Jump to content

More - apartmani - hoteli


darko

Recommended Posts

Kao turist sam primjetio daleko veći stupanj primitivizma u Dalmaciji od recimo Istre. To nema veze s političarima, to su ljudi takvi. Naravno nisu svi, većina je OK, ali postotak primitivizma je prevelik i onda sve smrdi. Otuda izreka "što južnije to tužnije".

Dubrovnik je posebna priča. Posjetio sam ga 6-7 puta što poslovno što turistički i ne mogu ništa loše reći o lokalcima ni da hoću.

Link to comment
Share on other sites

@pere vezano uz energiju, znaš kako ono ide - šalji govno u svemir, vratit će ti se 10x veće govno natrag... Neki šalju samo govna i život im na kraju bude veliko govno. 

Ko je pametan shvatit će...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja iznajmljujem svoju kucicu u Murteru kad nas nema dole po 145€ noc i mogu komotno reci da su i turisti ponekad gamad a ponekad gospoda. Treba i s te strane gledati stvari. Nevjerojatno je koliko turisti mogu bit zajebani, vele da ih je 3 i jedno dijete a dode njih 5 odraslih, to nije red. Da ne velim da znaju ukrast rucnike, deke itd, a najgori su mi bili neki mladi hohstapleri iz Bew Jerseya koji su jahali po krovu, bacali flase i jastuke oko kuce i pekli jaja na elektrisnoj ploci bez tave?!?! Svega ima. Ali da pola apartmana po obali ne bi smjelo ni biti u opticaju to je istina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GTT said:

@pere vezano uz energiju, znaš kako ono ide - šalji govno u svemir, vratit će ti se 10x veće govno natrag... Neki šalju samo govna i život im na kraju bude veliko govno. 

Ko je pametan shvatit će...

Tako je, isto tak vrijedi i obrnuto... Salji fino, dobijes ga 10x natrag. Ko s tim zna baratat, nema problema ni jednom sortom ljudi.

Moji ustogljeni njemci sad sami međusobno zbijaju balkanske fore, a pred koju godinu su me gledali ko tele sarena vrata ?... Sve se moze preodgojit ?

Max, hehe, lude priče! Vjerujem da ih imas još brdo... Nazalost.

Edited by pere
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neznam, i sam sam dobio dojam svega sličnog...od različitog oblika primitivizma ali nikada direktno na sebe, pažljivo biram di idem, pazim i biram svoje društvo...malo sam nekada takav

Imam kolegu u Segetu (dijelom i odluka na ljetovanje tamo), takvog čovjeka treba tražiti...naklon

Nisam bio direktno kod njega nego kod njegove susjede koja ima zgradu i uzeli smo cijeli stan s parkongom i ostavom za bajk...obaveze nisu više dopustile pa smo bili 11dana, iduće godine idemo na barem 2 tjedna

Iznajmljuje gospođa Profa matematike u Trogiru...dočekalo me sve, preko kave, nesa, ručnika, sapuna, šampona, maslinovo ulje nova boca, začini...sve posloženo, 5.dan zamjena kompleta ručnika i posteljine po želji...nemam riječi

A s aspekta Biciklizma i kupanja savršeno, odabrali si plažu i to je to

IMG_20190803_143117.thumb.jpg.df6e38da0b03d817e2408e3b53e27b7a.jpgIMG_20190806_060616.thumb.jpg.501ec366339df64e76e81bd12a4811bc.jpg

Edited by shogo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Apropos gore napisanog, evo i nekog mog osvrta. Imam kuću u Tribunju i tu ljetujem već 23 godine, pa mogu reći da sam donekle relevantan i objektivan u ocjeni mentaliteta i običaja lokalnih ljudi. Imam tu jako puno prijatelja lokalaca, neke od njih volim ko braću i sestre, al brate mili drukčiji je to svijet. To je tu sve poludivlje i poluobrazovano. Ok, mala je sredina, ljudi se bave ribarstvom, ugostiteljstvom i apartmanizacijom, i nije im potreban fakultet za to. Svake godine sam svjedok porasta cijena u kafićima, restoranima i apartmanima, a da se pritome apsolutno ništa ne ulaže i opravdava isto. Točena piva je sa 12 kn došla na 20, lignje su sa 50 došle na 100kn, a dobiješ 2 na tanjuru i onda se čude kad protestiraš. I još milijun takvih primjera. Da se ulaže u poboljšanje sadržaja i kvalitetu ponude, mislim da bi ljudi drage volje platili koju kunu više, ali ovo stvarno više nema smisla. Jednostavno se ide na brzu i laku zaradu, pa dokle ide ide. A neće još dugo, što mi je u jednu ruku i drago, jer se nešto mora mijenjati. Vele loša sezona, a plaže krcate cijelo ljeto. Neće ljudi više plaćati njihove hirove i napuhane cijene. Ostale turističke zemlje se jako dižu, uskoro će nas pregaziti. A onda će biti kuku lele. Naravno da uz sve ovo napisano ima i iznimaka koje osvjetlavaju obraz, poput jednog restorana u Vodicama u kojeg idem već 15 godina i kvalitete usluge je sve bolja i bolja, a klopa je i dalje vrhunska. I naravno da ti nije žao potrošiti koju kn više u takvom slučaju. Oni koji to na vrijeme shvate će preživjeti i raditi i dalje, ostali nemaju baš svijetlu budućnost.

Edited by homer
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja ove godine neću općenito na more. Godišnji će me biti tjedan dana u Osijeku i ostalo samo Arbeit :)

Godisnji je planiran negdje poslije nove godine u toplijim krajevima. 

A sada osvrt. Pričam prije nekog vremena sa Nijemcem koji je proveo 3 tjedna u Hrvatskoj. Od Zagreba preko Istre do Dubrovnika. Nije dugo bio nije dugo spavao u apartmanima. Bilo je to prošle godine. Kaže hoćeš kupiti 300kn za 20 eura. Ja vraćam zašto tako jeftino. Kaže samo da se riješim, ne planiram više ići za hrvatsku ne isplati se se dobiješ tamo za novce koje platiš. Zagreb je ok ali na obali je loše.

Što da kažem, uzeo 300kn...

Link to comment
Share on other sites

@homer Ljetovao sam nekoliko godina zaredom u Vodicama kod istih ljudi ponajviše zato jer su mi se svidjeli kao ljudi kao i njihova usluga smještaja. Često sam bio u Tribunju ako zbog ništa drugoga onda zbog friško ulovljene ribe kad kočarice dođu oko 17:30-18:00h :) Išlo se od Zadra do Šibenika i Skradina s bazom u Vodicama.

Želim reći da dijelim u potpunosti tvoj dojam. Lokalcima nije potreban fakultet, ali malo više civiliziranosti i bontona im itekako treba. Već 20god govorim kako je Zagreb (po kojem oni toliko pljuju) po pitanju ugostiteljstva daleko ispred njih. Potpuno su se krivo postavili. Oni smatraju da je gost tu radi njih, a ne da su oni tu radi gosta. Tu se radi o temeljnom nerazumijevanju poslovnog odnosa i onoga čime se bave.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima li netko preporuku kuće ili većeg apartmana? Cca. 6 odraslih i 4 djece. Zanima nas Gorski kotar i okolica Zadra recimo. Bili bi tjedan dana u Gorskom kotaru, tjedan dana na moru. Okvirni datum je kraj 7.mjeseca.

Uvjet za kuću u Gorskom kotaru, je da ima bazen i roštilj. Uvjet za kuću na moru je da klima pokriva cijelu površinu, a ne samo jednu sobu i da ima pritisak vode dovoljan za normalno tuširanje (imali smo problem s tim, pa pušem na hladno). 

Molim vas samo privatne preporuke s kojima ste imali dodira. Pusa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kolega iz irske ide u split 03 - 09.07, trazi apartman i taksistu koji ga nece ozenit... ima zainteresiranih il da ga uputim na oglasnik?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21. 08. 2019. at 18:40, Med0 said:

@homer Ljetovao sam nekoliko godina zaredom u Vodicama kod istih ljudi ponajviše zato jer su mi se svidjeli kao ljudi kao i njihova usluga smještaja. Često sam bio u Tribunju ako zbog ništa drugoga onda zbog friško ulovljene ribe kad kočarice dođu oko 17:30-18:00h :) Išlo se od Zadra do Šibenika i Skradina s bazom u Vodicama.

Želim reći da dijelim u potpunosti tvoj dojam. Lokalcima nije potreban fakultet, ali malo više civiliziranosti i bontona im itekako treba. Već 20god govorim kako je Zagreb (po kojem oni toliko pljuju) po pitanju ugostiteljstva daleko ispred njih. Potpuno su se krivo postavili. Oni smatraju da je gost tu radi njih, a ne da su oni tu radi gosta. Tu se radi o temeljnom nerazumijevanju poslovnog odnosa i onoga čime se bave.

Nakon dosta vremena citiram post jerbo se u potpunosti slažem s napisanim.

 

Lao "lokalac" ne mogu se oteti dojmu količine neuljudnosti prema bilo kojem gostu. Pa čak i neverbalna komunikacija koju "uslužni djelatnici" iskazuju. Od trgovina, prodaje karata, konobara u kafićima, slučajnog prolaznika na cesti kojeg upitaš za pomoć.

Svaka čast izuzetcima koji isto tako ima dosta, opći dojam je da su svi "štufi" i da svima turisti idu na živce jer su se usudili nešto tražiti (što će i masno platiti).

Druga je stvar što se lokalci međusobno poznaju te postoji neki uvriježeni način neuljudnog ophođenja među lokalcima koji mi sami i ne primječujemo. Ali tako se nemožeš ponašati prema ljudima koji nisu navikli na to.

Moj dojam je da turistima čak i nije toliko problem skupoća nego odnos koji dobiju i zato se ne vračaju.

U prilog tome idu pojedini lokali koji su skuplji od prosjeka ali su redovito puni i za običnu večeru treba rezervirati stol

Nesvjesno se "pila grana" na kojoj sjedi večina.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

A cuj ima tu svega ali prvo I osnovno nemos bit jeben I posten....Kad ide upit za cjenu onda je 50€max sta bi neko dao ali bi u to da mu cistis peres pusis...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@petak Vodice su nažalost ogroman potencijal neostvaren zbog prevelikog postotka neodgojenih primitivaca i lokalnih huligana koji svako malo naprave neki manji ili veći incident. Žena i ja smo svašta doživjeli neugodnoga u malo vremena. Od tučnjave lokalaca na plaži, prebijanja nekog srbina na skuteru u gradskoj gužvi, vrijeđanja turista jer ga nije zanimalo što neki primitivac na ulici prodaje ili uvaljuje... pa  razvodnjena vodka u Makini do te mjere da se alkohol jedva osjeti - mogao si popiti valjda pet duplih i još uvijek ne napuhati 0.5 promila.

Pa servirani tanjuri u pizzeriji koji su na sebi imali napljepnice deklaracije iz Metroa, čudno naplaćeni računi,  odgovor "a šta bi vi" kada konobarici kažeš da na riži lomiš zube jer nije skuhana... and the list goes on... Godinu nakon što smo posljednji puta turistički došli smjenjena je cijela policijska postaja nakon nekog incidenta i interne revizije. Budući da ne znam da li se to ikada prije i poslije dogodilo u nekoj policijskoj postaji, za pretpostaviti je da su radili katastrofalno loše.

Večina ljudi su dobri fini, pristojni i kulturni ljudi, a većina ugostitelja rade dobar posao. Zato smo i dolazili, a najviše zbog ljudi kod kojih bi spavali do te mjere da smo postali prijatelji. Samo što je previše onih loših i to jako kvari ukupni dojam. Baš jako. To morate Vodičani nekako riješiti tamo između sebe, nekako ukrotiti to "divlje". To je problem zajednice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo ekipa ljeto kuca na vrata, a mene polako svrbi kud cemo ove godine. Hrvatsko more ce i ovaj put biti izbor jer vec imamo neke planove doma za ljeto pa cemo povezat. Cinjenicu da imamo najljepse more i da nas to samo jos ekstra privlaci, ne moram ni navodit. Na preporuku nekolicine vas bili na Losinju prije dve godine, milina, nista vise si covjek ne zeli.

 

Ovaj put bi u neki apartman, malo povuceniji, miran kraj, pozeljno otok neki, idealno uz samo more... s pogledom, plazom pod nosom, terasom i to... Ako ima ko kakve preporuke, pucajte!!! 

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Ja ove godine samo hotel. Ići ću iza 15.08 i crno jaje mi je prvi izbor. Dosta mi je apartmana,prljavštine u njima i laganja za parkirališta . Prošle godine mi Biograd prisjeo. Prljavi apartman,parking jedan iza drugoga pa kad izlazim moram okolo tražiti da se makne lik iza mene.nije to prvi puta. Išli u apartman da kao sami kuhamo no toliko je loš bio da ništa nismo kuhali. Ovako ću u hotel s polupansion,plaža ispred hotela i parking.  Nađe se akcija na crnom jajetu i ispadne me hotel s polupansion kao i apartman. Nek je i skuplje,platim na rate i ne mučim se.  Eh,da ne pričam kako sam rezervirao apartman,uplatio polog polovicom sedmog mjeseca. Par dana prije puknula bura,ohladila more na "ugodnih" 18. Užas kako sam se smrzao Nije čak to meni smetalo ali kad se dijete ne može kupati a tome se samo veseli onda sam beskrajno tužan. Ovako ako nije toplo i ima bure ne idem nikud.

10 minutes ago, dado_sk said:

Ja ove godine samo hotel. Ići ću iza 15.08 i crno jaje mi je prvi izbor. Dosta mi je apartmana,prljavštine u njima i laganja za parkirališta . Prošle godine mi Biograd prisjeo. Prljavi apartman,parking jedan iza drugoga pa kad izlazim moram okolo tražiti da se makne lik iza mene.nije to prvi puta. Išli u apartman da kao sami kuhamo no toliko je loš bio da ništa nismo kuhali. Ovako ću u hotel s polupansion,plaža ispred hotela i parking.  Nađe se akcija na crnom jajetu i ispadne me hotel s polupansion kao i apartman. Nek je i skuplje,platim na rate i ne mučim se.  Eh,da ne pričam kako sam rezervirao apartman,uplatio polog polovicom sedmog mjeseca. Par dana prije puknula bura,ohladila more na "ugodnih" 18. Užas kako sam se smrzao Nije čak to meni smetalo ali kad se dijete ne može kupati a tome se samo veseli onda sam beskrajno tužan. Ovako ako nije toplo i ima bure ne idem nikud.

Ja zaista nisam škrt ali kako su prošle godine digli cijene u kafićima to je bilo zaista odvratno. Sezona prije kola 12 sezona iza kola 17. Ove će godine biti samo gore. Ići će se zgrnuti koliko se god može više jer ćemo sigurno iza sezone u lockdown opet. Bojim se i sad koliko će kava i sokovi gore ići.

Edited by dado_sk
  • Like 1
  • Confused 3
Link to comment
Share on other sites

Ajd necemo bit pesimisti dado jebaga led. Jos godisnji nije ni poceo, nit se kak spada priblizil, vec gombaš [emoji23][emoji23][emoji23]. Jbg, imo si peh s apartmanom, djelomično, ali samo djelomicno si i sam kriv. Ima slika, telefona, pitanja... Pa kak more takva katastrofa ispast?
A ledeno more... Bogte sad ce i nebo i bira bit kriva [emoji23][emoji23].
Nemoj me krivo shvatit, al malo imas crni stav... Kak nije ni cudno kaj ste prosli zadjih godinu dana.
U svakom slučaju, dobar hotel bude vam bomba... Za klince pogotovo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dado_sk said:

. Dosta mi je apartmana,prljavštine u njima i laganja za parkirališta

ja kad gledam i trazim, ne gledam nista manje od 8.5 ocjene i procitam par random komentara, jos nikad se nisam zaribal...

Link to comment
Share on other sites

U bivšoj sam karijeri puno mora proputovao. Zimi i kad nije bilo gužve i vjeruj mi takve sam smještaje i ljude koji ih iznajmljuju doživio da sam izgubio vjeru. Od povijesnih izraza ka šef viče na konobaricu "manje im stavljaj u pijat", pa gašenja grijanja čim sam skoknuo do trgovine pa gluposti tipa "nisan ja vas htia ali molilo u Zagrebu da vas primin".. pa "ne isplati mi se ali eto ća ću jadan i bidan sad...". To je svakako manjina ali ja naletim na takve skoro uvijek.  Manjina uvijek usere sve dobro šta većina ljudi dolje radi. Nisi doživio izdrkavanja  balavaca domaćih na skuterima kad divljaju kroz gomilu turista? O radnicima s kontinenta koji su prošli pakao domaćeg poslodavca dolje imaš tone zapisa na društvenim mrežama. Eh,zadnje što sam vidio da su ljigavom napravili je naplata završnog čišćenja. Pripazite se toga. Povijesno pregovaranje oko klime u sobi dodatak 5-10 eura neću spominjati. Jbt inverter toliko ne potroši u 15 dana

Edited by dado_sk
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Necu sad biti neki propovjednik, al ono, probaj promjenit stav. Znas kak vele, ono kaj trazis, to i nadjes. Ak vjerujes da je zemlja ravna ploha, samo te dokaze bus pronalazil.
Uvijek ima dreka na livadi.
Al da ga bas svaki put moras pogodit, nije istina. Osobno nikad u zivotu se nisam nasanjkal, al nula puta. Jos iz doba tiskanog plavog oglasnika kad smo na telefon zvali i pitali kak to izgleda i dal imaju kaj slobodno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne. Pa ja sam pozitivan skroz. Ja sam obavio solarnu jogu. Svih 45 minuta 😄. Ne znam kako si stekao dojam da sam negativan? Eto malo ružnih iskustava tokom 17 god bivše karijere. Ne zaboravljamo spomenuti zaista krasne smještaje i krasne ljude. Kažem još jednom manjina sve zayebe. Većina je izvrsna ali eto malo me pegula muči pa odaberemo krive. Budem malo u hotel probao . Meni je Dalmacija raj na zemlji. Spominjao sam Dubrovnik prije . I ljudi su kao ljudi,ako dopustiš zajebati će te Dalmatinac,Siščan,Šveđani bilo tko. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa evo,stavi svoj . Pa zašto ne? Ljudi bi htjeli nešto od povjerenja a mislim da ti ne muljaš. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.