Jump to content

Trčanje, planinarenje, trail...


borny

Recommended Posts

Da, ispod čašice, ali se premještalo lijevo i desno od nje, a nekad samo sa stražnje strane na pregibu.
Vjerojatno sam si sam kriv iz razloga koji navodiš. Zimska pauza i obveze su odradili svoje, a moguće da nisam odradio bazu kako treba pa krenuo prenaglo iako sam mislio da sam dovoljno kilometara istrčao laganini.

Da odem odma na MR ili pričekam koji dan? Doktorica u bolnici mi je rekla da pričekam jedno 10-ak dana prije poduzimanja daljnjih akcija.

 

Link to comment
Share on other sites

Pričekaj, smanji ibuprofen ako baš ne moraš, hladi na intervale, po desetak minuta.

Pazi i oprezno, odmori sada pa ćeš vidjet, vjerojatno si odradio sindrom prenaprezanja (nemreš ga tako lako lokalizirati)

Evo kod mene samo leđa....

Mislio sam da si friški relativno, pa će trebat vremena da se tijelo adaptira na treninge i podloge, a dosta si jak i dobar

Link to comment
Share on other sites

58km planinarenja i 62km trčanja u ovoj godini. Bilo bi i više da obveze dopuštaju. Nisam baš od nule krenuo, ali možda sam prerano pojačao.

Ibuprofen danas pijem 2. dan, još ću sutra i onda prekinuti jer mi se čini da uopće ne djeluje.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pretprošli vikend (14.-15.03.) je koljeno bilo ok. U petak prvi znakovi poboljšanja, a do utorka skoro ko novo. Od srijede ponovno počelo zezati pa sam se naručio na MR i dobio termin 1.4.

Nastavak slijedi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok,  pazi se definitivno, sada se to obavlja po hitnosti...1.4...pa stari moj ako je to u državnoj bolnici onda se vidi koliko gluposti naručenih na MR

Iako, ja i dalje mislim da je ništa strašno, no uvijek ima opcija...jačat sve sveze i kvadriceps + kvalitetna fizikalna ili nož, nemoj podlijegat drugoj bez davanja šanse prvoj...trebaš dobar inicijalni test, provjeru opsega pokreta i ciljani tretman...jebga...faking korona

I jednu dobru objektivnu fizioterapijsku procjenu....Radim jednu dobru procjenu za Analizu pokreta, bit ćeš mi subjekt :)🤣

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Privatno idem, nisam niti pokušavao preko javnog zdravstva.
Lani sam vidio kolika je gužva na MR na Rebru. Žive duše ni prije ni poslije mene, a 2 lika unutra ko da su na GO.

Što god da je, ne prolazi, a MR ću obaviti jer će najbrže dati će jasnu sliku u kojem smjeru treba krenuti dalje. 
Za fizioterapijsku procjenu sam uvijek, ali nemam propusnicu za DS :tup:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pomaknuli mi MR na danas što sam objeručke prihvatio.
Nalaz ću dobiti sutra, a od ne baš susretljivog tehničara sam uspio izvući samo tekućina i ligamenti.

2min guglanja tekućine u koljenu me prilično uznemirilo, ali i dalje se nadam da neće biti strašno te da ću se uskoro vratiti nekom obliku trčanja ili barem normalne rekreacije jer nisam naučen na mirovanje ili da nešto ne mogu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ti druge...za*e*i, nema trka...sezona i sve je u k...

Pazi se

Link to comment
Share on other sites

Sutra nalazi pa ću vidjeti što dalje. Već u glavi vrtim kombinacije na što bih se mogao prebaciti umjesto trčanja...
Nadam se da će planinarenje, makar u blažoj verziji po lakšim stazama, ostati moguće jer me psihički spašava od radnog tjedna i nakupljenog stresa.

Link to comment
Share on other sites

Idem poslije posla doktorici po prijevod ako će me htjet primiti uz cirkus oko virusa.

 

Učini se serija sagitalnih,aksijalnih i koronarnih MR presjeka desnog koljena u T1 i PD FS mjerenoj slici i uz primjenu
STIR I truff.sek.
Vidi se subakutna 3A ruptura stražnjeg roga med. meniska koja seže do donje art. plohe. Anterolateralna meniskalna
cista. Manji zglobni izljev FT art.Prednja i stražnja križna sveza, med. kol. lig. lat.kol.kompleks te tetiva patele i m.
qvadricepsa su anatomski položene,održane napetosti i MR signala.U med. dijelu med. i lat. patelarne fasete vide se
hondromalacijske lezije trečeg stupnja. Artikulacijske hrskavice FT art. su prijerenih MR karakteristika uz izljev koji se
zavlači u oba, vise u lat. patelarni recesus.
Ostale prikazane osteomuskularne, te neurovaskularne strukture su primjerenih MR karakteristika.

Link to comment
Share on other sites

koronarnih veliš, to je samo jedno, koljeno ti je zaraženo, sam nisu napisali sa C da se ne bediraš odma :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra očekujem odgovor poliklinika Nemec i Arithera za termin pregleda kod ortopeda.
Moja doktorica mi je spomenula artroskopiju, popravak meniskusa, oštećenu hrskavicu, punkciju... :place:

Pretpostavljam da će sve skupa koštati čudo novaca neplanirano, ali kaj sad, moram to riješiti.

Pomalo pregledavam youtube i aplikacije u potrazi za vježbama koje ne opterećuju koljeno jer zbog virusa ionako slabo izlazim te se ne krećem što se lagano odražava i na kilaži.
@shogo Ako imaš kakve konkretne preporuke, pucaj!

Link to comment
Share on other sites

Moze...danas šaljem...stari, obavi se to dobro i na hzzo...tak da ako nije jako strpi se

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome što zbog virusa ne primaju nikoga, barem mi doktorica tako kaže, a ja po prirodi nisam osobito strpljiv. Tim više što ne mogu normalno hodati pa izgledam i osjećam se ko invalid.
Iskrcati ću još tih parsto kuna za što raniji pregled kod ortopeda pa biti upućeniji koliko se sve skupa može prolongirati da me ne izuje iz cipela.Ljudi sa strane mi govore da bi već nakon punkcije trebalo biti puno bolje bez tih izljeva i zbilja se nadam da će biti tako.

Džabe mi sad sva sila obuće, odjeće, opreme, sat... Baš usrana situacija, ali uvijek može gore.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obavio u četvrtak pregled kod dr. Ivana Karlaka u specijalnoj bolnici Arithera. Nakon što je pregledao snimku MR, zaključio je kako nema potrebe za operacijskim liječenjem te da u 99% takvih i sličnih slučajeva nakon fizikalne terapije bude kao da se ništa nije dogodilo. Problem je u medijalnom menisku i cisti od 3mm koja se tamo stvorila zbog previše trčanja i očito nedovoljne fizičke pripreme u pogledu kvadricepsa i lumbalnog dijela leđa. Izljevi nisu tako strašni, ali kod savijanja koljena osjećam otpor i pritisak, nasreću bez boli. U polusjedećem položaju na kutnoj garnituri samostalno uspijem savinuti na način da peta dođe na 15-20cm od guzice, a dalje samo uz pomoć ruku.

Tako da od sutra krećem na privatne fizikalne terapije koje uključuju vježbe te tretmane elektrostimulacije, lasera i ultrazvuka.
Počeo sam pomalo razgibavati tu nogu, a danas sam napravio i set vježbi za ojačavanje lumbalnog dijela kralježnice.

Vjerujem da će na kraju biti sve ok, samo se treba strpiti još koji tjedan :snazan:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Danas 14 km mješovitog terena, umalo stigao jednog zeca u šumi. 😁

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas 14 km mješovitog terena, umalo stigao jednog zeca u šumi. [emoji16]
Jbg, sad ce gulas bit tzv celav
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Poslije 3 tjedna fizikalnih terapija, tretmana elektrostimulacije kvadricepsa, lasera i ultrazvuka koljena, ponovio pregled kod ortopeda. Preporuča se vožnja bicikla i plivanje uz maksimalno izbjegavanje čučanja, klečanja i stepenica. Uz redovito vježbanje, kroz 2-3 mjeseca bi se situacija mogla vratiti u normalu.

Danas, nakon skoro 2mj neaktivnosti, otišao do placa biciklom. NIje puno, 8km, ali veseli me što nije bilo problema, a ni jagode se nisu zgnječile u ruksaku.

@shogo Još čekam one vježbe :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.