Jump to content

Erfolgled


R24

Recommended Posts

Neka pokažu aute koji su prošli tehnički i njihove prometne.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Scary said:

Najbolje sto tip priča o ebay ledicama kako nemaju homologaciju i da su zato loše, a Efrolgledu je homologacija gdje?
Ako prozivođač tipa Osram koji je vjerojatno napravio puno kvalitetnije ledice od ovih reklamiranih nema homologaciju, što jasno ističu na ambalaži da nisu za upotrebu na cestu nemamo šta pričat o ozbiljnosti ove reklame u kojoj potiču da takvih ledica bude što više na cesti.

Tocno

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zulassungsschein bitte! Nicht typisiert? Bitte, kommen Sie mit uns, dein Auto muss hier bleiben! Aber, Herr Lovrec sagt es ist OK... :lool: 

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Zulassungsschein bitte! Nicht typisiert? Bitte, kommen Sie mit uns, dein Auto muss hier bleiben! Aber, Herr Lovrec sagt es ist OK... default_lol.gif 

Frajer je načelno okej. Fakat u autima i motorima od ko klinac.Kad je Budiša preuzeo motore od Kranjeca, pisao sam s Budišom neke članke ko klinac za portal. Na motore mislim. I onda sam bio nekaj i sa Tićkom i pričao sa Lovrecom, jer sam imao želju malo dublje u sve ući. Na kraju sam malo stao na loptu, jer sam već sa svim svojim nekim primarnim stvarima i poslom bio u cajtnotu opasno. I nekako sam bio realan prema sebi da malo stanem ipak. To je sve trebalo tek zalaufavati, a gurao sam svoje već zalaufano. I nemrem reć, lik je okej.

 

Al je imao neke provale kroz svoj staž na motorima, na Lovreca mislim. Zadnje se sjećam da ga je ekipa uzrendala i istorpedirala oko onih većih promjena sa ulaskom u EU i promjenama gdje uvoz postaje unos. Lik je imao neke nebulozne provale, navodno provjerene info o nekim ludim plaćanjima po gramu CO2, da to nije imalo sa zdravim mozgom veze. Ubila ga je u pojam ekipa, brijem da od tad nema par postova, a bio je dosta aktivan i sudjelovao u nekim temama u dobroj zajebanciji.

 

I sad opet radi ovo. Da se razumijemo. Nemrem imat ništa protiv tih žarulja. Neki naši dečki se trude, nešto su napravili i po defaultu, ono što u srži jesam, moram to podržat bez rezerve. Svaka čast. Al rade si i oni i on sa ovime jebenu medvjeđu uslugu. On ispada njihov pulen i tulavi tenkre, a oni će postat na ovaj način đabalebari ala Genijajator. I ne znam zašto si to dozvoljavaju i oni i on.

 

I iako nisam ni 1% ušao duboko u priču i proučio stvar, točno znam u čemu je u najboljem slučaju stvar. Oni su možda uspjeli dobiti neki smješni certifikat, možda u HR ili tako nešto, a naš zakon možda ima neki propust u nekom članku po kojem možda to i prolazi, i sada se prave pametni. Iako, opet po zdravom razumu to nema veze sa mozgom.

 

I šta će se desit? Nakon previše lajanja, urediti će se sve, pa će i sa lovom u sivoj zoni popljugat.

 

Šteta da nemam fejs da ih krenem sexat sve. Neka im netko napiše samo da ponude isti iznos za bilo koga našeg za bilo koju drugu državu. Ili računaju da će se taj auto sa tim super farovima voziti samo po gradu?

 

Majku ti Osram, Philips, štampanim slovima pišu NOT FOR ROAD USE na jebeno dobre proizvode, a gle što si oni dopuštaju.

 

Debosi oboje.

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je caka u onome 'ispravan far'. Jer mislim da je netko ovdje objasnio razliku između fara koji je tvornički pripremljen za LED i onoga za halogena svjetla, nešto s kvadratnim i točkastim izvorom, nisam toliko upućen u to. Na taj se način možda žele ograditi i reći kako će njihove žarulje zadovoljiti na tehničkom pregledu ako se radi o LED faru, što i hoće.

Sinoć bio u gradu i nakon par piva odlučim taksijem doma. Vozio sam se u novom automobilu koji tvornički ima LED osvjetljenje. Majko mila koja je to razlika u odnosu na moj automobil.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni "stariji" sjetit ce se kad je krenula masovna ugradnja xenona i kako je to zavrsilo, prvo je bilo da je CVH (kojeg ne volim bas) izdao upute djelatnicima tehnickog kako pristupiti autima koji imaju naknadno ugradjene aftermarket xenone, imali su naputak da provjere snop, instalacije, da je balast dobro pricvrscen i da do njega ne moze voda itd.. takvi auti su tada legalno vozili po cesti u HR (svejedno preko granice kad odes opet riskiras kaznu) i samo to veselje nije dugo trajalo kada su shvatili da te žarulje nemaju homologaciju za rad u halogenim farovima i striktno su ih zabranili, tako ce biti i sa ovim LED žaruljama, a do tada ako instalacije ne vire van poklopca fara, ne svijetle plavo itd to ce prolaziti kod nas na tehnickom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma jadno, kad hoćeš za malo para dobiti puno mora biti siva zona ili ilegalno.

Svi plaćaju masne pare za LED svijetla, a sad se kao nudi jeftina prilagodba, baš...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

s time da i neki auti s OEM LED farovima zasljepljuju... ali oni su original pa je zasljepljivanje legalno :) 

Kum ima recimo 508 redizajn (2014) sa led farovima OEM i kaže da mu dosta često blicaju jer misle da ima duga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

508, mini, espace ovako kad se sjetim nadopisem jos

a danas po tmurnom danu (dakle ne MRAK) vozim i prema meni u full daljini (500m cca) ide A7 novi i blica ljudima radi sacekuse, nisam isprva skuzio koji k to blica kao flash neki ili kao munja na nebu...poslije kad je dosao red da meni blicne, kad je bio mozda 50m od mene, izgorile su mi oci...ali boja nije bila plava, kao na gore navedenim autima, nego lijepo bijela JAKA bljesteca (ok, duga su)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.