Jump to content

Renault Clio


Dule

Recommended Posts

22 hours ago, Dule said:

 

Jbg, da sam mogao birati auto i boju bio bi zuti Twingo u mint stanju...ali nemaaa ih. 😁

Zapravo je nebitno, treba nam trenutno jos jedan auto, posluzit ce. 😎

 

 

Ma zezam se kolega. Fin je Clio. Nek vas dobro služi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro izgleda, a farove i da ideš kupit nove mislim da ne bi smjeli koštat neku ludu cifru, iako vjerujem da se daju ispolirat kak su dečki već rekli. Sretno s autekom! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima...lijepo je vratiti se ponovo u Renault svijet. 

Sto se mene tice, Renault je uvijek opcija. 

I sada kada sam trazio nisam gledao nista drugo bez obzira sto se radi tek o drugom autu i drlji za grad. 

Bio sam kod lika koji se bavi poliranjem i kaze da nije nikada vidio takvo stanje farova. 😂

Cijeli auto je lijepo ocuvan, unutra je skoro kao novi i ovi farovi mi jedino nisu jasni, kao da mu ne pripadaju...vjerojatno cu uzeti polovne u boljem stanju. 

IMG_20220608_182330-01.jpeg

IMG_20220607_232341.jpg

Hvala svima...lijepo je vratiti se ponovo u Renault svijet. 

Sto se mene tice, Renault je uvijek opcija. 

I sada kada sam trazio nisam gledao nista drugo bez obzira sto se radi tek o drugom autu i drlji za grad. 

Bio sam kod lika koji se bavi poliranjem i kaze da nije nikada vidio takvo stanje farova. 😂

Cijeli auto je lijepo ocuvan, unutra je skoro kao novi i ovi farovi mi jedino nisu jasni, kao da mu ne pripadaju...vjerojatno cu uzeti polovne u boljem stanju. 

IMG_20220609_133515.jpg

Edited by Dule
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to se da ispolirati. Kreneš tamo sa 400 i do 3000-4000 brusni papir i onda polir pastu. Recimo sat, sat i pol po dati da dobro napraviš i miran jedno dvije godine :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lik iz detailinga je rekao da moze pokusati ali da mu se cini da je problem iznutra...ne znam ni sam riskirati ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

Poliranje je 200 kn bez garancije kako ce ispasti, a polovni u dobrom stanju cca 500 kn. 

Nebi ja to dirao da nije tako lose, ovo po meni nije tehnicki ispravan auto koliko lose svjetli. 

Link to comment
Share on other sites

Necu puno pametovati sa obzirom samo na sliku. I jos mokro izgleda bolje :). U biti ako je far mokar i nema tih crtica onda nije iznutra

Link to comment
Share on other sites

On 31. 05. 2022. at 16:59, Dule said:

Nazovem maloprije oglas tu iz Osijeka, Twingo od prvog vlasnika, garaziran, presao 47000 km i javi se lik...kaze prodan, otisao za 33 minute koliko je bio na oglasniku.🤪

 

Jucer me opet kontaktirao isti lik da me pita jesam jos zainteresiran...ono wtf...ja kazem da jesam ali da sam vec kupio Clio i mislim si...ko ga hebe, kupit cu i Twingo pa cu Clio prodati. 

Lik koji je uplatio novce na nevideno i vidio samo auto u oglasniku nikako da dode po njega i didi koji ga prodaje dosadilo i ponudio ga meni...dodem danas vidjeti auto i dida je ocekivao da mu ponudim cifru koju sam mu nudio prvi dan ako ce nazvati lika i reci mu da ima bolju ponudu...sada 10 dana poslije nisam mu mislio dati toliko jer sam vec kupio Clio...uglavnom, ponudio sam mu 300E vise od toga sto je dobio vec...nazvali su tog lika i on poceo prijetiti tuzbom...bla bla i uglavnom uplasili se (realno ne moze im nista ako mu vrate novce)...lik je rekao da dolazi danas po njega tako da sam se razocarao ponovo... 

Sto se Twinga tice, mislim da ne postoji bolji u HR, mozda i sire. 

Auto je doslovno kao nov, kao da je jucer izasao iz tvornice, podnica auta kao da nikad kise nije vidio...cisto dolje, auspuh se sjaji po novom, motor kao da je jucer sastavljen, unutrasnjost kao da nikada nitko nije usao...strasno, volio bi da nikada nisam vidio ni taj oglas ni taj auto. 😭

Po meni primjerak za muzej. 

Edited by Dule
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ako mu je platio sve covjek , kaj se deda buni?  Nek ga izveze na javnu povrsinu, javi mu gdje je auto i gdje moze kljuc doc pokupiti.

 

clio farovi su sasvim normalni s obzirom na godine, ni na nasem nisu nista bolji bili prije nego kaj sam ispolirao prije 2 god, sad su se opet zamutili morat cu opet.

Zadnji dio tvog clia kao da je od Storie ,a mislim da te godine jos nije isla Storia, al mozda je to ovisilo od opreme jer nas zadnji branik je vise onak plastican a tvoj lakiran.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, hrvojexyz said:

Pa ako mu je platio sve covjek , kaj se deda buni?  Nek ga izveze na javnu povrsinu, javi mu gdje je auto i gdje moze kljuc doc pokupiti.

 

clio farovi su sasvim normalni s obzirom na godine, ni na nasem nisu nista bolji bili prije nego kaj sam ispolirao prije 2 god, sad su se opet zamutili morat cu opet.

Zadnji dio tvog clia kao da je od Storie ,a mislim da te godine jos nije isla Storia, al mozda je to ovisilo od opreme jer nas zadnji branik je vise onak plastican a tvoj lakiran.

Pa nije samo da mora pokupiti auto vec i potpisati kupoprodajni ugovor. 

Ovo je bas Storia. 

Link to comment
Share on other sites

Svoj Clio vozim 14 godina s razlogom [emoji6]

Moj je 16V. Troši jednako i bolje ide, ali to je valjda najgori motor za staviti plin. Brtva plastičnog poklopca ventila mu proslini nakon 50-100 soma km. Originalna silikonska je 200 i kusur kuna, brzo se zamijeni. To su jedine mušice.

Inače svi oni počnu trošiti ulje nakon nekih 150.000km. To te ne treba brinuti ali održavaj PCV ventil čistim na iberlaufu. Moj je dugo trošio 2-3dCl na 10.000km, a sada se to poduplalo. Auto sada ima 201.000km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

welcome back!

baci pooliranje i farovi budu pic pic ;)

naravno ako decko koji se bavi detailngom zna posao :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BTW: @Dule ako gledaš Twinga II i ne smeta te malo tvrđi ovjes uzmi TCe ;) Buraz ga je imao 10 godina i samo redovne servise. Išao je duplo bolje od mojeg Clia, a trošio je pola litre više.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, hrvojexyz said:

Zadnji dio tvog clia kao da je od Storie ,a mislim da te godine jos nije isla Storia, al mozda je to ovisilo od opreme jer nas zadnji branik je vise onak plastican a tvoj lakiran.

Moj je 2007 i Storia je... Isti kao i ovaj, samo je nijansa boje cini mi se ovdje tamnija od moje...

Ovaj je isti kao moj u svemu ostalom. Cak bi rekao da je i Alize oprema kao i kod mene 😁

@Dule za koliko si ga piknuo (ako nije tajna) i s koliko km? Moj ima 128000 km, a kad sam ga uzeo 2019. imao je 110000 😂😂😂 malo vozim

Edited by Danchibald
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima. 👍

@Med0, isao sam bas ciljano i namjerno na 8V verziju, trosi za sada 7.5 l po gradu (od cepa do cepa na 100 km) i ne vjerujem da 16V moze nesto manje...jednostavno sam zelio sto jednostavniji motor jer me taj auto zanima u smislu sto jeftinije dnevne eksplatacije.

Sada ima 190 tkm i zvuci puno ali auto je odradio sve kilometre na otvorenoj cesti i grada je rijetko vidio (kupljen u jednom selu). 

Bivsi vlasnik ga je lijepo odrzavao i da ne znam po stanju bi rekao da ima max 100 tkm, a vidio sam primjerke sa duplo manje km u gorem stanju. 

Na autu apsolutno svaka stavka radi i nije zapusten...osim tih farova. 

Sto se tice Twinga...Twingo II emocije-nula...dok mi je Twingo I u top deset najdrazih auta koje sam pozelio imati u jednom momentu...onog mint Twinga I sa 47 tkm necu vjerojatno nikada prezaliti sto mi je za dlaku izmakao. 😁

@DanchibaldClia sam platio ravno 2000E, reg godinu dana i na njemu je sve dobro, nemam bas nista za mijenjati...gume mogu jos 20 tkm, akumulator nedavno stavljen novi, remenje mijenjano na 141 tkm, mali servis prije 1000 km tako da mislim da je ova cijena skroz ok za auto 2007 sa servom i klimom. 

Iznenadilo me kako Clio lijepo ide, motor pali na zub, mirno radi, sve pedale i mjenjac se izuzetno lijepo saltaju, volan lagan...jedino sto je slab, kada se klima upali dosta je trom iako mi to nije toliko bitno. 

Zanimljivo mi je sjesti nakon Clia u BMW F30...on je u Sport paketu, sportska sjedala sa ekstenzijama i osjecaj je neusporedivo bolji...dok sam ga vozio na dnevnoj bazi bez da ulazim u neki auto nize klase postao mi je skroz normalan a sada svaki puta kada iz Clia sjednem u F30 izgleda mi kao da sam u avionu. 🤣

IMG_20220610_154455-01.jpeg

IMG_20220610_143754-01.jpeg

IMG_20220610_154114-01.jpeg

IMG_20220608_193235-01.jpeg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Irky said:

 

Tocno sam znao da ce to tako zavrsiti i samo sam cekao da osvane u oglasniku...inace, auto je imao u Osijeku pocetnu cijenu 13500 kn, taj svercer se prvi javio, ponudio 11000 kn i da uplacuje novce odmah sto je i napravio. 

Sada se nada laganoj zaradi iako auto ne vrijedi te novce...2000E bi dao za njega i to je plafon. 

Auto nema klimu, servo i totalno je bez opreme, interesantan je iskljucivo zbog zaista vrhunskog stanja. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko onda vrijedi mog Megane? 

2002,1.4 16v, 111000km..ima i klimu😂. Promijenio sam dakle sve... Remenje, amortizere i opruge, hladnjak, bobine, kuplung, kočnice.. Sve one nosače, alnaser.. I još sitnica.

Nema takvog, auto je od prvog dana u garažu. 

Stavit ću 25000kn😄

Link to comment
Share on other sites

Molim moderatora da preimenuje temu u Renault Clio.😎

 

Danas sam ipak pokusao polirati farove, @Domba mi je dao zaista korisne savjete i napravio sam kako je opisao na PM.

Rezultat je iznenađujuće dobar, toliko dobar da sam obustavio trazenje drugih farova. 🙂

Kao sto sam i na pocetku rekao, farovi imaju sitne pukotine sa unutrašnje strane plastike i to se ne moze rijesiti i ne smeta a onu neprozirnost sam uspjesno rijesio poliranjem. 

Srecom kupio sam prije par godina set za poliranje koji ide na busilicu i sada to upotrijebio. 

Imao sam brusni papir 800, 1200 i 2000 i tim redosljedom sam ih koristio. 

Na kraju ispolirao prilozenom pastom i stavio neki UV premaz. 

I dalje nisu idealni ali barem izgledaju u skladu sa godistem auta. 

IMG_20220611_133118-01.jpeg

IMG_20220611_133135-01.jpeg

IMG_20220611_140252.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

haha
drugi auto lol
rekli smo ti manje vise svi, sve se da uz malo truda i volje :)

sad si bar dve god miran :) odlican posao :dobroje: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto izvrsno izgleda! Vidi se da je očuvan. Rijetki su takvi. Govorim ti iz prve ruke jer su me više nego nekoliko puta zvali na Hrelić gledati Clia 2 kao i sa Njuškala. Ti auti su uglavnom groblje, loše održavani i dugotrajno zanemarivan.

Ne znam kako je u motornom prostoru i podvozju ali teško ide bolje od ovoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dolac said:

haha
drugi auto lol
rekli smo ti manje vise svi, sve se da uz malo truda i volje :)

sad si bar dve god miran :) odlican posao :dobroje: 

 

Bas tako, nevjerojatno koliko prozirni farovi daju svjezinu izgledu auta.. 🙂

28 minutes ago, Med0 said:

Auto izvrsno izgleda! Vidi se da je očuvan. Rijetki su takvi. Govorim ti iz prve ruke jer su me više nego nekoliko puta zvali na Hrelić gledati Clia 2 kao i sa Njuškala. Ti auti su uglavnom groblje, loše održavani i dugotrajno zanemarivan.

Ne znam kako je u motornom prostoru i podvozju ali teško ide bolje od ovoga.

 

Ipak je ovo 15 godina star auto i nije kao novi i ima sitnih oziljaka ali generalno nista strasno. 

U motornom prostoru je sve suho, cak ni brtva glave ne slini. 

Skuzio sam da nedostaje plastika desno od hladnjaka (lijevo ako se gleda od naprijed)...bar mislim da bi tu trebala biti jer se od naprijed kroz masku vidi kompresor klime. 

Nedostaje i plastika u unutarnjem dijelu blatobrana prednjeg kotaca. 

 

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da sam pomogao. Stvarno odlično odrađen posao! Sada uživaj jedno dvije godine pa ponovno :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.