Jump to content

Clio II 1.6 16v clio-manijak 😬


Jela

Recommended Posts

Meni je hrvoje iz thp tuning rekao da mogu dobit 3 konja sa k&n filterom, a da prcka po mapi trazi 300€ ko da radi 2.0 tdi sa 100 na 180 ks.. to da znas nekog pa da ti to napravi za razumnu cijenu jer je povecanje mizerno od 10 ks i ok. Kak ima clio gt 1.6 16v, 128 ks. Al on ima druge bregaste i usis veci itd..

Link to comment
Share on other sites

Jel tko prodaje komplet siber za clio II? Na struju trazim. Meni je pukla jedna vodilica ja sam narucio nove, ali jednostavno ne znam kako da zamjenim, kad ih "veze nesto" i ne mogu nikako da skuzim kako i sta. Molim pomoc 

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sad ću ti pisati nešto sa iskustvom sa druge marke a ne Renaulta, al manja je šansa da sam krivo rekao nego točno.

Više manje za sve poslove moraš skidati nebo i komplet šiber dole, pa redom rastavljati dok ne dođeš do dijela koji te zanima.

Link to comment
Share on other sites

Skinia sam apsolutno sve i evo na kraju sam teske muke uspia skinit razbijenu vodilicu, ali ne mogu skinit ispravnu, jer sam mislio promijenit sve u kompletu kad vec skidam sve. Izgleda da cu sada promijenit samo neispravnu stranu, pa posli se molit da mi ne pukne ispravna strana tokom vrimena. Ako pukne jbg morat cu opet sve ponovno 😔

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ne mjenjaj ispravno. Može se desit da ti prije ode nova nego ta stara.

Jesi gledao po internetu o tome? Neki postupak? Možda ima neka caka a ti se mučiš bezveze.

Predihtaj si ga svakak sad kad je dole. I svakako dobrom mašču nježno podmaži klizeće dijelove. Umjereno, da bude dovoljno, ne previše.

Link to comment
Share on other sites

Samo sad ne znam jesam li se zeznia prilikom narucivanja. Ja sam narucio klizace, ali bez sajle. Pa sad se nadam da cu moc sajlu ugurat u buzir od klizaca. 

Prva slika je sta sam ja narucia, a druga slika je kako mi je sada na ovoj ispravnoj strani. 

Molim misljenje. 

Hvala

B7A0362F-2456-406F-8970-9D535AB6EC46.jpeg

71BCAE2A-9E89-4F23-9ED3-DC3FDD986D64.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To ti ne znam, stvarno. Ali čim se prodaje odvojeno klizač, valjda računaju da se može rastavljat.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da moze jer ovi ne mogu otkacit kojinje ispravan, ali nisam nista na silu isa radit. 

Kada dode, objavim. 

I da ako uspijem rijesit problem, bar znate da mogu pomoc nekome tko ima isti problem 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne želim biti glasnik loših vijesti i velim, nisam se susreo, ali ovako na slici izgleda nezgodno i za skinut sajlu i za umetnuti.
Al opet, postoji i očito se može kupiti i odvojeno, evo ne znam. Možda se javi netko sa više iskustva.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Jela said:

To radi Rino, ali je skup. Trazia mi je 800kn za tapeciranje

Da, ali ako on sve skida i vraća natrag. ako ćeš ti taj dio odradit jeftinje bi bilo

Link to comment
Share on other sites

Izolir traku u autu izbjegavaj maximalno.
Po ljetu kad zaprži onda se ljepilo otopi i traka se počne razmatati. Nerjetko u potpunosti a često sklizne sa dijela gdje je bila pa može doći do neželjenih situacija.
Zato samo i jedino termobužir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji i gumena samoljepiva izolir traka, ne ide dolje s nicim osim skalpelom, a nemora se ni grijati ni nist. Jednostavno drzi ludjacki

https://www.chipoteka.hr/artikl/26915/traka-samovulkanizirajuca-19mm10m-2630411890


Ima i platnena

https://www.chipoteka.hr/artikl/17581/izolir-traka-platnena-19mm-x-10m-2630411980

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mata73 said:

Izolir traku u autu izbjegavaj maximalno.
Po ljetu kad zaprži onda se ljepilo otopi i traka se počne razmatati. Nerjetko u potpunosti a često sklizne sa dijela gdje je bila pa može doći do neželjenih situacija.
Zato samo i jedino termobužir.

Nisam isa za tim, fala rjesim to. 😎

2 hours ago, ivan.martinko said:

Postoji i gumena samoljepiva izolir traka, ne ide dolje s nicim osim skalpelom, a nemora se ni grijati ni nist. Jednostavno drzi ludjacki

https://www.chipoteka.hr/artikl/26915/traka-samovulkanizirajuca-19mm10m-2630411890


Ima i platnena

https://www.chipoteka.hr/artikl/17581/izolir-traka-platnena-19mm-x-10m-2630411980

Moze hvala kupin to pa rjesim , ovu cu skinit pa stavit tu, a moga bi i samo priko ove postojece proc sa tom ✌️😎

Edited by Jela
Link to comment
Share on other sites

To radi Rino, ali je skup. Trazia mi je 800kn za tapeciranje
Ne znam kak si sa parama ali taj posao je poprilicna zajebancija kolko cujem
Link to comment
Share on other sites

Molim pomoc, upali mi se lampica za serv i lampica za airbag i tako mi stoji par minuti pa mi se izgasi. Jel zna netko u cemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Jela said:

Molim pomoc, upali mi se lampica za serv i lampica za airbag i tako mi stoji par minuti pa mi se izgasi. Jel zna netko u cemu je problem?

Vjerojatno konektor za airbag ispod sjedala. Prodrmaj ga malo, ili iskljuci i naspricaj kontakt sprejem te vezicom uvezi da se ne mrda.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zrmi RS said:

Vjerojatno konektor za airbag ispod sjedala. Prodrmaj ga malo, ili iskljuci i naspricaj kontakt sprejem te vezicom uvezi da se ne mrda.

Hvala, provjerim to 😎

Link to comment
Share on other sites

Siber poluispravan, mogu ga otvorit ali ne mogu zatvorit. Promijenio klizac ali sajla koja ulazi u klizac ispada, tako da sam trebao kupiti komplet klizac sa sajlom. 

35D3B041-1591-415B-8115-6D79C79BDFB2.jpeg

FE59D8B0-847E-449D-8555-718F4EEB3194.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Sad cu ga odvest nekome tko mi moze rijesit problem, ukoliko se ne mogu onda cu svratit do ovlastenog i pitat koliko kosta komplet novi siber. Virujte mi da sam obolia, em sta sam ceka dio, pa mi dosa razbijen(srica druga strana koja mi ne triba), pa jos sve dok sam sastavia. Izgubia zivce i neda mi se vise. Dat cu drugome da se zeza s tim. 😂

Link to comment
Share on other sites

Di ces nac original novi siber za to? Treba trazit polovno.. da dodjes u ovlasteni samo bi te smjeskom popratili uz cifru 1000 eura.. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Vidi koji je proizvođač i model šibera i probaj na netu iskopati dijelove.

Davnih dana san na ebayu naša dijelove za šiber koji san ima na autu. Ručni šiber i poija se zupčanik na manici. Nabavija novi zupčanik, složija i radilo ka novo.

Ako je sajla iskrivljena nju se može novu napraviti po staroj.

Ili kompletno novi šiber sličnih dimenzija pa ovoga baciti i staviti drugoga.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.