Jump to content

Erfolgled


R24

Recommended Posts

a jebi ga, i na plotu pisalo...

Bilo tko je ovo mogao objaviti i lagati. Ako je na internetu ne znači da je istina. Bilo bi zanimljivo čuti izjavu tog ''tehničara'', tko ovom brani da laže? Sve u svrhe marketinga i zarade je dozvoljeno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za Njemacku neznam sto bih rekao... Ja cu morati vjerovatno upisivati druge felge u prometnu jel su 2mm vise vani... Postoji TÜV i mogu ih upisati... Naravno idemo prvo ako prodje prodje... Oba seta Felgi su 16" i 205/55 R16 gume, samo eto felge koje sam uzimao su 2mm vise vani od originala...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, frenchkey said:

a *ebi ga, i na plotu pisalo...

Bilo tko je ovo mogao objaviti i lagati. Ako je na internetu ne znači da je istina. Bilo bi zanimljivo čuti izjavu tog ''tehničara'', tko ovom brani da laže? Sve u svrhe marketinga i zarade je dozvoljeno

Možda je laž, možda je istina, ko zna..

https://www.facebook.com/led.pure.vision/?tn-str=k*F

Ma naletio na fejsu (erfolg), pa stavio ovdje.

 

Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno mi je što jedna "ozbiljna" tvrtka objavljuje kao relevantnu činjenicu. 
Ako kod Švaba prolazi, seli firmu u DE i mir. Po toj objavi, svaki kineski LED odron prolazi ako ne rasipa svjetlost preko pola Mliječne staze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam xenon u cliu, farovi s lecama, podesim si visinu snopa, da ne zasljepljujem druge, o benefitima xenona spram halogenkama ne trebam spominjat, pa to svi znamo..

Kolega na meganu 3 ima led kratka svjetla, malo sam ga ispitivao oko toga zasljepljivanja, veli da ne zasljepljuje druge vozace. Uvjerio se u to na svoje oci. Kak komentirat takve stvari?

Znaci, necu stavit led, bez obzira sto ne zasljepljuje zato sto zakon ne dozvoljava?

Koja je alternativa halogenkama, znaci hocu jacu zarulju stavit.

Osobno, nisam protiv naknadne ugradnje led kratkih svjetala, al sam protiv ovih koji svasta stavljaju na auto,  a o zasljepljivanju drugih vozaca da ne pricam i to definitvno ne bih razmisljao o toj opciji a kamo jos i stavljao u auto.

Pitanje je, sto ljude muci zapravo, zakon ili zasljepljivanje drugih sudionika u promet?

 

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Alternativa ledicima je cijeli far sa svim potrebnim, te atest ili drugi auto koji sve to ima... Sve ostalo možda ne zaslijepljuje ali nije legalno i ja osobno se nebi osjećao sigurno to voziti.... Nisam spreman na kazne zbog toga. 

Trenutno imam u Aurisu obične halogene i meni dosta. Htio bih led, ali oko 2500 eura mi je puno...

Link to comment
Share on other sites

Svako jutro se vozim oko 5h i susrećem kolone auta ljudi koji idu u grad na posao i gotovo uvijek mogu iz daljine prepoznati dali je svjetlo original ili ne. Najteže je prepoznati aftermarket xenon u lećama jer je dosta blizu originalu. Nema tog xenona naknadno ugrađenog u obične farove a da se ne vidi s kilometar udaljenosti. O novoj LED pošasti da i ne pričam, još nisam vidio takve da ne zasljepljuju. Možda i postoje, ali ja ih nisam primjetio. Zdrava logika kaže da reflektor fara konstruiran sa žarnu nit u obliku valjka i disipacije svjetlosti 360 stupnjeva ne može biti pogodan za LED izvor u obliku pločice. Za takav izvor bi trebao biti konstruiran prikladan reflektor, tj. čitav far. Znam da je led budućnost i da će halogenke postepeno izumrijeti, ali ići recimo na plave halogene žarulje samo da svjetlo izgleda bijelo i sličnije skupljem xenonu ili LEDu a pri tom izgubiti dio osvjetljenja ceste je u najmanju ruku bedasto.

Link to comment
Share on other sites

meni se riga kad vidim nove minije, espaceve, megane, 3008ice i slicne aute sa serijskim LED svjetlima...to toliko zasljepljuje i baca plavetnilo da golf dvojka sa china xenonima izgleda bolje

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

meni se riga kad vidim nove minije, espaceve, megane, 3008ice i slicne aute sa serijskim LED svjetlima...to toliko zasljepljuje i baca plavetnilo da golf dvojka sa china xenonima izgleda bolje

Zasljepljuju:
Seat s onim Audi-like LEDicama.
Mercedes E klase s Multibeam sustavom koji je pokvaren (kasni s gašenjem segmenata pa te zasljepljuje - ne znam kako već nije bio recall ili kazna od EU regulatora).
Suzuki Vitara s LEDom u leći, zasljepljue kao što su nekad Insignije znale s Xenonom (tvornički podešeno previsoko ili je automatsko spuštanje presporo).

 

S BMWom imam jako dobra iskustva, 7er i 5er s Intelligent Headlights. U retrovizoru kao da im gore samo pozicije, a komotno možeš izgasit svoja svjetla kad si ispred njih, sve vidiš, iako se vozi iza tebe.

 

3:23:

 

Edited by IcyTexx
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kineske no name LEDice sam imao na Twingu u običnom svjetlu bez leće. Svjetlilo je super, jednom kada se uspije podesiti kut, ne zaslijepim nikoga na cesti, ja super vidim. Minus je bio što nikako nisam mogao iskombinirati gumene poklopce sa ventilatorima pa pri prvoj većoj vlagi u zraku su svjetla bila orošena maksimalno. Skinuo sam LEDice, stavio Osram night breaker Laser i miran. Svjetle 10% slabije od LEDica koje su bile prije po mojem subjektivnom dojmu, mogu se voziti po bilo kojem mraku i vremenu sa samo kratkim svjetlima. Upario sam ih sa Osram Cool blue intens pozicijama i zadovoljan sam. 

Volio bi još i maglenke presložiti u istu kombinaciju kada bude ljepše vrijeme i budem slobodan.

Erfolgled su mi nudili za ugradnju bez projektora za čini mi se 850 kn što mi je suluda cijena za par ledica i ugradnju bez leća u svjetlima. Ugradnja ksenon projektora mi se pak jako dopala, gledao sam njihove radove na starijim Twingičima moje linije prije redizajna i to je bomba, samo je i cijena 1800 kn ukupno a nemam perače svjetala. 

Imao sam ksenon dobro složen na tri Punta pošto su dolazili sa ugrađenim lećama u svjetlima ali kad je kiša bila u pitanju... ili tipa ovo prijelazno razdoblje sa ljeta na jesen i sa zime na proljeće kada je dosta prljavštine razno razne po cesti onda je to bila druga priča... 

 

Link to comment
Share on other sites

Na nekoliko testova aftermarket ledica na YT koje sam ja gledao došli su do zaključka da led žarulja bolje rezultate daje u običnom faru, dok ju leća dosta prigušuje. Dakle pričam o količini svjetla na cestu, ne o zasljepljivanju. 

Na prvu vučemo logiku od xenona gdje je leća zaista must have, no kod led-a to nije slučaj, osim ako je riječ o tvorničkoj verziji, mislim da Vitara ima tu varijantu

Link to comment
Share on other sites

Ja imam običnu halogenu lampu u faru s lećom, je li onda legalno ugraditi LED žarulju u isti taj far? Hoće li takva kombinacija zasljepljivati druge vozače ili je za takvo što potrebna nekakva modifikacija? Čitao sam dosta o tome, negdje vele da je ok, negdje sam pročitao da tvornički far nije isti ako je u njemu tvornički LED žarulja i ako je halogena, a u ovlaštenom servisu mi na tu temu nisu znali ništa reći.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

nije legalno niti može biti. Halogeni far je za halogenu žarulju. Ne postoji homologirana led žarulja za halogeni far. Riskiraš isključenje iz prometa, izvanredni tehnički, kaznu...

Dobro, u nekoj uređenoj državi. Kod nas jedino nećeš proći tehnički. Bez 2 mažuranića kraj mjenjača

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira šo imam leću? Ok, hvala za info. Onda na takvo što neću ni pomišljati. Legalnost prije svega. To mi je palo na pamet jer mi osvjetljenje ceste noću i nije baš neko. Onda ću radije uložiti u kvalitetniju halogenu žarulju.

Link to comment
Share on other sites

Zeko nas je sve zbunio :) 

1 hour ago, VedranSB said:

Bez obzira šo imam leću? Ok, hvala za info. Onda na takvo što neću ni pomišljati. Legalnost prije svega. To mi je palo na pamet jer mi osvjetljenje ceste noću i nije baš neko. Onda ću radije uložiti u kvalitetniju halogenu žarulju.

Ne ulaži u ništa koštaju  2 komada oko 200kn osram nightbraker i sl a gore ko ja kad vidim Nives Celzius :)

Link to comment
Share on other sites

Leća mora biti čista, šalica projektora ne smije biti izgorena ni potamnila (često na meganima 2 ph 2 i scenicu 2 ph 2)

2 kom H7 NB Laser  ili H7  Philips racing vision su oko 150 kn s dostavom (tamo ih kupujem). Traju oko godine dana. Ako ne mogu godišnje dati 150 kn za žarulje, a mogu za razne druge peezdarije onda ne moram ni voziti. Rezervoar goriva je 500kn, a potrošimo ih koliko godišnje?

Link to comment
Share on other sites

Kada već pričamo o žaruljama. Ja sam na Focusu imao Osram NBU, trajale su 3 mjeseca, ali svaki dan minimalno 2h upaljene. Sat vremena na posao i sat vremena nazad. Poslije sam stavio Osram Longlife. Iskreno količina svijetlosti se nije puno promijenila i još uvijek rade. Razmišljam sada kupiti opet NBU baš da vidim razliku... Da li je uopće ima. Tj po papiru vjerojatno ima samo je pitanje koliko to mogu percipirati...

Link to comment
Share on other sites

Frend kupio Alfu Giuliettu s običnim farovima i ledom unutra. Ovak na prvu zgleda ko da super svijetli ali kad sam probao vozit neki dan nije to bas neka sreca.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vrlo hrabro!

Neka snime prilog (po mogućnosti undercover) o prolasku kroz tehnički jedne Dacije sa njihovim žaruljama i šta je sve potrebno napraviti da bi se svijetla odnosno žarulje mogle "upisati"u prometnu.

Meni bi imalo veću težinu nego ovako.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolje sto tip priča o ebay ledicama kako nemaju homologaciju i da su zato loše, a Efrolgledu je homologacija gdje?
Ako prozivođač tipa Osram koji je vjerojatno napravio puno kvalitetnije ledice od ovih reklamiranih nema homologaciju, što jasno ističu na ambalaži da nisu za upotrebu na cestu nemamo šta pričat o ozbiljnosti ove reklame u kojoj potiču da takvih ledica bude što više na cesti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.