Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

Ja bi isto trebao za meganea par komada, taman zamjenio vozacev i propuca mi suvozacev granicnik [emoji23]

Kod mene obrnuto [emoji1]

Biljezim se i ja za 4 kom

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja se bilježim za jedan set 4 komada. Zamjenio graničnik novim, stari sam zadržao pa neka zanimacija za po doma i nakon posla. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću ja morati sve mijenjat, probat ću lokalno riješit. Od kojih je materijala na kraju najbolje napravit valjčiće? Kolko sam skužio ako kupim nove graničnike to ne riješava problem trajno?

Link to comment
Share on other sites

ako ima još i ja bi 4kom. Ne očekujem da je free :) jednoga su mi u servisu zamijenili u garanciji pred 5g. Sad je suvozačev počeo krckati

Link to comment
Share on other sites

Znači nikakav sipas, nit ostale vrste plastike, jer ubrzo će bit isti problem, mesing također nije dobar...riješenje za sva vremena je ili metalni valjcic ili 3 lezaja + šajbice 1mm..ovisno šta želite...tokarit valjčiće i zadržat org osovinu ili ležajevi pa turpijat osovinu...meni trenutno tucka suvozačev graničnik, al to ostavljam novom vlasniku nek se muči.

Link to comment
Share on other sites

Momci, zastoj po pitanju valjčića. Tokar kojem sam dao sipas je na dužem bolovanju i nemam pojma kad će moći napraviti navedeno.

Ima netko prijedlog tokara u ZG jer još uvijek je šipka od metra kod mene ovdje pa da ubrzam proces

Link to comment
Share on other sites

Momci, zastoj po pitanju valjčića. Tokar kojem sam dao sipas je na dužem bolovanju i nemam pojma kad će moći napraviti navedeno.

 

Ima netko prijedlog tokara u ZG jer još uvijek je šipka od metra kod mene ovdje pa da ubrzam proces

Jesi li možda našao alternativnog tokara? Možda ja mogu nešto dogovoriti u Velikoj Gorici...

Edited by skin
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ekipa, ispirke kaj se ne javih prije po ovom pitanju.

Moj tokar se vratio s bolovanja još pred koji tjedan i napravio mi valjčiće

IMG_20180405_195844.jpg

Međutim, neće ni da čuje da mi metar sipasa istokari, veli da ima pametnijeg posla :)

Ovo sa slike je jedva meni za 3 auta na kojima mislim mijenjati, al imam hrpu sipasa koja mi je ostala.

Kolega skin je nešto dogovarao sa tokarom, zamolim ga da tu napiše detalje. Ja mogu dati šipku sipasa a vi vidite onda dalje dogovarajte.

Link to comment
Share on other sites

za sve vas koji čekate valjčiće jedan info.

naručite kopče za vrata jer će vam kod skidanja obloge vrata sigurno popucati.

https://www.ebay.com/itm/20X-Renault-Scenic-Meganem-Laguna-Interior-Door-Panel-Card-Trim-Clips/262511328130?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2748.l2649

 

evo ja imam viška 20 komada pa ako tko treba javite se porukom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nadam se da se dobro cuje na videu, kod otvaranja i zatvaranja vrata nesto pukne, klikne ili sto vec...

Ima li smisla pospricati sa WD ili silikonom?

Link to comment
Share on other sites

Eh, pročitao sam postove. S obzirom da nisam baš vičan mehanici, očito ću morati mijenjati cijeli graničnik.

Ovo s valjcima je super rješenje, ali za nekoga tko se razumije.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pošto je ovo glavna tema za pucketanje graničnika, da pitam ovdje: kako se skida ovaj drugi valjčić?

Valjda će se vidjeti fotka uploadana s tapatalkom. Ovo je od clia, ali nebitno, konstrukcija je slična.

Prvi valjak ide dolje kad se skine osovina, a ovaj drugi ne kužim kako. Na YT našao par videa, ali likovi mijenjali samo jedan valjčić [emoji4] 403e66cc5f4daadcc160c74ea73d57d2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je osovina drugog valjčića upresana. 

Mora se izbiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mora se uopće mijenjati ovaj drugi valjčić, provjereno!

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Ok, ne diram, vidi se da je manje potrošen, a izgleda mi kao da bi trebalo skinuti cijelu oprugu za to.

Kako je završio onaj projekt s tokarenjem valjčića, ima netko za prodati par komada?

Gledao sam shemu s ležajevima, ali najbliža trgovina mi je 15km daleko i koštaju 20ak kn komad.

Link to comment
Share on other sites

Suština priče je ta da valjčići od bilo kojeg materijala osim čelika kroz neko vrijeme opet dobiju taj utor i onda se valjčić ne okreće nego skače po graničniku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno mi zanimljivija varijanta s ležajevima. Koštaju 4+ kn/kom ako se kupuju online, ali u mojoj vukoj... ovdje dolje traže 20+ kn/kom.

Još kad bi netko tko je to radio javio (brzi16?), javio iskustva i obrazložio zašto treba obrađivati osovinu u tom slučaju?

Post malo više na stranici: http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/54826-pucketanje-graničnika-vrata/&do=findComment&comment=10173705

Rupa na valjčiću je 5.2, osovina nije debbja, a ležajevi mr-126-zz bi trbali imati rupu 6mm.

https://www.trgo-agencija.hr/lezajevi/kruti-kuglicni-jednoredni/minijaturni/lezaj-mr-126-zz-isb-6x12x4.html

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.