Jump to content

Dijelovi, aftermarket vs OEM ("zamjenski" vs "original")


Domagoj84

Recommended Posts

I meni protresli ATE diskovi sa ATE pločicama nakon par tjedana/mjeseci. Vozim tako već treću godinu i  pi*ki*a*dim što sam kupio najskuplje, a dobio govno. Uz to i cvile u finu ma*****u pa me sramota kad se negdje okrećem ili vozim u koloni.

Što uzeti uopće?

Link to comment
Share on other sites

Dajte mi sliku tih ate power diamskova i ate keramik plocica? Mislim to ne postoji za 197, to znam sigurno....
Ate Ceramic ne postoji za sporta, upravo provjerio

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zrmi RS said:

Dajte mi sliku tih ate power diamskova i ate keramik plocica? Mislim to ne postoji za 197, to znam sigurno....

Na žalost papci to ne rade za taj model auta, a trebali bi

50 minutes ago, borny said:

I meni protresli ATE diskovi sa ATE pločicama nakon par tjedana/mjeseci. Vozim tako već treću godinu i  pi*ki*a*ki*a*dim što sam kupio najskuplje, a dobio govno. Uz to i cvile u finu ma*****u pa me sramota kad se negdje okrećem ili vozim u koloni.

Što uzeti uopće?

Moja preporuka....
Kupi Forda :D  i nemaš brige, sve radi na njemu ;) 
Ja bih svoga mogao uskoro prodavati pa ono.. hint :D 

Link to comment
Share on other sites

cekaj jesam dobro skuzio, 90tkm na power discovima i ceramic plocicama?!?!

cak bi i razmislio o toj kombinaciji, ali seljacine ne rade power discove za kupejku, a bome ni prednje ceramic, samo zadnje 😞 

kakva bi se pokazala kombinacija brembo xtra diskova i plocica?

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam kupio Brembo xtra, i to mislim kombinirati sa ATE ceramic jer sam citao, a najvise na BMW forumu, da ta kombinacija ne radi probleme... ali danas vise nista nije sigurno... Brembo sa Brembom ne bi trebao raditi probleme....

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

meni xtra diskovi i plocice na alfi skripe za popizditi na laganom kocenju kad se ugriju

Link to comment
Share on other sites

neznam vise nista :D srecom pa nije hitno za promjenit kocnice, pa stignem valjda doznati nesto pouzdano haha...

Link to comment
Share on other sites

Ajd da probam preformulirat pitanje. Koji model Bremba dolazi u OEM varijanti na clia 197 od svih one gore spomenutih? Mozda je tsj xtra tj 1x?

Link to comment
Share on other sites

Da, na žalost, ATE ne proizvodi toliko široku paletu tih POWER i CERAMIC proizvoda i tom i je baš blesavo.
Mislim, da za sport modele nemaju to u ponudi, to mi je baš blesavo ili npr ako ima POWER diskove za neki model, zašto nema i CERAMIC disk pločice i obratno isto tako.

Što se BMW-a tiče, to je minsko polje, jer za neke modele ne funkcionira apsolutno ništa osim originala ili JURID-a u kombinaciji sa original diskovima.
No onda tu opet dolazimo do tih vrlo čestih upitnika nad glavama... da zašto nekome ta neka kombinacija radi savršeno i nema problema,
a nekom drugome na istom autu, ista kombinacija nije dobra. Samo 2 su moguća odgovora: ili ovaj prvi laže ili ovaj drugi nema sreće i nešto mu radi probleme za koje ne zna
i za koje mu se ne zna uzrok i ne želi detaljno istražiti. Ima ona jedna mala mogućnst da je i do proizvoda, ali baš sad da je svaki proizvođač totalno loš, to čak nema niti u najžeščim teorijama zavjere da baš ništa ne valja.

Isto tako uvijek treba ići i od sebe samih, jer i način vožnje puno znači za mnoge komponente na autu, samo si često puta to sami sebi ne želimo priznati da volimo stisnuti i gas i onda kočnicu.

Za neke modele, na žalost, nema bolje kombinacije od originala, ali ta priča košta i tu treba pregristi i prihvatiti, ali i osluškivati malo okolo tko što ima i kako mu to funkcionira na istom autu.

Link to comment
Share on other sites

Koji su diskovi bolji ajmo tako reci. Buseni ili narezani od ova dva?

1.https://www.roadtrackraceparts.com/renault-oe-grooved-brake-discs-front-renaultsport-clio-197-200.html

2. https://www.roadtrackraceparts.com/renault-oe-drilled-brake-discs-front-renaultsport-clio-197-200.html

Prednosti i nedoatatci te mogu li se oba upariti s oem plocicama?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, robyakarider said:

buseni se vecinom vise cuju

Al mislim da rezani bolje koce....

Link to comment
Share on other sites

I obicni, i buseni, i narezani jednako koče, jer taj dio ovisi više o pločicama nego o disku. Ono što narezani i buseni rade bolje, je da bolje odvode toplinu, plinove, vodu i prašinu.

Cuo sam i da se narezani osjete na papučici kočnice, ali taj dio ne mogu potvrditi jer nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bas, bar ja nisam primjetio, imao sam na bravu busene pa rezane, jedina razlika koju sam primjetio je da su buseni bucniji
Sad na alfi busene ne cujem bas, mozda su neki losi diskovi bili na bravu

Link to comment
Share on other sites

Cijene u OEMvarijaanti podjednake tako da pitam se koji su bolji izbor na tipa oem plocice. Meni buseni sigurno nece pucat, ja nevozim ostro a opet izgledaju mi bolje neg oem. Rezani s druge strane mislim da su bas za stazu i da bi brzo pojeli plocice. Nznm pifam vas....

Link to comment
Share on other sites

Meni su i rezani i puni jednako brzo pojeli pločice na Meganu. 18k km po setu. OEM pločice, OEM diskovi u oba slučaja

Skickat från min VOG-L29 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zrmi RS said:

Cijene u OEMvarijaanti podjednake tako da pitam se koji su bolji izbor na tipa oem plocice. Meni buseni sigurno nece pucat, ja nevozim ostro a opet izgledaju mi bolje neg oem. Rezani s druge strane mislim da su bas za stazu i da bi brzo pojeli plocice. Nznm pifam vas....

Zrmi, uzmi si Brembo bušene i bok...

BREMBO XTRA LINE 09.8904.1X

75€ je jedan, i ako ti nakon nekog vremena ne budu odgovarali, bar nisi bacio puno novaca...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ivan1902 said:

Zrmi, uzmi si Brembo bušene i bok...

BREMBO XTRA LINE 09.8904.1X

75€ je jedan, i ako ti nakon nekog vremena ne budu odgovarali, bar nisi bacio puno novaca...

Uzet cu si OEM busene s brembo plocicama. Cekam da mi garanciju priznaju na ove s plocicama. A nekako mislim da je oem ipak bolji. Cijena oem busenog dobijem za oko 600kn.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mene zanima koja je vrsta busenih diskova u OEM varijanti? Jel to taj XTRA Line 1x ili je OEM varijanta jedna totalno druga prica/proizvodnja od strane bremba? Kako to saznati?

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, uzmi si Brembo bušene i bok...
BREMBO XTRA LINE 09.8904.1X
75€ je jedan, i ako ti nakon nekog vremena ne budu odgovarali, bar nisi bacio puno novaca...

Nisam se raspitivao previse, al jel to redovna cijena za Clio sport 3 RS? Ako se ne varam, isti je disk i za megane 2 RS jer mi za njega treba. :)
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, x3m said:


Nisam se raspitivao previse, al jel to redovna cijena za Clio sport 3 RS? Ako se ne varam, isti je disk i za megane 2 RS jer mi za njega treba. :)

Disk je isti ali je redovna negdje oko 980-1000kn komad

Link to comment
Share on other sites

A zašto kemijaš sa različitim markama pločica i diskova, zašto sad opet na OEM stavljaš Brembo pločice?

Što OEM pločice ne valjaju?

Link to comment
Share on other sites

Oem i je brembo. I diskovi i plocice. Samo me zanimalo od svih zamjenskih brembo diskova koji od njih dolaze u OEM varijanti diskova. Jer i ovi 1X nisu recimo isti s busenim Oem. Kako to znam? Pa evo 1X ima drugaciju boju zastite na koju ide felga(siva),a Oem ima crnu boju. Ocito ima neke razlike i u kvaliteti. E sad u ciju korist to me zanima....

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sjecam, crni su zasticeni sa obicnim premazom boje, dok su srebrni zasticeni nekom UV tehnologijom....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.