Jump to content

Dijelovi, aftermarket vs OEM ("zamjenski" vs "original")


Domagoj84

Recommended Posts

24 minutes ago, Ivan1902 said:

Ako se dobro sjecam, crni su zasticeni sa obicnim premazom boje, dok su srebrni zasticeni nekom UV tehnologijom....

To je tocno. Sad je samo upitan kvalitet i jednih i drugih....

Link to comment
Share on other sites

Odeš kupiš original i gotovo. Nikada nećeš znati da li je isto. Ne kupuješ diskove i pločice 3x mjesečno. Da znam možda možeš staviti koju kunu u džep ali da li ima smisla potrošiti toliko vremena da nađeš što točno hoćeš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dali se na glavcinu ista stavlja kad se ocisti od svega? Mislim na mast....

Link to comment
Share on other sites

Tesko pitanje, neki ne stavljaju nista, a neki stavljaju bakrenu mast... ako mislis nesto stavljati, stavi neku visoko temperaturnu mast...

Link to comment
Share on other sites

gubis garanciju ako namazes se necim

ja sebi stavljam keramicku mast u spreju

to ti nema veze sa trešnjom, ja stavljam da glavcina ne hrđa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Zrmi RS

Vidio sam oglas, zašto ti se ne sviđaju bušeni diskovi?

Ne znam što je pošlo krivo, ali ako u tih mjesec dana koliko je to stajalo na autu, nisi napravio neke malo veće kilometre, nije to još razrađeno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Planiram mijenjati zadnje diskove sa lagerima kak ide u kompletu.
Nisu poderani ali eto. Zamijenit cu ih sa plocicama skupa. Pokusavam doći do Anđelka lagerosa ali mi se nigdje ne javlja. Jel bolestan il kaj?

Nasao sam diskove SNR, znam da je i on to imao u ponudi prije.
SNR radi lagere, a ploče valjda netko drugi.
Jel se isplati to uzeti? Cijena je ok.

https://eshop.ntn-snr.com/en/product/KF155103U-SNR/KF155.103U

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim komentar..
SNR ne radi diskove, ali rade vrhunske lagere.
Jel njihovi diskovi plus lageri vrijede?
Pretpostavljam da nebi radili sa krš diskovima te svoje sklopove (braking hub)

Vecinom rade za francuske aute a u eu sjediste im je u francuskoj.

https://www.ntn-snr.com/ntn-snr-range-disc-hubs-integrated-wheel-bearings

Link to comment
Share on other sites

samo kazem da moj glas za zadnje diskove sa lagerima ide SKF-u

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

Jesam, dogovorio OEM.
Bio je na GO.

vjerujem da nije cijena pretjerana i puno veća od febi i sličnih  pakirung dobavljača

Link to comment
Share on other sites

Nije. Disk sa glavcinom je 575 kn. Prije tjedan dana je bio 540 kn. Ali ga se nije vise moglo naruciti.

SNR je bio 460 kn ali nije vise dostupan. Nova cijena po kojoj bude dostupan je 530 kn.
Ostali - ATE, Brembo, Textar, TRW vec su skoro 700 kn, i idu jos gore.
Cijene dijelova idu gore na tjednoj razini. Nekih..

Uzet cu diskove i plocice makar ih nebudem mjenjao do proljeca jer imam osjecaj da ce za 6 mjeseci biti 800+ kn komad. Ne znam tko proizvodi "original" ali ni original nisu vise neka sreca. Clanu wifi mislim da su na capturu otisli na manje od 50000 km. Vjerojatno se rade u rumunjskoj.

I jos veli anđelko koliko god kosta, prodaje se sve zivo. Zatrpan je poslom i na granici izdrzljivosti jer radi sam.
Ljudi sve manje kupuju nove aute, a sve vise popravljaju stare..

Link to comment
Share on other sites

Preuzeo sam od Anđelka stražnje diskove, imaju SNR ležajeve, made in Korea, a na kutiji pise također made in Korea.
Vjerojatno se dijelovi rade tamo, jer se odredeni renoovi modeli proizvode i prodaju pod brendom Samsung.
1150 kn dva diska.. prosječna cijena.
Iako sam mislio da sa diskovima dođu nove matice za glavčine i one kapice, ali ne dođu, dok sa aftermarket diskovima gotovo uvijek dođu, no posluziti će stare.
Slika je sa neta.

b0b72a34549591f26baddddf8de4224b.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.