Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

1 hour ago, riceburner said:

Vlasnik 4 godine, a tablica stara 3 tjedna...

Gume neke cang slang, begaj od toga...

Kako znas za tablice?

Lik radi u ministarstvu vanjskih poslova, u murji, svasta mi moze prodat, sve znam, evo citao po forumu da je u petoj na 4000rpm cca 140kmh a lik kaze da je na 2600rpm....

 

Ugl nista to, gledam dalje ....

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dolac said:

Kako znas za tablice?

ZG .... IR

Tablica se sjaji više nego auto :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riceburner said:

Vlasnik 4 godine, a tablica stara 3 tjedna...

Gume neke cang slang, begaj od toga...

Zaobiđi to i to nastoj napravit što širi luk oko njega. To ne uzimaj nipošto tu nije ništa utegnuto nego vjerojatno sa pretrpljenom većom štetom . Uzmi limara ili nešto lično još mu plati kilo janjetine jer će ti spasit džep .

Link to comment
Share on other sites

On 07. 07. 2022. at 22:28, frenchkey said:

Profaje li tko kakav clio4 grandtoir ili logan mcv?

Scenic ide u mirovinu?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Med0 said:

ZG .... IR

Tablica se sjaji više nego auto :D

Pa piše da je registrian do 6 mjeseca nagodinu znaci nedavno... al cemu nova tablica...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, macan said:

Pa piše da je registrian do 6 mjeseca nagodinu znaci nedavno... al cemu nova tablica...

Zato jer je staru uzela murija prilikom saobracajke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scenic ide u mirovinu?
Ne, za kćer. Talia postala Clio nakon sudara

A taman prosla tehnicki, nove gume, akumulator, lani veliki servis, lezajevi amortizera, spone, manzete, diskovi, plocice, klima napunjena...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, riceburner said:

Zato jer je staru uzela murija prilikom saobracajke...

Upravo tako...

Bila spigana da ju ni najbolji meštar nemre ispravit...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riceburner said:

Zato jer je staru uzela murija prilikom saobracajke...

Pa vlasnik je murjak..

Al ja jos nisam skuzio po cemu kužite da su nove tablice? Ok, nisam živio u hr 9god pa nisam pratio brojeke/slova ako je do toga..

 

Taj model ne dolazi u obzir to se ne brinite..

 

Sljedeće, jel istina da najslabiji model od 63kw (ili ima jos koji slabiji? Ne znam) dolazi bez dpf-a i duplog zamašnjaka?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-oglas-37904443

5 hours ago, trapavi said:

Zaobiđi to i to nastoj napravit što širi luk oko njega. To ne uzimaj nipošto tu nije ništa utegnuto nego vjerojatno sa pretrpljenom većom štetom . Uzmi limara ili nešto lično još mu plati kilo janjetine jer će ti spasit džep .

Ma dovoljno je i meni bilo vidjet ispod auta, sve bitumenom, lakirano, vezni lim, vrata gepeka.....

Link to comment
Share on other sites

Je, 5 brzina. Vrlo mala potrošnja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, frenchkey said:

Ne, za kćer. Talia postala Clio nakon sudara

A taman prosla tehnicki, nove gume, akumulator, lani veliki servis, lezajevi amortizera, spone, manzete, diskovi, plocice, klima napunjena...

Šteta. Nek je samo živa glava. Nadam se da joj ništa nije. 

Link to comment
Share on other sites

Nije. OK je, thanks, a auto ne mozes popraviti za 8000 kn sta nudi osiguranje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako to inače ide,odbija prvu ponudu. Velika je šansa dobiti još koju kn. I potraga za drugim. Nema druge. 

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam rekao bih sve te 1.5 dizele iz megana 3 koji su isli, ima ih 63 66 78 i 81kw ovi koji su na trzistu.

Jos mi najbolji dojam ostavi neki zdravi 66kw 5brzinac. Imao sam jednog karavana, slicnog ovom iz oglasa, sasvim solidan motor, dovoljno potentan, a potrosnja mi je zanimljivo na tim 5brzincima bila niza nego potrosnja na ovima jacim sa 6 brzina !

 

tvrdi kuplung na 6brzincima da ne pricam.

sad imam jednog kao daily drivera na posao, 7.8 mi stoji prosjek, ok cista gradska ali 7.8 ! lol

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao 81kw i to neki s dugom getribom kakti radi uštede, bio je bas mrtav dok ga ne razvrtis, ko benzinac! Na kraju sam ga prije nego kaj sam ga prodao mapirao na 135ks i onda je išao dobro i daleko bolje u niskim okretajima. Kuplung je bio jako tvrd i onda sam na nekih 90tkm promijenio pol mjenjača i kuplung na garanciju i bio je daleko mekši! Potrošnja oko 8 po Zgu. 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hrvojexyz said:

Vozio sam rekao bih sve te 1.5 dizele iz megana 3 koji su isli, ima ih 63 66 78 i 81kw ovi koji su na trzistu.

Jos mi najbolji dojam ostavi neki zdravi 66kw 5brzinac. Imao sam jednog karavana, slicnog ovom iz oglasa, sasvim solidan motor, dovoljno potentan, a potrosnja mi je zanimljivo na tim 5brzincima bila niza nego potrosnja na ovima jacim sa 6 brzina !

 

tvrdi kuplung na 6brzincima da ne pricam.

sad imam jednog kao daily drivera na posao, 7.8 mi stoji prosjek, ok cista gradska ali 7.8 ! lol

to mi reci :)
sjetio sam se da ima jos 55kw u cliu ali sad mi je to manje bitno

vratio sam se, imam dvoje male djece i potreban mi je malo pouzdaniji auto a kolko sam skuzio megane 3 je solidan auto (izmedju ostalog imao sam karavana ali 1.6 benzinca), performanse su mi skroz u drugom planu trenutno jer cu auto vozit do vrtica i natrag, zena posao nema a ja skiperiram tak da mi je i 63kw dosta za moje potrebe bar za naredne dve godine dok si ostale stvari, malo vaznije, ne poslozim kak treba..

ako ovaj nema dpf i dupli zamasnjak ko kak pise u oglasu, a laci je to potvrdio (nemrem nac na netu tu info), onda bi to bio sad uzi izbor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ima dpf onda je i naljepnica na vozačevim vratima/dovratnom stupu. Ja sam radio nekoliko kvacila na njima i niti jedan nema dvomaseni ali dpf su neki imali. Govorim o ovim najslabijima.

Link to comment
Share on other sites

Kako stoji stvar općenito s rikavanjem dvomasenih zamašnjaka na 1.5 dci?

Nisam baš čitao tu na forumu da to rikava često?

 

Link to comment
Share on other sites

Obično ako auto nije iz uvoza :), rijetko se dešava

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alen said:

Kako stoji stvar općenito s rikavanjem dvomasenih zamašnjaka na 1.5 dci?

Nisam baš čitao tu na forumu da to rikava često?

Ne znam nikoga kome se raspao dvomaseni na 1.5 dCi ali ne znam tko ga je imao a tko nije. Ne znaju ni vlasnici :)  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, laci said:

Ako ima dpf onda je i naljepnica na vozačevim vratima/dovratnom stupu. Ja sam radio nekoliko kvacila na njima i niti jedan nema dvomaseni ali dpf su neki imali. Govorim o ovim najslabijima.

A po tome on moze skinut naljepnicu i rec da auto nema dpf.... Iskreno, meni je cudno da nema dpf, ako se ne varam svaki dizel nakon 2009.god mora imat dpf....

Link to comment
Share on other sites

Nije sve tako crno bijelo.

I tako ćeš neki odabrani auto voziti nekome na pregled na dizalicu pa će se tad vidjeti skoro sve. Ima ga, imao ga ili nije uopće. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ga imal, nisam ni znao za njega, U renalta to funkcionira tip-top. Sa 7-8 godina i 230ak tisuca je otiso dalje, nikad nisam na dpf mislil.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laci said:

Nije sve tako crno bijelo.

I tako ćeš neki odabrani auto voziti nekome na pregled na dizalicu pa će se tad vidjeti skoro sve. Ima ga, imao ga ili nije uopće. 

Ma kolko sam skuzio, i to se zaobiđe, izgleda kao da ga ima, softwarski vara na tehničkom a u biti ga nema. 

Cuo sam se s likom, auto je uviz, kaze da ga nema, obecao je javit se veceras/sutra pa cemo vidjet. 

Imao sam dogovoren pregled vozila u Varaždinu, odem zovem lika pol sata, ignorirao pozive.... Tak da sam se vozio gore dole uzalud... 

Zato ne znam dal da uopce igdje van Zagreba vise idem kad je ekipa takva....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pere said:

Ja ga imal, nisam ni znao za njega, U renalta to funkcionira tip-top. Sa 7-8 godina i 230ak tisuca je otiso dalje, nikad nisam na dpf mislil.

radije bih ja nekog benzinca ali ih slabo ima a vremena imam do kraja tjedna 🙈

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.