Jump to content

Erfolgled


R24

Recommended Posts

1 hour ago, LeoRS said:

Jbg, par je manje od 200kn ak imas popust, meni su tocno 1 god. Trajali. Sad ak je to skupo onda nez.

Problem je i izmjena,pogotovo na Megane 2 i to  vani u zimsko doba.

Ako uspiju homologirati/legalizirati H7 LED za običan far ja to kupujem i ugrađujem makar 100 EUR koštao par.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, trigi said:

Vjerojatno zato što su skupe i traju kraće nego bevanda kod Grdovića.

Nightbreaker Unlimited mi traju 3 godine na Yarisu-u (H4),  H7 traju puno kraće.

Link to comment
Share on other sites

nijedna halogenka nema bijelu svjetlost...ni NBx, ni CBx...neznam stvarno kakve droge se konzumiraju kad se govori da NBL ima bijelo svjetlo...

imam CBB na laguni i prije imao na cupri...traju brat bratu 2 god...imao NBL, bacio sam ih u smece koliko su zute...a koliko ih reklamiraju da su bijele...

na cupri sad imam svijece u obliku kineskog LED H7 (kasnije tek skuzio da tamo gdje sam kupio pisalo da nije za glavne farove, nego maglenke), jedino sta je dobro da ne smetaju, ni ne bljeste...ali vidi se dosta malo...trazim nesto pametnije, mozda erfolg...ali jos im ne vjerujem...

Link to comment
Share on other sites

previše brijete na modu, tj. bijelu boju (podsjeća me na pomamu mijenjanja osvjetljenja satova u plavo po uzoru na Gnoj 4). Žuta halogenka može sasvim dobro osvjetljavati cestu. Kelvini su samo varka, lumeni se broje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel ti vazno kako svijetle ili koje su boje? A ako ti ne svijetle nbl dobro onda si corav. ?

30 minutes ago, Ruske said:

nijedna halogenka nema bijelu svjetlost...ni NBx, ni CBx...neznam stvarno kakve droge se konzumiraju kad se govori da NBL ima bijelo svjetlo...

imam CBB na laguni i prije imao na cupri...traju brat bratu 2 god...imao NBL, bacio sam ih u smece koliko su zute...a koliko ih reklamiraju da su bijele...

na cupri sad imam svijece u obliku kineskog LED H7 (kasnije tek skuzio da tamo gdje sam kupio pisalo da nije za glavne farove, nego maglenke), jedino sta je dobro da ne smetaju, ni ne bljeste...ali vidi se dosta malo...trazim nesto pametnije, mozda erfolg...ali jos im ne vjerujem...

 

Link to comment
Share on other sites

NBL su jake, da...ali su zute ko K...

osim jacine, gledam i boju. drugi ne gledaju ni jacinu ni boju, pa si kupe set 2x zarulje za 23kn u pevecu

Link to comment
Share on other sites

jesu ako ih uspoređuješ s autima koje si ne možemo priuštiti, ako usporediš s onima koji imaju obične halogenke, onda su top

Link to comment
Share on other sites

pa nije da vozim bas kante koje zavrijede najobicnije zute lampe...proklinjem onoga koji nije nadoplatio na cupri xenone, a cudi me sta laguna uz tu opremu ih nema...

Link to comment
Share on other sites

Meni je NBU bio dosta manje zut na Megsu nego zarulje koje su dosle tvornicki. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na Meganeu 2 imam aftermarket xenon i skroz sam zadovoljan. Nisam uzimao one najjeftinije žarulje već malo kvalitetnije, svjetle dosta bijelo (deklarirane kao 5000k). Mislim da bolje od toga ni ne mogu postići s neorginalnim xenon setom. Danas normalno prošao tehnički s tim,nisu ništa komentirali. 

Evo jedne fotke za primjer,bez efekta

IMG-20190130-WA0001.thumb.jpg.2577b363955a6b62cea81e5eebae615c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemam perače, vozim ih u prtljažniku,nisu montirani još. Ovo sam bezveze nakeljio 2 komadića folije, izgledaju kao one blende za perače, moguće da je i njih to zavaralo. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajoj Lovrec. Za ovaj "prilog" je dobio paletu zarulja. XD

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On ‎30‎.‎1‎.‎2019‎. at 17:39, Ruske said:

na cupri sad imam svijece u obliku kineskog LED H7 (kasnije tek skuzio da tamo gdje sam kupio pisalo da nije za glavne farove, nego maglenke), jedino sta je dobro da ne smetaju, ni ne bljeste...ali vidi se dosta malo...trazim nesto pametnije, mozda erfolg...ali jos im ne vjerujem...

Nemoj im ni vjerovati, neću reći da su loše ali ima za puno manje novaca ista stvar, ovdje plaćaš reklamu, par budala to stavi, svijetli jebeno i onda kokodaču po fejsu i svugdje di stignu kak je super kao da im ovaj mjesečno par tisuća kn plaća.

 

I pričao sam sa prijateljem iz Splita koji ima prijatelje koji rade na tom fakultetu u Splitu koji spominju i oni nisu čuli ništa o tome, tako da moguće da samo seru bez pokrića dok ih se jednom ne ulovi u laži. Trebalo bi poslati upit fakultetu da se očituje po tom pitanju da potvrdi ili se ogradi od toga.

 

Ovo što si napisao jako je bitno dal je led žarulja za far s lećom ili obični reflektor far. Isto je bitno da žarulja bude okrenuta da baca lijevo i desno a ne gore dole, iako sad zadnje sam vidio i varijante koje imaju gore dole lijevo i desno, možda i to probam.

 

Uglavnom ja sam kupio prvo C6 iskreno ne svijetli bolje od običnih, a i ta boja svijetla zna zavarati, jer bijela i plava svijetlost se bolje reflektira pa imaš osjećaj da i bolje osvijetljava.

 

Nakon toga kupio sam druge led žarulje i razlika je ogromna, stavit ću kasnije slike sa prvim i drugim žaruljama. Volio bih da mi taj seronja kaj prodaje erfolg ustupi na test da ih usporedim sa ovima, ali ako i svijetle malo bolje od ovih koje sad imam i imaju bolji cutoff svejeno ne vrijede te novce. Ja sam ove bolje platio 350kn a erfolg je navodno od 700 pa je nebo granica, ili kolika si budala da si mu spreman para dati :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volio bih dobiti link tih od 350kn jer je to max maxeva sta bi dao za ok led h7.
Hvala na opseznom textu! Zato volim ovaj forum! :)

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ruske said:

Volio bih dobiti link tih od 350kn jer je to max maxeva sta bi dao za ok led h7.
Hvala na opseznom textu! Zato volim ovaj forum! :)

Sent from my LG-H870 using Slapatalk
 

Evo slika sa C6 led i ovim novim na laguni, far bez leće. Ti misliš na leću to stavljati?

I link s njuškala:

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/led-kit-set-svjetla-canbus-h7-auto-kamion-oglas-27276493

inače dvoumio sam se između tih i vrlo sličnih dizajnom za 100kn manje, rekoh idem pljunut više love ovaj put, ovaj daje 12mj garanciju a onaj s jeftinijima 6mj.

Lik je dosta susretljiv, pitao me drugi dan dal sam ugradio i tak.

Ima u ponudi i gumene poklopce koji su istureni tako da uspiju pokrit, jer serijski ne stanu više gore. To si još moram kupiti da ne ulazi prašina u far i ventilator.

 

a ove bih volio probati samo me malo strah da ne rastope nešto u faru:

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/led-h7-canbus-set-6000k-100w-360-stupnjeva-oglas-27649179

neka netko sufinancira pa ću bit pokusni kunić :D

 

51178867_396600837763003_2329921811350814720_n.jpg

51505872_303206313669455_7075822151869136896_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne vidim neki izraženi cutoff. Retrovizor na mercedesu osvjetljen ko Betlehem... Možda ga i ima, ali i preko njega baca poprilično. Možda da se probaš provozat u drugom autu u susret svome tada bi vidio dali smeta ostalima u prometu, ovako je teško zaključiti

I ono da žarulja baca lijevo-desno, gore-dole. Žarna nit u halogenki je valjak dakle baca 360 stupnjeva, led može lijevo desno ili gore dole, uvijek mu ostane rupa za debljinu pločice

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

ne vidim neki izraženi cutoff. Retrovizor na mercedesu osvjetljen ko Betlehem... Možda ga i ima, ali i preko njega baca poprilično. Možda da se probaš provozat u drugom autu u susret svome tada bi vidio dali smeta ostalima u prometu, ovako je teško zaključiti

I ono da žarulja baca lijevo-desno, gore-dole. Žarna nit u halogenki je valjak dakle baca 360 stupnjeva, led može lijevo desno ili gore dole, uvijek mu ostane rupa za debljinu pločice

Mislim da nisam ni napisao da moje imaju cutoff, nemaju mi ni halogene cutoff pa neznam zašto bi bolje bilo s led žaruljama, do sad mi nitko nije blicao, ali slažem se ima onih koji će reć gle kretena i neće ni blicat ni trubit :D budem probao ali spustio sam svijetla max i nema šanse da ikome smeta.

 

što se tiče 360, ima onih koje bacaju na 4 strane stavio sam link gore, to još treba probati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.