Jump to content

Alati i aparati


Med0

Recommended Posts

mogu dijamantom :D haha

al rezat kamen s istom kao i celik, kako god to ce se otupiti... a i kutevi s kojima je najbolje rezat su drugciji za meke, i tvrde metale a i kamen itd.. mislim da je to glupost. 

 

Iman ja par komada i rade ali pazit na broj okretaja.

Busija sam cak i porculanske plocice i nikakvi problema.

Je da je sporo ali djeluje ucinkovito.

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

kao i sve univerzalno tako i za ovo vrijedi da je to kompromis..

 

u grubo kut rezanja :

aluminij i sl meki metali oko 50-60

celik 80

tvrdi metali 90

keramike 100

(ovo je iz glave nemojte me drzat za tocno u stupanj)

ovo ima nesto izmedju.. 

podrzavam uporabu tvrdog uloska al da je to za jedan odredjen materijal.

Link to comment
Share on other sites

Imam ovu i za svaku preporuku je!!!!!! :)

Einhell, Li-Ion, 46Nm

http://www.ekupi.hr/Einhell-RT-CD-181-Li-aku-busilica-283155.aspx

 

:dobroje: Vidio sam ju danas u Pevcu tamo je 989kn. Djeluje mi ozbiljnije od onog što Bosch nude za iste novce i kuplung se ljepše okreće.

 

Za tu lovu dobijem Makitu od 10.8V iz "hobi" serije koja je nevjerojatno neergonomična. Dok ju držiš jednom rukom visi prema naprijed jer je držak na zadnjoj strani. Mislim da bi mi se za 10-15min ukočila ruka.

Link to comment
Share on other sites

:dobroje: Vidio sam ju danas u Pevcu tamo je 989kn. Djeluje mi ozbiljnije od onog što Bosch nude za iste novce i kuplung se ljepše okreće.

 

Za tu lovu dobijem Makitu od 10.8V iz "hobi" serije koja je nevjerojatno neergonomična. Dok ju držiš jednom rukom visi prema naprijed jer je držak na zadnjoj strani. Mislim da bi mi se za 10-15min ukočila ruka.

 

To je onaj narančasti Maktec?

Link to comment
Share on other sites

:dobroje: Vidio sam ju danas u Pevcu tamo je 989kn. Djeluje mi ozbiljnije od onog što Bosch nude za iste novce i kuplung se ljepše okreće.

 

Za tu lovu dobijem Makitu od 10.8V iz "hobi" serije koja je nevjerojatno neergonomična. Dok ju držiš jednom rukom visi prema naprijed jer je držak na zadnjoj strani. Mislim da bi mi se za 10-15min ukočila ruka.

Skup je Pevec! Valjda zato jer daju na 24 rate :D

Prije godinu ipo sam kupio tu Einhellicu za 800kn... baterija se brzo napuni, članci nisu otvoreni, nego su u onom zaštitnom nezapaljivom materijalu... mana je samo što ne balansira svaku ćeliju, nego puni seriju i ima temp sondu, pa ako se pregrije, spušta struju... iako se meni u ovih 20-ak punjenja nikad nije grijala pri punjenju, stvarno za svaku preporuku

Link to comment
Share on other sites

Prošli tjedan je Lidl u najavi imao tri savinuta gedora ključa (1/4" + 3/8", te 1/2) za 75kn. Međutim od tri Lidla koja sam jutro posjetio samo u jednom sam našao samo 1/2" verziju na kojem je pisalo da je cijena -30% i da koštaju 14kn :) Izgledali su kao da su već bili otvarani. Na blagajni su rekli da je došlo do greške i rekli da je prava cijena 53kn.

 

Ključeva nema nigdje, a na webu su zaboravili da su ih stavili u ponudu od 23.04.

Link to comment
Share on other sites

Ima kod mene mogu ti kupit i donet.

Racnice su tak tak a gedore su sve 3/8" cini mi se i dobis adaptere s 1/2" i s 1/4"

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod Lidla, ima za 28 kuna paket od 4 punjive NiMH baterije. Format je AA i AAA, ista je cijena... naravno, ne treba previše očekivati :D

Link to comment
Share on other sites

Ima kod mene mogu ti kupit i donet.

Racnice su tak tak a gedore su sve 3/8" cini mi se i dobis adaptere s 1/2" i s 1/4"

 

Thx. Da li su 3/8" i 1/4" obje za 75kn ili svaka pojedinačno?

Link to comment
Share on other sites

Thx. Da li su 3/8" i 1/4" obje za 75kn ili svaka pojedinačno?

Obje.

Javi mozes i na sms na ovaj broj u profilu

Link to comment
Share on other sites

Kupio danas Aku bušilicu u Lidlu. Li-Ion 18V 1500mAh, udar, SDS Plus, 40Nm 1 brzina, 900 okr/min 2 brzina, lijevo-desno, kočnica, itd. 699 kn. Uopće mi nije žao novaca, strojček je super.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

uuups :D

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Gdje sad kupiti SDS svrdla? Koliko sam vidio za drvo nema?

Kako nema kupiti SDS plus svrdala, gledam na netu ima ih di hoćeš, čak ima i za drvo. Pišem s moba pa mi teško linkove stavljati. Ja dobio sa svojom 6, 8 i 10 za beton/kamen i adapter za bitove + svrdla za drvo s prihvatom za bitove.

Link to comment
Share on other sites

sto kazete na "set nasadnih kljuceva ili cegrtaljka" 15 nasadnih nastavaka, 2 cegrtaljke za 75 kn.?

jesi li možda kupio taj set? Jucer gledam u lidlu. Opet ih ima u ponudi
Link to comment
Share on other sites

OK su. Ergonomske su, imaju 72 zupca, zaključavanje nasadnog ključa i dosta mesnate. U Bauhausu takve koštaju skoro dvostruko, a za tu lovu koliko košta u Lidlu možeš dobiti one s 40 zubaca, ravne i tanke.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pogrešan je treći link.

Link to comment
Share on other sites

Dobri alati, nemožeš pogriješit.

Koliko vidim za malu razliku  DK 1493, dobiješ dvije.

 

Pogrešan je treći link.

Dobar link, samo upiši u tražilicu DK 1493

Link to comment
Share on other sites

Hitachi ima samo jednu bateriju. Nema steznu glavu (borfuter) pa nema bušenja.

Makita 30DWE- neznatno manji kapacitet baterije, nema borfuter. Ima 2 baterije.

Makita DK1493- nema zamjerke na ništa, ima sve što treba. Ali imaš 2 alata i nešto veću cijenu. Moj glas za ovo [emoji106]

Ili nađi neku koja ima borfuter, dvije baterije i bar 45Nm

Link to comment
Share on other sites

Makita DK1493 - radio s duljom od ove dvije. Visila mi je prema naprijed pa mi je bila teška u ruci već nakon dvije rupe. Loše su joj postavili dršku, pa je težište previše prema naprijed. Totalno neergonomski.

 

Probaj ih primiti u ruku i vidi kako ti leže.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.