Jump to content

1984 Renault 11 GTL


Kasabian

Recommended Posts

Mali update... nista se nije radilo do sad osim mijenjanja onog kilera grijanja i povremenog paljenja. (S)kupio sam sve potrebne dijelove i u srijedu uzimam probne tablice i ide kod mehaničara, u petak na poliranje i onda je u planu tehnicki obzirom da sam konacno nasao prikladne tablice koje sam, usput budi rečeno, intenzivno tražio mjesecima 😎
Nakon tehničkog planiram sredit onu površinsku hrdu jer mi ovak dok nije registriran i stoji u javnoj garazi nije bas jednostavno to organizirat.

Dijelovi su spremni...

20200203_115758.thumb.jpg.27236fafd2e5d326588faff6c77f3d25.jpg

Tu su ulje motora i filter, ulje mjenjaca, ulje kocnica, antofriz, kompletno nove prednje i zadnje kocnice, vodena pumpa, kanalni remen, pumpa goriva, filter goriva, filter zraka, set za reparaciju fergazera. Ovjes necu za sad dirati jer je sve originalno na njemu pa kako ce dobiti lufta, tak cu kupovat.
Ako nekom još nešto padne na pamet kaj bi trebalo promijeniti, otvoren sam za prijedloge. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

kako dobra priča o automobilu... uživam vidjeti tako star automobil sačuvan sa original dijelovima  !

svaka čast na dobroj kupnji, malkice sam i ljubomoran iako mi se više sviđa Renault 8 ( naš prvi obiteljski  )

uživaj u njemu za sve nas koji ne možemo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dugo sam istraživao načine obnove branika, odnosno vraćanja izblijedjele boje. Po preporuci sam se odlučio na Sonaxov extreme gel jer sam htio izbjeći trajna oštećenja plastike koja se događaju pri zagrijavanju fenom. A i fen mi nikad nije dao neke spektakularne rezultate jer su uvijek ostali tragovi. Bilo kako bilo, ispalo je ovako, a ja sam baš zadovoljan jer je auto podiglo na novu razinu.

xyRMgEt.jpg

FMuY9zw.jpg

gjJPtZv.jpg

u1FocK0.jpg

Ovo je proizvod. piše "gel", ali je neke vazelinske teksture, dovoljno ga je vrlo malo i ja sam ga nanosio spužvicom. Po opisu na ambalaži, trebao bi dati trajne rezultate, no to ćemo još vidjet. Ako i ne da, nije ga teško nanijeti i za ovaj auto koji ima dosta plastike mi je trebalo oko pola sata.

HQDq3NK.jpg

Na haubi postoji udubina koja me dosta muči. Nalazi se na nezgodnom mjestu, na samom rubu haube na dijelu gdje je dupli lim i nema prostora za ulazak alata između limova. Pričao sam s jednim tipom koji se bavi izvlačenjem udubina, nije baš optimističan, ali mora vidjet.

0JMOsui.jpg

Bilo kako bilo, sljedeći tjedan bih se trebao dogovoriti s lakirerom oko termina lakiranja felgi pa da i tu priču završimo.
Imam neku glupu blokadu u glavi da ne želim otić na tehnički dok auto ne bude 1/1. Znam da je to vjerojatno glupo razmišljanje i da bih si olakšao život, ali borba u glavi je je*ena :D

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

odlicno! mozes li molim te napisati sonaxovu sifru iznad bar koda?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ruske said:

odlicno! mozes li molim te napisati sonaxovu sifru iznad bar koda?

SONAX 02101410 XTREME KunststoffGel 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Svida mi se boja unutrasnjosti, auto je tak upicanjen da bi se ja izuo dok ulazim nutra :) Svaka cast 😍

Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno kak su ga uredene felge podigle! Odlicno izgleda! Uzivaj u voznji! 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ivan.martinko said:

Super!

Hvala! :frajer:

22 hours ago, BorisL said:

Čista ludnica!
Nego, tko ti je radio felge i koja lova ak se smije znat?

Felge je radio jedan lakirer iz Zagorja, Dominik. Vidio sam par auta koje je polakirao pa sam skužio da čovjek ima volju i oko za detalje i odlučio sam se za njega. Cijena za 5 felgi s pjeskarenjem, pripremom i lakiranjem je bila 1500 kn, dakle 300 kn po felgi. Za ovakav rezultat, ako mene pitaš, to je skoro besplatno.

21 hours ago, josipp said:

Svida mi se boja unutrasnjosti, auto je tak upicanjen da bi se ja izuo dok ulazim nutra :) Svaka cast 😍

Hvala.... treba još napravit kemijsko i poliranje, tek će onda bit sex :D

19 hours ago, Max said:

Nevjerojatno kak su ga uredene felge podigle! Odlicno izgleda! Uzivaj u voznji! 

Već pomalo uživam... :D Auto je nevjerojatno udoban, kao da sam na oblacima. Nema veze ni sa čime kaj sam vozio do sad :drivar:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ajmeeeeeeeeeeeeeeeee odlicno odlicnoooooooooo...auto je za polizat prste...felge VRH

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Radim u bolnici, ali još nikad nisam naišao na ovako prazan parking...  :oo:

4JXkhfj.jpg

NARDYWj.jpg

rtSvqy9.jpg

tmnfteL.jpg

08ldRIZ.jpg

Da ne bi bilo da se samo naslikava, danas sam ga otpeljao na izvlačenje udubine s haube, nadam se da će rezultati bit zadovoljavajući...
Nakon napravljenih tristotinjak km od tehničkog, primjetio sam jedino da su prednji amortizeri (lijevi pogotovo) propali od stajanja. Sad sam u potrazi, međutim u Tokiću, Kreši i sl. ih nema.. Opet će biti pieces d'origine s francuskog ebayja, sve mi se čini  :blush: :toranj:

Edited by Kasabian
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Di si furao na izvlacenje te rupe? 

Imam i ja jednu koju bi trebao...

 

btw ima u monroe amortizeri u tokicu koliko sam vidio.... mene s popustom izadu oko 250kn komad 👌

Link to comment
Share on other sites

11ica

Prvi obiteljski Renault kojeg se jako dobro sjećam. Zaljubljen sam u taj auto 😍

Odličan primjerak, Samo nastavi sa dobrim poslom!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni su prirasle srcu, tamo 93-e je brat imao crvenu trovratnu GTD 1.6 Diesel iz 84-e sa sicevima iz turba :D 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.