Jump to content

MALE ZGODNE STVAR I TRIKOVI NA VASEM RENAULT-u


ZGTony

Recommended Posts

DRUGO: Meni je super u mom Cliju što ima lampicu koja
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Exception

    24

  • newbie

    10

  • x3m

    9

  • dalibor

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni bi bilo logičnije da se zaključavaju kada se ide manjim brzinama. Recimo po gradu. Čitao sam da svakako nije preporučljivo voziti se zaključan. U slučaju, ne daj Bo
Link to comment
Share on other sites

Guest Foxman

Meni su super moje ručke za otvaranje prozora,... naime nemam električne podizace :cry::cry::cry: ali zato ini nemam muke da otvorim prozor na baš onoliko koliko mi treba hihihi :(

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to super ali su to sve tvorničke stvari, mene zanima dal netko ima kakve DIY dodatke, ne mislim sad na radio i sl. nego neke ćukice, tehničke stvarčice vezane uz motor ili struju...

npr. ja imam: led diodu na turniću koja se pali kad se otvori drugo grlo na fergi, led diodu koja svijetli ako se ventilator kilera nije upalio kad treba, led diodu koja mi kaže dal termostat za topli zrak na usisu ferge šljaka i dal ferga vuče hladan zrak sa maske kad treba, imam i foru bez koje nemožeš auto upalit ali to nek ostane tajna itd...ima tko šta?

Edited by dadox
Link to comment
Share on other sites

Zvuk dolazi iz malog zvučnika (ima li koji drugi naziv za tako male zvučnike, koje baš i ne bi nazvao zvučnicima? :zubo: ) koji se nalazi otraga na instrumentnoj ploči. Ovdje na slici sam ga začepio pamukom i zalijepio da ne ispadne, ali ga nije baš puno utišalo :bigl:

To je piezo zvučnik ili češće nazivan buzzer. Ja takve ugrađujem na skutere da sviraju kad rade

Link to comment
Share on other sites

neki imaju rukohvate :zubo:

Znam da neki imaju ali zar u današnje vrijeme to treba biti doplata ili za skuplje modele?! Kao i stra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A dal je netko otkrio kako izvest ovo:

Stajem ispred kioska, vadim karticu, motor i dalje radi jer ga neću gasiti na minutu, al bih ga rado zaključao? E to ne ide... Ili ide?

Link to comment
Share on other sites

Na ovaj podatak nisam naišao.

To mi se čini previše sofisticirano za clio II

Kod mene to radi ovako:

- dr

Link to comment
Share on other sites

Na ovaj podatak nisam naišao.

To mi se čini previše sofisticirano za clio II

Kod mene to radi ovako:

- dr

Link to comment
Share on other sites

vidiš, meni se vrata ne otključavaju već ostaju zaključana kad stanem :roll:

Izgleda da je to istina :frown:

Sad sam išao isprobat i svarno je tako, a i piše u uputstvima, automatsko zaključavanje se uključuje onako kako sam napisao i vrata se zaključavaju nakon 6 km/h al se otključati mogu jedino ako se otvore prednja vrata iznutra ili se pritisne onaj prekidač na središnjoj konzoli.

Ono prije napisano sam bio krivo zaključio jer nisam sku

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je to istina :frown:

Sad sam išao isprobat i svarno je tako, a i piše u uputstvima, automatsko zaključavanje se uključuje onako kako sam napisao i vrata se zaključavaju nakon 6 km/h al se otključati mogu jedino ako se otvore prednja vrata iznutra ili se pritisne onaj prekidač na središnjoj konzoli.

Ono prije napisano sam bio krivo zaključio jer nisam sku

Link to comment
Share on other sites

Tako je!! Ostaju zaključana sve dok ih ti iznutra ne otvoriš

to i nije bas lijepi trik :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Zašto?? Misliš u slučaju prometn nezgode?

si :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Prvenstvena namjena automatskog zakljucavanja vrata je sprjecavanje "otmica" i kradja na semaforima... tako da otkljucavanje prilikom zaustavljanja vozila i ne bi bas imalo smisla jel tako?

A ako vec dodje do takve nesrece u kojoj vozac ili putnici nisu u takvom stanju da sami mogu otvoriti vrata, ne bih rekao da je auto u takvom stanju da se vrata uopce daju otvorit... ;)

Tada nastupa jedan "a-sa!" potez za razbijanje stakla... :zubo:

ili vatrogasna klijesta... :surp:

Link to comment
Share on other sites

Prvenstvena namjena automatskog zakljucavanja vrata je sprjecavanje "otmica" i kradja na semaforima... tako da otkljucavanje prilikom zaustavljanja vozila i ne bi bas imalo smisla jel tako?

A ako vec dodje do takve nesrece u kojoj vozac ili putnici nisu u takvom stanju da sami mogu otvoriti vrata, ne bih rekao da je auto u takvom stanju da se vrata uopce daju otvorit... ;)

Tada nastupa jedan "a-sa!" potez za razbijanje stakla... :zubo:

ili vatrogasna klijesta... :surp:

pa i bilo bi malo blesavo... kreni - zakljucaju se, stani - otkljucaju se i tako u nedogled :lool:

Link to comment
Share on other sites

pa i bilo bi malo blesavo... kreni - zakljucaju se, stani - otkljucaju se i tako u nedogled :lool:

tako je, a i sigurno bi se nešto pokvarilo :lool:

Link to comment
Share on other sites

tako je, a i sigurno bi se nešto pokvarilo :lool:

kad tad se mora nesto pokvariti ;):bigl:

Link to comment
Share on other sites

Nakon mjesec dana i 3000 km sa lagunom da i ja napišem neke dojmove.

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to super ali su to sve tvorničke stvari, mene zanima dal netko ima kakve DIY dodatke, ne mislim sad na radio i sl. nego neke ćukice, tehničke stvarčice vezane uz motor ili struju...

npr. ja imam: led diodu na turniću koja se pali kad se otvori drugo grlo na fergi, led diodu koja svijetli ako se ventilator kilera nije upalio kad treba, led diodu koja mi ka

post-1027-1154280592_thumb.jpg

post-1027-1154280609_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na ovaj podatak nisam naišao.

To mi se čini previše sofisticirano za clio II

Kod mene to radi ovako:

- dr

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.