Jump to content

Borbeni zrakoplovi Hr


dado_sk

Recommended Posts

Ma po meni to sve bacanje novaca, jedino ako se sa ex yu zaratimo pa imamo neke šanse ove sve ostale zemlje su overkill za nas, bolje pokrit cijelu zemlju protuzračnim raketama i topovima a poljoprivredne avione koristit za izviđanje... ako nas neko i napadne odma kukat u Bruxelles :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Grci odustaju od rafala. Preskupi su im. Indija smanjila s 126 na 36.  Preskupo je to. 

Link to comment
Share on other sites

Dečki povlačim sve što sam dobro rekao o Gripenu. Pošto ovdje kod nas nestaje novac u svakve gluposti,krade se naveliko kupovinom gripena ništa nećemo uštedjeti. Od danas sam za Rafal. 12 odmah i još 12 novih naručiti za bazu Zadar. Obavezno ih opremiti protubrodskim raketama Exocet . I da nam piloti stalno budu u zraku. Ne 100 sati kako se predviđa u HRZ po pilotu godišnje,nego minimalno 200. Izraelski lete 300. Obavezno trenirati s grčkim zrakoplovstvom . Ti su odlični.  Rafal je best choice. Sigurnost nema cijenu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam definitivno za Rafale...ali mi nemamo para da ordržavamo jednomotorce, a kamoli borbene avione sa dva motora. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam definitivno za Rafale...ali mi nemamo para da ordržavamo jednomotorce, a kamoli borbene avione sa dva motora. 
A tko ti ima para za ista danas yuta, rijetko koja zemlja ima proracunski suficit. Ja velim idemo i na ta kola dok se vozi.

Kakva je situacija sa offsetom ponudjaca za bilo kakvu proizvodnju u HR? To bi izmedju f16 i mirage trebala biti odlucujuca komponenta odabira imho.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Skupi je to za koristiti. U ovom tekstu ima dio koji govori o novcu zajedničke obrane. Možda jedan dio tog novca ide na održavanje i upotrebu zrakoplova u vježbama. Ako nam piloti ne lete a avioni stoje od toga nema ništa. Izraelci su na oko 300 sati godišnje,Ameri na oko 200. Rusi malo jače od 100. Bar po nekim podatcima ali mislim da nije to daleko od istine. 100 je malo. Toliko i naši kao planiraju.puno se toga sad skupilo. Zrakoplovstvo na izdisaju,oklop nam je loš,tenk m84 je bio dobar 84. Sada je smeće.transporteri m80 nikakvu zaštitu ne pružaju,mornarica nam nije za pohvalu a uz to sve i BDP nam ide 10-12 posto dolje.bolnice trebaju ulaganja,starački domovi su privatni većinom imaju kvalitetu smještaja tipa gulag. Opet,ovima s istoka nije za vjerovati sloboda je skupa .

Link to comment
Share on other sites

A tko ti ima para za ista danas yuta, rijetko koja zemlja ima proracunski suficit. Ja velim idemo i na ta kola dok se vozi.

Kakva je situacija sa offsetom ponudjaca za bilo kakvu proizvodnju u HR? To bi izmedju f16 i mirage trebala biti odlucujuca komponenta odabira imho.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Rafale lol ja ostao na mirage starim jbg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Offset EU zabranila. Toga nema. Šveđani su pričali o 500 radnih mjesta. Na koji način,ne znam. Mislim da Amerikanci traže puni iznos i to odmah a avione čekaš cca 5 godina. Ali kako mi to na kredu uzimamo onda bi vjerojatno vlada SAD platila tvornici a mi vladi onda rate plaćali. Na to je skoro 1.8 milijardi dolara i to je duplo od gripena. Nema isto offseta ali za očekivati je da će oni opreme donirati za vojsku. Rafal obećavaju neka radna mjesta ali kako smo vidjeli skup za letjeti i imati. I pozivaju se na zajedničku EU obranu. I kod Macrona i Merkel je novčanik tako da to treba uzeti u obzir

Navodno su rafal i gripen tu po cijeni. Sad,čini se da od gripena ništa. 

Link to comment
Share on other sites

Švedska nije NATO tako da Gripen nema velike šanse. U Americi se čudne stvari događaju sa Trumpom i Bidenom...pitanje kako će to završiti...mislim da im je trenutno zadnje na pameti Hrvatska i lobiranje za F16. Europa daje novce...što za pomoć u COVID krizi što za pomoć nakon potresa, tako da Francuzićima dajem najveće šanse. Politika uvijek kod nas odlučuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Taktički i tehnički Rafal je najbolji izbor. Samo da je imati novca održavati ga i letjeti. Najgore bi bilo kupiti i da stoje. Ima prednost što dugo može biti u zraku pa se može s nadzirati i more i kopno u jednom letu . Prima sve vrste oružja i protubrodske rakete . Mislim da su 15.12 rekli da će objaviti odluku. Brzo će to. 

Link to comment
Share on other sites

4 stranice se priča o cijenama i naoružanju, a ustvari je tak svejedno koji je bolji ili ima jeftiniji sat leta, održavanje itd. Ni kupovinu službenih Dacia ne radimo bez podmazivanja, kamoli posao od milijarde dolara ili koliko ćemo već iskrcati. Super mi je čitati kako naivno mislite da netko stvarno temelji odluku na karakteristikama aviona. Neće ih voziti ovi koji ih biraju, sve je to politika.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Umro je neki dan. Bog mu dao spokoj. Ovo je hommage. 👍. Bio je izvrstan kao Immortan Joe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12.12 ide odluka. Imam neki osjećaj da ide f16 i to onaj izraelski. S "900 iljada km"😬. Malo će ga izlakirati,ispolirati,primjeniti karike i vozi 😐

Link to comment
Share on other sites

Taman da šoderaši vrate "km" na avionima i malo skrpaju limariju...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Da. Ako će izraelski biti,tima se moraju km vratiti i napraviti karike,urediti glave i vjerojatno dpf egr off 😃👍

Link to comment
Share on other sites

Čekam. Danas je Urbi-et-irbi ali ništa za sada..

4 minutes ago, dado_sk said:

Čekam. Danas je Urbi-et-irbi ali ništa za sada..

Orbi sam mislio. Prokleto predviđanje teksta

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.