Jump to content

Osiguranje i registracija


nikola1203

Recommended Posts

Meni Laqo prije 10ak dana daleko najpovoljnije, 130kw+vuča+putnici=manje od 1200kn.
Prvi konkurent preko komparea je bio 14xx bez ičega...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Laqo sad pred tjedan dana me izašlo za 82kw, 885 kn. U cijeni je zaštita bonusa, os. putnika, asistencija na cesti. Inače je cjena 1035 kn ali uz neki kod sa kojim sam dobio još 150 kn popusta ispalo je 885 kn. Prošle god u CO sam platio nešto sitno preko 1300 kn bez zaštite bonusa.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sav taj nesmiljeni rat s cijenama odvest će nas kao i Grčku u krah osiguranja kojeg će na kraju popušiti korisnici

Link to comment
Share on other sites

Ne boj se dok su zgrade u mramoru a fotelje od prave kože...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni Laqo po izračunu ispadne 1420kn minus 200kn kupon = 1220kn.
Uključeno je osiguranje putnika (35000kn), zaštita bonusa, asistencija te kasko za tuču.

Prošle godine kod Adriatica sa svim gore navedenim i osiguranjem putnika (30000kn/60000kn) ispalo me je 1240kn, vidjeti ćemo kako će biti ove godine jer svake godine je cijena bila viša u odnosu na onu prethodnu.

Inače ako se uzima Laqo bitno je napomenuti dvije stvari koje su bitan nedostatak. Kod osiguranja putnika nije pokrivena nikakva odšteta u slučaju invaliditeta kao što je to slučaj kod ostalih osiguranja! Također kad je u pitanju autoasistencija, kod Laqo vas šlepaju samo do prvog najbližeg servisa dok kod Adriatica je šlepanje do servisa ili lokacije po izboru!

 

Link to comment
Share on other sites

ZG 50% (dovoljno iskustva) 81kw golo AO

1028 kn Croatia osiguranje preko web aplikacije sa popustom na Pevex karticu. Prošle godine 1060

S obzirom da nisam odmah kupio nazvao me agent iz croatia osiguranja njemu ispalo 1250 kn na moju konstataciju da je ponuda zbog koje me zove bila 1028 nije imao odgovor. Laqo je isplao 1450 sa svim popustima,. Ovo ciganjenje je sve gore ovo je unutar iste kuće u istom danu tri cijene sa laganih 40% razlike. savu godinu me to iz početka šokira

Prva iduća eurherc preko kompare 1070 kn

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u CO na AO dodao asistenciju na cesti, osiguranje bonusa i ispalo me 1521 kn.

Link to comment
Share on other sites

osiguranje bonusa nije prejeftino (ako nisi ko talijan pa svako malo nekoga udariš) a bez njega si u slučaju štete za 3g redovnim putem opet nazad na 50%. uz trošak od nekih 600-800kn veće premije u te tri godine a to ti je 5-6godina plaćanja bonusa svake godine + uvijek se nađe neka koja daje 50% popusta bez obzira na štetu

Link to comment
Share on other sites

Baš gledam na ponudama i osiguranje bonusa ispadne 120kn kod Laqo tj. 130kn kod Adriatica.

Danas zatražio ponudu kod agentice Adratica (Jadransko) kod koje sam već godinama, cijena ove godine sa max bonusom je 1290kn, osnovica za obračun je 15% viša u odnosu na onu od prošle godine. U navedenu cijenu uključeno; autoasistencija, osiguranje putnika, osiguranje bonusa i kasko za tuču do 7000kn.

Najpovoljnije polica ispadne kod Laqo, 880kn, uključena autoasistencija te osiguranje putnika samo u slučaju smrti ne i invaliditeta.

 

Link to comment
Share on other sites

ja uzimam golu policu što treba po zakonu. 100 sim 100 tam i nakupi se. 

ako uzmeš osiguranje bonusa onda si vezan za tu kuću koja dogodine može imati bitno nepovoljniju cijenu osiguranja jer druge ti neće priznati 50% jer si imao štetu sve vide prijavljenu štetu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikada uzimao golu policu, osiguranje putnika mi je uvijek bilo "must have" i to sam baš uvijek uzimao u ovih 16-ak godina vozačkog staža dok ove ostale opcije tek posljednjih 3-4 godine.

Obzirom da više nemam članstvo u HAK-u onda uzimam i autoasistenciju na polici, ispadne sitniš od nekih 60-ak kuna godišnje a može jako dobro doći.

Osiguranje bonusa i mini kasko za vremenske nepogode (tuču) su stvari bez kojih se može, međutim rekla mi je agentica da ako makne osiguranje bonusa da cijena ostaje potpuno ista, to je kao "poklon" kod Adriatica, Ako ukloni mini kasko za vremenske nepogode onda cijena padne za veličanstvenih 40kn. :)
 

Link to comment
Share on other sites

Oni koji uzimaju kasko, znatno je povoljnija polica ako se izbaci krađa auta, oko 20% manje.. sad neznam kolko je to bitno nekom, meni da ukradu auto drugi dan bi mi ga vratili. :)

Edited by macan
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav, zanima me kako to ide sa ugovaranjem full kaska, na što obratit pažnju, vidim da se može još brdo dodatnih opcija dodati na to ''full'' kasko (npr sudar sa životinjom, veći paket vuče itd)...

Te što se uzima u podrazumijeva pod novonabavnom cijenom vozila (cijena sa ili bez dodatne opreme)?

Pretpostavljam da je pametan odabir CO/Adriatic/Allianz?

Link to comment
Share on other sites

Kod kaska ti je najbolje uzeti Euroherc i Croatiu, svi ostali zafrkavaju sa policijom i za najmanje stvari... Pazi na franšizu, i to je to... dodatne usluge, poput vuče ti ne trebaju ako je auto pod garancijom ili imaš Oryx ili HAK...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo neke ponude, piše osnovica za obračun premije kaska je 399k kn, a auto je košto skoro 100k kn više, to se pretpostavljam odražava na isplatu totalne štete i slično u slučaju iste?

Link to comment
Share on other sites

To ti znači da ukoliko budes imao totalku ili ti ukradu auto isplatit će ti 100t kn manje...

Realno, to ti je bitno samo ako je novo auto, za 3. i vise godina staro auto, dode ti na isto...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I dalje je Croatia sa 5% popusta na pevex karticu najpovolnija za obavezno AO. 832 kn ispalo, prvo sljedeći bio winner sa 885 a većina je na oko 1020 kn

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje dečki.. Dakle prije godinu dana sam prodao Superb i od tad nemam na sebe auto. Ima li neki rok unutar kojeg moram opet imati auto na sebe stavljen da ne bi izgubio 50% bonusa? Sad mi ide rega za Insigniu za 2 tjedna, pa ak je potrebno mogu prebaciti ju na sebe. 

Link to comment
Share on other sites

da ti budem iskren, trenutnoje takva situacija da dobis 50% na nevideno, prek OIBa, tak da ne moras brinut. Bitno da nemas prijasnje maluse.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam, samo je Opel na tatu jer ja nisam bio u Zg kad sam kupio auto, ako je sve to kak velite onda tak ostaje do daljnjeg, tj dok ga ne prodam. 😀 

Link to comment
Share on other sites

On 29. 12. 2021. at 21:45, Max said:

Pitanje dečki.. Dakle prije godinu dana sam prodao Superb i od tad nemam na sebe auto. Ima li neki rok unutar kojeg moram opet imati auto na sebe stavljen da ne bi izgubio 50% bonusa? Sad mi ide rega za Insigniu za 2 tjedna, pa ak je potrebno mogu prebaciti ju na sebe. 

Ja sam prodao twinga 2014 i sad kad sam 2019 uzeo Clio na temelju stare police se sve prenijelo na novu. Nista nisam izgubio (CO)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 31. 12. 2021. at 10:09, Danchibald said:

Ja sam prodao twinga 2014 i sad kad sam 2019 uzeo Clio na temelju stare police se sve prenijelo na novu. Nista nisam izgubio (CO)

to su napravili kako ti nebi otišao nekom drugom. ja sam jednom odjavio auto 3/2004 i slijedeći koji sam rego na sebe 2008 morao ić od 0%.  gamad, niko nije htio da bar 20%

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.