Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

4 minutes ago, dolac said:

Odmarao nogu 😕

a focus? Vidim imas oko za detalje :)

 

https://www.index.hr/oglasi/ford-focus-1-6-ti-vct-115-ks-trend-plus/oid/3559959

prof deformacija :D

 

focus, zadnji servis 2019,  a i previse zigova identicno plus rukopis kroz godine, djeluje mi ko da je prije prodaje postambiljana iz usluge servisna, al nemora bit... lako se provjeri u lackovicu...

full kasko nije prenosiv, veze se iskljucivo na osobu vlasnika... preprodavacke spike, a to se zna odavno, samo osnovno osiguranje ide s autom dalje, isto kao i osiguranje stana, cim ga prodas polica se prekida i vraca ti se dio novaca, a novi vlasnik treba novu policu...

ostalo zgleda uredno barem ovak na slikama, stara tablica je plus, al treba ga svakako pitat zasto nije nakon 2019 vise isel u lackovic, a ovo prvi vlasnik mi smrdi na prekupca, pa onda spika kad nazoves od prvog vlasnika i slicne gluparije...

nek ti @dado_sk ode pogledat, to je njegov ford prijatelj :D

Link to comment
Share on other sites

Nezahvalno je auto za nekog gledati. Ispadne nešto nisi vidio a čovjek kupi i ti kriv. Možda jedino preko nekog poznanstva preporuka. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dado_sk said:

Nezahvalno je auto za nekog gledati. Ispadne nešto nisi vidio a čovjek kupi i ti kriv. Možda jedino preko nekog poznanstva preporuka. 

 

 pa nece ga @dolac kupit samo na osnovu toga kaj ces ti vidit, nego da mu ustedis dolazak ako je neko groblje ili muljator. ukoliko ti je auto negdi blizu tebe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Provjer s lackovićem. I s vlasnikom jel to što govori istina. Ja ti sutra mogu pogledati pa javiti.  Evo ti moj broj pa me nazovi ako ti budem trebao. 0915777700. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, riceburner said:

prof deformacija :D

 

focus, zadnji servis 2019,  a i previse zigova identicno plus rukopis kroz godine, djeluje mi ko da je prije prodaje postambiljana iz usluge servisna, al nemora bit... lako se provjeri u lackovicu...

full kasko nije prenosiv, veze se iskljucivo na osobu vlasnika... preprodavacke spike, a to se zna odavno, samo osnovno osiguranje ide s autom dalje, isto kao i osiguranje stana, cim ga prodas polica se prekida i vraca ti se dio novaca, a novi vlasnik treba novu policu...

ostalo zgleda uredno barem ovak na slikama, stara tablica je plus, al treba ga svakako pitat zasto nije nakon 2019 vise isel u lackovic, a ovo prvi vlasnik mi smrdi na prekupca, pa onda spika kad nazoves od prvog vlasnika i slicne gluparije...

nek ti @dado_sk ode pogledat, to je njegov ford prijatelj :D

tu smo negdje, doduse vec sam valjda poludio od buljenja u te oglase, a i sad sam se napokon sjeo za komp pa su i fotke druge kvalitete.. na mobu sve mutno..

za osiguranja znam da nisu prenosiva..

lako za servisnu, provjerio bih prvo s lackovicem auto pa onda zvao covjeka :D 

29 minutes ago, dado_sk said:

Nezahvalno je auto za nekog gledati. Ispadne nešto nisi vidio a čovjek kupi i ti kriv. Možda jedino preko nekog poznanstva preporuka. 

slazem se.. jedan jedini put u zivotu sam nekog trazio da mi nesto napravio i to je bas bio kolega s foruma, logan, koji mi je pogledao skuter u dubrovniku i zbog povjerenja koje imamo odradio kupovinu na slijepo :) 

Link to comment
Share on other sites

Provjeri pa mi javi. Mogao bih i danas popodne predvečer vidjeti auto ako ga vlasnik doveze do mene. Ispred moje zgrade je Lidl s velikim parkingom. Žena mi radi drugu i sam sam s djetetom ali do Lidla mogu. Ne vidim razlog da to nebi htio. Kažem ti jel to vrijedi temeljitije vidjeti. 200 m od moje zgrade je Lacković. Dečki su skroz ok i za taj novac ja bi dogovorio s njima temeljitiji pregled na tvom mjestu. Ako lik ništa ne mulja,ne vidim razlog zašto to nebi dopustio

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dado_sk said:

Provjer s lackovićem. I s vlasnikom jel to što govori istina. Ja ti sutra mogu pogledati pa javiti.  Evo ti moj broj pa me nazovi ako ti budem trebao. 0915777700. 

hvala! ne brini, cekam barem 9,30 pa cu onda sjest za telefon, neugodno mi zvat prije.. pa cu sjest u auto i krenut u akciju..

evo decki, kad ste vec tu i volite dat svoje neko misljenje, ovo su zadnje opcije..
https://www.index.hr/oglasi/suzuki-sx4-1-6-gs-ac-4x4/oid/3561171 - dobra cijena, malo vise km od sljedeceg
https://www.index.hr/oglasi/suzuki-sx4-1-6-4x4-ugradjen-brc-plin/oid/3526898 - puno love ali malo km (s plinom).. s njim sam se i cuo prosli tjedan, auto tada jos nije bio prodan, lik je vlasnik, nije preprodavac..
https://www.index.hr/oglasi/suzuki-sx4-2-0-ddis-4x4/oid/3514296 - ovaj sam nazalost tek jucer vidio na oglasu..

jutros vidio ovaj auris
https://www.njuskalo.hr/moje-njuskalo/spremljeni-oglasi/
te ovaj volvo (aka ford ili PSA)
https://www.njuskalo.hr/auti/volvo-v50-d2-pro-oglas-34227848

https://www.index.hr/oglasi/ford-focus-karavan-1-6-16v-trend/oid/3549797 - u slucaju da bas nist do petka ne nadjem, onda idem po ovak nest pa kud puklo da puklo, samo da me vozi i da zavrsim tu pricu..


zasto sad gledam ove manje, jer sam jucer sa starcima pricao o toyoti i posto doma imamo grand scenic, da je mozda i bolje imat jedan manji auto, pa kad ce bit neko putovanje dalje, lako ja njima ostavim manji auto (sx4 je i visi sto oni preferiraju jer su 70+ god) a ja uzmem scenic....

sad sam pdojelio apsolutno sve kaj gledam i kaj mi se cinilo interesanto, dalje nema:D

9 minutes ago, dado_sk said:

Provjeri pa mi javi. Mogao bih i danas popodne predvečer vidjeti auto ako ga vlasnik doveze do mene. Ispred moje zgrade je Lidl s velikim parkingom. Žena mi radi drugu i sam sam s djetetom ali do Lidla mogu. Ne vidim razlog da to nebi htio. Kažem ti jel to vrijedi temeljitije vidjeti. 200 m od moje zgrade je Lacković. Dečki su skroz ok i za taj novac ja bi dogovorio s njima temeljitiji pregled na tvom mjestu. Ako lik ništa ne mulja,ne vidim razlog zašto to nebi dopustio

budem ih nazvao pa pitao dal mi uopce mogu dat ikakvu info za auto bez vlasnika, samo preko rege ili moram doc.. pa velim, bio je i onaj megane karavan 1.5dci 63kw u sisku i ovaj focus, pa onda skroz do krapine.. i doista bih volio danas rijesiti tu pricu, ali vidjet cu kako bude

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sad si fino podjelio klase [emoji16][emoji16].. uglavnom sretno u kupovini.

A ukoliko imaš mogućnost ovo s starcima možda ipak SX s manjom km.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nansale said:

Tek sad si fino podjelio klase emoji16.pngemoji16.png.. uglavnom sretno u kupovini.

A ukoliko imaš mogućnost ovo s starcima možda ipak SX s manjom km.

znam, znam.. jer jednostavno nema auta od vlasnika.. pa sam krenuo gledat sve i svasta i zadao si glavobolje.. 
je, sad cu jos minimalno god dana bit kod staraca, tako da igra i manji auto, samo da nije neka veca kemija....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti sinoc rekao, SX4 crni ili crveni.. Ali vredi ic pogledat Forda. Onaj plavi Scenic to kaj veliš riceburner..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, dolac said:

znam, znam.. jer jednostavno nema auta od vlasnika.. pa sam krenuo gledat sve i svasta i zadao si glavobolje.. 
 

ovo postaje napeto, morat cu kokice ispec i pivkana stavit hladit :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Imaš još lagunu iz mog oglasa. Prvi vlasnik,garantirana kilometraža. Ima obješeno nebo i klima ne radi. Ali je sigurna kupnja bar. I niska cijena. Išla bi za 18-19 tkn. Nedostatak ti je velasov lijevi far. I mislim ispod fara napukao branik. Očešao ga motorist. Sad,dizel je s stvarnim km. Rijetko je to naći. Ima veliki servis. Gume isto trebaš mijenjati. Imaš možda 5-7 tkn ulaganja. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

frend je imao 10 godina sx4, nikad niš, samo toči vozi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dado_sk said:

Imaš još lagunu iz mog oglasa. Prvi vlasnik,garantirana kilometraža. Ima obješeno nebo i klima ne radi. Ali je sigurna kupnja bar. I niska cijena. Išla bi za 18-19 tkn. Nedostatak ti je velasov lijevi far. I mislim ispod fara napukao branik. Očešao ga motorist. Sad,dizel je s stvarnim km. Rijetko je to naći. Ima veliki servis. Gume isto trebaš mijenjati. Imaš možda 5-7 tkn ulaganja. 

primljeno na znanje :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Punica će prodavati njen sx4 2007g 1.5benzin sa cca90tkm u 10mj ako im stigne do tad novi auto. Prvi vlasnik je i auto je stvarno jako dobar. 2puta je bio ogreban i popravljeno je. Diskovi su za mijenjati. Ljetne i zimske gume. 

@dolac  Sto se tiče ovih Ri vozila pogledao bi ti ih bez problema inače. Sad sam pod korona restrikcijama do sljedećeg utorka. Ako se ne snađeš do tad javi. Jucer je kolega prodao golfa5 1.9 2007g za 4000€, malo je bio pogreban na par mjesta ali drugo sve 1/1. Prošlo ljeto sam mu mijenjao distribuciju, komplet kocnice, sve amortizere i nešto kugli i spona. Tapicirao je krov i vrata jer se objesilo. Utegnut auto i sve na mjestu, on je bio vlasnik 11god.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dado_sk said:

Gle,imao sam atmosferske benzince.  Od 1.4 do 2.3. u gradu auto ove težine i kratke relacije je tu negdje s potrošnjom. Možda litru manje. Ne može on manje trošiti. Računaj da s 200 kn se nećeš voziti bog zna koliko. Velik je i težak. Imaju mi ženini prijatelji taj ali d4d.  Nikakva tu japanska kvaliteta više ne postoji. Promjenio i reparirao sve i svašta.  Svaku sreću u potrazi i s ovim ako ga kupiš.  Italija je ostala ljudima u lošem sjećanju jer su nekad vozili kao ludi i nije ih bilo briga. Ima dosta godina da nije tako . Imaju radare na svakom uglu. Na autocestama imaju sustave možda najnaprednije u Europi. Održavaju aute kao i drugi u Europi. Čitaj- nikako. Kao i švabe. Lizing i servis svake dvije god 30 000 tkm. Ulje ,filter i vozi do 100-150 000 kad ide za hr. Ništa drugo. Samo osnovno. Tko je uvezao auto iz Njemačke,Austrije,Italije da je ulje mijenjao svakih 10 000 i da je izvan garancije na svaki čudan zvuk išao u servis nek nam ovdje lijepo slaže . U svakom slučaju biram Italiju . Nema sipine kojom polijevaju ceste u Austriji pa auto procvate za 5 god,nema šodera ni soli. 7 god star cmax Austrija nemam vijka koji nije hrđava dolje. Lim je super ali svaka kopča i vijak dolje je hrđav. Upozorio me lik u ovlaštenom na provjeri i odmah rekao to je uvoz Njemačka ili austrija.iz Italije na provjeri im ni jedan nema korozije. Sretno svakako. 

Što se tiče Italije. Ove godine sam vozio do Genoa i nazad. Brzine na autoputu su hm koliko tko može, vozi se kao u Njemačkoj dakle bez ograničenja, autocesta ima puno više rupa nego u Njemačkoj. Sicilija je strava. Tamo su znakovi ukras pored ceste. Semafori su samo prijedlog kako se vozi, crte na cesti su nemam pojma. Ako ima 2 trake a stane 4 auta onda ima 4 trake. Tako sam skontao.

Svaki treći auto minimalno ima ogrebotinu ili lagano udaren. 

Opet ovo je iskustvo na potezu Como --> Genoa i Sicilija.

Link to comment
Share on other sites

evo decki, suma sumarum, odustao sam od putovanja igdje, zvao za v50, veli zena ona stavila tek tako 100k km, a ima 200k km.. pa da su djeca zgrebala auto ali nista dubinski.. uglavnom odustao od putovanja van zagreba zbog nedostatka vremena..
sx4 DDiS prodan, u zadnjih sat vremena se svasta izdesavalo, idem na najjeftiniju opciju iz obiteljskih razloga, zvao sam focusa, tu mi je u maksimiru 1.vl gospodin vozio (razg sam sa njegovim sinom, covjek mojih/nasih godina), njegov stari uzeo drugi veci auto zbog unucadi, i ovaj je htio zadrzat, usao u penziju i sad nema love za dva auta, odrzavan pod garancijom u grand auto pa negdje drugdje (nisam ga skuzio) i sad zadnje u jankomiru, rekao mi je svu povijest, auto original kilometraza bez sudara i slicno, vozio samo jedna osoba. kaze da mogu s autom gdje god zelim provjerit, zvat servise bilo sta.. jedino sto ne radi jest klima, kaze da neko koljeno puca pa su promjenili pa je radilo 3mj pa plin opet iscurio i da bi to trebalo rijesiti.. uglavnom za godinu dvije ce auto posluzit..

laci, hvala na dorboj volji, isto ko dadi u sisku, svaka vam cast!  ali ne trebate se nista brinut, pobjeglo mi je par dobrih prilika, u ovaj ford cu ubacit plin i to je to.. nit kupujem novo, nit kupujem auto za 20k eur.. tako da mene osobno za nase zagrebacke ceste, male nijanse, ili vanjska ostecenja ne smetaju.. veceras nakon pregleda vozila i razgovora s deckom cu imat vise konkretnijih info (gume kocnice, servisi) ali za 2k eur, mislim da je tesko dobit veci komad auta (taman mi stanu kolica, dva djecja bajka i sve ostale stvari).. 

jos se javim :) 🍻

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, dolac said:

 (taman mi stanu kolica, dva djecja bajka i sve ostale stvari).. 

jos se javim :) 🍻

stane ti i odojek kojeg bus moral okrenut za nas inspektore :D

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

eventualno da vidiš kako ta mašina ide sa plinom, prije dosta godina je frend prošo kalvariju sa focusom 1.6 i plinom, može biti da je bilo do loše ugradnje, nemam pojima, samo se to sjećam

Link to comment
Share on other sites

@dolacKako drugi auto vozim Ti-VCT focusa. Evo ti nekih stvari. Plin ide sassvim ok, ali nemoj voziti brze od 4000 okretaja dugo, ti je skoro 140 po satu. Trosi 9-12l po gradu. E sada dalje. Jako ne voli krivo ulje. Zakrece obje bregaste. Ako se nakupi smeca u motoru, dakle ne pravremeno izmjena ulja zakaze varijabilna remenica. Prvi put se osjeti oko 2500 okretaja, drugi put oko 4500 okretaja. Dalje ako je krivo ulje koristeno vole se zalijepiti karike. Ja na svom iz 2009 nemam problema sa klimom. Filter klime je na tako glupo mjestu da papiucicu gasa moras skidati da dodjes do njega i zamjenis ga. Kod mene se cuje servo pumpa kada se smota do kraja, tako je vec duze vrijeme. Puklo mi je crijevo iz pumpe prema letvi. Od tada se cuje kada se do kraja smota. I kako je moj 3 vrata na B nosacu dolje gdje zavrsavaju vrata voli se ispjeskariti pa tu krene hrdjati. I pazi kod farova, da se promijeni zarulja mora se skidati far i kod vracanja ako malo silije hoce pukniti jedna plastika ispod. Dakle ako se far mrda vjerovatno novi far.

To je to. Mog sam kupio sa 90k km odmah stavio plin, na 100k zajebo nisam mijenjao ulje pa su mi se polijepile karike na 3. cilindru, nove karike, lezajevi, brtve, obrada glave i sada sam na 180k km bez problema.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, riceburner said:

stane ti i odojek kojeg bus moral okrenut za nas inspektore :D

na to sam i racunal zato idem na najjeftinije da imam za odojke :D 

8 minutes ago, AllesGut said:

eventualno da vidiš kako ta mašina ide sa plinom, prije dosta godina je frend prošo kalvariju sa focusom 1.6 i plinom, može biti da je bilo do loše ugradnje, nemam pojima, samo se to sjećam

svakako! ;) 

4 minutes ago, Domba said:

@dolacKako drugi auto vozim Ti-VCT focusa. Evo ti nekih stvari. Plin ide sassvim ok, ali nemoj voziti brze od 4000 okretaja dugo, ti je skoro 140 po satu. Trosi 9-12l po gradu. E sada dalje. Jako ne voli krivo ulje. Zakrece obje bregaste. Ako se nakupi smeca u motoru, dakle ne pravremeno izmjena ulja zakaze varijabilna remenica. Prvi put se osjeti oko 2500 okretaja, drugi put oko 4500 okretaja. Dalje ako je krivo ulje koristeno vole se zalijepiti karike. Ja na svom iz 2009 nemam problema sa klimom. Filter klime je na tako glupo mjestu da papiucicu gasa moras skidati da dodjes do njega i zamjenis ga. Kod mene se cuje servo pumpa kada se smota do kraja, tako je vec duze vrijeme. Puklo mi je crijevo iz pumpe prema letvi. Od tada se cuje kada se do kraja smota. I kako je moj 3 vrata na B nosacu dolje gdje zavrsavaju vrata voli se ispjeskariti pa tu krene hrdjati. I pazi kod farova, da se promijeni zarulja mora se skidati far i kod vracanja ako malo silije hoce pukniti jedna plastika ispod. Dakle ako se far mrda vjerovatno novi far.

To je to. Mog sam kupio sa 90k km odmah stavio plin, na 100k zajebo nisam mijenjao ulje pa su mi se polijepile karike na 3. cilindru, nove karike, lezajevi, brtve, obrada glave i sada sam na 180k km bez problema.

odlicno, hvala! pogledam sve, pa se javim veceras kad uopce auto vidim. ajde bar ga je jedna osoba vozila, valjda bi krepao prije da nije odrzavan kak treba.. cuo sam da vole popit, ok sam s tim, po gradu sam vecinom sa skuterom.. znaci ako su farovi novi onda su valjda i zaruljice :hahahe:

koje ulje preporucas onda? doduse ovaj je onaj stariji 1.6 16v, mislim da nije isti ko ti-vct.....

Link to comment
Share on other sites

Ford formula, ili ti po novome ford motorcraft. Andjelko i KF autodijelovi imaju. Ja sam uvijek na original dijelovima. Uopce nije skuplje od zamjene. Na oglasu pise da je Ti-VCT. Dakle 115ks 1.6. Moj ima drugu mapu, od novije Fieste, ali jedini razlog jel sam svoju izgubio kada smo aktivirali tempomat.

I da zadnje federe pogledaj, hoce puknuti navodno. Moj nije.

Jos jedan cesti problem na toj liniji focusa je da ima glupe radnom greske, doslovce hladni lem na tabli, kod mene rijeseno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Domba said:

Ford formula, ili ti po novome ford motorcraft. Andjelko i KF autodijelovi imaju. Ja sam uvijek na original dijelovima. Uopce nije skuplje od zamjene. Na oglasu pise da je Ti-VCT. Dakle 115ks 1.6. Moj ima drugu mapu, od novije Fieste, ali jedini razlog jel sam svoju izgubio kada smo aktivirali tempomat.

I da zadnje federe pogledaj, hoce puknuti navodno. Moj nije.

Jos jedan cesti problem na toj liniji focusa je da ima glupe radnom greske, doslovce hladni lem na tabli, kod mene rijeseno.

mislim da pricas o focusu iz siska a ja o onom karavanu, moj bed, nisam okacio link...

https://www.index.hr/oglasi/ford-focus-karavan-1-6-16v-trend/oid/3549797

ako stignem pogledam danas jos koji auto i to je to, svakako ste mi pomogli pa se javim :)


ugl, znam za Andjelka a i da su dijelovi gotovo istih cijena ko zamjenski.. zato mi je drago da je ovaj vozen od jedne osobe, ja bi samo nastavio u istom tonu...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.