Jump to content

coskePH1 Super 5


coskePH1

Recommended Posts

Prekrasne su, obožavam ih.

Link to comment
Share on other sites

Ako netko zna za neki auto otpad/smetlište kaj god, ili nekoga tko ima ovako starijih renaulta za dijelove treba bih vanjske oplate vrata plastične i branik prednji samo da nije puknut (previše). I možda još koju gluposti ako nađem :)

Također neke 4x100 13" alu felgice ako netko ima za prodat. Ništa posbeno, ništa skupo, samo da nisam baš na čeličanama. Ne nalazim pretjerano veliku ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Dasso..... I poklopce ima....... A ja svoje u bescjenje dao.... :aua:

Trebao sam ih objesiti za ukras. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam ja jedan set ATS 5 krakova ali se bojim da bi ti iza strugale zbog ET-a 20 i oblika koji iznutra dira prednje kočione čeljusti. Ja sam radio preinake da bi to složio.

Link to comment
Share on other sites

@Dasso299 ako bi htio prodati javi. I ja imam 3kom od toga dve sa poklopcima.

@ivan08 koliko €?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, petak said:

Dasso..... I poklopce ima....... A ja svoje u bescjenje dao.... :aua:

Trebao sam ih objesiti za ukras. 

Da, da.. ima kod Fukya jos jedna al stoji njemu za uspomenu 😂😂

 

4 hours ago, laci said:

@Dasso299 ako bi htio prodati javi. I ja imam 3kom od toga dve sa poklopcima.

@ivan08 koliko €?

Ma ne bi.. dobio sam ih na poklon da si napravim namotaje za crijevo za garazu.. onako na zid da se vide 😂😂 a i kumov poklon nema cijene tako da eto nadam se da razumijete 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dam ti Tomos felgu od 14- ice pa motaj kablove i šlauf koliko hoćeš a ti meni ove dvije.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je jedna crna služila za crijevo vode, tu sam našao uz cestu.. kasnije susjed odvalio oz superturismo 16 pa sam jednu stavio van umjesto ove crne a drugu u garažu debeli zrak namotao oko nje.
Mogu ti ponuditi ove dve superturismo u zamjenu i € da odvedeš kuma na čevape i 20-ak ledenih sladoleda+koja rakija kod brkate konobarice i stvorite nove uspomene koje će trajati cijelu život :piju::prijatelji:

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mata73 said:

Dam ti Tomos felgu od 14- ice pa motaj kablove i šlauf koliko hoćeš a ti meni ove dvije.

Imam dvije od apn-a i nicemu ne sluze 😂😂

4 hours ago, mata73 said:

Dam ti Tomos felgu od 14- ice pa motaj kablove i šlauf koliko hoćeš a ti meni ove dvije.

 

2 hours ago, laci said:

I meni je jedna crna služila za crijevo vode, tu sam našao uz cestu.. kasnije susjed odvalio oz superturismo 16 pa sam jednu stavio van umjesto ove crne a drugu u garažu debeli zrak namotao oko nje.
Mogu ti ponuditi ove dve superturismo u zamjenu i € da odvedeš kuma na čevape i 20-ak ledenih sladoleda+koja rakija kod brkate konobarice i stvorite nove uspomene koje će trajati cijelu život :piju::prijatelji:

Dosta dobra ponuda, zapeo sam kod brkate konobarice i razvukao osmjeh 😂😂

Primamljive su to sve ponude 😂😂

Aj kad nudite recite da imate bar jednu Maracanu kod kuce pa da se mjenjamo ko pravi renault fanatici 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Možda, možda, teško možda.. ali imam poklopac od maracane

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Uzmi intra T 13ke. Zahvali mi kasnije

Link to comment
Share on other sites

Hvala, bum pitao

https://www.facebook.com/marketplace/item/2079675875702039/?ref=search&referral_code=null&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Ac5e1b0d1-4237-4101-a3e2-27b94fcad312

Mislim da ću ove felge uzeti nakraju, čini mi se da će super ležati na petici bijeloj, a vidim da GT Turbo felge neću naći nikad. Sutra idem pogledati a cijena ide dolje. Gume na njima su dobre,tako da 60 konja ih nebu potrošilo haha

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, coskePH1 said:

Hvala, bum pitao

https://www.facebook.com/marketplace/item/2079675875702039/?ref=search&referral_code=null&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Ac5e1b0d1-4237-4101-a3e2-27b94fcad312

Mislim da ću ove felge uzeti nakraju, čini mi se da će super ležati na petici bijeloj, a vidim da GT Turbo felge neću naći nikad. Sutra idem pogledati a cijena ide dolje. Gume na njima su dobre,tako da 60 konja ih nebu potrošilo haha

Koje su ti gume sada na petici? Mislim da su original bile 145/70/13. Mogao imati problema s tom gumom 175/65/14 koja nije mala a razlika ti prelazi 6.5%. Uostalom evo ti kalkulator pa vidi. Metar u ruke.

http://ratar.hr/kalkulator2.html

Link to comment
Share on other sites

Sad imam 13 cola al isto 175 širina

atestirane su 145 da, al je gore 175

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, coskePH1 said:

Sad imam 13 cola al isto 175 širina

atestirane su 145 da, al je gore 175

 

Ali ako te murjak zaustavi pa provjeri jesu li ti upisane 175 pa ustanovi da nisu pa te pošalje na izvanredni tehnički pa te tamo sruše jer nemaš upisanu dimenziju i odgovarajući atest pa ćeš imati više zabave nego što si očekivao. Nekada je to bilo lakše ali danas će ti se svatko zakačiti za svaku sitnicu jer ti je auto tehnički neispravan ako ti bilo kakva izmjena nije atestirana i upisana u prometnu. U slučaju prometne nezgode ako se ustanovi da imaš izmjenjene dijelove ovjesa to povlači cijeli niz loših vijesti. Znam da zvučim kao partibrejker ali sam to prošao sa svojim klincima kad ih je držalo turpijanje i šire felge i gume i štatijaznam. Raspitaj se dobro prije takvih zahvata. Najbolje u STP-u. Oni su ti koji izdaju ateste i elaborate.

Edited by ivan08
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kupih auto prije par dana sa gumama takvim, znam da se mora atestirati i budem to napravio kad uzmem 14ice. Niti ga ne vozim sada, na servisu je pa onda kada dodje felge i atest. Hvala na savjetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam upisao 235/70/16 bez atesta. Ali 255/70/16 ću morat na atest

Link to comment
Share on other sites

@laci Koja je procedura za upis bez atesta? Mogu probati, možda prođe :)

9 hours ago, laci said:

Neki dan sam upisao 235/70/16 bez atesta. Ali 255/70/16 ću morat na atest

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, coskePH1 said:

@laci Koja je procedura za upis bez atesta? Mogu probati, možda prođe :)

 

Nekada je prolazilo tako da predočiš dokaz da je dotični model dolazio s nekoliko različitih dimenzija guma pa bi se samo upisala u prometnu. E sad koliko je meni poznato 5gtt je dolazio s 195 55 13 i felgama koje su osiguravale da guma nigdje ne dodiruje ovjes ili karoseriju. Ne mogu tvrditi da nije bilo nekih dimenzija između. Najbolje ti je otići u STP koji može provjeriti u CVH kakve su ti šanse za upisivanje bez atesta.

Link to comment
Share on other sites

Budem probao, nadam se da će upsjet, ako ništa onda atest. Znate li možda jel moguće atestirat auspuh koji nema brojke, a može proć eko test i glasnoću?

Link to comment
Share on other sites

Može mi neko pomoći i dati savjet, koji je najbolji način za spustiti Super Peticu?

Link to comment
Share on other sites

Nazad - okrenut toziju za koji zub

Naprijed - druge opruge i amortizere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, petak said:

Nazad - okrenut toziju za koji zub

Naprijed - druge opruge i amortizere

Da li možda imaš neku preporuku za nove amortizere i opruge kraće gdje mogu naći. Ili marku ili nešto treće. Jedino sam našao neke za 70€ opruge, ali od nekog trećeg branda, ne ulijevaju baš povjerenje.

I pretpostavljam da nemrem stavit te "sportske" opruge na obični amortizer

 

Link to comment
Share on other sites

Ufff. Amortizere i opruge je bilo teško nabaviti i prije 20 godina kad sam se bavio tom mišlju. A kamo li danas. 

Uspio sam nabaviti APEX opruge i stavio ih na obične amortizere i to je bila katastrofa od upravljanja. Ko loptica hopsica na rupama. 

H&R je nudio 3cm kraće opruge i bile su dobre u kombinaciji sa standardnim amortizerima. 

Ja sam nove standardne amortizere imao. 

BILSTEIN je imao i samo opruge i komplet amortizer i oprugu.

Uvijek je bolje ići na set opruga+amortizer. 

Probaj malo pronjuškati po stranicama ako tko još nudi. 

Probaj i SPAX I AVO. UK marke koje proizvode amortizere i opruge

 

Edit:

Evo KONI izgleda da ima za GTT Ph2

Prednji https://www.venommotorsport.com/suspension/koni/front-dampers/renault-5/

Zadnji https://www.venommotorsport.com/suspension/koni/rear-dampers/renault-5/

Isti WebSHop SPAX

prednji https://www.venommotorsport.com/suspension/spax/psx-front-dampers/renault-5/

Zadnji https://www.venommotorsport.com/suspension/spax/psx-rear-dampers/renault-5/

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.