Jump to content

SCENIC III par pitanja


darko

Recommended Posts

1. Jel se moze start stop softwerski iskljucit a ne da svaki put moram stisnut prekidac kod volana

2. usb stick..baca mi error ... jel to ona fora da stick mora bit fat.32 i ima li ogranicenje sta se tice Gb?

3. dnevna svjetla ...jedno malo radi normalno malo ne svijetli,,,malo dio titra...gresku ne baca nikakvu...vjerovatno konektor kad se protrese

4.preklapanje retrovizora kod zakljucavanja - jel se moze iskljuciti?

 

Za sad toliko...sigurno ce bit jos toga

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ne može, ali ga možeš prevariti tako da prebrikas konektor senzora za otvorenu haubu. Start stop ne radi ako je hauba otvorena.

3. Bojim se da za ledice nije konektor nego da je ušla voda i da rikava. Nova je oko 100€ u ovlaštenom.

4. Ima prekidac na vratima s tri položaja. Retrovizori zatvoreni, auto i stalno otvoreni. Stavi u ovaj treći.

To mi je najbolja boja za Scenic. Super je auto, ali bi bio bolji da je Ford C max. :-)

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajd bar broj 4 rjesen :D

I meni je boja zakon...nakon 3 crna ?

C-max za lovu koju sam dao dobio bi 2011 sa istom kilometrazom i 1.6 tdci koji bas nije da nema musica

Link to comment
Share on other sites

1. Može na dijagnostici.

Ja kod mene isključio [emoji4]

1.5 dci. Ostaje samo kratko upozorenje kad daš kontakt check S&S i to je sve. Može se i to isključiti, ali to nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Kojim putem da dodjem do.zarulja maglenki i do led lampi? Skidat oplatu blatobrana il? Odozdola nula.bodova..zastita ispod motora.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kad nesto od navedenog krepa sam malo plastidipa i gotova prica ?

Necu se uopce zamarat sa zamjenom..nemora imat ni led dnevna a ni maglenke ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo i mene s par pitanja [emoji4]
Bluetooth na radiu mi počeo zezati, prije bi se konektirao svaki put, a sad dva mobača, moj i od žene nekad da, nekad ne. Češće ne. Onda otvorim ppstavke BT na radiu, odaberem opciju mog mobača i onda se spoji. Zašto neće automatski?
Drugo, amortizeri vrata prtljažnika, u ljetu radilo sve ok, kako je došlo hladnije vrijeme prvo se počela usporeno dizati, a sad evo i stala. Do kud povučem rukom, tu stanu. Ne padaju.
Ima kakvog rješenja ili trebam nove amortizere?

Link to comment
Share on other sites

Nove amortizere ili čekati toplije dane. Zapravo, vjerojatno je samo jedan otišao.

Sad ju u Auto Kreši 50% na sve pa iskoristi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thx, baš i slažem neki popis ovih dana za taj shop, amortizeri su 75 kn sad na popustu, uzmem odmah 2 pa sam na miru.

Čudno mi jer na drugim autima kad god bi to otišlo, vrata su padala dolje, ali scenic je izgleda neki naopaki auto :)

 

Link to comment
Share on other sites

Di su brisaci najpovoljniji?

Jel idu univerzalni ili bas zbog prikljucka idu sam orginal

Na altei samo bosch nis drugo psmtr

Link to comment
Share on other sites

Ajde priznajte koji je od vas upravo kod Kreše pokupio zadnja dva amortizera prtljažnika za scenic? :)

Imao sam ih u košarici i dok sam klikao još malo po siteu izbacili ih iz ponude, prošla baba s kolačima ?

 

Link to comment
Share on other sites

Možda im webshop radi upit prema bazi tek kad netko stavi u košaricu, skuži da nema na lageru i makne iz košarice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram novu temu, probat ću pitati ovdje: Scenic 3 1.5 dCi 2012.g. u hladnijim jutrima u prva 2 km javi grešku STOP na crvenoj podlozi na displayu i narandžasti ključ. Nakon pola sekunde nestane. Ide normalno, svako sljedeće paljenje ne javlja nekakvu grešku. Išao sam preventivno kod mehe da iščita grešku iz memorije, kaže da se kod Renola to ne zapisuje ako je greška prolazna. Da li me mulja? Zapisuje li Renault u memoriju greške koje nestanu?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mulja te meho.Greške ostaju upamćene u memoriji i od ECU se mogu očitati i obrisati običnim OBD adapterom i torque aplikacijom.

Link to comment
Share on other sites

obična android aplikacija sa običnim skenerom registrira greške samo na motoru, znači kad se upali lampica engine check.. i ona sličica motora..

Check%20engine%20light%20demystified.jpg

ostale ne prepoznaje..   treba poštena dijagnostika..

Link to comment
Share on other sites

Vidi i greške koje su trajno upisane nezavisno o lampici, ali ne sve. Treba na bolju dijagnostiku provjeriti što je sve ostalo zapisano i gdje.

Link to comment
Share on other sites

Ove univerzalne dijagnostike tipa Torque Pro i slične vide samo univerzalne greške. Ako je koja greška specifična za proizvođača onda ju ne vidi.

Link to comment
Share on other sites

Opet ja..gledam oglas na letgo..
scenic 1.6dci 2013 bose...ima i rikverc kameru na tomtomu live..istu nav imam i ja.
jel to znaci da je kamera plug & play ili ??
jel netko ugradjivao ..zna nesto?

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Pronašao/pronašla sam ovo na #letgo. Kako ti se čini? Renault Scenic 1,6 dCi BOSE OPREMA **Garancija 12Mj** www.letgo.hr/item/2985611

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ekipa, blizi se 60k pa me zanima sto se radi na 60000km od servisa osim standardnog ulja i filtera?

koliko cca dojde servis na 60k? 

Link to comment
Share on other sites

Ulje, filter ulja, zraka, kabine i goriva. 

75 eura dijelovi, sat i pol posla. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On ‎6‎.‎3‎.‎2019‎. at 22:02, direstraits said:

Ulje, filter ulja, zraka, kabine i goriva. 

75 eura dijelovi, sat i pol posla. 

da li treba i kocionu tekucinu mjenjati?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.