Jump to content

SCENIC III par pitanja


darko

Recommended Posts

po propisu, svake druge godine, samo rijetko se tko toga pridržava.. ipak nakon max 5 godina ipak bi ju trebalo zamijeniti..

Link to comment
Share on other sites

Koliko ide plina u klimu scenica 3 1.5 dci, automatska klima?
Bio danas na kontroli, veli tip da ide 480g +/-35 i da je kod mene bilo 410. Dopunjeno i stavljena boja pa ćemo na kontrolu kroz koji mjesec.
Negdje sam našao podatak da bi kao trebalo ići 600g u taj auto. U dialogysu ne nalazim.

Link to comment
Share on other sites

jel možeš u tom dialogysu nać koliko ulja ide u getribu sa 6 brzina, megane, scenic 3 benzinac, dizel 1.5, isto je.. getriba je TL4 030, oem broj 7701700598

Link to comment
Share on other sites

Nisam našao taj podatak, samo koje ulje ide u koji tip getribe. Možda ima negdje zakopano, program nije baš najergonomičniji.

Imam ti negdje torrent link ako trebaš na full EN verziju, ako si želiš skinuti, javi na PM da ne stavljam ovdje. To je must-have za sve vlasnike renfaulta ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Imam ti negdje torrent link ako trebaš na full EN verziju, ako si želiš skinuti, javi na PM da ne stavljam ovdje. To je must-have za sve vlasnike renfaulta ?

Molim te pošalji i meni. Imao sam to prije par god.ali se izgubilo sa reinstalacijom windowsa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Postoji li neki način da se poveća osjetljivost automatskog uključivanja svjetala? Nemam led dnevna svjetla, a ako držim u auto modu, obična svjetla mi malo prekasno uključuje, tj. htio bih da ih uključi čim mrak lagano krene padati...

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mei se bas čini da prerano uključuje i kasno iskljucuje na scenicu.
S vidom je sve ok?

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja, ali želim da auto bude vidljiviji za druge sudionike prometa, Scenic 3

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni to čisto pristojno radi na scenicu 3. Vjerojatno je stvar osobne percepcije kome je više ili manje mračno kad auto upali svjetla.

Mene više brine neurotični senzor za kišu, s tim se nikako dogovoriti. Ili mi je šajba puna kapljica, a on se ne pali ili radi stalno, a nema puno vode. U preostalih trećinu slučajeva radi ok.

Link to comment
Share on other sites

Ima netko kakvu preporuku za scenic 3, a vjerujem da bi i od 2 pasalo, sličnih su dimenzija:

- za ljeto zaštita za sunce naprijed, ali neka veća. Postojeće harmonika srebrne koje imam od drugih auti doma su mi premale, naročito po visini - ne uspijevam doći niti do retrovizora, padne dolje i pokrije mi samo volan i instrument tablu

- neka zaštita za sjedala otraga - dijete cipelama grebe po zadnjem dijelu sjedala i rastura tapecirung. A na scnicu su mudro stavili otraga platneno, a ne skaj kao na nekim drugim autima.

- jel zna netko od čega je ovo? Na scenicu 3 su zeznuli zadnja sjedišta, ne može se voziti dok su podignuta jer padaju natrag. Ili spuštena ili bez njih. Da li je ovo od prve ili druge generacije scenica?

58b04c2s-960.thumb.jpg.fb48df894a8430207d5da6d386aa40e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo na slici je Scenic III

Link to comment
Share on other sites

Danas postao vlasnikom Scenica III Intens, 1.6 dci.

Zanima me može li se bez računala promjeniti jezi putnog računala iz francuskog u engleski ili poželjnije hrvatski??? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi...moj je iz FR a putno je na engleskom  

daj koju sliku detalje da vidimo sta si uzeo

Link to comment
Share on other sites

Otvoriti ću temu, ali mrsko mi je slikati ga sad kad je vani takvo odvratno vrijeme

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel netko probao sjediti otraga u scenicu 3? :)

Rasturaju one kopče za pojaseve, naročito na sredini, jel se da to nekako gurnuti u sjedalo?

Ne sjedim otraga, djeca rastu, nedavno odbacili boostere, ali kad porastu još malo, valjda ću morati mijenjati auto. Jer ja kad sjednem na sredinu žuljaju me one kopče od pojasa i nikako to namjestiti. Na srednjem sicu baš stoje ukoso i žuljaju u gluteus medius :)

Link to comment
Share on other sites

Jeli bolje ako se vežeš ili je isto? Možda je to feature, isto ko i zadnji nasloni za glavu, žuljaju u leđa dok ih ne izvučeš

Link to comment
Share on other sites

@frenchkey

Nije puno bolje niti dok se vežeš, jednostavno je preusko napravljeno to srednje sjedalo.

Vidi na fotki, označeno, vanjska sjedala imaju kopču za pojas montiranu na samom rubu i slobodno se pomakne prema van. Kopče srednjeg sjedala dobrih su 3 cm uvučene u materijal sjedišta koji je dosta tvrd i ne raširi se koliko guzici treba. Pogledaj i kut pod kojim stoje kopče - prema unutra. Dosta sile treba da se rašire prema van do okomitog položaja. 3 odrasla ne bi se baš ugodno vozila otraga. Usput, scenic 3 ima standardni bug da pucaju žice na tim kopčama pa počne bacati greške na display da su putnici otraga vezani/nisu vezani - prekruto je to sve napravljeno.

Ti imaš scenica II, zar nisu tamo tamo kopče u srednjem sjedalu unutra ugrađene?

stražnja_mjere_označeno.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jesi uspio staviti booster između tih kopči?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Booster je uvijek bio lijevo ili desno. Baš ću probati kad se vratim, na putu sam nekoliko dana.

Link to comment
Share on other sites

On 17. 05. 2019. at 9:19, Alen said:

@frenchkey

Nije puno bolje niti dok se vežeš, jednostavno je preusko napravljeno to srednje sjedalo.

Vidi na fotki, označeno, vanjska sjedala imaju kopču za pojas montiranu na samom rubu i slobodno se pomakne prema van. Kopče srednjeg sjedala dobrih su 3 cm uvučene u materijal sjedišta koji je dosta tvrd i ne raširi se koliko guzici treba. Pogledaj i kut pod kojim stoje kopče - prema unutra. Dosta sile treba da se rašire prema van do okomitog položaja. 3 odrasla ne bi se baš ugodno vozila otraga. Usput, scenic 3 ima standardni bug da pucaju žice na tim kopčama pa počne bacati greške na display da su putnici otraga vezani/nisu vezani - prekruto je to sve napravljeno.

Ti imaš scenica II, zar nisu tamo tamo kopče u srednjem sjedalu unutra ugrađene?

stražnja_mjere_označeno.jpg

Baš sam se jučer vozio u jednom scenicu 3 od poznanika, 1,9dci, xmode, 2010 godina, uvoz Italija. Išli smo na kavu nas trojica i sjeo sam pozadi. Ono što sam vidio je da je na srednjem sjedalu zaista malo mjesta zbog tih kopči, ali na ostala dva da se namjestiti bez da nešto bode ili smeta. Dakle ostaje ti problem petog putnika, ali ruku na srce taj se ne vozi u ni jednom današnjem autu udobno. Većina ima centralni tunel pa se nema gdje s nogama i sl. Uglavnom jedina je pomoć ne voziti 4 putnika, a ja se ne sjećam kad nas je bilo 5 čak ni na nekom kraćem putovanju. Ako su djeca u pitanju, za njih ima dosta mjesta, a dok porastu taman će i auto bit za zamjenu.

E da, prijatelj koji mi je prodao Scenica 2 ima sad Scenic 3 i potrgao mu se kabel iz jedne od bravica i baca mu grešku kad se dodirnu žice. Kad je maknuo taj kabel više nema greške, ali mu pri kontaktu javi da ima zavezanog putnika pozadi iako nema nikog. Auto duhova :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram drugu temu, zanima me da li se negdje može pristupiti elektronskoj servisnoj knjižici za Renault? U Renault Nissan Hrvatska imaju pravilo da ne daju podatke o prethodnim servisima novim vlasnicima (ovo ne razumijem, ne daš mi povijest, a očekuješ da ću nastaviti servisirati auto kod tebe), a ova fizička servisna je ispunjena ofrlje, valjda nisu svi lupali štambilje nego su samo tu elektronsku ispunjavali. 

I drugo pitanje, kakve su razlike između ovlaštenih servisa u cijenama? Za sad sam dobio dvije ponude za kompletan mali servis (svi filteri, ulje plus prednje pakne). Razlika na te dvije je 400 kn (veća je preko 3800), da li ima smisla čekati još ostale ponude? 

Druga opcija mi je servis kod bivšeg kolege koji ima prijavljen servis, dobar je mehaničar i on i brat voze Renaulte tako da ih poznaje. U ovlašteni sam mislio ići jedino zbog eventualno kasnije lakše prodaje auta. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, filip989 said:

Da ne otvaram drugu temu, zanima me da li se negdje može pristupiti elektronskoj servisnoj knjižici za Renault? U Renault Nissan Hrvatska imaju pravilo da ne daju podatke o prethodnim servisima novim vlasnicima (ovo ne razumijem, ne daš mi povijest, a očekuješ da ću nastaviti servisirati auto kod tebe), a ova fizička servisna je ispunjena ofrlje, valjda nisu svi lupali štambilje nego su samo tu elektronsku ispunjavali. 

I drugo pitanje, kakve su razlike između ovlaštenih servisa u cijenama? Za sad sam dobio dvije ponude za kompletan mali servis (svi filteri, ulje plus prednje pakne). Razlika na te dvije je 400 kn (veća je preko 3800), da li ima smisla čekati još ostale ponude? 

Druga opcija mi je servis kod bivšeg kolege koji ima prijavljen servis, dobar je mehaničar i on i brat voze Renaulte tako da ih poznaje. U ovlašteni sam mislio ići jedino zbog eventualno kasnije lakše prodaje auta. 

isto je i u bmw-u, ne daju bez pristanka bivšeg vlasnika. Moguće da je famozni gdpr u điru

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.