Jump to content

182 vs 197


182

Recommended Posts

dao bih 5 197 za jednog williamsa

sto se sigurnosti tice, povecanju iste sluzi roll bar :zubo:

Pa sad baš 5 za jednog, :hm: nisam baš siguran.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • psykoman

    21

  • Rain

    13

  • ZGR5GTT

    12

  • Spex

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

chuj, power to wight ratio je isto bitan

a koji je napredak izmedju tih automobila?

konfor i sigurnost sto nosi kile, nista vise

novi sport je jedini u toj ergeli otisao debelo na stranu udobnosti brze voznje dok su tvoj i npr od Psykomana jos imali onu dozu agresivnosti od "dede" a nisu toliko rasli jer se njihova kilaza vrti malo preko tone ;) Kolika je razlika u kilazi da pobije tih cca 30 ks??

u postovima koje citam na forumu razlike u brzini novog i starog sporta su samo u jednostavnosti i lakoci voznje jer dodatnih cca 15 ks opet pobija negativan ucinak povecanja kilaze sto onda naravno vodi do povecanja brzinskih prosjeka

zakljucak vro jednostavan, a sto se tice ovog clipa on je tu samo da pokaze koliko je zabave ostalo u novom Sportu u odnosu na Willya a ne usporedba brzine na stazi ;) a po videnju izgleda da je ostalo dosta :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Pa sad baš 5 za jednog, :hm: nisam baš siguran.

To je bilo figurativno da nam pokaze koliko postuje Williams odnosno ne postuje 197. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

chuj, power to wight ratio je isto bitan

a koji je napredak izmedju tih automobila?

konfor i sigurnost sto nosi kile, nista vise

Za Clia se stvarno mo

Link to comment
Share on other sites

Sta je je Williams mi je oduvijek bio san no trenutna realnost mi je 172 koji me je malo vise dosao nego dobro ocuvani Williams ;) .

Williams vs 206RC

http://www.youtube.com/watch?v=1zrMdYOBhVk

ide stroj, ide ide ide....

2 spex.... ovaj clip je samo jedan sto pokazuje da williams jos uvijek ima konce u rukama i da se moze parirati i sa novijima!

Link to comment
Share on other sites

volio bih kada bi ti jednom napisao svoje misljenje na temelju stecenog iskustva a ne na temelju stvari procitanih na forumima

puno vise bih onda cijenio tvoja trkeljanja, ovak te uopce ne dozivljavam kao nesto referentno

NHF

Ali ti imaš iskustva u usporedbi Williamsa i 197? Ako je tako, onda sorry...

>psykoman: sla

Link to comment
Share on other sites

Ja se vozim po cestama i više mi znači "driving thrill", nego što ću "od Mokošice do Komaja" doć 27,5 sekundi ranije. (sorry na "internoj" destnaciji, to mi je prvo palo napamet.)

Ma sve ja razumijem, ali "driving thrill" nije ono za što sam se ja zakačio! Uf... kao da na arapskome pišem...

BTW, kad smo već kod "drajving trila", vrati se malo natrag, pa vidi kojega sam ja "izabrao" od ova 4 ;)

Link to comment
Share on other sites

2 Psykoman - nije sad neka ekstra usporedba ali vozis noviju generaciju sporta dok si vjerojatno za manje novaca mogao voziti brutalniju verziju phase1 ili cak i willya i imat taj "driving thrill" a opet si se odlucio na novije, komfornije a opet brze vozilo ;)

Link to comment
Share on other sites

2 Psykoman - nije sad neka ekstra usporedba ali vozis noviju generaciju sporta dok si vjerojatno za manje novaca mogao voziti brutalniju verziju phase1 ili cak i willya i imat taj "driving thrill" a opet si se odlucio na novije, komfornije a opet brze vozilo ;)

Točno. Kao i mnogo drugih stvari u

Link to comment
Share on other sites

Ali ti ima� iskustva u usporedbi Williamsa i 197? Ako je tako, onda sorry...

>psykoman: sla�em se i ja s time, ali "driving thrill" nije isto �to i "lap time", o �emu se ovdje govori :)

>dinnek: gledam filmi�, i vidim kako Williams posko�i i ode, ali ga RS uskoro stigne i pro�e. Ni�ta �udno, ipak RC ima 30-ak ks vi�e. A i da nije tako, otkad je brzina na ravnome referenca za brzinu na stazi, o kojoj se ovdje povela rasprava? ;)

Izjavljeno je da Williams na stazi prati 197 bez problema. Ja tvrdim da nije tako. S jedne strane mi uleti Clarksonova izjava kako je Willi za ljude koji cijene voza�ki u�itak, a s druge filmi� gdje se Willi ganja s 206 RC na autocesti. Ko je tu lud? :zubo:

1. Na moju srecu vozio sam do sada Williamsa, Sporta Ph I, Sporta ph II svaki dan te 197, uz to jos i Meganea Sport kao i F1. Dakle imam mrvicu vise iskustva od tebe pa se smatram i malo kompetentnijim komentirati ta vozila.

EDIT: Zaboravio navesti jos jednu sitnicu, umjesto teoriziranja radje idem na stazu pa isprobavam sve u praksi za razliku od nekih.

2. Ne da mi se sada traziti, ali bio je na forumu film gdje su napravili usporedbu 197 vs. Willy na stazi. Willy je cijelo vrijeme pratio 197. 197 je prolazio kulturnije zavoje dok je Willyju bio zadnji kotac u zraku, ali je bio iza njega cijelo vrijeme. Sto iz toga zakljucujemo? Da ga prati bez problema. Sorry, ali to su cinjenice.

Mo�da se u novim autima brzina i bo�ne sile ne osjete toliko kao u starim, ali tu sve prestaje i s tim se treba pomiriti. Novi jesu te�i, ali su im ovjes i ko�nice do te mjere superiorniji da jednostavno omogu�avaju ve�ini voza�a bolje rezultate uz ve�u sigurnost, a najboljim voza�ima da pomaknu granice. To�no je u tome smisao razvoja auta, zato je bio Williams, pa 169 pa 172 pa 182, sad 197 koji �e sigurno opet evoluirati... Ovi stari su dobri za drugi auto i rute do 200 kilometara (za ljude koji ih vole). Ako je put du�i od 150, 200 km malo tko sa starijim sporta�em poput williamsa ili 5 gtt mo�e izdr�ati brzi tempo (a da na odredi�tu bude sposoban za i�ta osim dugotrajnog odmaranja). Gust na kratke staze je relativan, ja se po zavojima usudim tjerati mog Clia br�e nego Jurinu petardu samo zbog tog osje�aja za koji bi netko vjerojatno rekao da je vrhunski :zubo: Tvrditi da je ne�to bolje od drugoga samo zbog nekakvog subjektivnog dojma je IMHO prili�no nezrelo :roll:

Hmmm

Opet ne kuzim, najveci gust dok nisam uzeo sporta je bilo upravo putovanje sa Swiftom GTI od preko 300km, nakon te voznje sam izisao iz auta nikada odmorniji i sretniji sa ogromnim osmijehom na licu, tako da ti teza bas ne stoji...

Link to comment
Share on other sites

1. Ok, sorry, sad vjerojatno mogu ušutati po tom pitanju, ali ću si ipak dopustiti da pitam jesi li ih vozio ili "vozio". Jer nije isto provozati neko auto, ili ga voziti par dana ili 100-tinjak km.

2. Willi s kotačem u zraku i to je bez problema? :zubo:

Sjeti se filmića 197-ice gdje prolazi zavoje bokom. Dakle, to i nije baš kulturnije što bi moglo značiti da 197 nije išao koliko mo

Link to comment
Share on other sites

2. Ne da mi se sada traziti, ali bio je na forumu film gdje su napravili usporedbu 197 vs. Willy na stazi.

Bio je, ja ga isto tra

Link to comment
Share on other sites

Opet ne kuzim, najveci gust dok nisam uzeo sporta je bilo upravo putovanje sa Swiftom GTI od preko 300km, nakon te voznje sam izisao iz auta nikada odmorniji i sretniji sa ogromnim osmijehom na licu, tako da ti teza bas ne stoji...

Dobro, ti si vjerojatno medicinski fenomen pa te veća buka i jače sile koje djeluju na organizam te veći napori za ruke, noge i kralje

Link to comment
Share on other sites

1. Ok, sorry, sad vjerojatno mogu ušutati po tom pitanju, ali ću si ipak dopustiti da pitam jesi li ih vozio ili "vozio". Jer nije isto provozati neko auto, ili ga voziti par dana ili 100-tinjak km.

2. Willi s kotačem u zraku i to je bez problema? :zubo:

Sjeti se filmića 197-ice gdje prolazi zavoje bokom. Dakle, to i nije baš kulturnije što bi moglo značiti da 197 nije išao koliko mo

Link to comment
Share on other sites

mislim da komentirate filmic koji se vec nalazi u topicu a on ne pokazuje duel dva auta vec gust u voznji ;)

2 Andrija - usporedbu 182 i 197 ti je dao Psyko u proslom postu, mozda 197 nije evidentno brzi na papirima ali u voznji je......

Edited by bad&blue
Link to comment
Share on other sites

mislim da komentirate filmic koji se vec nalazi u topicu a on ne pokazuje duel dva auta vec gust u voznji ;)

2 Andrija - usporedbu 182 i 197 ti je dao Psyko u proslom postu, mozda 197 nije evidentno brzi na papirima ali u voznji je......

Pitanje je koliko je psyko upoznao svog clia do sada ;)

Ja sam mislio da znam svog u seraf nakon 6 mjeseci voznje. Svo moje znanje je palo u vodu kad sam dosao na stazu i vidio sto taj auto u stvari moze, tako da...

Uglavnom, kao sto je receno, jedva cekam usporedbu willy/172/182/197 by Stig

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.