Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Bila bi mi to prva toyota. Kolko sam pročitao u zadnjih 24h, dosta "friendly car" za popravke i to. Stara provjerena mehanika. Vjerujem da i taj stariji verso nebi trebao stvarati neke vece probleme iako ih danas i noviji auti imaju tako da sam s tim ok..

 

Trebam se sad dogovorit sam sa sobom i odlučit dal sutra da idem za Rijeku na slijepo ili ne :)

 

ovaj preprodavač mi se ne javlja....

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-oglas-37904443

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dolac said:

Bila bi mi to prva toyota. Kolko sam pročitao u zadnjih 24h, dosta "friendly car" za popravke i to. Stara provjerena mehanika. Vjerujem da i taj stariji verso nebi trebao stvarati neke vece probleme iako ih danas

 

da to je jos linija prije downsizinga i ekoloskih gluposti, da se ne iznenadis ti versoi nisu made in japan već su turčini ko neki renolčeki,  :beah:

Link to comment
Share on other sites

Uzmi u obzir da ga nije jeftino održavati. Ma,ako te Toyota golica nema neke u boljem stanju? Ovu iz aviona vidiš da je u Benetton nijansama. To "malo odgrebano s parkinga" uzmi s rezervom. Pitaj ga ima li slike oštećenja? Malo tko nema slike oštećenja auta a da nije freak pa nema smartphone.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dolac said:

 

A vjerujem da cu cca 10k km vozit. Kod rabljenih dizela koji su vecinom 200k km me strah kuplunga i dizni i tako to.. a ponavljam, najčešće cu auto vozit do vrtica i natrag plua pokoje putovanje..

 

 

Kažeš oko 6000 budžet...

Ja bi išao za te novce u ovom smjeru i ove išao bar pogledati...

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-grandtour-dynamique-2.0-dci-registracija-6.2020-oglas-30642099

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-dci-180-oglas-36690902

 

Ova prva je bila u oglasu kod fizičke osobe do prije mjesec dana, sad vidim da prodaje Renaultova kuća, vjerojatno ostavljen pod račun u zamjenu za nešto novije.

 

Ovaj drugi neznam šta bi rekao, trebalo bi otić vidjet pa onda bit pametniji. Rega/tablica nije friška, stara je sigurno 3,4 godine.

 

Danas je osvanuo i ovaj oglas koji je s obzirom na cijenu, godište i kilometre i više nego interesantan. Ali iznad buđžeta ti je, al ak netko traži nešto slično evo linka

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-grandtour-2.0-dci-150-oglas-36988300

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dado_sk said:

Uzmi u obzir da ga nije jeftino održavati. Ma,ako te Toyota golica nema neke u boljem stanju? Ovu iz aviona vidiš da je u Benetton nijansama. To "malo odgrebano s parkinga" uzmi s rezervom. Pitaj ga ima li slike oštećenja? Malo tko nema slike oštećenja auta a da nije freak pa nema smartphone.

Nema naravno....

 

Za održavanje nebi smio biti nista skuplji od megane ili ostalih.. sve je to tu negdje....

Bar prizna da je bio i gdje zguljen za razliku od vecine kaj skriva..

Link to comment
Share on other sites

Ovo je očito tako da se ne može sakriti. Svejedno ima jedna stara ruska : " vjeruj,ali provjeri". Mora imati fotke oštećenja. Svejedno,sretno u potrazi. Ako ti ne gori,daj si vremena malo. Teško je dobar auto naći. 👍

Link to comment
Share on other sites

Radi se o ovoj iz adrie..

 

966A9F95-9EC9-411C-BD59-6617CE4C34A7.jpeg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Samo mislim da ti se ne isplati stavljati plin ako ces ga voziti 10 000km godisnje cca 2 god...ja bas idem za 10 dana ugraditi plin preko ove Inine akcije u Aurisa i ispada 8600  za BRC u Thomgasu,naravno ima i jeftinijih,a razlika je cca 1000kn..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

Ma,jel je? Ajd me prosvjetli. Verso iz 2002 je svemirski brod za cmax 2013?  

 

dado izdrzi ! nedaj na 1.0 zmaja

 

2 hours ago, AllesGut said:

po meni je na autu starom 18 godina bitna mehanika i nekakva povijest održavanja, da je sve ravno, da nije trul, da je suha mašina

kakve veze imaju nijanse boje i kak su pogođene boje elemenata kod lakiranja, daj ljudi budite ozbiljni

ako se može spustiti na recimo 3500 eura i nema nekih velikih ulaganja ubrzo, to je dobra kupovina

aposlutno zdravo i realno razmisljanje.

nijansa boje na autu iz 2004 , dali ste vi ozbiljni ?

navodno ima prasine izmedu siceva., ko zna kak je odrzavan bio

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Za vvti motore provjeri da li slini ulje na brtvi poklopca ventila. Dalje na oko 4000-4500 okretaja treba povući jače. Negdje na tim okretajima okrene bregasta. Ako ne povuče i promijeni zvuk onda vjerovatno nije održavan sa ok uljem i ima naslaga. Dalje multimedija ako je original Philips postoji šansa da ne radi koji kanal. Događa se često. Ostalo ovjes i slično to je kao na drugom autu. Provjeriti hrđu pogotovo gdje je bojan. Ostalo nema više gluposti. Toyota koja je rađena da traje. Možda još iz tog doba provjeriti kako radi centralno, ti da li radi na svim vratima. Motor sa lancem koji se samo mijenja ako je krivo ulje bilo unutra pa se nije podmazivao kako treba.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, hrvojexyz said:

 

dado izdrzi ! nedaj na 1.0 zmaja

 

aposlutno zdravo i realno razmisljanje.

nijansa boje na autu iz 2004 , dali ste vi ozbiljni ?

navodno ima prasine izmedu siceva., ko zna kak je odrzavan bio

Pa i 4000 e za 18 godina star auto u nijansi Benetton? Da je neki od 100 tkm vremenska kapsula garažiran Dalmacija još i nekako.. još lik uvjetuje neke nosače ... Lakirao ga Steve Wonder. Oglas je sladunjav. Ništa ja tu ne vjerujem. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hrvojexyz said:

 

dado izdrzi ! nedaj na 1.0 zmaja

 

aposlutno zdravo i realno razmisljanje.

nijansa boje na autu iz 2004 , dali ste vi ozbiljni ?

navodno ima prasine izmedu siceva., ko zna kak je odrzavan bio

Pa tek je punoljetan posta jos je to ko novo😜

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dado_sk said:

Pa i 4000 e za 18 godina star auto u nijansi Benetton? Da je neki od 100 tkm vremenska kapsula garažiran Dalmacija još i nekako.. još lik uvjetuje neke nosače ... Lakirao ga Steve Wonder. Oglas je sladunjav. Ništa ja tu ne vjerujem. 

Cijene su lude, naravno da je to jako puno za auto iz 2004, cijena je takva kakva je . Mozemo razgovarati o tome vrijedi li to ili ne, vecina ce nas reci da je previse za 18 godina, u nekom realnom svemiru bi 2010.g. toliko vrijedila al jbg , tak je kak je s nedostatkom rabljenih autiju uopce.

Al ici umanjivati vrijednost jer je nekad bio lakiran u tih 18 godina a nije pogodena nijasna skroz, ono kog  boli briga za nijansu auta starog 18g, nek radi kak spada i tjt.

Meni ljudi nikad nisu bili jasni s tom opsesijom nijansama na rabljenom autu, pa nije nijasna farbanja nekog elementa znak dal je auto dobar ili los za kupovinu pobogu ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

samo 2 problema s tim autom

178tisuca kilometara, Talijan s plinom 12 godina star ? Talijan prvo samo po sebi je ono ..neznas kaj manje hoces, Talijana da ti bude saveznik u ratu il da vozis njegov auto

178tkm u 12 godina, auto sa PLINOM

drugi problem je ovaj kad vec seciramo 1074628948_arenica.thumb.jpg.1ac647c6e2eb78d5e3bacc1ed8eb7ae5.jpg

 

Edited by hrvojexyz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laci said:

Radi se o ovoj iz adrie..

Pa kako su je onda uzeli ovi u autokući, jer sam siguran da je prije metar dana bila oglašena preko fizičke osobe, jer sam svakih par dana na njuški i gledam 2.0 motore što se nudi...

Definitivno dobra info i svaka ti čast jer si si dao truda da provjeriš auto iako nemaš nikakve koristi od toga :dobroje:, a nekome ovdje to možda pomogne

Al izgleda da dolac ne puca u smjeru 2.0 turbaka..

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, hrvojexyz said:

samo 2 problema s tim autom

178tisuca kilometara, Talijan s plinom 12 godina star ? Talijan prvo samo po sebi je ono ..neznas kaj manje hoces, Talijana da ti bude saveznik u ratu il da vozis njegov auto

178tkm u 12 godina, auto sa PLINOM

drugi problem je ovaj kad vec seciramo 1074628948_arenica.thumb.jpg.1ac647c6e2eb78d5e3bacc1ed8eb7ae5.jpg

 

Ček,koji iz uvoza nema lakirane branike? Italija? Uvijek bi uzeo auto koji soli nije vidio nego obrnuto.  Imao sam Stilo iz Italije. Ljudi su se potrudili da nađu nešto o njemu od servisa i nisu uspjeli. Znači,ovlašteni nikad vidio nije. Služio me kao nijedan i to lijepih 4.5 god.kupljen 10 godina star. Ako je ova turska Benetton Toyota s potrošnjom od 13 u gradu premija prema ovoj astri onda ok.  Ova se možda da provjeriti u ovlaštenom ili na carverticalu. Ovaj Riječki oldtimer sigurno ne. Još ovo ucjenjivanje s nosačima.. ma daj. Kome ćeš to prodati za koju godinu? Mlitavog atmosferca starog 20-22 god s potrošnjom 13 grad?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dizna said:

Kažeš oko 6000 budžet...

Ja bi išao za te novce u ovom smjeru i ove išao bar pogledati...

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-grandtour-dynamique-2.0-dci-registracija-6.2020-oglas-30642099

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-dci-180-oglas-36690902

 

Ova prva je bila u oglasu kod fizičke osobe do prije mjesec dana, sad vidim da prodaje Renaultova kuća, vjerojatno ostavljen pod račun u zamjenu za nešto novije.

 

Ovaj drugi neznam šta bi rekao, trebalo bi otić vidjet pa onda bit pametniji. Rega/tablica nije friška, stara je sigurno 3,4 godine.

 

Danas je osvanuo i ovaj oglas koji je s obzirom na cijenu, godište i kilometre i više nego interesantan. Ali iznad buđžeta ti je, al ak netko traži nešto slično evo linka

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-grandtour-2.0-dci-150-oglas-36988300

od sve tri ova prva bi mi bila prvi izbor i onda vidim komentar od lacia.... 
drugoj istice rega a kako ima 11god tko zna kad ce i veliki servis tako da mi nazalost izlazi iz budzeta.. a i priznajem, skepticam sam prema rabljenim dizelima osim ako nije od poznatog..
treci mi je nazalost izvan budzeta a obzirom da sam sve kraci s vremenom i zbog drugih obveza koje su me potrefile, i da ocu nemam fizicki vremena putovat za split 😞

no hvala ti, cijeni apsolutno svaki link, komentar, info 🍻

 

5 hours ago, kralj said:

Samo mislim da ti se ne isplati stavljati plin ako ces ga voziti 10 000km godisnje cca 2 god...ja bas idem za 10 dana ugraditi plin preko ove Inine akcije u Aurisa i ispada 8600  za BRC u Thomgasu,naravno ima i jeftinijih,a razlika je cca 1000kn..

ma kako ne.. pa nek npr verso trosi 10l benge (150kn/100km) ili 12l plina (90kn/100km) to je razlika od 60kn na 100km.. da je i 50kn na 100km eto me na 5000kn za 10000km.. isto pikiram tu akciju, da i oduzmemo 2000kn od ugradnje eto te na 6600kn :) cak i skuplji eko test i servis plina kad se uracuna, vjerujem da se isplati u god i pol.... pogotovo kod tih auti koji vise trosi.. naravno, nadajmo se da ce cijena plina ostat i da ce ga uopce i biti :D

 

4 hours ago, Domba said:

Za vvti motore provjeri da li slini ulje na brtvi poklopca ventila. Dalje na oko 4000-4500 okretaja treba povući jače. Negdje na tim okretajima okrene bregasta. Ako ne povuče i promijeni zvuk onda vjerovatno nije održavan sa ok uljem i ima naslaga. Dalje multimedija ako je original Philips postoji šansa da ne radi koji kanal. Događa se često. Ostalo ovjes i slično to je kao na drugom autu. Provjeriti hrđu pogotovo gdje je bojan. Ostalo nema više gluposti. Toyota koja je rađena da traje. Možda još iz tog doba provjeriti kako radi centralno, ti da li radi na svim vratima. Motor sa lancem koji se samo mijenja ako je krivo ulje bilo unutra pa se nije podmazivao kako treba.

ne znam, sve sam nekako dalje samo jer sam se jednom opeko zbog tih limarskih radova.. ne bih htio opet jer covjek nema fotke praga, veli da je prag plasticni btw, ja ne znam.. i nema ni fotke ovog s parkinga.... ne kazem da me netko drugi nece ozenit, ili da je lose slozen, samo mi se nejde do Rijeke i natrag jer zbog drugih obveza 😞 

hvala ti na inputu na kaj za obratiti paznju u slucaju da odem (teoretski jos uvijek postoji sansa, ako se nista novo ne pojavi na oglasima)....
kaze da hrde nema nigdje....

4 hours ago, dado_sk said:

Pa i 4000 e za 18 godina star auto u nijansi Benetton? Da je neki od 100 tkm vremenska kapsula garažiran Dalmacija još i nekako.. još lik uvjetuje neke nosače ... Lakirao ga Steve Wonder. Oglas je sladunjav. Ništa ja tu ne vjerujem. 

ma vjeruj mi, za tu nijansu boje se cak i najmanje opterecujem.. ne kupujem novi auto vec gotovo 20god stari lim, obitelj kaje koristila auto svaki dan.... da hoce da lijepo izgleda platio bi 1500-2000eur na lakiranje, ali obizorm na nase ceste, i kulturu parkiranja, ne isplati mi se.. samo bi se vise zivicirao :D 

obzirom da jedan renautl scenic vrijedi 3000eur, meni se (ocito jedino meni :nezna:) ova cijena cini skroz ok.. auto ima dva seta guma, regan je god dana, upravo napravljen servis i promjenjen set kuplunga.... moram ipak gledat cijelokupnu sliku, cini mi se i dalje kao dobar deal, dobar komad odrzavanog auta za relativno malu lovu.. volan, unutrasnjost, sicevi, sve izgleda prilicno ocuvano, bar preko fotki

1 hour ago, hrvojexyz said:

Cijene su lude, naravno da je to jako puno za auto iz 2004, cijena je takva kakva je . Mozemo razgovarati o tome vrijedi li to ili ne, vecina ce nas reci da je previse za 18 godina, u nekom realnom svemiru bi 2010.g. toliko vrijedila al jbg , tak je kak je s nedostatkom rabljenih autiju uopce.

Al ici umanjivati vrijednost jer je nekad bio lakiran u tih 18 godina a nije pogodena nijasna skroz, ono kog  boli briga za nijansu auta starog 18g, nek radi kak spada i tjt.

Meni ljudi nikad nisu bili jasni s tom opsesijom nijansama na rabljenom autu, pa nije nijasna farbanja nekog elementa znak dal je auto dobar ili los za kupovinu pobogu ljudi.

kak previse? pa novi je kostao valjda 30k eur, ne kuzim da smo u 2010 to bi bio 6god star auto.. budimo realni, pa rega gume i servisi su barem 2000eur....

1 hour ago, dado_sk said:

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.4-turbo-sport-plin-navigacija-cosmo-oglas-37489873

Bolje ovo onda. 6 godina mlađi. Ima plin. Nije trul. Iz Italije je. 

Bolje ovo onda. 6 godina mlađi. Ima plin. Nije trul. Iz Italije je.  Nisam gledao,koji nam je prag? 

nebi nikako auto iz italije, da li su to moje predrasude ili ne, vjerojatno da, ali kak se tamo voze tko zna kaj bi dobio....

prag? budzet? cca 6k eur

50 minutes ago, dizna said:

Pa kako su je onda uzeli ovi u autokući, jer sam siguran da je prije metar dana bila oglašena preko fizičke osobe, jer sam svakih par dana na njuški i gledam 2.0 motore što se nudi...

Definitivno dobra info i svaka ti čast jer si si dao truda da provjeriš auto iako nemaš nikakve koristi od toga :dobroje:, a nekome ovdje to možda pomogne

Al izgleda da dolac ne puca u smjeru 2.0 turbaka..

 

isto ko i ja, od 5mj visim po oglasnicima a 6mj i do sada i po 2x dnevno sve prelistam.. mozda sam lud, ali jedan C4 2011god s 107k km na satu, full oprema, automatic (to mi je zelja) je bio 8400eur.. i pratio sam ga, i odjednom isti auto ali 5900eur.. i naravno, ode za dan dva.... prosli tjedan pug 308 , zaboravio sam detalje ali isto fino opremljen i prilika, 3200eur.. lik okaci oglas navecer, reko necu zvat poslije 21h, zovem ujutro, veli dolazi jedan lik po njega, i isto ode.... 

a nazalost vremena imam do kraja tjedna.. ok, nece se nista desit ako ne kupim, ali bi me spasio..

pucao bi ja i na 2.0 turbo, ali me frka dizela jer su svi na cca 200k km, a znam kako to ide kasnije sa troskovima odrzavanja, pa se pokusavam kontrolirat.. izdrzat bar 2god s necim kaj ce me vozit pa onda kasnije nadam se lakse :) 

40 minutes ago, dado_sk said:

Ček,koji iz uvoza nema lakirane branike? Italija? Uvijek bi uzeo auto koji soli nije vidio nego obrnuto.  Imao sam Stilo iz Italije. Ljudi su se potrudili da nađu nešto o njemu od servisa i nisu uspjeli. Znači,ovlašteni nikad vidio nije. Služio me kao nijedan i to lijepih 4.5 god.kupljen 10 godina star. Ako je ova turska Benetton Toyota s potrošnjom od 13 u gradu premija prema ovoj astri onda ok.  Ova se možda da provjeriti u ovlaštenom ili na carverticalu. Ovaj Riječki oldtimer sigurno ne. Još ovo ucjenjivanje s nosačima.. ma daj. Kome ćeš to prodati za koju godinu? Mlitavog atmosferca starog 20-22 god s potrošnjom 13 grad?

od kud podatak da trosi 13l?
trenutno sam u fazi da imam mehanicki pouzdan auto, nije mi bitno oce doc do 100kmh za 8 ili 12sek.. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, riceburner said:

mene jucer opet na parkingu neki lik pital jel bi prodal fabiu da trazi takvu za plin ugradit, jel ovih 16v nema nigdi,  nudi 35k kn :blink:

Ne zaboravi prvo ponuditi "starim" kupcima 🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Gle,imao sam atmosferske benzince.  Od 1.4 do 2.3. u gradu auto ove težine i kratke relacije je tu negdje s potrošnjom. Možda litru manje. Ne može on manje trošiti. Računaj da s 200 kn se nećeš voziti bog zna koliko. Velik je i težak. Imaju mi ženini prijatelji taj ali d4d.  Nikakva tu japanska kvaliteta više ne postoji. Promjenio i reparirao sve i svašta.  Svaku sreću u potrazi i s ovim ako ga kupiš.  Italija je ostala ljudima u lošem sjećanju jer su nekad vozili kao ludi i nije ih bilo briga. Ima dosta godina da nije tako . Imaju radare na svakom uglu. Na autocestama imaju sustave možda najnaprednije u Europi. Održavaju aute kao i drugi u Europi. Čitaj- nikako. Kao i švabe. Lizing i servis svake dvije god 30 000 tkm. Ulje ,filter i vozi do 100-150 000 kad ide za hr. Ništa drugo. Samo osnovno. Tko je uvezao auto iz Njemačke,Austrije,Italije da je ulje mijenjao svakih 10 000 i da je izvan garancije na svaki čudan zvuk išao u servis nek nam ovdje lijepo slaže . U svakom slučaju biram Italiju . Nema sipine kojom polijevaju ceste u Austriji pa auto procvate za 5 god,nema šodera ni soli. 7 god star cmax Austrija nemam vijka koji nije hrđava dolje. Lim je super ali svaka kopča i vijak dolje je hrđav. Upozorio me lik u ovlaštenom na provjeri i odmah rekao to je uvoz Njemačka ili austrija.iz Italije na provjeri im ni jedan nema korozije. Sretno svakako. 

Link to comment
Share on other sites

Sve sto si rekao stoji, doduše problem hrđe je isto u održavanju auta. Imamo clio iz '99 (prvi smo vlasnici) pa nema hrđe. Ljudi se varaju kad kazu auto vožen u Dalmaciji, nike vidio snijega i soli.. a sol u zraku pogotovo kad je vlaznije vrijeme? Zivio sam na taiwanu 9god, tropska klima, a hrđe kolko želiš.. samo što su "otok" i more je svuda oko njih, a vlage kolko hoćeš.. i eto recepta. Ne kažem da kamenčići i sol ne pridonose, ali nije sve ni tako crno bijelo..

Vozio sam auto od 1600kg, 4 brzine automatik, v6 155ks pa mi je u gradu trosio 10l.. 

Pisao sam, plin je iovako ionako jedina opcija ako sad u dva dana nađem nešto što ce mi se činiti u redu..

Nisam ja neki veliki pobornik Toyote, sve se može uništiti, od fiata preko toyote do Porschea (svjedočio sam) ali sam mišljenja da su ove starije dobro složene (kao komplet auto) međutim iovako ionako iz razloga što se borim s hr birokracijom ne stignem u Rijeku da bih pronašao ekstra nedostatke i vratio se natrag.. tako da sada kad sam prespavao, toyota ide u drugi plan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a kaj mislite da u sjevernoj italiji ne sole ceste? auti s malo hrdje su s juga italije...

i tocno kak je dolac rekel, more i slana vlaga takoder jedu auto... eto pug 206 se nije maknul s krka pa je sav strunul, panamera nakon 2 godine isto nije vidla "soli" s kontinenta pa je ima hrdje svukuda...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dolac said:

Poanta je samo da je ključ u održavanju.. zimi  odem tjedno na rucnu praonu i isperem auto i to je to..

 

Uglavnom, evo mozda bude i Renault. Danas idem pogledati vise tih auti pa se nadam da ce me koja ptica posrat za srecu :D

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.5-dci-oglas-37612712

ovo isto neki svercer, a kaj je radio s papucicom kuplunga :blink:  pa moja nakon 12 godina nije tak zgledala...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.