Jump to content

Chip tunning 1.5 dCi


Hoky

Recommended Posts

Izmjerit ubrzanja prije kupnje šŸ˜‚šŸ˜‚šŸ˜‚šŸ˜‚

Å ta ćeÅ” mjeriti 0-100km/h, 402m, ili neki od podataka međuubrzanja kojih je malo i variraju. BaÅ” da vidim koji talent bi skužio da je 1.5dci dignut sa 110 na 130ks šŸ¤£

Link to comment
Share on other sites

Sad se oni svi smiju, to je bio samo odgovor na post iznad da je nemoguće saznati je li mapiran, nisam rekao da bi ja to radio :D.

11 minutes ago, Display said:

BaÅ” da vidim koji talent bi skužio da je 1.5dci dignut sa 110 na 130ks šŸ¤£

Ovo je totalno kontradiktorna rečenica inače na sve vaÅ”e nagovore da je mapiranje odlično i da su auti puno življi i brži, jer ako se mjerenjem ne može skužiti razlika onda koji je smisao uopće mapiranja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moze se skuzito mjerenjem. I onaj tko je vozio slican duze vrijeme ce odma prepoznat.. Ali akp dolazi kupac i bira iznedju dva auta, mapiran ce biti normalan, a normalan ce biti trom i izmoren ...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marttin said:

Sad se oni svi smiju, to je bio samo odgovor na post iznad da je nemoguće saznati je li mapiran, nisam rekao da bi ja to radio :D.

Ovo je totalno kontradiktorna rečenica inače na sve vaÅ”e nagovore da je mapiranje odlično i da su auti puno življi i brži, jer ako se mjerenjem ne može skužiti razlika onda koji je smisao uopće mapiranja.

nije nagovaranje, nego su 2 osobe rekle na konkretnim primjerima auta koje su imali i na kojima su to radili da su auti bili ljepŔi za voziti, te da nije imalo nikakve loŔe posljedice, svatko sam odlučuje da li mu to treba ili ne

isto (nije ovo tebi), mislim da tu nije ekipa koja bi uzela realno dosadne obiteljske aute, čipala ih 20 konja u svrhu klanja i divljanjaĀ šŸ¤£, nego kako je netko reko, ako je auto natrpan, da se manje muči uz breg, da bude malo jači kod preticanja, a to sve skupa bude realno u max 5% koriÅ”tenja i vožnje auta

Edited by AllesGut
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marttin said:

Ovo je totalno kontradiktorna rečenica inače na sve vaÅ”e nagovore da je mapiranje odlično i da su auti puno življi i brži, jer ako se mjerenjem ne može skužiti razlika onda koji je smisao uopće mapiranja.

Kažem za primjer gdje je 20% dignuta snaga na nekom autu poput 1.5dci gdje je vjerojatno većini teÅ”ko skužiti. A ako mjeris dragyem 0-100km/h lagano izgubis svu prednost mapiranog naspram stock ako su gume loÅ”ije ili hladan asfalt i loÅ”e kreneÅ”. Međuubrzanja su viÅ”e mjerodavna ali treba izuci podatke za takav non performance auto.

Frend jednom rentao octaviu 2.0tdi i kada je dao gas prva pomisao mi je bila ovo je mapirano. Bilo nas 4 u autu i previŔe jako mi je iŔla ali nisam bio siguran skroz do kraja dok vlasnik rentacara nije rekao da je bivŔi policijski auto iz SLO.

Ja na svom autu koji često vozim osjetim i kad je dpf pun pred regen a kako ne bi 20% bump u performansama ali ga vozim x kilometara šŸ˜

Edited by Display
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok sam kupovao megana, probao sam vise 1.5 i 1.9 dci-ja. Bilo ih je sa 95, 100, 110 i 130 ks. dojmovi su bili sareni, a u probnoj voznji od 15ak minuta gotovo sigurno ne bi osjetil ak je koji bil mapiran. Do onda sam imal iskustva samo s 1.5 dci u cliu dva koji je bio naravno mapiran i u odnosu na sve te megane je bio raketa. Jedino je dci 130 davao dojam da moze ponuditi otprilike problizne performanse.

Ne znam ni sam zakaj megana nisam mapiral :nezna:. Clio prije njega je dignut s 80tak na 100 i jos dan-danas juri s prvim motorom, turbom i diznama. BMW mapiran prije par godina i jos uvijek sve pet. Ak se remap odradi kvalitetno i auto se pazi i kvalitetno servisira ne vidim razloga zasto ne remapirat.

A da mi kod prodaje auta neko veli da ce mjerit do stotke il 402m... znamo kud bi ga poslo... sigurno ne na pistu :zubo:

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

A da mi kod prodaje auta neko veli da ce mjerit do stotke il 402m... znamo kud bi ga poslo... sigurno ne na pistu :zubo:

Ja bi recimo za onoga koji mi proda auto, a ne kaže mi da je mapiran, a ja to poslije skužim, poslao sebe njemu doma na vrata.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

A da mi kod prodaje auta neko veli da ce mjerit do stotke il 402m... znamo kud bi ga poslo... sigurno ne na pistu :zubo:

Kad sam prodavao prvu hondu prelude, zahtjev kupca je bio da idemo na obilaznicu testirati top speed :)

Ā 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Heh, ja kad sam prodavao Celicu, vozi je decko, kaze nije lose, bas cu dobro razmisliti, full mi se svidja. Zadnjih par km reko daj da te ja provozam da vidis kak ide.

Nakon 500m je reko kupujem. šŸ˜‚

Ā 

  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Da prodajem auto i dođe ozbiljan kupac i hoće mjeriti 0 do 100, 100 do 200, uÅ”tekati OBD2, neÅ”to treće... na prvu bih se iznenadio, ali zapravo ne bi mi smetalo. Mjeri, radi Å”ta hoćeÅ”. E pa sad sam se sjetio da zapravo i prodajem auto.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, ak se prodaje auto a pogotovo neki sportski, stisni ga sine i vozi, sad probaj da me nebi poslje zvao a i mnogi koji prvi puta uplivavaju u te vode ne kuze sta imaju u rukama, i zato im valja pokazati šŸ˜„

Sad, mozes naletjet i na debila koji ce srat s tim info ali ako je gaser, to sve daje dobru pricu pored nekih suhoparnih prodaja šŸ˜„

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

I kak je proslo? :zubo:

ma ok je stisnut malo, druga, treca okretaji do kraja, ali da me vozi lik kojeg prvi put vidim 200+ na obilaznici, daj me nemoj :)

reko sam mu ljubazno da to nije moguce :)

Ā 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ninoo said:

Ja bi recimo za onoga koji mi proda auto, a ne kaže mi da je mapiran, a ja to poslije skužim, poslao sebe njemu doma na vrata.

Lol koliko ih je prodano sa mapom i niko nikada skužio nije i voze se. Frend je prodao tako 116d na 180ks a tvornicki je 116ks...

I ne bi niÅ”ta postigao sa time, bivÅ”i vlasnik ti kaže on je tako kupio i Å”ta ćeÅ” ti?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Display said:

Lol koliko ih je prodano sa mapom i niko nikada skužio nije i voze se. Frend je prodao tako 116d na 180ks a tvornicki je 116ks...

I ne bi niÅ”ta postigao sa time, bivÅ”i vlasnik ti kaže on je tako kupio i Å”ta ćeÅ” ti?

Možda je on prvi vlasnik :).

Onome tko ne kuži da auto ima 180ks, a ne 116, ionako ne zna niŔta o autima pa mu možeŔ prodati bilo Ŕta.

Mislim da je zaključak ovdje da mape koje se ne osjete ni nisu bitne za kupce (ali ni za motor niti vožnju jer se ne osjete), a one jače koje se osjete, tipa sa 116 na 180 većina ljudi ne bi kupila prilikom prodaje :D.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

bez uvrede ali opet si omasio futbal...Ā 

116 je identican onom 120 (n47 masine) i potonji dolazi s 175ks... kolko vise je tu motor opterecen jer je 180 konja , a 50% je brzi od originala...Ā 

drugo pricas o osjecaju snage.. ljudi su jako jako losi u procjeni toga cak i oni iskusni poput tebe.. mogu te staviti u identicne aute a da su im drugi omjeri mjenjaca vec neces moci razaznat koji je jaci tj ako su identicne masine ce ti se ciniti jacim.. isto tako i za aute ako ne poznajes doticni auto nema boga da procjenis dal je jaci ili slabibiji od deklariranog, ili ce ti se pak ciniti jaci jer vrti gume, a gume su iz 2004te .. itd itd.. jako mnogo je faktora koji ce zamaskirati snagu i stvarno ubrznaje i osjecaj promjeniti znatno...

na civicu doci do 80 mi je bio veci dozivljaj ubrzanja i krajnje brzine nego u rx-8 ili u meganu do 120.. a to su i suputnici primjetili / komentarisali ...Ā 

vecina ljudi NE kupuje identican auto koji vec ima pa da bi tako dobro prepoznala jel to stock ili nije.. jeste 120 vs 180hp je ogroman razlika.. ali opet nemas referencu...

i zakljucak je to da ce kupac koji bira izmedju tvog i drugog auta odabrati mapiran jer mu se drugi vuce po cesti ko mrtva krava i to ce smatrat neispravno.... a mapiran ce biti fino utegnut..Ā 

18 hours ago, VedranSB said:

Da prodajem auto i dođe ozbiljan kupac i hoće mjeriti 0 do 100, 100 do 200, uÅ”tekati OBD2, neÅ”to treće... na prvu bih se iznenadio, ali zapravo ne bi mi smetalo. Mjeri, radi Å”ta hoćeÅ”. E pa sad sam se sjetio da zapravo i prodajem auto.

ozbiljan kupac je tek kad kupi auto. pre toga su svi jednako ozbiljni ili neozbiljni... OBD da ali mjerenje moze samo tako da ja kao vlasnik vozim.Ā 

ako misli da zna bolje vozit nek uracuna to u izmjerene vrijednosti

Ā 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilosB said:

Ā 

vecina ljudi NE kupuje identican auto koji vec ima pa da bi tako dobro prepoznala jel to stock ili nije.. jeste 120 vs 180hp je ogroman razlika.. ali opet nemas referencu...

i zakljucak je to da ce kupac koji bira izmedju tvog i drugog auta odabrati mapiran jer mu se drugi vuce po cesti ko mrtva krava i to ce smatrat neispravno.... a mapiran ce biti fino utegnut..Ā 

Okej, tko ne kuži ne kuži. Ja i dalje mislim da bi većina trebala kužiti 60ks razlike o kakvom god autu se radilo, bez obzira na reference jer je to u rangeu koji se jako osjeti. Drugo je da auto ima 400 ili 450ks pa ne osjetiÅ” toliku razliku, ali ovo je nebo zemlja.

Većina ljudi koje ja znam nisu za mapiranja i ne žele ni kupovati takve aute. A ako ih se zavara, vjerojatno se radi o maloj promjeni pa posljedično i neÅ”tetnoj za motor, u nadi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja tvrdim da nebi znao procjenit snagu da te stavim u neki random auto...Ā 

Link to comment
Share on other sites

Moze se skuziti u specificnim slucajevima tipa, cipirani 2.0 ima puno vise NM od cipiranog 1.4-5-6 i nemres ne skuzit kad te zaljepi da to nije serijala. Pogotovo ak sam vozis aute tako neke snage i sad ti ovaj opali pljusku... Njutni i nacin na koji razvija snagu se na tim autima dosta osjeti i ak si ikad to iskusio, racunam da ces prepoznat da nesto smrdi.

E sad na mlincima bi moglo bit skakljivo a i na velikim i jakim/teskim autima isto. Uzak prozor šŸ˜„

Osobno bi zaobisao mapiran auto ko i neki puno slagani vizualno jer to povlaci specificne vlasnike, rijetke su ptice oni pravi bolesnici a i oni znaju malo bolje izracunat sebi korist nego prosjecni lik s kojim se imas cemu nadati da ces bolje proci šŸ˜‚

Ljepsi je feel kad nema vezica i to, ko i sa zenskama, mozda je iskusna bolja al ona naivna ljepse mirisi na duze staze šŸ˜‚

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MilosB said:

Ā 

vecina ljudi NE kupuje identican auto koji vec ima pa da bi tako dobro prepoznala jel to stock ili nije.. jeste 120 vs 180hp je ogroman razlika.. ali opet nemas referencu...

.....

5 hours ago, MilosB said:

i zakljucak je to da ce kupac koji bira izmedju tvog i drugog auta odabrati mapiran jer mu se drugi vuce po cesti ko mrtva krava i to ce smatrat neispravno.... a mapiran ce biti fino utegnut...

Malo neće prepoznati ogromnu razliku, malo hoće. I, Å”to je na kraju, kokoÅ” ili jaje?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam sta nije jasno :DĀ Ā 

kazem da ako ne znas sta je default, da ce i razlika izmedju 120 i 180 biti da ce ti se onaj slabiji cinit neispravnim, jer ni 180 nije vau bau a opet je recimo sjeo u bmwa i ocekuje da ide.. a da sedne u stock neki 120hp nakon toga mapiranog bi mislio da je nes neispravno s tim slabijim (oem)..Ā 

Ā 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi barem 90% ovog foruma znalo je li u jedinici 120 ili 180 konja.

Link to comment
Share on other sites

Morat ću ja jednu od laguna roknut na 250 i dat je ženi da nezna pa ćemo vidjet oće Å”ta komentirat.Ā :00009019:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Joj, ja mislim da bi danas teÅ”ko tko mogao pogoditi, mjenjači sa kratkim prjenosnim omijerima daju lažni osjećaj snage i momenta, a sumnjam da ova dva imaju iste mjenjače...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MilosB said:

ne znam sta nije jasno :DĀ Ā 

kazem da ako ne znas sta je default, da ce i razlika izmedju 120 i 180 biti da ce ti se onaj slabiji cinit neispravnim, jer ni 180 nije vau bau a opet je recimo sjeo u bmwa i ocekuje da ide.. a da sedne u stock neki 120hp nakon toga mapiranog bi mislio da je nes neispravno s tim slabijim (oem)..Ā 

Ā 

Na 116ks je subjektivni dojam bio kao da je sporiji nego dci od 110 sa "kratkom" getribom. Na beemeru su brzine dugačke, bolja izolacija i osjećaj je kao da ne mrda sa mjesta. Nakon remapa skroz drugi auto šŸ˜

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglaÅ”avanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vaÅ”em web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa koriÅ”tenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponaÅ”anja.