Jump to content

Osiguranje i registracija


nikola1203

Recommended Posts

17 hours ago, trigi said:

Nakon 3 dana, običnim pismom u sandučić.

09.06.2019. napravljena polica i plaćena, ali još uvijek nisam dobio ništa...

Link to comment
Share on other sites

meni se to neda.. lijepo odem na tehnički kod poznatoga, popijem kavu s njim i sa curom koja radi u CO osiguranju, dala mi je policu 1300kn za 81 kW, osiguranje vozača i osiguranje bonusa sad dal me ispadne 50-100kn više manje, nebitno.. kakva pošta i ostalo.. sve rješavam uživo..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

09.06.2019. napravljena polica i plaćena, ali još uvijek nisam dobio ništa...

Ja zadnji put kada sam rješavao dobio sam neki PDF na Mail koji sam isprintao i sa njim registrirao auto...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zadnji put kada sam rješavao dobio sam neki PDF na Mail koji sam isprintao i sa njim registrirao auto...
Sve to stoji, zapravo mi i nije toliko do police, vec do zelene karte...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

E onda telefon u ruke i zovi... Drugo neznam sto da kazem.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ivan1902 said:

09.06.2019. napravljena polica i plaćena, ali još uvijek nisam dobio ništa...

Onda im javi da još  nisi dobio pismo.

4 hours ago, ivan.martinko said:

meni se to neda.. lijepo odem na tehnički kod poznatoga, popijem kavu s njim i sa curom koja radi u CO osiguranju, dala mi je policu 1300kn za 81 kW, osiguranje vozača i osiguranje bonusa sad dal me ispadne 50-100kn više manje, nebitno.. kakva pošta i ostalo.. sve rješavam uživo..

A meni se ne da to raditi uživo...ipak smo u 21. stoljeću i možemo online to raditi...?

Link to comment
Share on other sites

Razvoj dogadaja, Adriatic odbio izdati policu po ponudi koju mi je poslao kompare.hr, jer sam ja ponudu zatrazio u petak, platio je u nedjelju, a u ponedjeljak je doslo do promjene cjenika... tako da sam morao u sklopu police kasko osiguranja dodatno uzeti zastitu bonusa i uslugu slapanja, sto svaka kosta 170kn... medutim, kompare.hr izlazi u susret pa ce oni od sebe platiti pola... dakle ja 170kn, oni 170kn...

 

Platio sam tih 170kn i bok...

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Ako je kompare kao reseller dao ponudu, valjda stoji gore i i neki datum važenja. Ako si platio unutar tog roka, trebali bi važiti isti uvjeti. Neka oni plate svu razliku.
Ako si platio izvan roka, onda ide tebi na trošak.

Link to comment
Share on other sites

Cek koji ce vam vrag kompare? Kaj je tesko platit direkt osiguravajucoj kući??

Link to comment
Share on other sites

vole dati proviziju
 
Pa najjace mi je to sto svi traze kao najjeftinije i onda plaćaju skuplje... Mozak je to [emoji23]
Link to comment
Share on other sites

Pa najjace mi je to sto svi traze kao najjeftinije i onda plaćaju skuplje... Mozak je to [emoji23]
Neznam kako je kod ostalih, ali Adriatic, tj. bivse jadransko, nudi istu cijenu kod sebe u njihovom "kontejneru" u sklopu STP i Komparea....

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hm, da, ali ako poznas osobu u kontejneru da se jos malo iskamciti.
Nadoknade to na drugima ;)

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas platio u CRO osiguranju za Lagunu 1188 kn sa 4 putnika i pomoć nam cesti, 82 kw je auto.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Marioo said:

Cek koji ce vam vrag kompare? Kaj je tesko platit direkt osiguravajucoj kući??

Kompare mi je uvijek bio najjeftinij, najjednostavniji i najbrži za AO.

Dobiješ ponudu na mail, uplatiš net bankarstvom, za pola sata dobiješ na mail potvrdu da odmah ideš na regu i za 2-3 dana u sandučić dobiješ policu i zeleni karton.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo sve obavio za 15 min sa čovjekom u 4 oka kak bi se reklo.
Nikakve uplate preko neta i čekanje da mi dođe poštom.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kompare mi je uvijek bio najjeftinij, najjednostavniji i najbrži za AO.
Dobiješ ponudu na mail, uplatiš net bankarstvom, za pola sata dobiješ na mail potvrdu da odmah ideš na regu i za 2-3 dana u sandučić dobiješ policu i zeleni karton.
Nemre ti biti najjeftiniji da se na trepavice postavis...i ja sam iz zajebancije pitao kod njih i trazio ponudu od 3 osiguranja i kad su mi oni poslali ja trazio direkt ponude od osiguranja. Svugdje jeftinije nego u kompare. Druga je stvar zajebat se na slatkorjecivosti prodavača koji ti prodaje prek telefona pa tjesit sam sebe da je najjeftinije [emoji3]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mane said:

Ja sam ovo sve obavio za 15 min sa čovjekom u 4 oka kak bi se reklo.
Nikakve uplate preko neta i čekanje da mi dođe poštom.

Meni je trebalo 5 minuta bez ikakvih sastanaka i odlazaka bilo gdje izvan dnevnog boravka ili kancelarije na poslu...?

Ipak je 2019. a ne 1989....?

16 minutes ago, Marioo said:

Nemre ti biti najjeftiniji da se na trepavice postavis...i ja sam iz zajebancije pitao kod njih i trazio ponudu od 3 osiguranja i kad su mi oni poslali ja trazio direkt ponude od osiguranja. Svugdje jeftinije nego u kompare. Druga je stvar zajebat se na slatkorjecivosti prodavača koji ti prodaje prek telefona pa tjesit sam sebe da je najjeftinije emoji3.png

735 kn sam platio AO, nigdje jeftinije nisam našao.

A ti ?

 

 

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

735 kn sam platio AO, nigdje jeftinije nisam našao.
A ti ?
 
 
Pa jedno 400-njak kuna vise... Jer gle cuda nemamo aute istih karakteristika. Ali to nije poanta... Poanta je da prek Kompare nemres dobiti najjeftiniju policu. Meni je Kompare nudio Savu osiguranje za nekih 1000 i nesto kuna i kad sam nazvao direkt dobio sam ponudu za 80-tak kn manje... Nije nesto Al jbg 10€ je 10€ [emoji6] Na kraju uzeo Croatiu.
Link to comment
Share on other sites

ima li gdje kakav kalkulator gdje ne pita podatke vlasnika i gdje odmah izbacuje cijenu?

ili drugim rijecima da li tko zna koliko ispadne osiguranje sa 62% bonusa za auto 1999g 140kw + plin sa cca 280-290g CO2 ako je to vazno?

i dajte mi objasnite ako znate, sta sve ulazi u naknadu za ceste? ispada da mi 1750kn...zasto? koji su parametri tu vazni?

Link to comment
Share on other sites

On 25. 06. 2019. at 11:42, Ruske said:

ima li gdje kakav kalkulator gdje ne pita podatke vlasnika i gdje odmah izbacuje cijenu?

ili drugim rijecima da li tko zna koliko ispadne osiguranje sa 62% bonusa za auto 1999g 140kw + plin sa cca 280-290g CO2 ako je to vazno?

i dajte mi objasnite ako znate, sta sve ulazi u naknadu za ceste? ispada da mi 1750kn...zasto? koji su parametri tu vazni?

Za clia sam neki dan platio tehnički+naknade svoje koje trebaju tj. sve ono drugo pored osiguranja, ravno 1000kn. Također znam da ti je tehnički skuplji ako imaš plin u autu, samo ne znam je li to sama radnja tehničkog pregleda ili u pogledu naknada za ceste i sl.).

Inače, polica osiguranja u Croatia osiguranju, 4 osobe+zaštita bonusa+tuča, poplava = 1960kn za 147kW, a preko kompare je bilo 2450kn.

Link to comment
Share on other sites

Naknada za cestarinu ovisi o kubicima vozila. Za tih 1750kn cestarine vjerojatno ili imas prek 3.0 ili plin i prek 2.5. Inace ispod 1.0 ti je oko 180kn, 1.0-1.5 375kn, 1.5-2.0 478kn, 2.0-2.5 750kn, itd... E sad ovisi na sta tocno mislis? Ukupan racun za registraciju ti je ispao 1750? Samo cestarina? Ako je ukupan račun onda to ovisi o par stvari, porezu na cmv, okolisu. 

Link to comment
Share on other sites

1750kn samo naknada za ceste...3,0 + plin, tj mrvicu manje od 3,0, ali ako sam dobro skuzio sve preko 2,5 je isto

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti je onda to, tak je zakonom definirana cijena jbg. Zašto je to toliko, to nemam pojma. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sto ako prodajem auto mjesec dana nakon registracije, sto znaci da je upravo uplaceno AO i kasko... Da li mogu traziti povrat novaca od osiguranja?

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.