dobre.

 

Od stvari koje sam u meduvremenu "sredio", a nisu bitne za neku mehaniku su :

-popravio parking senzore tj nabavio tri nova parking senzora i pofarbao ih, sad radi like charm

-kod jednog odpajanja akumulatora usred zime odjednom prestao raditi display navigacije. I prije je imao odredene crte tak da ne zalim jako,dogovaram nekog elektricara da to proba popravit makar long shot, a i fakat uz google maps to mi je vise zbog neke estetike taj display nego funkcionalnosti.

-nabavio one cepice za plastike ispod motora, nabavio cep za zrak koji puse u pretincu suvozaca , plastiku koja se vidi kad se digne sredisnji naslon za ruke,sitnice uglavnom.

-umjesto ok zimnjača nabavio mu prakticki nove continental 860 il kak je vec naziv.Ljetne sam uzeo prosle godine isto nove, tak da je obleka up to date.Nabavio sam u meduvremenu za zimski set original renault ratkape od clia 3 cini mi se , one sa jedno 10 krakova pravilnih. Skoro pa sam uzeo alu kotače i za zimski set, al fkt mi nema smisla imat 17ice za po zimu, a 15 mi je sve tak, balon.

 

Stvari koje ocekujem u dogledom vremenu napraviti:

-mislim da cu dati anlaser na provjeru, kad je hladnije a nekad i kad je toplije kad odstoji auto vergla duze nego sto bi mogao/trebao.Ona bezvezna delfi dijagnostika nis ne pokazuje, ovak po mom osjecaju nije do grijaca (i kad je 10-15 stupnjeva vergla duze) ni do aku-a (vergla jako zdravo).

-akumulator je 2013.godina, mislim da ce ga trebati kroz godinu dana zamjeniti.Planiramo i neko skijanje i bojim se da me ne izda u najgorem trenu.

 

Ono sto je mozda najbitnije, meni svaki put izmami osmjeh na usta kad sjednem u auto.Jednostavno nebo i zemlja u odnosu na megana 2 authentice sa onim kariranim sicevima, plasticnim volanom, rucnom klimom i retrovizorima na rucno stelanje.

Zanimljivo je da vec par mjeseci paralerno imamo i megana trojku u kuci , tak najslabija oprema, i bas ono, sterilno totalno. Je taj auto, da se ne lazemo, pouzdaniji za otici negdje na dalji put od goldena, al to ni to.

 

Edited by hrvojexyz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad malo procitas kakve probleme ljudi imaju sa novijim autima, megane 2 je super pouzdan. Bar meni

Link to comment
Share on other sites

nabavio cep za zrak koji puse u pretincu suvozaca , plastiku koja se vidi kad se digne sredisnji naslon za ruke,sitnice uglavnom.

Gdje si nabavio te čepove ?

Link to comment
Share on other sites

Zasto mislis da megane dvojika nije pouzdana kao trojika? Koji motor je u trojici? Ako mislis da je zbog opreme onda si skroz u pravu, goli auti bez opreme su daleko pouzdaniji jer se ne moze pokvariti nesto cega nema... Ali opet, ako mazis i pazis auto ne znam zasto nebi bio pouzdan kao neki novije generacije. Ja isto imam dvojiku i fali joj samo grijanje sjedala da bi opreme bila ful fulova fulovih fulova i otiso bi sa njom na kraj svijeta da imam vremena [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Postoji nesto sto se zove zamor materijala.Auto nakon 10 godina , ako ima kilometara(a i ako nema, ali jasno sto vise km ima veca je sansa) mogu neke stvari u bilo kojem trenu otici i ostaviti te na cesti,.

Mislim moze i novi, ali daleko je manja sansa.

Jos ak naletis na li-la polovnjak, ne detektiras mane odnosno sto treba izmjenjat,  sanse ti eksponencijalno rastu.

Malo je stariji primjer, ali ja sam npr uzeo megana plinasa 12god starog  sa 190tkm, napravio 100tisuca u 5 godina, vecinu tog u prve 3 godine.

U te tri godine sam mjenjao: komplet zupcasti set, sve ventile, anlaser, alternator, kiler, getribu, poloosovine obje, most zadnji, , bobine jedno 6 puta, auspuh cijeli valjda sa onom granom 4u1 kaj ide na motor, ulozak pumpe goriva pa kuciste pumpe goriva naknadno

to je kaj se mogu sjetiti od vecih stvari koje bi te mogle ostaviti na cesti , hrpa jos sitnica ovak sa strane

Nije to bio toliki novcani problem ,jer je vecina tih km bila napravljena u poslovne svrhe, ali kompa moj ..

Link to comment
Share on other sites

Znam sto je zamor materijala. U pravu si, slazem se. Vidim imas dosta iskustva i kilometara u guzici sto bi se reklo. Ali ipak, ja sam student, za bolje nemam i sretan sam do neba sa svoja dva meganea makar jedan ima 15 , a drugi 19 let [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Cuj ja sam sa 19 vozio tad ne jos moju astru 1.7d karavanku, ta je pila vise ulja neg goriva. Prvi macici se u vodu bacaju hehe

 

 

toliko si dobar da mi nije dobro

i sav sijas poput dijamanta

 

originale xenonschenwerfer, nema kemijanja sa kineskim žaruljama , lećama, balastima

DSC_0856.jpg

DSC_0857.jpg

DSC_0868.jpg

 

Netko me pitao di sam nabavio one plastike, sa ebaya one sarafice za ispod haube a sa drugog megana unutarnje plastike.Doslovno neznam kaj bi vise nahrustavao.

Zato skicam gtlineove FL trojku grandtoura s panoramom .. al jos su skupi, bose-a ima kolko hoces al to me zanima.

E da , ovaj carminat auditorium kod mene je 2 klase iznad onih obicnjaka u standardnim meganima.Neznam jel ima vise zvucnika ili su drugaciji, ali zvuk je bolji.

 

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Auto izgledo savrseno u ovoj zlatnoj boji, jos da je gt line da ima ona dva topa iza nebi mu bilo kraja [emoji7]

Btw cini mi se da ti fali poklopac na zadnjoj desnoj felgi, sto ti je to neko maznul?

Link to comment
Share on other sites

sviđa mi se, boja je ko moj, oprema je dakako dosta jača, makar sam i ja stavio kožni volan i naslon ua ruku.

ali ova krem unutrašnjost mi para koncepciju, krem volan, neznam dal bih to mogao gledati heheeh..

ostatak auta je respect čisti..

Link to comment
Share on other sites

Ivane to je stvar ukusa, ja isto imam krem unutrasnjost i ne mogu si zamislit da je crna. Takoder svaki moj sljedeci auto ce imati svijetlu krem ili bijelu unutrasnjost.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.