Jump to content

Osiguranje i registracija


nikola1203

Recommended Posts

uf uf uf to su bila vremena da ..al mislim da je rok bio 3 godine i tada , ili 5 , ubij me sad .

Sjecam se ko jucer, prva premija osiguranja koju sam platio je bila 21xx kn

astra 50 kw , 50% bonusa 😅, tam negdje 2006g. 2007 mozda

i nebo je plakalo tj tad nismo znali da je to skupo

danas 2 auta osiguram za te novce ili 1 cijeli registriram.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve ovisi koliko imaš sreće i koja će pravila biti u trenutku kada će ti trebati. Prije ne tako puno godina nisi mogao na dodatni svoj auto prenijeti bonus (tipa kupiš još jedan auto) sada se može. ali sada koliko sam shvati ako sa jednim autom napraviš štetu onda ti može za sve police biti problem, ali opet neke osiguravajuće kuće progledaju kroz prste. Imam tri auta na svoje ime pa to može biti solidan problem.

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam tada na vise strana jer sam usporedjivao cijene i u sve tri osiguravajuce kuce su mi rekli da ce povuci iz zadnje police sve bonuse iako auto nisam imao duze vrijeme...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goran_sch said:

Sve ovisi koliko imaš sreće i koja će pravila biti u trenutku kada će ti trebati. Prije ne tako puno godina nisi mogao na dodatni svoj auto prenijeti bonus (tipa kupiš još jedan auto) sada se može. ali sada koliko sam shvati ako sa jednim autom napraviš štetu onda ti može za sve police biti problem, ali opet neke osiguravajuće kuće progledaju kroz prste. Imam tri auta na svoje ime pa to može biti solidan problem.

Pa zato uplatis zastitu bonusa ili kako se vec zove mislim da je cca 100kn i manje i miran si.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, macak said:

Pa zato uplatis zastitu bonusa ili kako se vec zove mislim da je cca 100kn i manje i miran si.. 

imam vozačku 27g. niti jednom nisam imao naplatu štete sa police jer pazim kako se vozim, naravno uvijek se može desiti. svaku godinu 300 kn kroz godine se nakupi + što je velika vjerojatno da ćeš barem za sada naletiti na neko osiguranje koje eto dijeli 50% bonus ili će ti zažmiriti na ostale police već budu jahali samo po onoj na kojoj je bila štete. a i da ne naletiš mislim da da se gubi 15% bonusa samo, ne svih 50. to nadoknadiš za tri godine i to će te koštati cca 600-700kn (jer su mi police 900-100kn)  prevedeno 7 godina ako nemaš naplatu štete osmu si već u plusu jer ne plaćaš zaštitu bonusa.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goran_sch said:

imam vozačku 27g. niti jednom nisam imao naplatu štete sa police jer pazim kako se vozim, naravno uvijek se može desiti. svaku godinu 300 kn kroz godine se nakupi + što je velika vjerojatno da ćeš barem za sada naletiti na neko osiguranje koje eto dijeli 50% bonus ili će ti zažmiriti na ostale police već budu jahali samo po onoj na kojoj je bila štete. a i da ne naletiš mislim da da se gubi 15% bonusa samo, ne svih 50. to nadoknadiš za tri godine i to će te koštati cca 600-700kn (jer su mi police 900-100kn)  prevedeno 7 godina ako nemaš naplatu štete osmu si već u plusu jer ne plaćaš zaštitu bonusa.

A cuj slicni smo po stazu vozackom  ali platim i nesekiram se kad bi sve gleda matematicki di bi bija.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, macak said:

 kad bi sve gleda matematicki di bi bija.. 

U plusu 🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jel bi mogao tko, ako zna, bar otprilike napisati koliko je obavezno osiguranje, porezi i ostale godišnje obaveze za meganea IV GT?

Link to comment
Share on other sites

1765773957_izraun.png.b2ea71e87ee6d3ff96c2932fffe1a000.pngscan1.thumb.jpg.06bf26a3a9650e7f00c990b843ec7a73.jpg

@mocho 

3775 kn ti je prijenos.

I sljedeće 4 godine na tehničkom plaćaš 1000 kn više poreza.

Obično auto osiguranje ti je minimalno 2000 kn.

Za kasko nemam pojma, ali ispod 5000 isto sigurno nije ako uzmeš neku osrednju policu

Edited by dizna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kako obicno AO 2000kn? ne kuzim? pa sta i tu gledaju starost auta?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ruske said:

kako obicno AO 2000kn? ne kuzim? pa sta i tu gledaju starost auta?

Neznam dal gledaju starost, ali kilovati sigurno igraju ulogu, a on ih ima. 

Koliko ti plaćaš za Lagunu OA?

Link to comment
Share on other sites

147kw clio 2013.g., OA -1225kn, tehnicki i porez - 1990 kn

Edited by BorisL
Link to comment
Share on other sites

Za AO tablica isto igra veliki ulogu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BorisL said:

147kw clio 2013.g., OA -1225kn, tehnicki i porez - 1990 kn

Na koju foru??? Toliko ja platim za svoj Clio II sa 75KS iz 2005.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, marttin said:

1900 obavezno, kasko 5400, s bonusom naravno.

Pardon, 2900kn obavezno, sad sam skužio da sam krivo napisao..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi di zivis... u Zg su skuplje police nego u Daruvaru. Ali oko 1500kn bi trebalo bit obvezna AO polica... sogor mi je za guliu od 180ks placao nekih 1400kn u Generaliu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne kužim, čovjek koji ima auto vam kaže koliko ga plaća, a vi i dalje tupite po svojem...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninoo said:

Ja ne kužim, čovjek koji ima auto vam kaže koliko ga plaća, a vi i dalje tupite po svojem...

 

Bilo bi lijepo kad bi covjek samo razjasnio u kojem to osiguranju placa tako malu cifru za auto od 147kw na ZG tablicama. Jer ako je to preko nekog super duper popusta kod poznanika, aposlutno je irelevantno za ostali puk.

Vidim da se spominje kompare, preko njih i ja uzimam te me za auto od 44kw obvezno AO bez ikakvih dodataka dode 940kn u Croatia osiguranju.

Link to comment
Share on other sites

Vjerovali vi ili ne to je cijena koju ja plaćam...

2019 - 2020 - 1463,30 kn

2020 - 2021 - 1348,95 kn

2021 - 2022 - 1404,27 kn

2022 - 2023 - 1216,00 kn

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.