Jump to content

1990 Renault 4 GTL


Kasabian

Recommended Posts

Mi se volimo i naša ljubav je javna... kome smeta, ima tema i o Renault Fluenceu :D

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Znaci auto je stao zbog cega? Puko ventil i sve ostalo ok? To je čudo. 

Ove mehanicare koji rastelaju ventile i pobrkaju kablove nebih komentirao. Red paljenja 1-2-3-4, pa to sam znao kako ide i u osnovnoj skoli 😆

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Cijela štorija i je čudna i misteriozna.

Ajde da je auto štucno i da je Kasabian u ljutnji/panici pomješao kablove. Kako to da drugi majstori koji su gledali pod haubu nisu primjetili da su kablovi poremečeni. I onda auto dođe u Slo i majstor vrati kablove, vozi se 3 dana okolo naokolo da bi četvrti dan auto opet prolupao i otkrio se puknuti ventil.

Kad je ventil puko? U Francuskoj?, pa se misteriozno popravio na 3 dana i opet pokvario? Taman kad je Kasabian trebao doći po auto. Ili je puko zadnji dan uslijed nekih drugih "nepodešenosti".

Znam da Reno ima samopopravljujući mod ugrađen još u tvornici, ali nisam bio svjestan da je tako močan taj mod.

Ali s druge strane. U kakvom stanju ti motori rade i podnose torture, Kasabianov je kao iz tvornice i teško mi je povjerovati da je nepodešenost ventila bila tolika da je puknuo ventil.

Totalna misterija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja čitam i ne vjerujem. Ovo se ne događa ni u paralelnom svemiru. One snimke endoskopske kamere su izgledale nestvarno. Ispada da mu je bilo pun kuki maltretiranja po Francuskoj i odlučio te kazniti. Kao ljubimac kojem se više ne da šetati pa legne a ti se dragoviću moj možeš slobodno yebat. Nosi me doma.

lazy-dog-pull.thumb.gif.6dcf78fea8a2798f6f2f2b5cd141eb25.gif

Inače drago mi je da je opet na cesti i da ste opet skupa (kao što sam predvidio:deda:). Kad se samo sjetim da si poželio da ispravan (?) spadne s šlepe.... 😂. Znaš da ti želim sreću i još puno km pod kotačima ali u Francusku ga više ne vodi. Valjda si naučio nešto.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nema baš tu neke velike škole. Desilo se što se desilo, nek je sva nesreća u tih 1300€. Možda te to spasilo od neceg težeg da si ostao na cesti.

Uživaj u novim pustolovinama i novim km.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, petak said:

Cijela štorija i je čudna i misteriozna.

Ajde da je auto štucno i da je Kasabian u ljutnji/panici pomješao kablove. Kako to da drugi majstori koji su gledali pod haubu nisu primjetili da su kablovi poremečeni. I onda auto dođe u Slo i majstor vrati kablove, vozi se 3 dana okolo naokolo da bi četvrti dan auto opet prolupao i otkrio se puknuti ventil.

Kad je ventil puko? U Francuskoj?, pa se misteriozno popravio na 3 dana i opet pokvario? Taman kad je Kasabian trebao doći po auto. Ili je puko zadnji dan uslijed nekih drugih "nepodešenosti".

Znam da Reno ima samopopravljujući mod ugrađen još u tvornici, ali nisam bio svjestan da je tako močan taj mod.

Ali s druge strane. U kakvom stanju ti motori rade i podnose torture, Kasabianov je kao iz tvornice i teško mi je povjerovati da je nepodešenost ventila bila tolika da je puknuo ventil.

Totalna misterija.

Ventil radi nepodešenosti konkretno radi toga što nema zazora iliti nekadašnjim rječnikom rečeno puntiranosti može i u pravilu na duže vrijeme takvog zazora odnosno nezazora uglavnom izgara .  A ako je zaztor prevelik ništa samo ga čuješ i potrebno ga je podesiti da bi motor ljepše radio . To je amen , a pucanje ventila se može uvjek neplanirano dogodit i na to ove pojave uglavnom ne utječu .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ma koje slikanje prijatelju moj.....one ostaju u mislima i dobrom osjećaju. bilo je bitnije napojiti žedne vozače ove moćne karavane.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Odlično, čekam nastavak 😁

.

.

Ona fotka sa zadnjeg sjedala na vidikovcu iznad Sarajeva?

Hmmm?!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što si ga konačno "krstio". Inače super putopis. Reci mi koji je trik za tako malu potrošnju? Moja najniža je ispod 5,5 l. Romantično kruzanje, zalasci sunca?

Link to comment
Share on other sites

uf, krasan putopis, mogu se povezat s ovim dijelom s visom, najljepsi otok 😁💪

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan08 said:

Žao mi je što si ga konačno "krstio". Inače super putopis. Reci mi koji je trik za tako malu potrošnju? Moja najniža je ispod 5,5 l. Romantično kruzanje, zalasci sunca?

Dobar motor, posložen  karburatora i dulji put magistralnim cestama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 01. 10. 2023. at 10:30, mata73 said:

Odlično, čekam nastavak 😁

.

.

Ona fotka sa zadnjeg sjedala na vidikovcu iznad Sarajeva?

Hmmm?!

Bome, oko sokolovo :D 

On 01. 10. 2023. at 11:35, ivan08 said:

Žao mi je što si ga konačno "krstio". Inače super putopis. Reci mi koji je trik za tako malu potrošnju? Moja najniža je ispod 5,5 l. Romantično kruzanje, zalasci sunca?

Hvala :D Pa eto, kak je Petak već napisao, uštiman fergazer, nove platine, poštelano paljenje i na kraju krajeva nov motor... taman se lijepo razradio sad, od generalke sam napravio skoro 18 000... nije loše za godinu i pol 😎

I naravno, stara cesta, bez maltretiranja... baš sam Petaku tada poslao izračun, s 26,62l sam napravio 565 km, što daje potrošnju od 4,71l 😎

On 01. 10. 2023. at 12:23, AllesGut said:

uf, krasan putopis, mogu se povezat s ovim dijelom s visom, najljepsi otok 😁💪

Hvala, mene se ipak Lastovo dojmilo malo više prošle godine, nekako je divljije... Vis je postao dosta popularan i razvikan zadnjih godina, a to ima za posljedicu više turista i turističkih sadržaja kojih se ja grozim 🤣

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravo radni narode. 

Odnosno dobro jutro*

Otkad sam kupio svoju ljubav u obliku ovog malenog vozila bila je jedna točkica hrđe na njima tipičnom mjestu- spoj zadnjeg blatobrana. S godinama sam ja to malo šmirglao, točkao s bojom, ali vremenski uvjeti i tijek vremena je radio svoje pa je to napredovalo. Ne kao rak pluća, ali napredovalo.

370080672_3450325618562002_2397885957416091340_n.thumb.jpg.f4a79e83dba044c6d4910b8f75622999.jpg

377319281_1114591342838698_6400976175407399716_n.thumb.jpg.245e16fc1ad011d429b7d69aff752512.jpg

Kako je to ostao jedini dio na limariji napadnut hrđom, odlučio sam tome konačno stati na kraj. "Jedini" pravi lijek za ovakvo nešto je izrezati taj dio, počistiti i napraviti novi rubnjak. No, to sa sobom nosi gubitak originalnog dihtunga između blatobrana i lakiranje čime nisam baš bio oduševljen obzirom da sam puritanac i sve mora biti kao iz tvornice, bar na ovom autu. 

Onda sam posjetio jednog gospodina, alfu i omegu lakiranja u Hrvata, poznatog "Mikea" iz Sv. Nedelje koji je pristao napraviti ovaj posao. Shvatio je moje želje i moju ludost i kirurškom preciznošću biaxom očistio hrđu koja je srećom bila samo s vanjske strane i uspio ušpricati taj maleni dio blatobrana. Dakle kad se hoće, sve se može. Igrao se satima da bi pogodio točnu nijansu boje stare 33 godine i ovo je rezultat...

400274443_641132074874632_1798663955434340404_n.thumb.jpg.7f868ba6a9c8432b642862ae3a3fb9dc.jpg

370228442_167850243022501_580021136174110839_n.thumb.jpg.f0b43dfff474956ba8dc584736f9f11c.jpg

Originalni dihtung je ostao na mjestu, boja je savršeno pogođena, apsolutno se nigdje ne vidi da je išta rađeno.

Usput, auto je kompletno zaštićen iznutra (pragovi, nosači karoserije, sve šupljine šasije, sva vrata) i izvana. 

 

*Zašto "dobro jutro" u 15:29? E to ćete saznati u sljedećem postu koji ću napisati malo kasnije... ;)

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

sad sam procitao zadnje 3 straice ove teme i samo cu rec, big :respect: na zivcima i psihi! 

uzivaj i dalje nas veseli svojim avanturama koje s gustom citamo! :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tvoji tripovi su uvijek zanimljivi. Moji tripovi su dječja igra u odnosu na tvoje. Sad si podigao letvicu tako visoko da ću ja Žoržem morati otići u Finsku.

Svaka čast za taktički potez "Jan hoćeš li sa mnom u Lyon?"😁 Sigurno je sigurno.

Čestitam i katri na odrađenom tripu.

Fotke su isto zakon. Živi sex.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Da nije Jana bilo nebi se usudio ići za Lyon. Zamisli da opet zamješa kablovinje, pa tko bi mu to riješio osim Jana. :cool::bigl::hahahe:

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, petak said:

Da nije Jana bilo nebi se usudio ići za Lyon. Zamisli da opet zamješa kablovinje, pa tko bi mu to riješio osim Jana. :cool::bigl::hahahe:

1507212414-ryan-gosling-laughing-crazy-stupid-love.gif.94c3707090fe3ffcabf6aa8d03bced4e.gif

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.