Jump to content

coskePH1 Super 5


coskePH1

Recommended Posts

Pozdrav svima, da Vas pitam ako netko možda zna. Danas sam uzeo Renault 5 Campusa '96 kao prvi auto i branici su malo u banani. E sad gledao sam i u tokiću, siluxu i tim dućanima sam našao obične branike plastične, ali bi htio kupiti branik od GTT (barem zadnji), sad me zanima zna li neko neki dućan u Hrvatskoj koji prodaje zamjenski  plastični branik od GTT. Iskreno nemam previše iskustva sa dućanima pa ne znam ni koji postoje. Inače sam iz Zagreba pa bi preferirao ako dućan ima u ZG, ako ne i to je ok.

Isto tako imam one plastične kao vanjske oplate, jel zna neko kako se to kataloški zove da mogu pronaći :)

Također ako netko ima:

- 13" Speedline felge od GTT,

- opruge za spuštanje (ako sam dobro skužio samo naprijed, iza je torzija pa to gledam amortizere npr bilstein)

- gtt volan

- maglenke

Hvala svima na čitanju :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolega, evo ako netko ima nešto neka javi :)

A ovo su oplate o kojima se radi.

Moje su ogrebane pa da ne moram kitat i farbat jer nebu ispalo ko dobre rabljene il samo nove zamjenske ako postoje.

7144471061_17f4ac3ef3_b.jpg

Pretpostavljam da se GTT volan da namonitrat na običnog R5?

Link to comment
Share on other sites

Volan imam ja ali ga stvarno ne zelim prodati. Mogu ga pokloniti jednom,  za plemenitu svrhu oživljavanja gtt-a ako i sam ne krenem u to..
Branike nećeš nac nove nigdje. Ni original ni kopije. Možda ako netko ima kalupe kad se to nekad radilo i krpalo ali i to je tolika vjerojatnost za nac da će ti se prije selma hajek useliti večeras u sobu.

Te plastike bočne su znale imati r5 gtx ako se ne varam, možda gts? Ne sjecam se vise, @petak bi mogao znat točnije.

Malo otvori fejs oglase, nedavno je u Istri bila jedna 1.4 sa kontrolnom tablom kao gtt.. 

Felge tražiš ph1 ili ph2? To bi se već moglo nac, čak i ph1. Ja imam 3kom ph2 na prikolici.

Mozda @Mladen ima šta.. i živac je hrčkast pa se možda i kod njega šta ukaže

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, laci said:

Volan imam ja ali ga stvarno ne zelim prodati. Mogu ga pokloniti jednom,  za plemenitu svrhu oživljavanja gtt-a ako i sam ne krenem u to..
Branike nećeš nac nove nigdje. Ni original ni kopije. Možda ako netko ima kalupe kad se to nekad radilo i krpalo ali i to je tolika vjerojatnost za nac da će ti se prije selma hajek useliti večeras u sobu.

Te plastike bočne su znale imati r5 gtx ako se ne varam, možda gts? Ne sjecam se vise, @petak bi mogao znat točnije.

Malo otvori fejs oglase, nedavno je u Istri bila jedna 1.4 sa kontrolnom tablom kao gtt.. 

Felge tražiš ph1 ili ph2? To bi se već moglo nac, čak i ph1. Ja imam 3kom ph2 na prikolici.

Mozda @Mladen ima šta.. i živac je hrčkast pa se možda i kod njega šta ukaže

Ja sam prije jedno 7 godina kupio zadnji branik novi, no to je tad bilo a kvalitete izrade nikakva. Još iman stari originalni koji je udaren pa ću vidit može li se bar približno dotjerat jer neću dat campusa  , konačno ima stvarnih cca 10300 km . 

Link to comment
Share on other sites

Previdio si da decko pita za branik od gt turba.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, laci said:

Previdio si da decko pita za branik od gt turba.

Mislio sam da je isti . Bar mi se tako činilo.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, laci said:

Volan imam ja ali ga stvarno ne zelim prodati. Mogu ga pokloniti jednom,  za plemenitu svrhu oživljavanja gtt-a ako i sam ne krenem u to..
Branike nećeš nac nove nigdje. Ni original ni kopije. Možda ako netko ima kalupe kad se to nekad radilo i krpalo ali i to je tolika vjerojatnost za nac da će ti se prije selma hajek useliti večeras u sobu.

Te plastike bočne su znale imati r5 gtx ako se ne varam, možda gts? Ne sjecam se vise, @petak bi mogao znat točnije.

Malo otvori fejs oglase, nedavno je u Istri bila jedna 1.4 sa kontrolnom tablom kao gtt.. 

Felge tražiš ph1 ili ph2? To bi se već moglo nac, čak i ph1. Ja imam 3kom ph2 na prikolici.

Mozda @Mladen ima šta.. i živac je hrčkast pa se možda i kod njega šta ukaže

Pozdrav kolega, Nažalost nije GTT, a bio bi jako veseo da je. U pitanju je R5 '96 Bye Bye 1.4 43kw ajnspric, sa 76.000 kilometara. Uzeo sam ga kao daily, te se nadam da će služiti dobro ali treba malo kozmetike da bude to to. Skužio sam da su branici od GTT širi i da trebaju plastične oplate blatobrana, tako da sam odustao od te ideje jer nebum našo komplet i pritom ne bankrotirao haha. Ali felge i volan i ove oplate još tražim. Iskreno ne znam koje su PH1 i PH2 felge, ali poslat ću sliku onih koje su mi zapele za oko.

felge.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To su ph2 felge, i njima su već cijene narasle fino. Imas jednog golfa 2 na indexu sa ph1 felgama, primorsko goranska.. pa možda proda samo felge

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budem ga pitao, hvala.

Može samo jedno pitanje, javim se privatno.

Link to comment
Share on other sites

Bočne plastike su imale kasnije serije Super petice, ali nisam proučavao koji modeli su točno bili obuhvačeni.

 

Felge koje tražiš su sa PH2 GTT/GTE-a.

Naš forumaš "eto tako" bi ih mogao imati ako ih nije sve rasprodao. On je u Crnoj Gori pa dostava može predstavljati problem. 

 

Ovo su ti Ph1 felge

s-l1600.thumb.jpg.350216ecff4a9f4b8526d05c280e3886.jpg

 

Za GTT/GTE look ti trebaju i plastična proširenja blatobrana, pragovi, i prednji i zadnji branik. A i maska je drugačija. 

I opet postoji razlika branika, maske i plastičnih proširenja, maglenke ovisno da li je PH1 ili PH2.

PH1

S0-La-p-tite-sportive-du-lundi-Renault-Super-5-GT-Turbo-136633.jpg.8f2bc10265cbb3f3bc783daa668ca0c2.jpg

rebrasta maska, prednji branik sa donjim rubom bez spojlera, "škrge" zadnjem proširenj i rebrasti zadnji kut, velike maglenke

S0-La-p-tite-sportive-du-lundi-Renault-Super-5-GT-Turbo-136633-1.jpg.4d7132c9025d5edc084cc415309302de.jpg

 

Ovo jePH2

Renault-5-GT-turbo-coche-historico-de-los-80.thumb.jpg.2bd85696f763a6e184bdccd3d8d664c3.jpg

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Maska na ph2 nije original

Link to comment
Share on other sites

Učinilo mi se, ali u mislima više nemam sliku originalne. Ovo je maska koja je išla na redovne petice

Link to comment
Share on other sites

Imala je gornje kuteve zaobljene u poljima

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, laci said:

Maska na ph2 nije original

C'est la ph2, n'est-ce pas?

 

29408985538_2ba0d2ab1b_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Volan ti na krivoj strani ćo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laci said:

Volan ti na krivoj strani ćo

To je da i suvozač nešto radi kad ne zna kud s rukama.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Zato suvozač ima ručkicu iznad vrata. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 19. 03. 2024. at 21:25, petak said:

Bočne plastike su imale kasnije serije Super petice, ali nisam proučavao koji modeli su točno bili obuhvačeni.

 

Felge koje tražiš su sa PH2 GTT/GTE-a.

Naš forumaš "eto tako" bi ih mogao imati ako ih nije sve rasprodao. On je u Crnoj Gori pa dostava može predstavljati problem. 

 

Ovo su ti Ph1 felge

s-l1600.thumb.jpg.350216ecff4a9f4b8526d05c280e3886.jpg

 

Za GTT/GTE look ti trebaju i plastična proširenja blatobrana, pragovi, i prednji i zadnji branik. A i maska je drugačija. 

I opet postoji razlika branika, maske i plastičnih proširenja, maglenke ovisno da li je PH1 ili PH2.

PH1

S0-La-p-tite-sportive-du-lundi-Renault-Super-5-GT-Turbo-136633.jpg.8f2bc10265cbb3f3bc783daa668ca0c2.jpg

rebrasta maska, prednji branik sa donjim rubom bez spojlera, "škrge" zadnjem proširenj i rebrasti zadnji kut, velike maglenke

S0-La-p-tite-sportive-du-lundi-Renault-Super-5-GT-Turbo-136633-1.jpg.4d7132c9025d5edc084cc415309302de.jpg

 

Ovo jePH2

Renault-5-GT-turbo-coche-historico-de-los-80.thumb.jpg.2bd85696f763a6e184bdccd3d8d664c3.jpg

 

 

Ne mogu skužiti koji je točno model moja Super 5, jer šasiju ne nalazi uopće na VIN decoder stranicama, piše da je R21 express (negdje da je 2001), a to je šasija i na muldi i u prometnoj. Možda ako znate, nutra je 1.4 Cat i Einspritz, 1390cc 43kw 5 brzina. Godina 1996 bye bye. Do prije 3 dana nisam ni razmišljao o kupovini R5, tražio sam Clia 2 PH1, ali mi je ovaj naletio, oduševio me i kupio sam ga bez da išta znam o njima.

Evo jedna slikica dotičnog

ghf.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Poslikaj (ili napiši) vin broj odnosno broj šasije. 

Ugraviran bi trebao biti na desnoj muldi s prednje strane i na Al pločici u motornim prostoru. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, petak said:

Poslikaj (ili napiši) vin broj odnosno broj šasije. 

Ugraviran bi trebao biti na desnoj muldi s prednje strane i na Al pločici u motornim prostoru. 

Evo šasije

stasija1.jpg

sasija.jpg

Također ako netko od kolega ima za prodati neke 13 cola 4x100 felge jeftino neka mi se javi :) Vidim da PH2 speedline koštaju previše i sumnjam da ću ih uopće i naći.

Link to comment
Share on other sites

Coske....evo sam ti otvorio temu. Naslov sam stavio po vlastitom nahođenju. Ako ti se nesviđa reci kako hoćeš da se tema zove pa ću promijeniti.

 

A sad nastavak tvoje priče

 

Tvoj model Super petice je C407 Ovo C označava model sa 3 vrata.

Oznaka B se odnosi na model sa 5 vrata, F na furgon iliti R5 express, a S na teretnu verziju obične petice

Motor bi trebao biti C3J, mjenjač bi trebao biti JB5-001 ili JB5-003. JB3 mjenjač se ugrađivao samo na F verziju

A evo i nekoliko sličica izvađenih iz renaultovog manuala za Super 5

Izvučene su informacije koje se tiću tvojeg modela.

r5-1.thumb.jpg.fb4a0ccf7198b419a2fe230693525039.jpg

r5-2.thumb.jpg.776e5c980a049b05c4144f2caef98a70.jpg

r5-3.thumb.jpg.7b9a17f8b564be985e3f4567c00b4df0.jpg

r5-4.thumb.jpg.dc3364a118603a951ecded3dcbfccb45.jpg

r5-5.thumb.jpg.4f04cfefc99541a26df3e3375d13021c.jpg

r5-6.thumb.jpg.2254cd7fc439a511d0d6dbbf0ccce45c.jpg

r5-7.thumb.jpg.44f0f61780b9c83b93167de51447f05c.jpg

r5-8.thumb.jpg.a2441284280c77d6176027da83c17d97.jpg

 

r5-9.jpg.5fb97cead29bbdaf127098296baf4eaa.jpg

 

r5-10.jpg.eb08113c31393eaa931aae9585dc3f19.jpg

Ima tu hrpa bitnih i manje bitnih informacija, ali o tome kad ti nešto zatreba.

R Super 5 sam dugo vozio i silom prilika morao punot oga naučiti i znati. Jer oni koji su trebali znati nisu znali.

 

 

I dvije slije moje, čisto zato jer me ovo kopanje po manualu bacilo u sjetu.

Zimska varijanta

P1000048.thumb.JPG.bbbc82cb7baf0f500360e5cd85816075.JPG

Ljetna varijanta

PA040008.JPG.684faced028b2d4343381e503ae68775.JPG

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • petak changed the title to coskePH1 Super 5

Hvala Vam na informacijama i manualu. Nadam se da neće raditi previše problema petica :)

Link to comment
Share on other sites

I kolega petak, prekrasna petica.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imam dvije felge, dobio od kuma Fukya (bivseg clana foruma) na poklon.. samo da se pohvalim 😂🏻

1710358093124.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.